Psy- cz. VI - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-20, 12:49   #2431
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Dostaje z ręki , karma ta sama ,miska od lat tez. Nie zmienialam jej.
Moze ze trzy razy sie zdarzylo i zastanawia mnie to. On jest strasznym lakomczuchem ,jedzenia nie odpuści ale wyglada to doslownie jakby byl wystarszony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na początek spróbowałabym przestawić miskę lub skarmiać z reki w innym miejscu domu i sprawiłabym, czy wtedy też jest taka reakcja. I wydłużyłabym czas między powrotem a karmieniem.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-20, 12:54   #2432
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Ok. Zobaczymy . Pojde z nim wczesniej zeby mu pory karmienia nie zmieniac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 10:10   #2433
yangzoude3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 1
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Chodzi o macierz? Cofnie się podczas stałego przycinania odrobinkę co 1-2 tygodnie. Obcinamy pod kątem 45 stopni, najłatwiej jak cążki mają ogranicznik na ok 2mm. To taka blaszka:
https://groomershop.pl/media/catalog...1f25be79_3.jpg



https://alezwierzaki.pl/data/include...nwertowany.jpg


Mozna też, jesli to mały psiak, kupić elektryczny pilnik. Moje owczarki mają do niego za duże i twarde pazury, ale z kotem daje radę.


https://m.media-amazon.com/images/I/..._AC_SY780_.jpg



A jeśli się boisz, to technik obetnie Ci w lecznicy. To tania usługa.


jestem tym zainteresowany.

Edytowane przez yangzoude3
Czas edycji: 2022-05-24 o 10:14
yangzoude3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-25, 12:18   #2434
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Psy- cz. VI

Czy wasze psy też się tak niemiłosiernie lenią?
Czy poza szczotkowaniem macie jakieś sposoby na ograniczenie kłaków, które są dosłownie wszędzie?
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 15:36   #2435
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Czy wasze psy też się tak niemiłosiernie lenią?
Czy poza szczotkowaniem macie jakieś sposoby na ograniczenie kłaków, które są dosłownie wszędzie?
Beagle teraz bije rekordy , włos sztywny więc jak sie w coś wbije to koniec. Szczotkować mogę codziennie i nic to nie daje. Podawałam olej z łososia ,żółtka itp i bez różnicy. Przestałam się ubierać na czarno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2022-08-29 o 13:54
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-29, 11:16   #2436
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Psy- cz. VI

Ja jednak szczotkuję codziennie, bo sobie myślę, że to co zostanie na szczotce, to nie zostanie w domu. Mam czarnego psa, bardzo jasne podłogi w domu, a do ubrania większość rzeczy białych lub beżowych. Tak, że wiem co czujesz
Chodzi Ci o olej z łososia? Nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego. Ja swojej podaję żółtko raz w tygodniu i co kilka dni łyżeczkę oliwy z oliwek. Efekty, jak u Was. Może u nam ten olej z łososia zadziała?

Edytowane przez Dorasek
Czas edycji: 2022-08-29 o 11:19
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 17:34   #2437
haus3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 2
Dot.: Psy- cz. VI

ja kupiłam legowiska xx i problem z zwierzetami z głowy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-09-11 o 10:42 Powód: link
haus3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-15, 07:24   #2438
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Beagle teraz bije rekordy , włos sztywny więc jak sie w coś wbije to koniec. Szczotkować mogę codziennie i nic to nie daje. Podawałam olej z łososia ,żółtka itp i bez różnicy. Przestałam się ubierać na czarno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robciu, jak tam Twój beagle?
Moja kundliczka tak z tydzień temu przestała się wreszcie lenić. I to tak dosłownie z dnia na dzień. Świat od razu wydaje się piękniejszy podawałam swojej ten olej z łososia. Nie wiem jak on wpłynął na linienie, ale na pewno wpłynął na wygląd sierści. Psina zrobiła się aż lśniąca, wygląda teraz przepięknie.

Edytowane przez Dorasek
Czas edycji: 2022-11-15 o 07:25
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 14:12   #2439
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 537
Dot.: Psy- cz. VI

Mój obecny pies nie lubi ze mną przebywać.
Jak ktoś z rodziny jest w innym pokoju, pies z nim. Nocą spać woli przy każdym innym albo sam w pustym pokoju, byle nie ze mną.
No w dzień jak jesteśmy sami to przychodzi łaskawie i się kładzie obok, wciska do głaskow, ale jak rodzina wróci to o mnie totalnie zapomina.
Traktuję go spoko, ale woli bardziej tych, co go olewają, nie zabawiają, nie dają smaczkow, nie bawią komendami.

