Masażowe sposoby na cellulit - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-29, 15:05   #1
Madamille
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 35

masaż antycellulitowy- jak?


Pani Beatko, Dziewczyny
Jak powinien wyglądać domowy masaż antycellulitowy ud i pośladków? Chodzi mi o taki typowy masaż, jaki wykonujecie przy wsmarowywaniu preparatów antycel. Jak długo, z jaką siłą, jaki kierunek (od kolan w górę, czy odwrotnie)??
Znalazłam w szufladzie juz dawno kupione takie drewniane urządzonko do masażu, (przypominające bardziej grzechotkę), jego używanie jest nawet przyjemne, ale nie bardzo wiem czy robię to prawidłowo.
Jeśli znajdzie się jakaś siła fachowa proszę o opis.
Pozdrawiam
Madamille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-03, 01:14   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: masaż antycellulitowy- jak?

Masaż wykonywany samemu sobie nie nalezy do najlatwiejszych
Sa jednak ogole zasady ktorych nalezalo by sie trzymac:
po pierwsze ruchy powinny byc wykonywane w kierunku tzw"dosercowym" tj.w przypadku nog zdolu do gory;
po drugie masaz wykonuje sie na miesniach rozluznionych;
po trzecie masaze powinny byc systematycznie a nie "jak mi sie przypomni" (poprostu lepsze i szybsze efekty);
po czwarte polecam rowniez sprobowac ruchy przepychajace (masaz limfatyczny);
po piate zadna maszyna nie zastapi wprawionych rak masazysty [img]icons/icon7.gif[/img]

po ... zapraszam do mnie [img]icons/icon7.gif[/img] http://www.masaze.pl

Pozdrawiam "siła fachowa" [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-03, 12:22   #3
Madamille
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 35
Re: masaż antycellulitowy- jak?

Bardzo dziękuję "sile fachowej" i pozdrawiam.
I.
P.s. właśnie umówiłam się na profesjonalny masażyk)
Madamille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-05, 18:04   #4
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Problem z cellulitem.

Witam serdecznie!

Mam do Pana pytanie. Zastanawiam sie nad pewnym problemem. Otoz juz jakis czas temu dopadl mnie cellulit. Nie jest postac bardzo zaawansowana, ale jednak troche widoczny. Mam 19 lat, jestem szczupla.

Ostanio zastanowilam sie nad swoja dieta i stwierdzilam, ze jadam tragicznie, pije malo wody itd. Postanowilam to zmienic, zamierzam tez schudnac kilka kilogramow (plus minus 5).

Mam tez w domu dwie rekawice z sizalu, i zastanawiam sie czy codzienny pietnastominutowy masaz (w polaczeniu z kremem wyszczuplajacym) moze pomoc mi pozbyc sie tego okropnego defektu. Mam na mysli wytrwale i systematyczne zabiegi, przez kilka miesiecy. Cwiczenia fizyczne odpadaja, wielokrotnie probowalam - nie ma mowy, cierpie na astme i mecze sie po kilku minutach. Bardzo Pana prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-05, 22:19   #5
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Problem z cellulitem.

Problem cellulitu jest często omawiany na stronach wizazu. Na początku proponuje lekturę artykułu dr Waldemara Jankowiaka nt cellulitu jako choroby. Schorzenie to ma charakter niestety progresywny. Oczywiscie są sytuacje kiedy bardziej sie ujawnia, np. podczas zimy (zmniejszona aktywnośc ruchowa), duzy stres, zaniedbanie diety, częsty problem u osób o nienormowanym trybie pracy.
Piszesz o tym ze jestes osoba szczupłą, no nie wiem czy planowanie zrzutu, nastepnych kilogramów jest rozsądne. Moze warto po prostu próbować utrzymać wagę. Widzisz jezeli zbyt szybko schudniesz, mozesz stracić na jędrnosci ciał, no i następny problem.

Jestes w dobrej sytuacji jeżeli jest to jak piszesz początkowe stadium cellulitu. Wtedy mozna zdziałać wiecej i mniej inwazyjnymi metodami. Na temat rękawic pisałem w poprzednim wątku, poszukaj. Swoja drogą codziennie 15 minut, to juz niezła gimnastyka. Proponuję przede wszystkim regularny spacer. Oczywiscie w bezpiecznych miejscach. Ale cos mi sie wydaje, iż w podtekscie łączysz odchudzanie z walka z cellulit. Obecnie cellulit wystepuje zarówno u osób szczupłych jak i z nadwagą. Tak, w pewnych sytuacjach nadwaga moze sprzyjać cellulitowi, ale niekoniecznie.
Polecam także cwiczenia ogólnorozwojowe. Jak podejrzewam jesteś w wieku maturalnym , no i może czeka cie trochę nauki czyli siedzenia przy książkach. Tym bardziej zadbaj teraz o ruchomośc wszystkich parti mięśni. A pro po astmy, tutaj też ćwiczenie ogólnorozwojowe mogą byc pomocne.

Regularnie, codzienne ale nie przesadzaj. Na początek może 2 tygodnie, parę dni przerwy, 2 tygodnie parę dni przerwy. Masaż jest bardzo pomocny. Uważam, iż dobrym pomysłem jest chociaż jedno, dwa spotkania z masazystą lub kosmetyczką aby pokazać dokładnie jak taki masaż wykonać. Nie jest to jednoznaczne z profesjonalnym masażem, ale po takiej konsultacji bedzi masaż miał wiekszy sens i wykonasz go dokładniej.
Życzę powodzenia i pozdrawiam Piotr.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 00:07   #6
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: Problem z cellulitem.

