Mikrodermabrazja - czy są efekty? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-06, 19:18   #61
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez 2b_beauty Pokaż wiadomość
Napisz, co konkretnie masz na myśli pisząc "odstające skórki"? Czy chodzi ci o to ze skóra się złuszcza po zabiegu? Jeśli tak, to jest to normalne i oznacza prawidłową reakcję. Kolejny zabieg powinnaś zrobić najwcześniej po ok. 2 tygodniach, robienie tego szybciej jest bezsensowne, gdyż skóra w ogóle nie zdąży się odbudować. Co do nawilżania - mam nadzieję że zostałaś poinformowana przez kosmetyczkę, że po takim zabiegu trzeba bardzo skórę nawilżać i natłuszczać oraz stosować filtry przeciwsłoneczne, bez względu na pogodę. I to nawilżanie nie powinno być zależne od tego co odczuwasz. Jeżeli nie nawilżałaś skóry odpowiednio, to te odstające skórki mogą być wynikiem przesuszenia.
Odstajace skórki pojawiły się praktycznie w tych samych miejscach w których były wcześniej. Po zabiegu smarowałam kremem nawilżającym La Roche Posay i masłem shea, na dzień podkład vichy z filtrem p/słonecznym.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 19:26   #62
2b_beauty
Przyczajenie
 
Avatar 2b_beauty
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Praga Południe
Wiadomości: 22
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Z tego co piszesz wynika, że dobrze nawilżyłaś skórę, ale niestety jej nie natłuściłaś. Po mikrodermabrazji powinnaś używać kremów, które są bardziej odżywcze i natłuszczające, pomagają skórze w regeneracji i w "dojściu do siebie" po zabiegu. Na dzień krem odżywczy, na noc półtłusty. Innym powodem pojawienia się z powrotem odstających skórek może być fakt, że mikro była wykonana za słabo. Albo po prostu chodzi o to, że wykonałaś na razie jeden zabieg, a oczekiwane i długotrwałe efekty przynosi dopiero seria i regularne powtarzanie zabiegów, w zależności od potrzeb skóry. Ewentualnie - Twoja skóra jest tak przesuszona, że musisz ją najpierw porządnie nawilżyć i natłuścić, zanim weźmiesz się do złuszczania.
__________________
"Zdrowie jest najpierwszym dobrem, uroda drugim, a bogactwo trzecim" - Platon

http://www.2b-beauty.pl
2b_beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 20:27   #63
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Wydaje mi się że masło shea w czystej formie bardzo dobrze natłuszcza skórę. Ja już sama nie wiem co myśleć... Skóry właśnie nie mam przesuszonej, a wręcz przeciwnie, mam mieszaną skórę tłustą w strefie T, potwierdziła to kosmetyczka. A ile czasu powinien trwać zabieg mikro - samo ścieranie, nie licząc "oprawy"?? Bo mój trwał jakieś kilka minut. Nie za mało?? Zabieg był akurat na tzw promocji więc może zrobiony był "po łebkach"?

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2012-03-08 o 20:29
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 13:11   #64
2b_beauty
Przyczajenie
 
Avatar 2b_beauty
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Praga Południe
Wiadomości: 22
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Jeżeli skóra schodzi Ci tylko na policzkach, to możesz mieć cerę mieszaną. Ta cera z kolei nie wyklucza przesuszania się skóry, gdyż jest połączeniem tłustej z suchą. Co do zabiegu, to jego długość ocenia kosmetyczka w trakcie zabiegu, na podstawie reakcji skóry. Ciężko jest oceniać innych, ale jeżeli ta promocja wzięła się z zakupów grupowych, to polecam odpowiedni watek na ten temat
__________________
"Zdrowie jest najpierwszym dobrem, uroda drugim, a bogactwo trzecim" - Platon

http://www.2b-beauty.pl
2b_beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 18:20   #65
bonnie8blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