Mój koszmar psiary się ziścił
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 17:55   #2440
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Psy- cz. VI

To ja mam odwrotny „problem” moja psina jest jak mój cień. Gdzie ja, tam ona. Nawet jak siedzimy na kanapie i muszę dosłownie wstać na sekundę, żeby np. zakręcić gaz pod jakimś garnkiem w kuchni, to ona nie zostanie na kanapie tylko człapie za mną. Tak sobie mnie upatrzyła. Jak całą trójką (ja, mąż i syn) wracamy razem do domu, to ona w zasadzie wita się tylko ze mną. Ale prawda jest taka, że ja poświęcam jej najwiecej czasu, pieszczot, rozrywki i ją karmię. Chodzę z nią na treningi posłuszeństwa. I nasza trenerka, bardzo mądra kobitka, zawsze powtarza, że musimy pokazać psu, jacy to my ludzie jesteśmy super-ekstra. Żeby pies chciał z nami przebywać i np. wykonywać różne polecenia tylko dlatego, żeby sprawić nam radość, nie za smaczki. Ale to jest cały proces.
Może masz w swojej okolicy jakąś porządną psią szkołę, nie masówkę, gdzie jeden trener równocześnie trenuje 20 psów. Albo poszukaj filmików na yt, jest tego mnóstwo i można znaleźć dużo ciekawych informacji.
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 08:28   #2441
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Robciu, jak tam Twój beagle?
Moja kundliczka tak z tydzień temu przestała się wreszcie lenić. I to tak dosłownie z dnia na dzień. Świat od razu wydaje się piękniejszy podawałam swojej ten olej z łososia. Nie wiem jak on wpłynął na linienie, ale na pewno wpłynął na wygląd sierści. Psina zrobiła się aż lśniąca, wygląda teraz przepięknie.
Delikatnie mniej sie leni ,widać po odkurzaniu , wystarczy przejechac raz ,po pracy , nie ma tez kupek kłaków na sofie. To wszystko na chwile. Juz sie z tym pogodziłam.
Tymczasem znow sie łapka odezwala , jest wilgotno i psisko utyka ,ma spłycenie panewki i na wiosne / jesienią doskwiera mu bol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-16, 13:14   #2442
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
To ja mam odwrotny „problem” moja psina jest jak mój cień. Gdzie ja, tam ona. Nawet jak siedzimy na kanapie i muszę dosłownie wstać na sekundę, żeby np. zakręcić gaz pod jakimś garnkiem w kuchni, to ona nie zostanie na kanapie tylko człapie za mną. Tak sobie mnie upatrzyła. Jak całą trójką (ja, mąż i syn) wracamy razem do domu, to ona w zasadzie wita się tylko ze mną. Ale prawda jest taka, że ja poświęcam jej najwiecej czasu, pieszczot, rozrywki i ją karmię. Chodzę z nią na treningi posłuszeństwa. I nasza trenerka, bardzo mądra kobitka, zawsze powtarza, że musimy pokazać psu, jacy to my ludzie jesteśmy super-ekstra. Żeby pies chciał z nami przebywać i np. wykonywać różne polecenia tylko dlatego, żeby sprawić nam radość, nie za smaczki. Ale to jest cały proces.
Może masz w swojej okolicy jakąś porządną psią szkołę, nie masówkę, gdzie jeden trener równocześnie trenuje 20 psów. Albo poszukaj filmików na yt, jest tego mnóstwo i można znaleźć dużo ciekawych informacji.
A trenerka nie mówiła przypadkiem, że pies nie powinien za nami wszędzie chodzić, bo to najlepszy sposób na wyhodowanie problemów separacyjnych?
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 16:35   #2443
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
A trenerka nie mówiła przypadkiem, że pies nie powinien za nami wszędzie chodzić, bo to najlepszy sposób na wyhodowanie problemów separacyjnych?
Nie pytałam o to, bo nie uważam tego za problem (poza tym, że czasami się o nią potknę ). Lęku separacyjnego nie ma. Spokojnie zostaje w domu gdy wychodzę do pracy. Gdy zamykają się za mną drzwi pies robi w tył zwrot i idzie spać. Podobnie gdy wychodzę z domu po południu. Zna komendę „zostań” i gdy ją słyszy, to idzie się zająć swoimi sprawami.
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-29, 17:39   #2444
malaPaulinka899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 1
Dot.: Psy- cz. VI

Mam od niedawna słodkiego szczeniaczka Akita amerykańska. Zaopatruję się w pobliskim sklepiku w różne karmy dla szczeniaków, ale jakoś mu nie podchodzą :/
Chciałabym kupić coś lepszego. Ostatnio znalazłem karmy takich firm jak Petner albo Lenda . Podobno dobre i ciężko dostępne.

