Czy warto brać projektanta wnętrz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Tu dowiesz się gdzie kupić dom lub mieszkanie, jakie dokumenty są niezbędne, ile kosztuje notariusz - a jak już kupisz, to dowiesz się, jak urządzić pokój, przemeblować kuchnię, nakryć do stołu, zreperować krzesło, odnowić szafę, wywiercić dziurę w ścianie i jak pielęgnować fikusa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-10-24, 15:09   #1
karuta
Raczkowanie

Czy warto brać projektanta wnętrz?

Tak jak w temacie, czy brałyście kogoś do urządzania swojego mieszkania/domu czy zdałyście się same na siebie?
Jeśli tak to czy jesteście zadowolone czy raczej nie?
I może macie kogoś do polecenia z Warszawy?
karuta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 06:30   #2
kaledonia
Moderator

Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Nie, tylko do kuchni była projektantka ( ale w cenie kuchni ).

Wszystko sama urządzałam z mężem ( udało się pozbyć drugich drzwi w sypialni i postawić więcej szaf, projektowałam garderobę, salon, łazienka zmiana wanna na prysznic i dobór materiałów i barw).

Jak ktoś nie ma do tego drygu i lubi ultra nowoczesne wnętrza (bo nie spotkałam się z projektantem, który nie wciskałby modnych akcentów) to pewnie warto.
Stary 2017-10-25, 10:29   #3
Nameria
Zadomowienie

Jak nie masz wyobraźni przestrzennej, nie masz pomysłów, czasu to warto, profesjonalista lepiej wykorzysta przestrzeń i nie narobi kosztownych błędów.
Największym problemem przy urządzaniu mieszkania jest to jak ludzie się do tego zabierają. Zwykle odbywa się to na zasadzie, ok jakoś to będzie, tu wstawi się szafkę, tu będzie pralka itd. a potem jest problem, bo nie mieści się komoda, meble do siebie nie pasują, nie ma gdzie rzeczy trzymać i jest bardzo nijak a pomysły się skończyły. Od początku trzeba mieć plan, zrobić projekt, pochylić się nad problemami i je przeanalizować.
Ludzie często oszczędzają na projekcie i próbują sami urządzić mieszkanie, chociaż kompletnie nie mają na nie pomysłu, brak im wyobraźni i potem się męczą w nieładnych, źle urządzonych pokojach z niefunkcjonalną kuchnią i ciężką do utrzymania w czystości łazienką.
Stary 2017-10-30, 13:19   #4
visionAM
Zakorzenienie

Wg mnie warto znaleźć kogoś, kto poza tym, że skupia się na wnętrzach, potrafi także doradzić w kwestiach technicznych. Często nie pomyśli się o czymś, bo po prostu nie ma się w tym doświadczenia. Wiele spraw na etapie urządzania domu/ mieszkania umyka i tylko osoby, które "siedzą" w tym na co dzień, mogą wyłapać pewne niedociągnięcia. Dodatkowo taki projektant robi projekt z zachowaniem skali i realnych wymiarów pomieszczenia, dzięki czemu prościej oszacować czy coś się zmieści czy też nie itp.
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 13:19   #5
Xantia
Zakorzenienie

GG do Xantia

Jeśli samemu nie ma się zmysłu, czasu i wiedzy, to WARTO!

Ja wzięłam projektanta, ale nie na kompletny projekt, tylko tzw. poradę dekoracyjną. Jestem MEGA zadowolona .

Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 14:45   #6
kolonkowy
Przyczajenie

Moim zdaniem warto też spróbować samemu. Nasza kreatywność nie zna granic Super sa też takie tapety 3d

Edytowane przez kolonkowy
Czas edycji: 2017-11-20 o 10:12
kolonkowy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:24   #7
karoncia
Przyczajenie

Warto, bo projektant najczęściej myśli całościowo, przestawi nawet ściany, cośtam wyburzy, cośtam dobuduje i robi mieszkanie bardziej funkcjonalne.
karoncia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 20:19   #8
jowita_kubiak
Przyczajenie

Oczywiście, że warto! Ale trzeba się na tym znać i wiedzieć co się robi i jak doradzić klientowi, nawet najbardziej marudnemu... Ja miałam 5 lat temu projektanta wnętrz - tragedia, nie umiałam się z nim dogadać, zrobił mi wstrętny projekt. A w tym roku postanowiłam z mężem, że znowu chcemy odmienić mieszkanie i nawiązaliśmy współpracę z xxx. No i kompletnie inna bajka., przekonali mnie do siebie swoją nietuzinkową osobowością, piękną wizualizacją i znajomosćią trendów

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-09-02 o 20:52 Powód: reklama
jowita_kubiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 07:26   #9
sanols
Przyczajenie

Z doświadczenia wiem, że projektanci rzadko myślą o tym jak się będzie sprzątało
sanols jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 06:26   #10
sBoryss
Przyczajenie

W internecie można znaleźć darmowe programy do projektowania wnętrz i się pobawić jak nic nie wyjdzie to wtedy można wziąć projektanta
sBoryss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 21:30   #11
kocia_lapka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sanols Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem, że projektanci rzadko myślą o tym jak się będzie sprzątało
A tu się nie zgodzę. Urządzam już drugie mieszkanie z projektantem i widzę, że dziewczyny szukają jak najwygodniejszych rozwiązań. Dla mnie- warto, ponieważ sama nie byłam w stanie tak rozplanować mieszkania, nie znałam się na przyłączach itp.
kocia_lapka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 22:02   #12
Iavender
Raczkowanie

na pewno skorzystałabym z takich usług, gdybym miała urządzić mieszkanie w starym budownictwie, z nieustawnymi pokojami, albo gdybym planowała przeniesienie ścian.
ale mówię tu o architekcie, który weźmie pod uwagę też aspekty techniczne, bo życie to nie gra w simsy
natomiast uważam, że zawsze warto zrobić projekt z wizualizacją łazienki i kuchni
Stary 2019-09-18, 11:34   #13
Julia2231
Przyczajenie

Wszystko zależy od tego kto jakie ma oczekiwania i potrzeby. Co na pewno, to większa frajda jest z samodzielnego urządzania
Stary Wczoraj, 10:53   #14
Aurora10
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Iavender Pokaż wiadomość
na pewno skorzystałabym z takich usług, gdybym miała urządzić mieszkanie w starym budownictwie, z nieustawnymi pokojami, albo gdybym planowała przeniesienie ścian.
ale mówię tu o architekcie, który weźmie pod uwagę też aspekty techniczne, bo życie to nie gra w simsy
natomiast uważam, że zawsze warto zrobić projekt z wizualizacją łazienki i kuchni
Ja jestem z miasta kamienic (Łodzi), więc fakt że często takie stare mieszkania które niekiedy mają ponad 3 metry wysokości, potrzebują profesjonalnej ręki przy wystroju.
Aurora10 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości