Gra o tron - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-18, 14:30   #4861
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
A można dostać linka albo na biało napisać, kto wg spoilerów będzie na tronie? ja kiedyś coś czytałam, ale nie wiem, czy to to. A jestem ciekawa

SPOILER! SPOILER! Czytanie na własną odpowiedzialność! Na tronie według przecieków ma zasiąść Bran
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 14:40   #4862
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
SPOILER! SPOILER! Czytanie na własną odpowiedzialność! Na tronie według przecieków ma zasiąść Bran
Wedlug moich przeciekow ma to byc Sansa
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 15:24   #4863
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jestem chyba tu jedyna osoba, ktora nie ma za bardzo zastrzezen odnosnie obecnego sezonu

Ja myślę, że się po prostu ludziom ulało. Ja mam zastrzeżenia do serialu od dawna, nie podoba mi się, bo zaczęło się psuć już długo wcześniej, zanim jeszcze twórcy zaczęli pisać fan fiction z braku materiału źródłowego. Zaczęło się już od głupiejącego Robba, jego beznadziejnych planów wojennych, żony Talisy, synów Stannisa w słoikach. Potem doszły kolejne, zmiany w charakterach postaci, wprowadzanie rozmaitych głupot, byleby zaszokować czy pokazać sceny seksu. Sąd nad Margaery z powodu kłamstwa, a nie zdrady małżeńskiej ( byle tylko pokazać jej seks z Tommenem, lol! ) , Żmijowe Bękarcice mszczące się za Martellów... wybijają cały ród Martellów xD, Stannis jako fanatyk, oddanie Sansy Boltonom... To, czym serial się bronił i wzbudzał uznanie pochodzi z książek, najciekawsze zawsze były te intrygi, sytuacje, błyskotliwe dialogi, które były brane z kart książek. Gdy twórcy musieli już działać sami, cały czar ulatywał, stąd idiota Litelfinger, kiepskie poczynania Varysa czy Tyriona, mnóstwo nielogiczności.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 15:25   #4864
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Gra o tron

O borze, tylko nie Bran. Lepsza już by była Sansa.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 16:56   #4865
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Gra o tron

Moim zdaniem żaden z Deny taktyczny geniusz na miarę Tywina, po prostu dostała szału, bo nikt nie wiwatował. Od przyjazdu do Westeros czekała na zachwyty i miłość od ,,wyzwolonych'' poddanych, i się nie doczekała. Poddali się ze strachu, w gruncie rzeczy mając gdzieś, kto siedzi na żelaznym krześle.

Mnie też sezon się całkiem podoba. Po prostu jest za krótki, więc poucinali wiele ciekawych wątków, inne pokończyli na chama, liczyłam też na więcej Cersei i na to, że będzie miała jakiś masterplan.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 18:17   #4866
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Gra o tron

Tylko ze ja dziki ogien widzialam w 5 odcinku. Palilo sie to, w co uderzyla Dany, ale na zielono. Takie male iskry. Wydawalo mi sie ze po prostu Cersei za malo miala tego ognia zeby rozwalic nim cos konkretnego. Moze nie zostalo jej za wiele po spaleniu Wielkiego Septu i floty Stannisa. Zreszta nie ma sensu spalenie miasta ktore w tym czasie pali wrog.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 18:32   #4867
3d080c1d79cb6a75330075a8e7ac619f4d31eb84_5ff7a0822ced9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 143
Dot.: Gra o tron

Też tak myślę. Danka oczekiwała wiwatów, a dostała strach i niechęć, to się zezłościła. Generalnie jej wątek nie byłby zły, gdyby ten sezon był o kilka odcinków dłuższy i gdyby pokazano więcej momentów obrazujących jej przemianę. Bo jednak z "wyzwolicielki" do mad queen palącej żywcem niewinne dzieci to kawałek drogi trzeba przejść, i o ile była podbudowa w poprzednich sezonach, pokazująca, że Danka ma zadatki na tyrana, tak zabrakło w tym sezonie takiej ostatniej cegiełki, która by to wszystko jakoś sklejała.Widać, że taki mieli plan na tę postać i postanowili po prostu odhaczyć jej wątek, tak jak to zrobili z NK. A szkoda. W ogóle mam wrażenie, że ten sezon polega po prostu na odhaczaniu zakończeń dla poszczególnych postaci. NK miał zostać pokonany, został. Danka miała zmienić się w tyrana - tyran jak się patrzy. Tylko brakuje w tym wszystkim polotu.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
O borze, tylko nie Bran. Lepsza już by była Sansa.
Moim zdaniem najlepiej byłoby, gdyby było 7 władców, nie 1. Westeros jako jedno królestwo to sztuczny twór. Sansę interesuje jedynie Północ, Brana to chyba nic już nie interesuje, Jon nie chce tronu, Danka raczej długo nie pożyje, więc nie będzie komu rządzić. Inna rzecz, że po wszystkich wojnach, ostatniej potyczce NK i ekscesach Danki nie będzie nawet za bardzo kim.
3d080c1d79cb6a75330075a8e7ac619f4d31eb84_5ff7a0822ced9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-18, 20:34   #4868
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gra o tron

Niestety, wszystko wskazuje na to, że Żelazny Tron zostanie spalony przez Drogona a nowym ktrólem, na skutek demokratycznych wyborów zostanie Bran.

Na biało: spoiler
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 22:15   #4869
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

[1=3d080c1d79cb6a75330075a 8e7ac619f4d31eb84_5ff7a08 22ced9;86825522]
Moim zdaniem najlepiej byłoby, gdyby było 7 władców, nie 1. Westeros jako jedno królestwo to sztuczny twór. Sansę interesuje jedynie Północ, Brana to chyba nic już nie interesuje, Jon nie chce tronu, Danka raczej długo nie pożyje, więc nie będzie komu rządzić. Inna rzecz, że po wszystkich wojnach, ostatniej potyczce NK i ekscesach Danki nie będzie nawet za bardzo kim.[/QUOTE]

Co do białej części- zgadzam się całkowicie, od dawna jestem za tym

cava, a co w tym złego, że kobieta chce założyć rodzinę? Caitlyn Stark urodziła gromadkę dzieci, była wierną i oddaną żoną, a odważna i mądra z niej kobieta i nie można jej zarzucić, że uległa i taka tam paniusia.

Co do seksu Aryi- chciała wiedzieć jak to jest, wybrała se faceta, powiedziała mu otwarcie czego chce, dostała to, czy w czymś jej to ujmuje? Każda kobieta (facet też) ma wiele ról w życiu, które się nie wykluczają. A chęć kochania i bycia kochaną nikomu nie uwłacza, naturalna potrzeba człowieka.


A co do Danki i jej masakry, to tak samo bym oceniła ten czyn jakby zrobił to facet.

Dzięki za spoilery odnośnie tego, kto zasiądze na tronie, obie te wersje słyszałam, nie wiem, która gorsza ale w sumie nie mam własnej propozycji, także nie powinnam krytykować kandydatur
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 22:17   #4870
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

[1=3d080c1d79cb6a75330075a 8e7ac619f4d31eb84_5ff7a08 22ced9;86825522]Też tak myślę. Danka oczekiwała wiwatów, a dostała strach i niechęć, to się zezłościła. Generalnie jej wątek nie byłby zły, gdyby ten sezon był o kilka odcinków dłuższy i gdyby pokazano więcej momentów obrazujących jej przemianę. Bo jednak z "wyzwolicielki" do mad queen palącej żywcem niewinne dzieci to kawałek drogi trzeba przejść, i o ile była podbudowa w poprzednich sezonach, pokazująca, że Danka ma zadatki na tyrana, tak zabrakło w tym sezonie takiej ostatniej cegiełki, która by to wszystko jakoś sklejała.Widać, że taki mieli plan na tę postać i postanowili po prostu odhaczyć jej wątek, tak jak to zrobili z NK. A szkoda. W ogóle mam wrażenie, że ten sezon polega po prostu na odhaczaniu zakończeń dla poszczególnych postaci. NK miał zostać pokonany, został. Danka miała zmienić się w tyrana - tyran jak się patrzy. Tylko brakuje w tym wszystkim polotu.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------