ja wlasnie wrocilam z "mikrodermabrazji" i jestem delikatnie mowiac zniesmaczona, juz nigdy nie skorzystam z zakupow grupowych bo to jest po prostu sciema.. moj zabieg polegal na tym ze babeczka najpierw posmarowala mi twarz jakąs mieszanką zawierajaca ten zmielony korund a nastepnie masowała swoimi palcami moja twarz przez jakies 10 minut, pozniej zmyła i posmarowała mnie kremem. teraz bede miala nauczke na przyszlosc ze lepiej wydac wiecej kasy ale zrobic cos porzadnie
bonnie8blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 14:41   #66
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez bonnie8blue Pokaż wiadomość
ja wlasnie wrocilam z "mikrodermabrazji" i jestem delikatnie mowiac zniesmaczona, juz nigdy nie skorzystam z zakupow grupowych bo to jest po prostu sciema.. moj zabieg polegal na tym ze babeczka najpierw posmarowala mi twarz jakąs mieszanką zawierajaca ten zmielony korund a nastepnie masowała swoimi palcami moja twarz przez jakies 10 minut, pozniej zmyła i posmarowała mnie kremem. teraz bede miala nauczke na przyszlosc ze lepiej wydac wiecej kasy ale zrobic cos porzadnie
hahahaha dobredobre:hahaha : ile zapłaciłaś za tak cudowna "mikrodermabrazję?
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 17:45   #67
bianca8333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

kurcze ale wiecie co, ja juz sama nie wiem jak to powinno wyglądac ta cała mikrodermabrazja. Moja kosmetyczka tez posmarowała mnie najpierw jakaś papką , rzekomo z kryształkami korundu...a potem przyłozyła do twarzy jakąs głowice i tym zaczeła rozprowadzać te papke. Powiedziała, że to jakiś nowy przyrząd do mikrodermabrazji, który nie jest tak agresywny jak te "odkurzacze" zasysające. Nie mówcie ze tez mnie naciągnęła...
bianca8333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 20:05   #68
bonnie8blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

zaplacilam 30 zl, no porazka po prostu
bonnie8blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 20:12   #69
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez bianca8333 Pokaż wiadomość
kurcze ale wiecie co, ja juz sama nie wiem jak to powinno wyglądac ta cała mikrodermabrazja. Moja kosmetyczka tez posmarowała mnie najpierw jakaś papką , rzekomo z kryształkami korundu...a potem przyłozyła do twarzy jakąs głowice i tym zaczeła rozprowadzać te papke. Powiedziała, że to jakiś nowy przyrząd do mikrodermabrazji, który nie jest tak agresywny jak te "odkurzacze" zasysające. Nie mówcie ze tez mnie naciągnęła...
Powiem szczerze że staram się być bardzo na bieżąco z nowościami, uczestnicze w sympozjach, jeżdze na targi, prenumeruje czasopisma branżowe i o takim urządzeniu nie słyszałam a kosmetyka to na prawdę mój konik. Sprawdz może na stronie tego salonu w którym byłaś jak nazywa się ten zabieg czy sprzęt i napisz tutaj. Zobaczymy jakie cudo miałaś robione na twarzy. Według mojej wiedzy na chwile obecną na rynku występuje mikrodebrazja korundowa, diamentowo i wodnotlenowa zwana oxybrazją. Chyba że to co miałaś robione nie było mikrodermabrazją?

Cytat:
Napisane przez bonnie8blue Pokaż wiadomość
zaplacilam 30 zl, no porazka po prostu
eee to nie tak dużo straciłaś, masz nauczkę że następnym razem bedziesz się dokładnie wypytywać za co masz zapłacić
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2012-03-11 o 20:13
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 07:31   #70
bianca8333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

ale wiecie co jest najlepsze...ja widze efekty tego zabiegu...miałam mikro, plus peeling kawitacyjny i mezoterapie. Buzia jasniejsza, gładsza nie przetłuszcza sie..dziś ide na drugi zabieg wypytam sie dokładnie o ten sprzęt i czemu nie ma tego "efektu odkurzacza" przy mikro
bianca8333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 17:23   #71
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Ja mam do was za to pytanie czy któraś z was wykonywała taki zabieg w salonie Avangarda przy ul. Górczewskiej (Warszawa) żeby i czy była zadowolona? Chciałabym pójść na kilka zabiegów i zastanawiam się nad salonem a tam jest w miarę rozsądna cena bo w centrum to dochodzi nawet do ponad 200zł Chyba, że znacie jakieś dobre salony kosmetyczne gdzie ceny są przystępne i nie trzeba jechać na drugi koniec Warszawy.

