Uczulona na kwasy ? Co robić teraz !! ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-29, 17:22   #1
Judy_tka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 116
Question

Uczulona na kwasy ? Co robić teraz !! ??


No więc moim problemem jest to, iż chyba jestem uczulona na kwasy a mam problem.
Ale zacznijmy od tego uczulenia:
Chciałam stosować sobie AD, więc zakupiłam opakowanie. Przy nałożeniu skóra strasznie mnie swędziała i szczypała no, ale stwierdziłam, że to normalne (z tego co pisze na ulotce) więc następnego dnia też użyłam. Używałam przez 3 tygodnie. Moja skóra go nie toleruje widocznie a jedyne, co zrobił na plus to spowodował wysyp (no, czyli te oczyszczenie niby). A to co spowodował na minus to jest straszne… Mam wypieki na policzkach (takie jakby rumieńce) i wiem, że to przez AD bo przed zastosowaniem tego NIE MIAŁAM !! No i najgorsze… Miałam przy nosie (tzn. tak pod) na nosie, tak jakby trochę pod oczami i na brodzie plamy takie jakby pomarańczowe plamy (no przebarwienia). I nie wiem co z tym zrobić! Więc: mam teraz tydzień wolnego i chcę się wybrać do dermatologa, ale boję się, że go nie będzie i będę musiała potem iść a chce się jakoś normalnie w szkole pokazać a nie jak jakaś łuszcząca się cebula ! Więc chcę iść do dermatologa medycyny estetycznej. Jak myślicie, co on mi zrobi i co przepisze, jaka będzie kuracja? Proszę was o pomoc, czym ewentualnie jeszcze podleczyć się przez ten tydzień?
Judy_tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 21:44   #2
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: Uczulona na kwasy ? Co robić teraz !! ??

Jeżeli to faktycznie uczulenie (swedząca skóra) to proponuję zakupienie czegoś odczulającego, np. Amertil (najbardziej się opłaca, 10 tabl. ok 8zł), bierz codziennie jedną tabletkę wieczorem. Twarz myj czymś delikatnym, bez SLS np. żel myjący Ziaja (najlepszy jest taki z pompką). Ewentualnie myj twarz płatkami owsianymi namoczonymi wcześniej w ciepłej, przegotowanej wodzie. Podrażnione miejsca może smaruj maścią (jeżeli te miejsca są bardzo przesuszone) Bepanthen lub Alantan Plus, złagodzi podrażnienia i przyspieszy gojenie. Wiele dziewczyn chwali sobie też krem Calma HLC Ziaji. Możesz też łykać Oli-Femin lub Capivit Hydrocontroll, żeby nawilżyć skórę od środka i zmniejszyć łuszczenie.
Ja bym tak postąpiła w takiej sytuacji, może ktoś bardziej doświadczony się jeszcze wypowie...
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 21:57   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulona na kwasy ? Co robić teraz !! ??

Polecam preparaty z kwasami Omega i/ lub owsem. Najlepsze na podrażnienia.

Polecam lekture ttego wątku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...podra%BFnienia
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 09:59   #4
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Uczulona na kwasy ? Co robić teraz !! ??

Podbiję wątek, poniekąd z nudy, bo okres ogórkowy w pracy w pełnej okazałości
Odnośnie kwasów, to mam ten sam problem Judy-tka. Wszystkie mnie uczulają!!!! Zaczęło się od migdałowego, po którego stosowaniu miałam twarz małpiej, zasuszonej staruszki, poprzez salicylowy, a skończyło na azelainowym, który używam na chwilę obecną i mam zapisany od dermatologa (krem skinoren).
I naprawdę, rzetelnie przeszukałam wątki. Odnośnie skinorenu, to znalazłam opinię z AD, że dobrze służy używanie go co 2-gi dzień na zmianę z innym, łagodzącym kremem. Tyle, że skoro się stosuje kwasy na zmianę z treściwszym kremikiem, to nie jest to aby błędne koło?

Ogólnie moim problemem jest mocno zanieczyszczona cera i chciałabym ją jakoś uzdrowić, tyle że jak? Zastanawiałam się nad używaniem tylko i wyłącznie toników z kwasami, ale jednocześnie o niższym stężeniu - BHA 2% lub migdałowego 5%, tylko czy osiągnie się nimi takie same rezultaty?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 10:10   #5
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Uczulona na kwasy ? Co robić teraz !! ??

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Tyle, że skoro się stosuje kwasy na zmianę z treściwszym kremikiem, to nie jest to aby błędne koło?
Nie, dlaczego tak sądzisz?

Cytat:
Ogólnie moim problemem jest mocno zanieczyszczona cera i chciałabym ją jakoś uzdrowić, tyle że jak?
A próbowałaś Brevoxylu? Zawiera nadtlenek benzoilu, mnie swego czasu oczyścił cerę niemal ze wszystkich (sic!) zaskórników.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 10:38   #6
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Uczulona na kwasy ? Co robić teraz !! ??

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
A próbowałaś Brevoxylu? Zawiera nadtlenek benzoilu, mnie swego czasu oczyścił cerę niemal ze wszystkich (sic!) zaskórników.
Brevoxyl?? Dobra, przejrzę wątek. Tyle że najpierw po stosowanym kwasie azelainowym, który podobno dobry jest dla cery naczynkowej i rzekomo nie powinien cery wrażliwej jeszcze bardziej podrażniać muszę się wyleczyć z czerownych plam na policzkach!
Naprawdę chcę twarz oczyścić, ale już powoli mam wrażenie, że dreptam w kółko. Tak od jakiegoś pół roku. Na zmianę kwas--->podrażnienie--->stosowanie mimo podrażnienia--->po miesiącu odstawienie kwasu, wyleczenie się--->wzięcie się za następny kwas i tak to leci. Po migdałowym, to tak mnie wysypało, że nawet Avene mnie szczypała!
Wiem, że kwasy też nie działają od razu, że tak jak piszą dziewczyny o Effaclarze, to potrzeba około 6 m-cy. Tyle, że ja nie mogę sobie pozwolić na łażenie przez pół roku z twarzą jak Freddie Krueger

A odnośnie stosowania kwasów na zmianę z treściwszym kremami, to nie potrafię ci dokładnie powiedzieć jaka logika mną kieruje. Jakoś tak mi się wydawało, że kwasy i np. nutritic LRP na policzki nawzajem się wykluczają, ale jeśli tak nie jest to chylę czoło. Kwasomaniaczką jestem krótko
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.