Moim zdaniem najlepiej byłoby, gdyby było 7 władców, nie 1. Westeros jako jedno królestwo to sztuczny twór. Sansę interesuje jedynie Północ, Brana to chyba nic już nie interesuje, Jon nie chce tronu, Danka raczej długo nie pożyje, więc nie będzie komu rządzić. Inna rzecz, że po wszystkich wojnach, ostatniej potyczce NK i ekscesach Danki nie będzie nawet za bardzo kim.[/QUOTE]

Te jej wyobrażenia o Westeros i ludu,który z wytęsknieniem na nią czeka wpoił jej brat. A tu zonk, ludzie mają ją w 4 literach
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 02:20   #4871
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
cava, a co w tym złego, że kobieta chce założyć rodzinę? Caitlyn Stark urodziła gromadkę dzieci, była wierną i oddaną żoną, a odważna i mądra z niej kobieta i nie można jej zarzucić, że uległa i taka tam paniusia.

Co do seksu Aryi- chciała wiedzieć jak to jest, wybrała se faceta, powiedziała mu otwarcie czego chce, dostała to, czy w czymś jej to ujmuje? Każda kobieta (facet też) ma wiele ról w życiu, które się nie wykluczają. A chęć kochania i bycia kochaną nikomu nie uwłacza, naturalna potrzeba człowieka.
Dla mnie dużo bardziej uwłaszczające jest tworzenie kobiet, które mieszczą się w jednym z dwóch archetypów - dziewczyńska dziewczyna albo twarda chłopczyca, niezainteresowana niczym, co interesuje głupie dziewczyńskie dziewczyny. Odważna, twarda, zdeterminowana kobieta też może się zakochać, załamać, przeżyć zawód miłosny, postąpić nieracjonalnie. Fajnie, jak postacie nie są czarno-białe, tylko oddają prawdziwe ludzkie charaktery i reakcje - czasem budzące podziw, czasem denerwujące. Np. bardzo lubię i Aryę, i Sansę, ale dużo ciekawiej oglądało mi się głupiutką nastolatkę dostającą po dupie i obdzieraną ze złudzeń, która powolutku się uczy, niż mścicielkę-asasynkę, która dostała ogromny plot armor i od początku pisana jest tak, żeby każdy ją uwielbiał.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 07:14   #4872
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
Co do białej części- zgadzam się całkowicie, od dawna jestem za tym

cava, a co w tym złego, że kobieta chce założyć rodzinę? Caitlyn Stark urodziła gromadkę dzieci, była wierną i oddaną żoną, a odważna i mądra z niej kobieta i nie można jej zarzucić, że uległa i taka tam paniusia.

Co do seksu Aryi- chciała wiedzieć jak to jest, wybrała se faceta, powiedziała mu otwarcie czego chce, dostała to, czy w czymś jej to ujmuje? Każda kobieta (facet też) ma wiele ról w życiu, które się nie wykluczają. A chęć kochania i bycia kochaną nikomu nie uwłacza, naturalna potrzeba człowieka.


A co do Danki i jej masakry, to tak samo bym oceniła ten czyn jakby zrobił to facet.

Dzięki za spoilery odnośnie tego, kto zasiądze na tronie, obie te wersje słyszałam, nie wiem, która gorsza ale w sumie nie mam własnej propozycji, także nie powinnam krytykować kandydatur
Ale nic złego.
O ile ona tego chce faktycznie a nie jest wszelkimi sposobami w te role wtłaczana, jako w jedynie słuszny scenariusz dający kobiecie szczęście życiowe.

Ja do seksu Arii nie mam nic, akurat to wymyślili fajnie, zgodnie z jej ogólnie zarysowanym charakterem, trzymało się kupy.

Ale związek z Gendrym to już jakieś kluski lane, bardzo nudna postać. A oględnie mówiąc, tego kwiatu jest pół światu.
Choć widząc jak zmarnowany jest w tym sezonie potencjał tej postaci ( Arii) to zaczynam wierzyć ze ten serial się skończy ich ślubem, a może nawet zasiadnieciem na tronie.

