Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-15, 11:49   #1861
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xsaute Pokaż wiadomość
Powtórzyłam badania tarczycy

TSH 0,4 . (0,27-4,2)
fT3 1,41 . (2-4,4)
fT4 3,56 . (0,93-1,71)

Wyniki w normie więc nie mam nadczynności. Co myślicie?
Skoro ft4 jest do 1,71 a Ty masz 3,56, to jaka norma? Nadczynność jak nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 17:25   #1862
Evirea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 6
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Hej profilaktycznie wykonałam badania krwi
TSH 5,440 (0,280-4,300)
FT4 1,5 (0,93-1,70)
Czy takie wyniki to powód do niepokoju? Lekarka rodzinna stwierdziła, że wystarczy jak powtórzę badania za rok, ja zaś mam wątpliwości. Dodam, że mam 21 lat a moja mama choruję na niedoczynność tarczycy i hashimoto. Proszę o rady
Evirea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 17:29   #1863
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Evirea Pokaż wiadomość
Hej profilaktycznie wykonałam badania krwi
TSH 5,440 (0,280-4,300)
FT4 1,5 (0,93-1,70)
Czy takie wyniki to powód do niepokoju? Lekarka rodzinna stwierdziła, że wystarczy jak powtórzę badania za rok, ja zaś mam wątpliwości. Dodam, że mam 21 lat a moja mama choruję na niedoczynność tarczycy i hashimoto. Proszę o rady
Tsh masz podwyższone, ale hormonu ft4 masz sporo. Ja bym powtórzyła badania, ale za kilka miesięcy. Wykonałabym też anty tpo .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 17:32   #1864
Evirea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 6
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Evirea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 18:27   #1865
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Witam drogie Panie. Bylam ostatnio u ginekologa, zdiagnozowal pcos mam tez nieregularne miesiączki, do tego mam trądzik (nie jakis straszny) ale powiedzmy 3 krostki na tydzień muszą byc oraz lojotok twarzy i skory glowy ostaynio tez przyplatal się łupież tlusty, ktorego niczym nie mogę zlikwidować. Nawet preparaty od dermatologa nie działają. Tyle mam z objawów pcos. Lekarz zlecil badanie androgenow i tarczycy, nie wiem dlaczego nikt wczesniej nie zlecil takich badan i dlaczego sama po prostu ich nie wykonalam. No nie wiem po prostu. Na wizycie bylam prywatnie, za miesiąc mam sie zgłosić do przychodni, w ktorej prace dopiero zacznie owy lekarz i dopiero da mi skierowanie na badania tych androgenow i tarczycy, zebym po prostu miala bezplatnie. Tutaj mam pewne wątpliwości, bo nie wiem czy ginekolog będzie mógł mnie skierować na badania tarczycy i androgenow. Czy to nie jest tak, ze takie badania (bezpłatnie) moze zlecić tylko endoktynolog?
Napiszcie jak to jest, moze któraś z was wie. Czy lepiej od razu wybrać sie do endokrynologa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 18:56   #1866
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Hej,


orientujecie się czy jest szansa na skierowanie na hormony na nfz, np od rodzinnego albo gina? Czy nie chcą/nie mogą dawać? Interesuje mnie tsh, ft3, ft4, estrogeny i progesteron. Wyczytałam tylko, że rodzinny da TSH (jak będzie mily), ale ft4 i ft4 już nie może. Nie wiem czy jest sens chodzić i prosić, czy jednak lepiej samemu to zrobić prywatnie do endokrynologa na nfz to się przez rok nie dostanę, a prywatny nie wypisze skierowania na badania na nfz chyba? może robiłyście takie badania albo z innych powodów się orientujecie?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 19:11   #1867
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Hej,


orientujecie się czy jest szansa na skierowanie na hormony na nfz, np od rodzinnego albo gina? Czy nie chcą/nie mogą dawać? Interesuje mnie tsh, ft3, ft4, estrogeny i progesteron. Wyczytałam tylko, że rodzinny da TSH (jak będzie mily), ale ft4 i ft4 już nie może. Nie wiem czy jest sens chodzić i prosić, czy jednak lepiej samemu to zrobić prywatnie do endokrynologa na nfz to się przez rok nie dostanę, a prywatny nie wypisze skierowania na badania na nfz chyba? może robiłyście takie badania albo z innych powodów się orientujecie?