Czy miałyście może z nimi jakąś styczność? Polecacie? Albo coś zupełnie innego? Nieważna cena, ale liczy się dla mnie jakość.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-09-11 o 10:41 Powód: linki
malaPaulinka899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-29, 18:50   #2445
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez malaPaulinka899 Pokaż wiadomość
Mam od niedawna słodkiego szczeniaczka Akita amerykańska. Zaopatruję się w pobliskim sklepiku w różne karmy dla szczeniaków, ale jakoś mu nie podchodzą :/
Chciałabym kupić coś lepszego. Ostatnio znalazłem karmy takich firm jak Petner albo Lenda . Podobno dobre i ciężko dostępne.

Czy miałyście może z nimi jakąś styczność? Polecacie? Albo coś zupełnie innego? Nieważna cena, ale liczy się dla mnie jakość.
Ja bym uderzała w grupy milosnikow i posiadaczy psow tej rasy na fb. Doradza najlepszy sklad i karme na doswiadczeniach własnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-09-11 o 10:42 Powód: linki w cytacie
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-11, 21:18   #2446
ALAN1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 1
Dot.: Psy- cz. VI

a czy ktos kupowal legowiska w tym sklepie? funitopets xx mam cos co mi sie podoba i szukam opinii

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-09-11 o 10:41 Powód: link
ALAN1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 06:38   #2447
haus3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 2
Dot.: Psy- cz. VI

ja kupiłem legowisko dla psa xxx
i jestem bardzo zadowolony

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-09-11 o 10:40 Powód: link
haus3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 11:47   #2448
LadyPerry
Raczkowanie
 
Avatar LadyPerry
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 373
Dot.: Psy- cz. VI

Pies po wycięciu śledziony może żyć? Mam psa 13 letniego. Miesiąc temu wykryto COŚ na śledzione i dzisiaj jadę na sprawdzenie czy to rośnie. Gdyby się okazało, że coś jest nie tak to lepiej robić operację czy leczyć paliatywnie?
LadyPerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 13:43   #2449
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez LadyPerry Pokaż wiadomość
Pies po wycięciu śledziony może żyć? Mam psa 13 letniego. Miesiąc temu wykryto COŚ na śledzione i dzisiaj jadę na sprawdzenie czy to rośnie. Gdyby się okazało, że coś jest nie tak to lepiej robić operację czy leczyć paliatywnie?
Oczywiście, że może żyć i to wiele lat. Trzeba jednak zmiany diety.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-05, 19:45   #2450
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 969
Dot.: Psy- cz. VI

Hej.Jak Wasze psiaki? U mnie od kwietnia sąsiad ma kury, które chodzą przy moim ogrodzeniu i miałam masakrę na początku, jako że Scarlett jest pół wyżłem i same wiecie...

Teraz już się przyzwyczaiła, ale większość dnia siedzi pod siatką i je obserwuje. IMG_20221209_121007.jpg

IMG_20221212_123331.jpg

Edytowane przez Nimfa20Melman
Czas edycji: 2023-08-06 o 15:18
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-06, 11:33   #2451
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Hej. Co jak Wasze psiaki? U mnie od kwietnia sąsiad ma kury, które chodzą przy moim ogrodzeniu i miałam masakrę na początku, jako że Scarlett jest pół wyżłem i same wiecie...

Teraz już się przyzwyczaiła, ale większość dnia siedzi pod siatką i je obserwuje. Załącznik 7792590

Załącznik 7792591
Jakie ma przepiękne oczyska
Niestety u nas znow jakies stany lękowe ,posikiwanie po kropelce , wyniki ok .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 16:32   #2452
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Psy- cz. VI

U nas wykrycie jakiegoś ciała w woreczku zółciowym, więc na dniach wizyta u weterynarza prowadzącego ;/
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 09:18   #2453
DigitalDecorator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Psy- cz. VI

To ja się pochwalę moim kochanym psiakiem. Wabi się Leoś i jest najmądrzejszym pieszczochem, jakiego tylko można sobie wyobrazić nie zamieniłbym go na żadnego innego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9485.jpg (103,6 KB, 9 załadowań)
DigitalDecorator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 09:18:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.