W wątku Brienn i Jimiego, mam zdanie jak Bananalama. Nędzne to było.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 07:39   #4873
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gra o tron

Ja sobie jednak jutro z rana obejrzę na YT co tam się stało w ostatnim odcinku a sam odcinek już albo wieczorem jutro albo we wtorek. Jeśli to Bran ma być tym krolem to nawet nie chcę tego oglądać. Kompletny bezsens.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 07:52   #4874
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja sobie jednak jutro z rana obejrzę na YT co tam się stało w ostatnim odcinku a sam odcinek już albo wieczorem jutro albo we wtorek. Jeśli to Bran ma być tym krolem to nawet nie chcę tego oglądać. Kompletny bezsens.
No ale to już jutro będzie wiadomo?
Mało wiarygodne dla mnie, bo Brana chyba w ogóle już nie interesuje los królestw ani ludzi, a zwłaszcza polityka, on już nie jest nawet człowiekiem.
Moim zdaniem może jest ziarno prawdy w tych przeciekach, ale chodzi o inny tron dla Brana, jakiś tron królestwa Pierwszych Ludzi czy tron Trójokiej wrony czy coś w tym stylu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 07:59   #4875
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Gra o tron

Tak, dzisiaj w nocy ostatni odcinek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 08:00   #4876
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gra o tron

Z Brana na tronie nie bylabym zbytnio zadowolona, za to z Sansy jak najbardziej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 08:34   #4877
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Dla mnie dużo bardziej uwłaszczające jest tworzenie kobiet, które mieszczą się w jednym z dwóch archetypów - dziewczyńska dziewczyna albo twarda chłopczyca, niezainteresowana niczym, co interesuje głupie dziewczyńskie dziewczyny. Odważna, twarda, zdeterminowana kobieta też może się zakochać, załamać, przeżyć zawód miłosny, postąpić nieracjonalnie. Fajnie, jak postacie nie są czarno-białe, tylko oddają prawdziwe ludzkie charaktery i reakcje - czasem budzące podziw, czasem denerwujące. Np. bardzo lubię i Aryę, i Sansę, ale dużo ciekawiej oglądało mi się głupiutką nastolatkę dostającą po dupie i obdzieraną ze złudzeń, która powolutku się uczy, niż mścicielkę-asasynkę, która dostała ogromny plot armor i od początku pisana jest tak, żeby każdy ją uwielbiał.

100% się zgadzam nie znoszę, jak kobieta chłopczyca musi pozostać sama, rodzina, dzieci mąż nie wykluczają bycia mądrą, silną, odważną kobietą.
Co do Gendrego no cóż, chłopak pewnie nawet czytać nie umie ale generalnie para: wojownik i kowal, to chyba niezły duet przede wszystkim kocha Aryę i akceptuje ją taką, jaką ona jest, a to podstawa udanego związku.
Ja na siłę nie pcham Aryę w ramiona Gendrego, ale nie miałabym nic przeciwko

Co do Sansy to przez 7 sezonów jej nie lubiłam, by polubić w 8 sezonie, to się nazywa ewolucja postaci
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 08:58   #4878
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: Gra o tron

Witam, podczuję was od jakiegoś czasu
Od kilku sezonów tak sobie myślałam, że to właśnie Arya może zasiąść na tronie. O teraz, po całkowitej demolce miasta to może mieć sens. Wetseros nie potrzebuje teraz lady w dotychczas rozumianym znaczeniu tego słowa. To nie ma być kobieta, jaką zawsze chciała być Sansa - tu sobię posiedzę, pohaftuję, będę ładnie wyglądać u boku mojego Pana i Męża. Teraz potrzeba kogoś, kto silną ręką przytrzyma buntowników i wszystkich innych, którzy będą chcieli sięgnąć po władzę.
Co do Gendrego, to myślę, że oni mogliby być razem. Znają się od tyłu lat, swojej przeżyli, a przede wszystkim on ją akceptuje taką, jaką jest. Dla jej niespokojnej duszy, jego opanowanie i spokój, mogą być dobrą kotwicą.

