Co brać pod uwagę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-23, 23:58   #1
spax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34

Co brać pod uwagę?


Na co zwracać uwagę przy doborze kursu tipsów? Jakich błędów nie popełniać? Co jest najważniejsze? Jakie przygody Wam się przytrafiły? Co możecie polecić w okolicach Wrocławia?
spax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 05:27   #2
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Co brać pod uwagę?

tu znajdziesz chyba wszystkie informacje. Ja w każdym razie znalazłam rok temu jak sama szukałam kursu.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=kurs
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 10:23   #3
spax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Co brać pod uwagę?

Dziękuję za odpowiedź, ale tam nie ma odpowiedzi na moje pytania. Ja szukam przede wszystkim porad - jak wybrać dobry kurs, na co zwracać uwagę, co jest teraz ważne i poszukiwane. Adres odpowiedniej szkoły to dla mnie rzecz drugorzędna.
spax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 12:28   #4
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Co brać pod uwagę?

Jak wybrać dobry kurs ? Myślę, że jedną z metod jest tzw "droga pantoflowa" Mianowicie, popytać znajomych, którzy mają styczność ze stylizacją paznokci. Zrobić wywiad środowiskowy
Można również poradzić się znanej i dobrej stylistki gdzie się wybrać na kurs.
Można też, kupić czasopismo branżowe i poczytać ogłoszenia o kursach w Twoim miejscu zamieszkania.
I czytać forum....tutaj jest masa infomacji gdzie dziewczyny wypowiadały sie o danych kursach.
Ja osobiście polecam kurs z Euro Fashion. Przy wyborze kursu zwracałam uwagę na to aby był prowadzony indywidualnie i omawiałam przez jego rozpoczęciem dane czynności, które powinny zostać wykonane plus ewentualnie te dodatkowe gdybym sobie nie radziła. Warto też zwrócic uwagę na produkty, musza być najlepszych marek
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 12:29   #5
SMAKUSIA
Rozeznanie
 
Avatar SMAKUSIA
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 777
Dot.: Co brać pod uwagę?

Pod uwage najlepie brac opinie i renome....
Ja poszłam na kurs SPN o ktorym tu dużo dobrego było i jestem zachwycona i naumiona
SMAKUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 22:04   #6
spax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Co brać pod uwagę?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi A ile powinien trwać kurs? Ile i czego powinno się na nim wykonać? Jakie jest takie podstawowe minimum?
spax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 23:16   #7
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Co brać pod uwagę?

hmmm, wszystko zalezy od programu danej firmy i rodzaju szkolenia... NP... kursy kolorowego akrylu (kwiatki itp) trwaja jeden dzien- czyli ok.. 8 godz
a kursy podstawowe żel/ akryl to juz różnie
Ja na podstawowym szkoleniu byłam -hmmm- (jak to nazwac) coś z rodzaju urzędu pracy... w jednej ze szkół kosmetycznych, kursantek było około 20 i trwał prawie 2 miesiace po 3 dni w tyg :/
...potem żałowałam ze nie poszłam do jakiejsc znanej firmy na kurs, bo nie dośc, że trwają 3-4dni...to jrszcze wynosi si z nich 5 razy tyle..

Wazne by kurs był indywidualny lub ewentualnie w dwie kursantki, bo wtedy najwiecej z niego wyniesiesz...
powinien zawierac takie zagadnienia jak choroby paznokci, budowa paznokcia, patologie płytki, dezynfekcja rąk i higiena stanowiska pracy... no- i już techniczne sprawy- budowa paznokcia przedłużonego- linia włosa, linia usmiechu przy frenchu, krzywa C, tunel... prawidłowe opracowanie tipsa, podłożenie formy...

ciężko tak jednym postem odpowiedziec , choc bardzo bym chciala... ale dodam, ze jeśli wybierasz szkolenie, w którym oddzielone jest od siebie przedlużenie tipsem lub na szablonie- wybieraj szablon... tipsy każdy naklei... a czy żel, czy akryl, to jak tam chcesz choc przyznam ze wiecej osób pracuje na żelu... więc może warto
by było umiec cos innego niż "osiedlowe stylistki"
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 11:23   #8
marketka
Raczkowanie
 
Avatar marketka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: Co brać pod uwagę?

Ja zapisalam sie na kurs www.crystalnails.pl w Katowicach u p. Doroty Zawiszy co o nim myslicie?? Wplacilam juz zaliczke wiec odwrotu nie ma ale cos czytalam ze jest dobry.. maja tam zele wlasnej marki i nic nie umiem na ich temat znalezc, dlatego uznalam ze kupie u nich potrzebny sprzet (jeszcze niewiem czy z lampa czy bez) jest objety 15% rabatem dla ludzi po kursie u nich, a pozniej poprobuje takich zeli jak IBD czy SPN bo wiele na ich temat dobrego tu slyszalam dziwi mnie tylko ze kurs u tej pani byl polecany, a o zelach crystal nails nie umiem nic znalezc moze cos podpowiecie??
marketka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:35   #9
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Co brać pod uwagę?

Cytat:
Napisane przez marketka Pokaż wiadomość
Ja zapisalam sie na kurs www.crystalnails.pl w Katowicach u p. Doroty Zawiszy co o nim myslicie?? Wplacilam juz zaliczke wiec odwrotu nie ma ale cos czytalam ze jest dobry.. maja tam zele wlasnej marki i nic nie umiem na ich temat znalezc, dlatego uznalam ze kupie u nich potrzebny sprzet (jeszcze niewiem czy z lampa czy bez) jest objety 15% rabatem dla ludzi po kursie u nich, a pozniej poprobuje takich zeli jak IBD czy SPN bo wiele na ich temat dobrego tu slyszalam dziwi mnie tylko ze kurs u tej pani byl polecany, a o zelach crystal nails nie umiem nic znalezc moze cos podpowiecie??
No Pani Dorotka jest dobrym instruktorem i ma wiele tytułów i osiągnięc, a crystal nails ma świetne akryle z tego co wiem śliczne kwiatki się z nich lepi o żelech nie wiem, bo nie probowalam, ale słyszałam pozytywne opinie... Jej prace wprawiają mnie w zachwyt
Minusem szkolenia w crystal nails jest to, ze nie jest indywidualny a grupach 4-5 osobowych, i uwaga instruktorki jest podzielona, dlatego najlepiej zastanów się z czym masz problemy i zapisz na kartce swoje ewentualne pytania czy wątpliwości i spytaj na miejscu Pani dorotki, a napewno Ci pomoże
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:52   #10
marketka
Raczkowanie
 
Avatar marketka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: Co brać pod uwagę?

Dzieki lauracrow za szybka odpowiedz
Zapisalam sie na kurs podstawowy zelem i na zdobienie, bo na wiecej mnie narazie nie stac w przyszlosci planuje jeszcze isc na zel na formach i akryl, bo tam to jest tak rozgraniczone, chyba ze poszlabym na rozszezony wtedy jest tam tez wiele innych rzeczy (zreszta sama mozesz zobaczyc na stronie)
Mam jeszcze jedno pytanko.. na tym kursie podstawowym na ktory sie wybieram nie ma takich rzeczy jak zwykly manicure, czy pedicure, zabiegi parafinowe itd czy potem mozna zrobic gdzies takie kursy??

Tak sobie marze zeby kiedys w przyszlosci otworzyc swoje wlasne studio paznokci i wlasnie nie wiem co mi do tego potrzebne porobie te wszystkie kursy i bede mogla cos takiego otworzyc czy musze miec skonczona jakas szkole kosmetyczna??

Moze glupie pytania zadaje ale naprawde nie wiem
marketka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:28   #11
maguah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zielona kraina
Wiadomości: 215
Dot.: Co brać pod uwagę?

Cytat:
Napisane przez marketka Pokaż wiadomość
Dzieki lauracrow za szybka odpowiedz
Zapisalam sie na kurs podstawowy zelem i na zdobienie, bo na wiecej mnie narazie nie stac w przyszlosci planuje jeszcze isc na zel na formach i akryl, bo tam to jest tak rozgraniczone, chyba ze poszlabym na rozszezony wtedy jest tam tez wiele innych rzeczy (zreszta sama mozesz zobaczyc na stronie)
Mam jeszcze jedno pytanko.. na tym kursie podstawowym na ktory sie wybieram nie ma takich rzeczy jak zwykly manicure, czy pedicure, zabiegi parafinowe itd czy potem mozna zrobic gdzies takie kursy??

Tak sobie marze zeby kiedys w przyszlosci otworzyc swoje wlasne studio paznokci i wlasnie nie wiem co mi do tego potrzebne porobie te wszystkie kursy i bede mogla cos takiego otworzyc czy musze miec skonczona jakas szkole kosmetyczna??

Moze glupie pytania zadaje ale naprawde nie wiem


z tego co wiem kursy na manicure ,pedicure i parafine mozna zrobic oddzielnie...... eurofasion ma takie propozycje gdy ja sie dowiadywalam to instruktorka u ktorej bede miala kurs powiedziala mi ze przy podstawowym na zel i akryl stara sie rowniez nauczyc dziewczyny podstaw manicuru i zdobien bo szkoda by pocztkowa stylistka tego nie umiala a musialaby isc na oddzielne kursy
maguah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 13:38   #12
marketka
Raczkowanie
 
Avatar marketka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: Co brać pod uwagę?