Rodzinny moze tsh,ft3 ft4.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-03, 14:40   #1868
sikorkatina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 53
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cześć wszystkim ,


Od kilki miesięcy borykam się z nadmiernym wpadaniem włosów, zaczęło się po odstawieniu pigułek vibin mini. Byłam na wizycie u dermatologa i ginekologa, zostały mi zlecone badania. Wyniki już odebrałam , niestety wizytę u endokrynologa mam na 30 sierpnia..Może jest ktoś tutaj kto wstępnie potrafiłby odczytać wyniki? Wiem ,że bez wizyty sie nie obejdzie ,ale to jeszcze tyle czasu.. chciałabym już coś wiedzieć.Jestem załamana dziennie wypada mi koło 150-200 włosów,widać już prześwity...
__________________
Wybrałam kuszącą Lady Berry!
sikorkatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 08:42   #1869
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sikorkatina Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim ,


Od kilki miesięcy borykam się z nadmiernym wpadaniem włosów, zaczęło się po odstawieniu pigułek vibin mini. Byłam na wizycie u dermatologa i ginekologa, zostały mi zlecone badania. Wyniki już odebrałam , niestety wizytę u endokrynologa mam na 30 sierpnia..Może jest ktoś tutaj kto wstępnie potrafiłby odczytać wyniki? Wiem ,że bez wizyty sie nie obejdzie ,ale to jeszcze tyle czasu.. chciałabym już coś wiedzieć.Jestem załamana dziennie wypada mi koło 150-200 włosów,widać już prześwity...

Po odstawieniu hormonow bardzo czesto wypadaja wlosy w duzych ilosciach. Moze to byc nawet androgenowe jesli lysiejesz glownie w okolicach przedzialka. Twoje wyniki sa w porządku. Badania robilas na początku cyklu? PCOS wykluczone u ginekologa?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-05, 15:35   #1870
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Jaka jest szansa na utrzymanie ciąży przy TSH 3,58, podwyższonych FT$4 (ogolnie hashimoto)
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-05, 16:42   #1871
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Jaka jest szansa na utrzymanie ciąży przy TSH 3,58, podwyższonych FT$4 (ogolnie hashimoto)
Leczysz się? Wiele kobiet zachodzi w ciążę przy hashimoto i ją utrzymuje. Jesteś pod opieką endo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-05, 16:44   #1872
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Leczysz się? Wiele kobiet zachodzi w ciążę przy hashimoto i ją utrzymuje. Jesteś pod opieką endo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ale zastanawiam się co by było gdyby
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-05, 16:45   #1873
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Tak, ale zastanawiam się co by było gdyby
Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Nie martw się na zapas. Wiele kobiet z hashimoto zachodzi w ciążę i ma dzieci . Bada się regularnie, sprawdzaj poziom hormonów. Lekarz zwiększył Ci dawkę leków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-05, 16:49   #1874
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Nie martw się na zapas. Wiele kobiet z hashimoto zachodzi w ciążę i ma dzieci . Bada się regularnie, sprawdzaj poziom hormonów. Lekarz zwiększył Ci dawkę leków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Narazie jeszcze nic niewiadomo, ale są starania i boję się że jeśli się uda to te wyniki są tak duże... Boje się co się może wydarzyć
Na dodatek anemia, spadki hemoglobiny ;/
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-05, 16:51   #1875
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Narazie jeszcze nic niewiadomo, ale są starania i boję się że jeśli się uda to te wyniki są tak duże... Boje się co się może wydarzyć
Na dodatek anemia, spadki hemoglobiny ;/
Znajdź dobrego ginekologa i endokrynologa, oni zlecą badania i przygotują Cię na ciąże .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-04, 12:33   #1876
Mademoiselle Bernadette
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle Bernadette
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 229
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Jestem wmówiona na wizytę do endokrynologa, ale, że wiadomo jak długo czeka się na kolejne wizyty , chciałabym już teraz zrobić badania hormonów etc. żeby już na wizycie lekarz mógł coś stwierdzić. Niestety nie mam tyle czasu, aby czekać na jego skierowanie na badania i potem znów kilka miesięcy czekać z wynikami na kolejną wizytę. Czy możecie mi napisać jakie badania warto wykonać?