PS. Mieszkam na Żoliborzu, żebyśmy się dobrze zrozumiały odnośnie jazdy na drugi koniec miasta

Edytowane przez NikaVera
Czas edycji: 2012-03-12 o 17:40
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 18:50   #72
bianca8333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

ja moge z czystym sumieniem polecic pewien salon na Żytniej salonik mały, przytulny, pani kosmetyczka przemiła, ale co najwazniejsze- wie co robi. Dziś byłam na drugiej wizycie- ( w planach mamy 5). Za mikrodermabrazje, mezterapie, ultradzwięki i fale radiowe ( nie wiem czy czegoś tu nie pokręciłam) - płace tylko 200 zł i moge powiedziec że efekty póki co - ekstra. Co najważniejsze, zero podrażnien na buzi- twarz od razu jest jasniejsza, przebarwienia znikają- w szoku jestem
bianca8333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:30   #73
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez bianca8333 Pokaż wiadomość
ja moge z czystym sumieniem polecic pewien salon na Żytniej salonik mały, przytulny, pani kosmetyczka przemiła, ale co najwazniejsze- wie co robi. Dziś byłam na drugiej wizycie- ( w planach mamy 5). Za mikrodermabrazje, mezterapie, ultradzwięki i fale radiowe ( nie wiem czy czegoś tu nie pokręciłam) - płace tylko 200 zł i moge powiedziec że efekty póki co - ekstra. Co najważniejsze, zero podrażnien na buzi- twarz od razu jest jasniejsza, przebarwienia znikają- w szoku jestem
I te wszystkie zabiegi za jednym razem?? To ile czasu Ty tam siedzisz? Możesz podać jakieś konkretniejsze namiary?
Ja zaczęłam myśleć o tej Avangardzie bo koleżanka tam była, co prawda na depilacji laserowej ale jest zadowolona a plusem tego miejsca jest to, że mają karte stalego klienta i razem z nią dużo tańsze zabiegi.
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:37   #74
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez bianca8333 Pokaż wiadomość
ale wiecie co jest najlepsze...ja widze efekty tego zabiegu...miałam mikro, plus peeling kawitacyjny i mezoterapie. Buzia jasniejsza, gładsza nie przetłuszcza sie..dziś ide na drugi zabieg wypytam sie dokładnie o ten sprzęt i czemu nie ma tego "efektu odkurzacza" przy mikro
nie będe się tutaj wdawać w szczegóły kosmetyczne ale NIGDY nie łączy się mikrodermabrazji i peelingu kawitacyjnego.

Cytat:
Napisane przez bianca8333 Pokaż wiadomość
ja moge z czystym sumieniem polecic pewien salon na Żytniej salonik mały, przytulny, pani kosmetyczka przemiła, ale co najwazniejsze- wie co robi. Dziś byłam na drugiej wizycie- ( w planach mamy 5). Za mikrodermabrazje, mezterapie, ultradzwięki i fale radiowe ( nie wiem czy czegoś tu nie pokręciłam) - płace tylko 200 zł i moge powiedziec że efekty póki co - ekstra. Co najważniejsze, zero podrażnien na buzi- twarz od razu jest jasniejsza, przebarwienia znikają- w szoku jestem
chcesz powiedzieć że masz robiony taki zabieg za jednym zamachem wszystko ?????//
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:51   #75
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

ja rowniez szukam odpowiedniego salonu warszawie....

jesli ktos bedzie w czyms godnym polecenia napiszcie...

jak juz mam wydac te 200zl to nie chce by poszlo w bloto...
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:32   #76
bianca8333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
nie będe się tutaj wdawać w szczegóły kosmetyczne ale NIGDY nie łączy się mikrodermabrazji i peelingu kawitacyjnego.



chcesz powiedzieć że masz robiony taki zabieg za jednym zamachem wszystko ?????//

tak powiem szczerze ze sporo tego zawsze mam...najpierw mikro..potem mezoterapia to na bank.na koniec dziś miałam fale radiowe ( kilka minut jako przygotowanie do nastepnego zabiegu). w międzyczasie jeszcze cos było na bank... . Ja juz sama nie wiem...salon ma bardzo dobre opinie w necie...efekty na skórze widzę. ehhh oby mi jutro twarz nie odpadła
bianca8333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:03   #77
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez bianca8333 Pokaż wiadomość
tak powiem szczerze ze sporo tego zawsze mam...najpierw mikro..potem mezoterapia to na bank.na koniec dziś miałam fale radiowe ( kilka minut jako przygotowanie do nastepnego zabiegu). w międzyczasie jeszcze cos było na bank... . Ja juz sama nie wiem...salon ma bardzo dobre opinie w necie...efekty na skórze widzę. ehhh oby mi jutro twarz nie odpadła
szkoda mi tego komentować, bo trzeba mieć dobrą wiedze kosmetyczną żeby zrozumieć skad się bierze moje zdziwiecie. Bo rozumiem mikro i mezo ze soba to rewelacyjne połączenie ale fale radiowe ????????? bez sensu.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 08:28   #78
bianca8333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
szkoda mi tego komentować, bo trzeba mieć dobrą wiedze kosmetyczną żeby zrozumieć skad się bierze moje zdziwiecie. Bo rozumiem mikro i mezo ze soba to rewelacyjne połączenie ale fale radiowe ????????? bez sensu.

a dlaczego fale radiowe po mikro i mezo sa bez sensu?
bianca8333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 15:32   #79
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez bianca8333 Pokaż wiadomość
a dlaczego fale radiowe po mikro i mezo sa bez sensu?
Po pierwsze znasz stara zasad ze co za duzo to nie zdrowo? W kosmetyce sie mówi o tzn pojemności skóry jest sens robienie paru zabiegów ale następuje moment kiedy skóra jest za mocno stymulowana i rezultat może być odwrotny od zamierzonego albo żaden.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 17:36   #80
2b_beauty
Przyczajenie
 
Avatar 2b_beauty
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Praga Południe
Wiadomości: 22
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
ja rowniez szukam odpowiedniego salonu warszawie....
jesli ktos bedzie w czyms godnym polecenia napiszcie...
Zapraszam do przejrzenia naszej oferty na http://www.2b-beauty.pl/ Jesteśmy salonem w Warszawie i jeżeli po wizycie na stronie wzbudzimy twoje zainteresowanie i zaufanie - skontaktuj się z nami lub po prostu przyjdź.
__________________
"Zdrowie jest najpierwszym dobrem, uroda drugim, a bogactwo trzecim" - Platon

http://www.2b-beauty.pl

Edytowane przez 2b_beauty
Czas edycji: 2012-03-14 o 17:43
2b_beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 20:16   #81
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez 2b_beauty Pokaż wiadomość
Zapraszam do przejrzenia naszej oferty na http://www.2b-beauty.pl/ Jesteśmy salonem w Warszawie i jeżeli po wizycie na stronie wzbudzimy twoje zainteresowanie i zaufanie - skontaktuj się z nami lub po prostu przyjdź.
reklama tutaj z tego co wiem jest karalna, ktoś tu nie czytał regulaminu. Chyba że masz ochotę być zbanowna.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 09:15   #82
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez bonnie8blue Pokaż wiadomość
ja wlasnie wrocilam z "mikrodermabrazji" i jestem delikatnie mowiac zniesmaczona, juz nigdy nie skorzystam z zakupow grupowych bo to jest po prostu sciema.. moj zabieg polegal na tym ze babeczka najpierw posmarowala mi twarz jakąs mieszanką zawierajaca ten zmielony korund a nastepnie masowała swoimi palcami moja twarz przez jakies 10 minut, pozniej zmyła i posmarowała mnie kremem. teraz bede miala nauczke na przyszlosc ze lepiej wydac wiecej kasy ale zrobic cos porzadnie
Czyli zapłaciłaś 30 zł za peeling, cena i tak wysoka. Zakupy grupowe to jedna wielka ściema.

Czy mikrodermabrazja da radę usunąć blizny potrądzikowe, niewielki do 4 mm średnicy i dość płytkie?
Czy mozna wykonywac ten zabieg przy cerze z tendencja do naczyńkowej?
Czy faktycznie korundowa jest lepsza od diamentowej ( wg strony jednego z salonów głowicy od diamentowej nie da się do końca zdezynfekowac)
Czy nie weszły jeszcze przepisy o dezynfekcji sprzetu kosmetycznego w autoklawie, podobno miały już obowiązywać, ( tez info na jednej ze stron salonu kosmetycznego)
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:16   #83
2b_beauty
Przyczajenie
 
Avatar 2b_beauty
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Praga Południe
Wiadomości: 22
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
reklama tutaj z tego co wiem jest karalna, ktoś tu nie czytał regulaminu. Chyba że masz ochotę być zbanowna.
Regulamin czytałam i przyznam szczerze, że forma postu nie wydaje mi się być reklamą, tylko odpowiedzią na pytanie zadane wyżej. Poza tym parę postów wcześniej jest reklama innego salonu, która jakoś przeszła bez echa.