Jakiś wątpię, żeby to Jon zzasaidl na tronie. Po pierwsze nigdy tego nie chciał, a zrobienie czegoś tak istotnego, jak podjęcie się roli władcy wbrew sobie, chyba nie skończyłoby się dobrze. To, że jest dobrym, prawym i sprawiedliwym człowiekiem (były jakieś tam wyjątki, ale na ogół taki jest), nie znaczy, że poradzi sobie z presją. Dlatego myślę, że (jeśli go ktoś po drodze nie zabije), to wyjedzie w cholerkę, ewentualnie zaszyje się w winterfell, w którym rządzić będzie jednak Sansa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 11:34   #4879
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
Co do Sansy to przez 7 sezonów jej nie lubiłam, by polubić w 8 sezonie, to się nazywa ewolucja postaci
Mam tak samo z nia.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 13:28   #4880
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez KiLaNeCzKa Pokaż wiadomość
Witam, podczuję was od jakiegoś czasu
Od kilku sezonów tak sobie myślałam, że to właśnie Arya może zasiąść na tronie. O teraz, po całkowitej demolce miasta to może mieć sens. Wetseros nie potrzebuje teraz lady w dotychczas rozumianym znaczeniu tego słowa. To nie ma być kobieta, jaką zawsze chciała być Sansa - tu sobię posiedzę, pohaftuję, będę ładnie wyglądać u boku mojego Pana i Męża. Teraz potrzeba kogoś, kto silną ręką przytrzyma buntowników i wszystkich innych, którzy będą chcieli sięgnąć po władzę.
Co do Gendrego, to myślę, że oni mogliby być razem. Znają się od tyłu lat, swojej przeżyli, a przede wszystkim on ją akceptuje taką, jaką jest. Dla jej niespokojnej duszy, jego opanowanie i spokój, mogą być dobrą kotwicą.

Jakiś wątpię, żeby to Jon zzasaidl na tronie. Po pierwsze nigdy tego nie chciał, a zrobienie czegoś tak istotnego, jak podjęcie się roli władcy wbrew sobie, chyba nie skończyłoby się dobrze. To, że jest dobrym, prawym i sprawiedliwym człowiekiem (były jakieś tam wyjątki, ale na ogół taki jest), nie znaczy, że poradzi sobie z presją. Dlatego myślę, że (jeśli go ktoś po drodze nie zabije), to wyjedzie w cholerkę, ewentualnie zaszyje się w winterfell, w którym rządzić będzie jednak Sansa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sansa byłaby całkiem niezla królową. Widać że dobrze zarządza winterfell. I od glupiutkiej dziewczynki, która chciała być żoną księcia wiele przeszła. Fajne było nawiazanie do tego w ostatnim odcinku podczas rozmowy z Ogarem.
W ogóle jedną z moich ulubionych scen jest ta przy ognisku w drugim odcinku. Fajne jest to że ludzie ktorzy byli kiedys wrogami potrafia sie zjednoczyć, a nawet zaprzyjaźnić w walce o wyższy cel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 13:29   #4881
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gra o tron

Tak z ciekawości, jest tu ktokolwiek, kto lubi Jasia Śnieg? Serio, facet mnie tak wpienia, jak nikt w tym serialu, totalna pipa. On nic nie robi, po co go było ożywiać w ogóle, zawsze się tylko szwęda z tą swoją umartwioną miną. W książce zrozumiałe to jego zagubienie, bo jest o wiele młodszy, tak w serialu tak nieogarnięty dorosły facet bardzo razi...
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 13:33   #4882
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Sansa byłaby całkiem niezla królową. Widać że dobrze zarządza winterfell. I od glupiutkiej dziewczynki, która chciała być żoną księcia wiele przeszła. Fajne było nawiazanie do tego w ostatnim odcinku podczas rozmowy z Ogarem.
W ogóle jedną z moich ulubionych scen jest ta przy ognisku w drugim odcinku. Fajne jest to że ludzie ktorzy byli kiedys wrogami potrafia sie zjednoczyć, a nawet zaprzyjaźnić w walce o wyższy cel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To prawda. Ale zdziwiłabym się bardzo, gdyby to te wydarzenia jej nie zmieniły.
A na mam mieszane uczucia co do tej sceny. Z jednej strony jest bardzo pozytywna i tak jak piszesz zjednoczyła ludzi o różnej przeszłości, ale z drugiej nie do końca pasuje mi do GOT...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 03:22   #4883
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Gra o tron

Ja już po. Mam poczucie zmarnowanych godzin na ten serial. Zmarnowany potencjał, tyle niewyjaśnionych wątków, tyle niespójności i takie zakończenie.