Myślałam o TSH, FT3, FT4, anty TPO, LH, prolaktyne, progesteron, testosteron i nie wiem, co jeszcze?

Mam problem z nieregularnymi miesiączkami (raz na kilka miesięcy). Obecnie w ogóle nie miesiączkuję, w marcu odstawiłam tabletki anty. brałam 2 lata, aby uregulować okres i na trądzik. Miesiączkuję od 12 r.ż i zawsze były regularne, bezbolesne. Natomiast po jakiś 5 latach miesiączki zaczęły być nieregularne, bardzo bolesne, zdarzały się gorączki i omdlenia. Zwykłe tabletki przeciwbólowe nie pomagały, brałam ketonal albo aulin. Do tego doszło masowe wypadanie włosów (w ogóle kondycja włosów od tamtego czasu jest fatalna, na głowie została mi 1/3 włosów ). Z trądzikiem miałam zawsze problemy, w czasie brania tabletek znacznie cera się poprawiła. Jednak teraz znów jest fatalnie! Od miesiąca mam straszną cerę i jeszcze gorsze włosy! Dwa lata temu, podczas wizyty u gina, miałam robione USG i wyszło, że mam małego torbiela na prawym jajniku. W kwietniu br. podczas USG torbiela już nie wykryto. Dodatkowo bardzo często boli mnie podbrzusze z prawej strony, ginekolog nic nie wykrył, stwierdził, że to pewnie problem z jelitami. Miałam też robione badania pod tym kątem i lekarz stwierdził, że to coś o podłożu ginekologicznym. I tak mnie wysyłali od jednego do drugiego.

Ten stan trwa już ponad 7 lat. Oczywiście multum lekarzy odwiedziłam, ginekologów, dermatologów i niestety nikt z nich nigdy nie wpadł na pomysł badań, tylko przepisują tabletki, maści etc. Od kilkunastu usłyszałam, że taka "moja uroda", że po ciąży się to zmieni, że wymyślam i wszystko jest dobrze (to mój hit! ) etc. Jednak nie taka moja uroda, bo prędzej nie miałam takiego problemu!
Bardzo proszę o pomoc, jakie badania jeszcze warto wykonać?

Edytowane przez Mademoiselle Bernadette
Czas edycji: 2018-10-04 o 12:42
Mademoiselle Bernadette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 20:10   #1877
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle Bernadette Pokaż wiadomość
Jestem wmówiona na wizytę do endokrynologa, ale, że wiadomo jak długo czeka się na kolejne wizyty , chciałabym już teraz zrobić badania hormonów etc. żeby już na wizycie lekarz mógł coś stwierdzić. Niestety nie mam tyle czasu, aby czekać na jego skierowanie na badania i potem znów kilka miesięcy czekać z wynikami na kolejną wizytę. Czy możecie mi napisać jakie badania warto wykonać?

Myślałam o TSH, FT3, FT4, anty TPO, LH, prolaktyne, progesteron, testosteron i nie wiem, co jeszcze?

Mam problem z nieregularnymi miesiączkami (raz na kilka miesięcy). Obecnie w ogóle nie miesiączkuję, w marcu odstawiłam tabletki anty. brałam 2 lata, aby uregulować okres i na trądzik. Miesiączkuję od 12 r.ż i zawsze były regularne, bezbolesne. Natomiast po jakiś 5 latach miesiączki zaczęły być nieregularne, bardzo bolesne, zdarzały się gorączki i omdlenia. Zwykłe tabletki przeciwbólowe nie pomagały, brałam ketonal albo aulin. Do tego doszło masowe wypadanie włosów (w ogóle kondycja włosów od tamtego czasu jest fatalna, na głowie została mi 1/3 włosów ). Z trądzikiem miałam zawsze problemy, w czasie brania tabletek znacznie cera się poprawiła. Jednak teraz znów jest fatalnie! Od miesiąca mam straszną cerę i jeszcze gorsze włosy! Dwa lata temu, podczas wizyty u gina, miałam robione USG i wyszło, że mam małego torbiela na prawym jajniku. W kwietniu br. podczas USG torbiela już nie wykryto. Dodatkowo bardzo często boli mnie podbrzusze z prawej strony, ginekolog nic nie wykrył, stwierdził, że to pewnie problem z jelitami. Miałam też robione badania pod tym kątem i lekarz stwierdził, że to coś o podłożu ginekologicznym. I tak mnie wysyłali od jednego do drugiego.