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Czyli zapłaciłaś 30 zł za peeling, cena i tak wysoka. Zakupy grupowe to jedna wielka ściema.

Czy mikrodermabrazja da radę usunąć blizny potrądzikowe, niewielki do 4 mm średnicy i dość płytkie?
Czy mozna wykonywac ten zabieg przy cerze z tendencja do naczyńkowej?
Czy faktycznie korundowa jest lepsza od diamentowej ( wg strony jednego z salonów głowicy od diamentowej nie da się do końca zdezynfekowac)
Czy nie weszły jeszcze przepisy o dezynfekcji sprzetu kosmetycznego w autoklawie, podobno miały już obowiązywać, ( tez info na jednej ze stron salonu kosmetycznego)
Mikrodermabrazja da radę usunąć blizny potrądzikowe, ale nie jedna, tylko seria zabiegów. Najlepiej jest połączyć ją w takim wypadku z kwasami, dla lepszego efektu. Pamiętaj tylko, że kwasy można wykonywać najwcześniej od września, ze względu na słońce.
Można wykonywać mikro przy cerze naczynkowej, po prostu trzeba wykonać słabszy zabieg, na mniejszej mocy.
Korundowa nie jest lepsza, tylko silniejsza, nie zalecana do cery naczynkowej czy też wrażliwej.
Głowicę diamentową można normalnie dezynfekować w autoklawie, w specjalnym opakowaniu.
Bez względu na przepisy, każdy szanujący się salon autoklaw posiadać powinien, gdyż tylko i wyłącznie sterylizacja narzędzi wielokrotnego użytku daje pewność, że nie zrobi się nikomu krzywdy.
__________________
"Zdrowie jest najpierwszym dobrem, uroda drugim, a bogactwo trzecim" - Platon

http://www.2b-beauty.pl
2b_beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 12:37   #84
memsahib
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 167
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Ja również polecam mikrodermabrazję, jestem już po 5-tym zabiegu i za dwa tygodnie skończę pierwszą serię. Na pewno zakupię kolejną serię w następnym roku gdyż widzę znaczną poprawę jakości skóry. Jest gęstsza, jędrniejsza, koloryt się wyrównał i zniknęły drobne blizny potrądzikowe, a także zmniejszyły się pory. Poprawę zauważają także inni ludzie więc jest dobrze Miałam wykonywaną mikro diamentową, nie widzę żadnej różnicy między efektami jakie osiągnęłam ja, a znajoma korzystająca z korundowej. Dodatkowo wykonałam dwukrotne czyszczenie twarzy co pewnie także miało wpływ na ostateczny wynik zabiegów i wpłynęło pozytywnie na cerę. Poza tym zabieg jest relaksujący i bezbolesny, ja byłam zadowolona już po pierwszym razie, zwłaszcza, że w cenę miałam wliczoną ampułkę i maskę algową (cała seria wraz z oczyszczaniem wyniosła mnie ok. 400 zł-jak na ceny warszawskie, niedużo) Uczciwie zaznaczę, że doskonale sprawdza się na cerach mniej problematycznych, jeżeli ktoś ma głębokie blizny czy spore przebarwienia to myślę, że lepsze będą kwasy, ewentualnie można to połączyć z kwasem migdałowym, ale na konkretne efekty trzeba będzie trochę poczekać i trochę zainwestować. Myślę jednak, że warto
memsahib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 21:04   #85
Roxana20
Przyczajenie
 