:Jap:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 05:01   #4884
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gra o tron

Ja już po spoilerach, które niestety-okazały się być prawdziwe.
Jestem zniesmaczona. Nie cierpię głupawych zakończeń z d...y. Nie będę oglądać!

Do wczoraj jeszcze się łudziłam, że w spojlerach kogoś poniosło poza granice rozsądku i ten ktoś jest 'zagranico'.

Podsumuję tak:

GOT- sezony 1-6, uczta dla oczu, uszu, wyobraźni i myśli
GOT- sezon 7- jasełka
GOT- sezon 8 - a cluster of sh...., jak podsumował jeden z recenzentów i rację miauuu.
67023456.jpg
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 05:16   #4885
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Gra o tron

Kurcze, Mijanou, naprawde wielkie dzieki.

Nie myslalam, ze ktos w tym watku bedzie na tyle mondry, zeby na czarno opisac, ze spojlery sa prawdziwe lub nie.

Brawo.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 05:54   #4886
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Gra o tron

Mi ręce opadły.

Dobrze w sumie że ta Danka zjarała KL, przynajmniej jakaś ładna sekwencja jest w tym serialu.

Bo tak poza tym to jak dla mnie go zarżnęli... ech.

Przynajmniej już koniec tej męki.

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 06:12   #4887
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gra o tron

Mam mieszane odczucia odnosnie finalu, nie wypowiadalabym sie tak surowo, jak niektore Wizazanki, ale zachwycona tez nie jestem, do konca liczylam, ze na tronie zasiadzie jednak Sansa.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 08:23   #4888
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Gra o tron

Mnie w finale nie dobiło nawet samo zakończenie (w sensie kto zasiadł na tronie), ale cała ta otoczka, to w jaki sposób to zostało przeprowadzone, wyszło na to ile wątków w sumie było niepotrzebnych, nielogicznych, nieskończonych. No jakoś mi przykro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 10:45   #4889
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Gra o tron

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;86829699]Kurcze, Mijanou, naprawde wielkie dzieki.

Nie myslalam, ze ktos w tym watku bedzie na tyle mondry, zeby na czarno opisac, ze spojlery sa prawdziwe lub nie.

Brawo.[/QUOTE]


Co robisz w wątku o serialu parę godzin po premierze ostatniego odcinka? I dziwisz się, że ktoś go komentuje?


Odnośnie odcinka - słyszałam gdzieś, czytałam, że Lena Headey zgarnia milion za każdy epizod ostatniego sezonu. Taki budżet i nie było stać na zrobienie klasycznych 10 odcinków? Wątki nie zamknięte lub zamknięte byle jak, to jest najgorsze. Do tego Bran na tronie, Sansa jako królowa Północy i Jon, który w sumie zatoczył wielkie koło, by znaleźć się znowu w Nocnej Straży. Dobrze, że przynajmniej dodali scenę, jak przytula Ducha, część internetu się ucieszy. Ciekawi mnie tylko, gdzie on z tymi dzikimi szedł w ostatniej scenie...


Jestem zawiedziona, pierwsze sezony to było cudeńko, zamknęli całość byle jak.
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 10:48   #4890
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Podsumuję tak:

GOT- sezony 1-6, uczta dla oczu, uszu, wyobraźni i myśli
GOT- sezon 7- jasełka
GOT- sezon 8 - a cluster of sh...., jak podsumował jeden z recenzentów i rację miauuu.
Załącznik 7677065

Ale crap, o Jezu! xD

Co do sezonów, jak dla mnie przy czwartym zaczyna się już równia pochyła.


A w tym? Wszystko się dzieje BO TAK, nie ma żadnej logiki i konsekwencji, niczego.

Edytowane przez _Sliwka_6
Czas edycji: 2019-05-20 o 10:50
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 14:32:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.