Ten stan trwa już ponad 7 lat. Oczywiście multum lekarzy odwiedziłam, ginekologów, dermatologów i niestety nikt z nich nigdy nie wpadł na pomysł badań, tylko przepisują tabletki, maści etc. Od kilkunastu usłyszałam, że taka "moja uroda", że po ciąży się to zmieni, że wymyślam i wszystko jest dobrze (to mój hit! ) etc. Jednak nie taka moja uroda, bo prędzej nie miałam takiego problemu!
Bardzo proszę o pomoc, jakie badania jeszcze warto wykonać?
Badania trzeba chyba wykonac na początku cyklu zwlaszcza LH FSH Testosteron
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-14, 17:42   #1878
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2019-03-09 o 21:57
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-14, 21:33   #1879
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chciałabym się poradzić w sprawie wyboru badań hormonalnych. Mam problem z trądzikiem w dolnej części twarzy oraz na ramionach, wzmocniło mi się przetłuszczanie skóry i włosów, zauważyłam też zwiększone wypadanie włosów, łamanie się paznokci i ogólne przemęczenie. Może to wynikać z pory roku/przesilenia, ale że od lat się nie badałam, to chciałabym zrobić przy okazji takie niezbędnie minimum, żeby wiedzieć, czy wszystko jest ok. Do tej pory zbadałam:
TSH: 1.080 (norma 0.380-5.330),
FT4: 12.99 (norma 10.60-19.40),
USG tarczycy w normie,
Prolaktyna w 21 dc: 317.5 (norma 102-496),
Progesteron w 21 dc: 61.94 (5.82-75.90).


Które z badań wykonać na początku kolejnego cyklu?

testosteron, androstendion, fsh, lh, dheas
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-15, 12:13   #1880
Mademoiselle Bernadette
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle Bernadette
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 229
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Badania trzeba chyba wykonac na początku cyklu zwlaszcza LH FSH Testosteron
Dzięki za odpowiedź!

Prawie wszystkie badania w normie. Testosteron 3 krotnie (!!!) podwyższony I ft4 prawie na górnej granicy normy. Jakie jeszcze badania powinnam wykonać?
Mademoiselle Bernadette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 13:41   #1881
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chciałabym się poradzić w sprawie wyboru badań hormonalnych. Mam problem z trądzikiem w dolnej części twarzy oraz na ramionach, wzmocniło mi się przetłuszczanie skóry i włosów, zauważyłam też zwiększone wypadanie włosów, łamanie się paznokci i ogólne przemęczenie. Może to wynikać z pory roku/przesilenia, ale że od lat się nie badałam, to chciałabym zrobić przy okazji takie niezbędnie minimum, żeby wiedzieć, czy wszystko jest ok. Do tej pory zbadałam:
TSH: 1.080 (norma 0.380-5.330),
FT4: 12.99 (norma 10.60-19.40),
USG tarczycy w normie,
Prolaktyna w 21 dc: 317.5 (norma 102-496),
Progesteron w 21 dc: 61.94 (5.82-75.90).


Które z badań wykonać na początku kolejnego cyklu?
Masz dość mało hormonów ft4. To może być przyczyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 13:01   #1882
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2019-03-09 o 21:57
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 13:04   #1883
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Paulinkka, a co np. z SHBG i kortyzolem? Warto dorobić czy na razie tylko ta 5? Badania sugeruje się wykonać najlepiej w 3. dc, czy 5. będzie ok? Przez weekend żaden lab, który wykonuje te badania nie był otwarty

Adrianna_8, 12.99 przy normie 10.60-19.40 to naprawdę niski poziom?
Tak, niski. 60-80% normy jest idealnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 08:59   #1884
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2019-03-09 o 21:58
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 17:53   #1885
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xsaute Pokaż wiadomość
Powtórzyłam badania tarczycy

TSH 0,4 . (0,27-4,2)
fT3 1,41 . (2-4,4)
fT4 3,56 . (0,93-1,71)

