wstydliwy problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-24, 15:05   #1
kokosi
Raczkowanie
 
Avatar kokosi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 109
Unhappy

wstydliwy problem


witam. mam ostatnio bardzo nietypowy problem. zauwazylam jakies wypryski czy nie wiem co...na posladkach. no masakra. na razie jest kilka, ale boje sie ze bedzie wiecej co dziwniejsze nigdy w zyciu nie mialam zadnych problemów ze skóra (zadnych wypryskow , przebarwien no poprostu idealnie) a teraz to jest sposob by to zmienic. chetnie sie dowiem o jakis "domowych metodach) bo na wizyty u dermatologa i kosmetyczki mnie nie stac.
kokosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 15:36   #2
qui?moi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: wstydliwy problem

Wiesz co tez kiedys mialam, a pojawily sie po korzystaniu z pensjonatowej toalety (bez zabezpieczenia... no coz raz sprawe olalam i sie dorobilam. Pojawialy sie przez pewien czas pojedyncze krostki, ale po pewnym czasie same zniknely (co prawda zostawialy slady, ale one tez sie ladnie zagoily). Nie wiem co to bylo, ale glowa do gory!
Najlepsza osoba zeby sie o takie zeczy pytac bedzie ginekolog (tzn. on ci powie czy powinnas isc z tym do dermatologa-wenerologa czy mozezsz dac soebie spokoj bo samo przejdzie (czy jakimis domowymi sposobami)... i tak pewnie widzial/wiadziala juz niejedno wiec nie ma czego sie wstydzic.

Tak wogole na wszelkie wypryski najlepsze sa torebki herbaty (zaparzyc i poczekac az wystygna, przykladac)... ale nie wiem czy to najlepszy pomysla do tych okolic... sorry ;]
qui?moi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 15:44   #3
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: wstydliwy problem

może to potówki. Ja czasem w lecie je mam..
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 15:46   #4
kokosi
Raczkowanie
 
Avatar kokosi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 109
Dot.: wstydliwy problem

no mozliwe ale jak sie tego pozbyc?
kokosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 15:55   #5
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: wstydliwy problem

niestety nie wiem, jaki jest na to sposób, może przemyć czymś dezynfekującym?
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 16:16   #6
ban
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
GG do ban
Dot.: wstydliwy problem

mi tez czasami sie pojawiają, jak korzystam z wanny zamiast prysznica i potem jeszcze nie użyje balsamu. pomaga szorstka gąbka i odżywczy balsam. po tygodniu uciekają. chyba, że to jakieś bakteryjne od kibelka, to tylko dermatolog pomoże
ban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 09:49   #7
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: wstydliwy problem

Też kiedyś miałam takie krostki na pupie przez jakiś czas, właściwie nie wiem po czym. Masowałam szorstką rękawicą, peelingiem kawowym i używałam odżywczego balsamu. Przeszło . Ale przypomnij sobie, czy nie korzystałaś z publicznej toalety, czy czegoś podobnego, może to od tego?

Jest już tu chyba wątek o likwidacji krostek na pupie (zbiorowy o ile się nie myle), więc jeżeli ostatnio nie miałaś gdzie złapać infekcji, to poszukaj go, było tam wiele cennych rad .
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 09:46   #8
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: wstydliwy problem

Jesli to potowki to moze pomoc polewanie zimna woda (prysznic), szorstka gabaka i peeling najlepiej kawowy.
powodzenia
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 10:41   #9
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: wstydliwy problem

Kurcze...mam podobny problem, z tym, ze u mnie to juz chyba nie tylko male krostki... pojawilo sie to wielkosci ok. pol centymentra sa baaardzo czerwone i wypukle, przy dotykaniu troche bola... zrobily sie tuz za zgieciem posladkow z udem (ale na pupie) i zastanawiam sie czy to nie przez noszenie strungowale kurcze nosze je juz kilka lat i nie mialam czegos takiego sama mialam na studiach dermatologie, ale nie kojaze takiego zjawiska
Ps: probowalam je wycisnac ale przy tym zchodzila tylko z tego sucha skorka i odrobina krwi....ehh a mialam miec robiony zabieg na cialo i non stop przekladam bo to nie chce zniknac!!!
aha! jakis czas temu mialam to tez na udzie i w pasie (tak pojedynczo) i zniknelo po jakims czasie ale mam male blizny...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 12:38   #10
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: wstydliwy problem

Ja także miałam takie krosteczki, ale drobne, malutkie.Pojawiły się tuż pod pośladkami i troszkę na pośladkach. Mnie pomogły regularne, dość mocen peelingi np. kawowy i sudocrem wcierany co wieczór. Teraz wystarczy peeling od czasu do czasu w zwykły balsam.
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 11:54   #11
qui?moi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Kurcze...mam podobny problem, z tym, ze u mnie to juz chyba nie tylko male krostki... pojawilo sie to wielkosci ok. pol centymentra sa baaardzo czerwone i wypukle, przy dotykaniu troche bola... zrobily sie tuz za zgieciem posladkow z udem (ale na pupie) i zastanawiam sie czy to nie przez noszenie strungowale kurcze nosze je juz kilka lat i nie mialam czegos takiego sama mialam na studiach dermatologie, ale nie kojaze takiego zjawiska
Ps: probowalam je wycisnac ale przy tym zchodzila tylko z tego sucha skorka i odrobina krwi....ehh a mialam miec robiony zabieg na cialo i non stop przekladam bo to nie chce zniknac!!!
aha! jakis czas temu mialam to tez na udzie i w pasie (tak pojedynczo) i zniknelo po jakims czasie ale mam male blizny...

No to ja wlasnie o tym mowilam. Cheer up! Samo znika, rowniez slady, ale niestety po paru miesiac dopiero...
qui?moi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-30, 15:10   #12
Holly_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6
Dot.: wstydliwy problem

ja dezynfekowałam ze za pomoca patyczka lub platka kosmetycznego nasaczonego spirytusem. pomaga tez sudocrem, masc cynkowa , tonik do twarzy....zawsze znika tlyko w roznym czasie.solarium rowniez pomaga bo wysusza.peelingi i te sprawy tez oczyswiscie ale bardziej zapobiegawczo
Holly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 16:01   #13
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez Holly_ Pokaż wiadomość
ja dezynfekowałam ze za pomoca patyczka lub platka kosmetycznego nasaczonego spirytusem. pomaga tez sudocrem, masc cynkowa , tonik do twarzy....zawsze znika tlyko w roznym czasie.solarium rowniez pomaga bo wysusza.peelingi i te sprawy tez oczyswiscie ale bardziej zapobiegawczo
solarium to tragedia dla skóry. Wysusza.. i niszczy skóre. Kiedy w końcu zniknie pogląd, że solarium pomaga na to wszytsko: kleszcze, trądzik, wszelkiego rodzaju krostki.. a co ze skórą?!
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 17:00   #14
mojito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: wstydliwy problem

a co z takimi kropkami na udach?? jak sobie radzic z tym problemem??
mojito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 18:13   #15
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez mojito Pokaż wiadomość
a co z takimi kropkami na udach?? jak sobie radzic z tym problemem??
na udach? na posladkach tez masz? stosuj SZORSTKIE peelingi (np.te z Erisa, pomaranczowy taki na cellulit) i masuj skore pod prysznicem dodatkowo na koniec myjka sizalowa juz po 1 razie powinny byc efekty, ale trzeba jakiegos czasu zeby krostki zniknely.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 19:18   #16
Holly_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6
Dot.: wstydliwy problem

Cytat:
solarium to tragedia dla skóry. Wysusza.. i niszczy skóre. Kiedy w końcu zniknie pogląd, że solarium pomaga na to wszytsko: kleszcze, trądzik, wszelkiego rodzaju krostki.. a co ze skórą?!
nie mam zamiaru tu zachwalac solarium bo wiem ze szkodzi. jednak krótki czas w solarium (np ja -max 8 min )przy rzadkich wizytach (raz na miesiac) pomaga mi na problemy ze skóra na ramionach i udach.juz nie mam krostek z którymi walczyłam kilka lat (podobnie z wypryskami o których mowa w temacie chociaz maja one inne podłoze) -i zaleciła mi to dermatolog kiedy nie pomogly kremy typu kermuren. nie wystawiam zbytnio ud na słoce wiec pozostało mi solarium- i uwazam ze w tak malych ilosciach niezbyt szkodzi mojej skorze tym bvardziej jesli stosuje sie balsamy nawilzajace itp trzeba tylko pameitac ze to dodatek a nie terpia promieniami UV.
Holly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 12:05   #17
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: wstydliwy problem

Nalezy pamietac, ze kremy z mocznikiem pomagaja na ROGOWACENIE MIESZKOWE. To sa te tzw.czerwone kropki wystepujace zazwyczaj na tylnej czesci ud, w gornej czesci przedramienia i na posladkach Sama uzywam balsamu Xerialine, ale chyba troche brak mi systematycznosci:rolleyes wszem, widze poprawe, ale trzeba dolaczyc tez do tego regularne ostre peelingi szorstka myjka...
Natomiast na takie krosty jak mam np. ja na posladkach on nie pomoze... sa one chyba rzeczywisce spowodowane jakims publicznym uzywaniem toalety czy cos...mozliwe ze nawet w pracy to zlapalam... nie chca mi zejsc, czasem na gorze krostki tworzy sie cos w rodzaju pryszcza, ale po ucisnieciu okazuje sie ze to tylko sucha skorka...dziwne szoruje to peelingiem i nadal jesta wyglada paskudnie!!
chyba sie wybiore w koncu do dermatologa...ehh
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 18:31   #18
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: wstydliwy problem

a moze sudocrem pomoze? napewno zlagodzi stan zapalny. lekko podsuszy wyprysk ale nie wysuszy skory.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.