Avatar Roxana20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 24
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Ja kwaszę się praktycznie od grudnia ubiegłego roku. Najpierw używałam triacneal na noc, ale nie dawał żadnych efektów, więc smarowałam tonikiem z biochemii urody AHA+BHA 10% odczekiwałam kilkanaście minut i na to triacneal. W międzyczasie miałam pięć zabiegów mikrodermabrazji diamentowej + kwas pirogronowy 20% w odstępach dwutygodniowych (tonik i tri oczywiście wtedy odstawiłam). Po zabiegach wróciłam do toniku i triacneala i mam jeszcze umówione 3 oksydermabrazje. Zamierzam jeszcze pociągnąć kuracje max 3 tygodnie. Mam cerę tłustą, z bardzo rozszerzonymi porami, szybko się zanieczyszczającą i czasami z wypryskami. Różnie w czasie całej "kuracji" bywało,podrażnienia, skóra schodziła praktycznie przez cały czas, wysypy były częste, łatwo przez te 4 miesiące nie było. Trzeba mieć dużo cierpliwości i jakoś umieć podejść z dystansem do tego, że cera może być naprawdę w różnym stanie. Szczerze powiedziawszy efekty (dopiero albo aż) teraz widzę. Pory się zmniejszyły i w dużym, choć nie w 100%, stopniu się oczyściły, cera się aż tak szybko nie zaczyna świecić, w dotyku jest dużo gładsza i przyjemniejsza. Trzeba się przygotować, że efekty i reakcja cery może być naprawdę różna, ale moim zdaniem warto.

Dodatkowo byłam dzisiaj na kawitacji, tak z przypadku, żeby poznać salon i sprawdzić jak wygląda i działa taki peeling. W każdym razie, kosmetyczka mnie trochę zaniepokoiła, bo stwierdziła dość spore wysuszenie mojej cery. Zastanawiam mnie to, czy aby nie odłożyć już tych kwasów, bo podobno bardziej można sobie w takim przypadku zaszkodzić niż pomóc. Trudno potem odbudować prawidłowe nawilżenie. Nie wiem co o tym myśleć. Ewentualnie może macie jakieś wypróbowane dobre kremy nawilżające, które nie zatykają porów?
Roxana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 17:24   #86
ona8686
Zakorzenienie
 
Avatar ona8686
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 903
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Jestem po drugim zabiegu, a efektu nie widze, wręcz jest gorzej niż było. Wszyscy mi mówią, że mam więcej plam, niż miałam. A chciałam je rozjaśnić.
Pierwszy zabieg to było przygotowanie perfekcyjne skóry do zabiegów, różne maseczki i takie tam. I jak wyszłam to było nawet ok. Dostałam jakiś krem złuszczający do domu i miałam go stosować co 3 dni. Skóra wcale mi nie schodziła. Ale potem zaczęła się łuszczyć i powstały takie twarde zrogowacenia. Po nałożeniu kremu zaczęło schodzić. Udałam sie na 2 zabieg i po nim nastąpił właśnie ten koszmar. Do tego chcialam rozjaśnić przebarwienie nad górną wargą. To kosmetyczka ani razu nic w tym miejscu nie zrobiła. Nie wiem, czy tak powinno być???
__________________
Zawsze Ty...
Zawsze Ja...
Zawsze My... 11.08.2012


Franuś
29.06.2013 godz. 22:12
ona8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 08:16   #87
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

hej dziewczyny. mam aparat do mikrodermabrazji ale nie wiem jak oproznic ten zbiorniczek w ktorym gromadzi sie zdzierana skóra. dl ulatwienia dodam ze mam urzadzenie giovanni elegante 1004. czy moze ktoras z was wie jak sie to robi? dzieki za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0962.jpg (93,5 KB, 65 załadowań)
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683

Edytowane przez aniaexplode
Czas edycji: 2012-05-22 o 08:18 Powód: foto
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 13:34   #88
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Dziewczyny, a ktora mikro jest najlepsza? Mialam kiedys te korundowa kilka razy ale szczerze to bardzo lajtowa mi sie wydawala. Co do kwasow to czytam na necie i przerazaja mnie opisy, straszna chemia wiec chce postawic na usuwanie mechaniczne blizn. Ta diamentowa jest ok?
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 13:39   #89
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ktora mikro jest najlepsza? Mialam kiedys te korundowa kilka razy ale szczerze to bardzo lajtowa mi sie wydawala. Co do kwasow to czytam na necie i przerazaja mnie opisy, straszna chemia wiec chce postawic na usuwanie mechaniczne blizn. Ta diamentowa jest ok?
Czemu "straszna chemia"? Ja bardzo polecam ten zabieg, twarzy mi nie wypaliło
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 13:50   #90
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czemu "straszna chemia"? Ja bardzo polecam ten zabieg, twarzy mi nie wypaliło
Mowie, ze stsowanie kwasow to straszna chemia dla organizmu
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_chem.html
- taki link udalo mi sie wygrzebac.

Dlatego chce zrobic mechaniczne usuwanie...
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-14 19:17:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.