Wyniki w normie więc nie mam nadczynności. Co myślicie?
Ten trzeci nie jest w normie, ale najlepiej pokazać je lekarzowi i pewnie zrobić antyciała.
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 12:34   #1886
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Dziewczyny, czy była któraś z Was na oddziale endokrynologii ginekologicznej?
Ja będę za kilka tygodni na 4 dni na badaniach i chciałabym Was zapytac o pobyt a właściwie o samopoczucie podczas pobytu.
Byłam świadkiem jak dziewczyna zemdlała na korytarzu w oczekiwaniu na badanie, z tego co pytali ją ludzie, którzy jej pomagali to była na czczo zapewne własnie przez badania.
Ja długo rano na czczo nie wytrzymam, zależy od dnia ale czasami już koło 9 jest mi słabo jeśli czegoś nie zjem i pod tym względem bardzo się obawiam tego pobytu.
Pewnie krzywa cukrowa będzie dla mnie wyzwaniem ale czy jeszcze powinnam sie na coś psychicznie przygotować?
Test hamowania deksametazonem będę miała na pewno i tutaj moje pytanie - czy deksametazon wpływa na samopoczucie?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 21:15   #1887
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Hej, mam nadzieję, że to dobre miejsce na takie pytanie


Od dłuższego czasu podejrzewam u siebie zaburzenia hormonalne - mam różne dość charakterystyczne symptomy, m.in. nieregularne cykle, jakieś pobolewania, dość hardcorowy PMS... Tak czy inaczej, ponieważ z lekarzami jest jak jest i nie łudzę się, że na NFZ cokolwiek sensownego załatwię, wymyśliłam sobie, że udam się prywatnie od razu do ginekologa-endokrynologa. Chcę jednak oszczędzić czas (a może i trochę $) i jeszcze przed wizytą zrobić sobie badania z krwi, żeby iść już z wynikami (lekarz tak i tak każe mi jakieś zrobić, jak już ma mnie słono kasować, to niech nie kasuje za sam wywiad, tylko ma szansę już konkretnie coś ocenić). I tu pytanie do obeznanych dziewczyn Co konkretnie warto sobie zbadać?


W laboratorium, do którego się wybieram, robią najróżniejsze zestawy badań - mają też tzw. profile. Zainteresował mnie profil o nazwie "równowaga hormonalna" - w jego zakres wchodzi: FSH, LH, DHEAS, SHBG, estradiol, progesteron, prolaktyna, testosteron. Czy coś takiego styknie na początek? Co zazwyczaj zlecają wam wasi lekarze w temacie hormonów?


Gwoli ścisłości, gdyby ktoś miał ochotę mnie tu rugać za kombinacje - "zwykły" ginekolog nigdy nic mądrego mi nie powiedział, na USG jajniki itd. okej, proponował mi tylko antykoncepcję hormonalną, ale zero zainteresowania solidniejszą diagnostyką :P Tak więc mam zamiar ogarnąć to sobie sama, przy czym powtarzam, wolę iść już z "czymś". Tak więc chętnie przyjmę sugestię osób doświadczonych w tej "grze"
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 01:54   #1888
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Hej, mam nadzieję, że to dobre miejsce na takie pytanie


Od dłuższego czasu podejrzewam u siebie zaburzenia hormonalne - mam różne dość charakterystyczne symptomy, m.in. nieregularne cykle, jakieś pobolewania, dość hardcorowy PMS... Tak czy inaczej, ponieważ z lekarzami jest jak jest i nie łudzę się, że na NFZ cokolwiek sensownego załatwię, wymyśliłam sobie, że udam się prywatnie od razu do ginekologa-endokrynologa. Chcę jednak oszczędzić czas (a może i trochę $) i jeszcze przed wizytą zrobić sobie badania z krwi, żeby iść już z wynikami (lekarz tak i tak każe mi jakieś zrobić, jak już ma mnie słono kasować, to niech nie kasuje za sam wywiad, tylko ma szansę już konkretnie coś ocenić). I tu pytanie do obeznanych dziewczyn Co konkretnie warto sobie zbadać?


W laboratorium, do którego się wybieram, robią najróżniejsze zestawy badań - mają też tzw. profile. Zainteresował mnie profil o nazwie "równowaga hormonalna" - w jego zakres wchodzi: FSH, LH, DHEAS, SHBG, estradiol, progesteron, prolaktyna, testosteron. Czy coś takiego styknie na początek? Co zazwyczaj zlecają wam wasi lekarze w temacie hormonów?