Cytat:
Napisane przez maguah Pokaż wiadomość
z tego co wiem kursy na manicure ,pedicure i parafine mozna zrobic oddzielnie...... eurofasion ma takie propozycje gdy ja sie dowiadywalam to instruktorka u ktorej bede miala kurs powiedziala mi ze przy podstawowym na zel i akryl stara sie rowniez nauczyc dziewczyny podstaw manicuru i zdobien bo szkoda by pocztkowa stylistka tego nie umiala a musialaby isc na oddzielne kursy
To dobrze, ze mozna osobno, w tym podstawowym z Crystal Nails wlasnie tego nie ma, jest w rozszerzonym kurcze ja juz sie nie umiem doczekac (moj facet ma juz dosc sluchania o pilniczkach i zelach )

Mam jeszcze jedno pytanko Na kurs ten podstawowy jedzie sie z modelka i ona jest caly czas na tej sali gdzie odbywa sie kurs?? Tak se zastanawiam czy ona tez moze sie czegos nauczyc?? Bo ja place a ona sie uczy ze mna..
marketka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:13   #13
maguah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zielona kraina
Wiadomości: 215
Dot.: Co brać pod uwagę?

najpierw masz czesc teoretyczna potem praktyczna modelka jest tylko na czesci praktycznej na teoretycznej nie bo po co??? chociaz jak i sprytna to i moze sie czegos tam nauczy bo wkoncu jest przy tym jak instruktorka cie uczy jak zbudowac pazurka no nie???

pozdrawiam i zmykam do pracy
maguah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:34   #14
marketka
Raczkowanie
 
Avatar marketka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: Co brać pod uwagę?

Aha, tak to dziala no nic zobaczymy jak to bedzie musze jakos wytrzymac te pare dni jeszcze
marketka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:51   #15
alkowola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 36
Dot.: Co brać pod uwagę?

ja polecam szkole Marzeny Daleckiej. Sama tam uczeszczalam na kurs masażu klasycznego i biologicznego. Ale o tej szkole dowiedzialam sie od znajomej co tam uczeszczala na kurs zdobienia tipsow. On trwa jeden dzien. Sa jeszcze dwa inne
Prosze podam Ci jakie przeczytalam na ich stronie:
1. http://www.wizaz.wroc.pl/i,55,kurs_t...paznokci_.html
2. http://www.wizaz.wroc.pl/i,41,kurs_t...metoda_uv.html
3. http://www.wizaz.wroc.pl/i,40,kurs_t...-_5_metod.html
Najbardziej zwracaj uwage na wielkosc grup, godziny i ile praktyk jest. Wiem ze u DAleckiej jest bardzo duzo praktyk ... w sumie ponad poołowe
alkowola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:58   #16
AmazingStudio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: spamer!
Wiadomości: 202
Dot.: Co brać pod uwagę?

jeden dzien ? tozto nawet teorii chyba nie obejmuje a co dopiero praktyka i egzamin?!

Polecam u nas we Wrocku EF na Kluczborskiej ,sama robilam tam podstawowe szkolenia i bylam naprawde zadowolona z podejscia instruktorki.Indywidualne ,dopasowane do moich potrzeb,ilosc godzin tez tak jaka byla mi potrzebna.A nie ze z zegrakiem w reku tyle i tyle -do widzenia.
Teoria,materialy szkoleniowe,praktyka, wszystko to mozna na tym kursie znalezc
AmazingStudio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:59   #17
alkowola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 36
Dot.: Co brać pod uwagę?

ten jedno dniowy to tylko zdobienie tipsow
reszta (czyli te dwa inne) dłuzej trwaja i słyszałam, że są naprawdę ekektywne i pomocne
alkowola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 23:57   #18
kinokinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 41
Dot.: Co brać pod uwagę?

uczeszczalam na te jednodniowe szkolenie! W sumie nauczylam sie pare przydatnych rzeczy i ten certyfikat dwujezyczny jest na duzy plus. A i dokupienie za 30zl 3 jezyka jest oplacalne
W sumie wlasnie przygladalam moze byc i dobry ten kurs
http://www.wizaz.wroc.pl/i,40,kurs_tipsow_-_5_metod.html
To mnie chyba przekonowuje "Uczestnik kursu otrzymuje świadectwo MEN."
kinokinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.