Gwoli ścisłości, gdyby ktoś miał ochotę mnie tu rugać za kombinacje - "zwykły" ginekolog nigdy nic mądrego mi nie powiedział, na USG jajniki itd. okej, proponował mi tylko antykoncepcję hormonalną, ale zero zainteresowania solidniejszą diagnostyką :P Tak więc mam zamiar ogarnąć to sobie sama, przy czym powtarzam, wolę iść już z "czymś". Tak więc chętnie przyjmę sugestię osób doświadczonych w tej "grze"
Dość nieregularne cykle i hardcorowy PMS to obszary działania prolaktyny. Te pozostałe przy tych objawach, które wymieniłaś, raczej średnio są Ci potrzebne. Ewentualnie progesteron (za mało wiąże się z tyciem i rozdrażnieniem, zmiennością nastrojów,ale u niektórych też z PMS). Przy nadmiarze testosteronu pojawiają się problemy z trądzikiem i włosami. Rozchwiana tarczyca to szereg objawów: brak siły, ciągłe zmęczenie, marznięcie, depresyjne nastroje, tycie i puchnięcie.
Akurat z płciowymi nie bardzo mam doświadczenie, więc może dziewczyny coś podrzucą
Lekarz z NFZ może być bardzo ok. Ja takiego miałam, choć nie od razu . Narodowy problem większości ginekologów w Polsce polega na tym, że leczą cię tylko pod warunkiem starania się o dziecko, więc jeśli chcesz oszczędzić, to idziesz na NFZ i mówisz, że planujesz ciążę, a tu cykle nieregularne i bez problemu dostaniesz wtedy skierowanie na wszystkie hormony płciowe. Jest to w sumie tragikomiczne
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 19:04   #1889
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Zyta_Flores Pokaż wiadomość
Dość nieregularne cykle i hardcorowy PMS to obszary działania prolaktyny. Te pozostałe przy tych objawach, które wymieniłaś, raczej średnio są Ci potrzebne. Ewentualnie progesteron (za mało wiąże się z tyciem i rozdrażnieniem, zmiennością nastrojów,ale u niektórych też z PMS). Przy nadmiarze testosteronu pojawiają się problemy z trądzikiem i włosami. Rozchwiana tarczyca to szereg objawów: brak siły, ciągłe zmęczenie, marznięcie, depresyjne nastroje, tycie i puchnięcie.
Akurat z płciowymi nie bardzo mam doświadczenie, więc może dziewczyny coś podrzucą
Lekarz z NFZ może być bardzo ok. Ja takiego miałam, choć nie od razu . Narodowy problem większości ginekologów w Polsce polega na tym, że leczą cię tylko pod warunkiem starania się o dziecko, więc jeśli chcesz oszczędzić, to idziesz na NFZ i mówisz, że planujesz ciążę, a tu cykle nieregularne i bez problemu dostaniesz wtedy skierowanie na wszystkie hormony płciowe. Jest to w sumie tragikomiczne

Tak, też najbardziej obstawiam prolaktynę... Przez kilka lat brałam antydepresanty, one podobno mogą ją podnosić. Z drugiej strony praktycznie odkąd pamiętam, mam pewne problemy z nadmiarem włosków - to pewnie skłania w stronę podwyższonego testosteronu. Ogólnie od dawna podejrzewam, że coś tam jest nie halo z tymi hormonami, ale przymykałam oko, bo i ginekolodzy bagatelizowali... Dopiero od pewnego czasu zaczęły mnie denerwować nasilone PMSy, poza tym coraz częściej odczuwam ból podczas owulacji (czego nigdy wcześniej nie było) no i bóle piersi - irytujące na maksa. No nic, trzeba się po prostu za to wziąć
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 21:20   #1890
justynazielinska95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Bardzo proszę o interpretacje wyników badań, nie rozumiem co jak ma się do drugiego.
TSH: 1,680
FT3: 3,64
FT4: 1,26
anty TPO: 10,89
anty TG: <10


Dodam,że zrobiłam te badania z zalecenia ginekolog, dlatego,że mam od 8 miesięcy problem z nadmiernym wypadaniem włosów, dodatkowo doszły wypryski ropne na twarzy, a ostatnimi czasy doszły obajwy typu nagłe uczucie ciepła, osłabienie, nadmierne pocenie się, zwłaszcza plecy oraz wilgotne dłonie.
justynazielinska95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.