[img]icons/icon7.gif[/img]

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz [img]icons/icon35.gif[/img]
A jesli chodzi o to odchudzanie [img]icons/icon28.gif[/img] to wcale tego nie chce.Szczerze mowiac to zupelnie nie wiem z czego ja moglabym ewentualnie schudnac [img]icons/icon10.gif[/img] Na moje 48 kg przy 168 cm wzrostu...nie chce byc szkieletorem [img]icons/1nie.gif[/img] A te 5 kg tak sobie wymyslilam, moze one pomoga w pozbyciu sie okropnej ozdoby.
Jesli chodzi o jedzenie to nigdy sobie niczego nie zalowalam, zawsze sporo jadlam, wszystko co mi wpadlo w rece. I nigdy nie tylam. A problem ze skora? Hmm...jakis czas temu przeszlam ciezka dlugotrwala depresje, przez rok prawie nie wychodzilam z domu, zero ruchu, i niezbyt wartowsciowa dieta... Pewnie to wszystko mialo wplyw na cellulit.
Uff...dzieki raz jeszcze za wszystkie rady [img]icons/1ehem.gif[/img]
Pozdrowka [img]icons/icon40.gif[/img]
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 01:00   #7
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Problem z cellulitem.

Ja też mam astmę i wszelkie bardziej zaawansowane formy ruchu odpadają. U mnie celulit strasznie wyrzuciło po kortykosteroidach. Wogóle przytyłam na tym "badziewiu" 10 kg. Teraz powoli wracam do formy [img]icons/icon7.gif[/img]
Życzę Ci wytrwałości i powodzenia w walce z celulitem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-03, 20:44   #8
młoda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 22
Masaż antycellulitowy

Od kilku tygodni masuję ciało przyrządem z gumowymi wypustkami,wcześniej posmarowane preparatem antycellulitowym.Ostatnio przeczyłama,że taki masaż powinno się wykonywać na suchą skóre,przed nałożeniem preparatu.Więc jak to w końcu jest?Bo przyznam, że troszczeczkę się pogubiłam
młoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 08:15   #9
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż antycellulitowy

No i nie raz sie Pani pogubi, tak to jest ze sprzetem do automasażu. Ale przejdzmy do sedna sprawy. Po pierwsze podstawowym zabiegiem w terapii cellulit jest masaż ręczny, wykonywany dłońmi. Wszelki sprzet czy to elektroniczny, mechaniczny czy róznego rodzaju rolki są tylko środkami wspomagajacymi. Jeżeli chodzi o rolki, często sa sprzeczne informacje i jest to normalne, jeżeli osoby które je reklamują nie bardzo wiedzą o co w tym wszystkim chodzi.

Po pierwsze, prawie każdy masaż rozpoczyna się przez wykonanie kilku ruchów na sucho, dla celów diagnostycznych, zróżnicowania zmian w skórze, lekkiej poprawy krążenia. Pytanie - jaką ma Pani skórę?
Jeśli jest bardziej tłusta i sprężysta, ujędrniona, to można uzyć niewiele preparatu /kremu. Jeśli skóra jest sucha to radziłbym zastosować krem bo podrażni Pani skórę a pozatym mozna doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Z drugiej strony zbyt duzo kremu "wsmarowanego" przed masażem zniesie poslizg i bedzie sie Pani ślizgać po skórze. Radzę potestować kilka dni z iloscią kremu.
Swoją drogą taki masaż powinno sie wykonywać co drugi dzień ale regularnie. Ważne!!! Nie chodzi o intensywność czy siłę nacisku ale o cierpliwość, precyzję i odpowiedni rytm masażu. Masaż wykonujemy zgodnie z krążeniem żylnym, czyli w kończynach od stopy w kierunku biodra.
Życzę powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-11, 20:49   #10
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
cellese a endermologia

czy domowy masaż aparatem Cellese da tak pozytywne skutki w walce z cellulitem jak zabiegi w gabinecie ( są drogie, na razie nie moge sobie na nie pozwolic)? a mój problem jest bardzo poważny, gdyż mam cellulit niemal na całym ciele... najprawdopodobniej "sprawcami" są tabletki antykoncepcyjne- nie mogę z nich zrezygnować. czy w tej sytuacji jest jakaś szansa dla mnie? czy właśnie masaże? proszę o pomoc!
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 23:25   #11
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: cellese a endermologia

Wszelaki sprzet mechaniczny, elektryczny czy uciskowy jest jedynie uzupełnieniem terapii a nie podstawową metodą leczenia cellulitu. Powtarzam leczenia, poniewaz mowa o schorzeniu, dolegliwości, a negatywny efekt estetyczny to "widoczny skutek" tych dolegliwosci.
Niestety i tym razem o wspaniałych efektach z zastosowaniem sprzętu nie napiszę bo takowego nie ma, a tym bardziej ze dopiero co wrócilismy z Kongresu Medycyny Estetycznej w Rzymie gdzie min, cellulit był jednym z tematów. Temat potraktowany był bardzo poważnie i bynajmniej medycznie a nie kosmetycznie.

Ale do rzeczy. Moim zdaniem naprawde warto dociekac głównej przyczyny Pani cellulitu, i to juz teraz. Nie ma co czekać, tym bardziej jak Pani pisze jest prawie na całym ciele. Na Boga! dziewczyno na co ty czekasz? Aż się cellulit przeobrazi w 2-3 stopień?

Wiem że to trudne, ale warto, naprawdę warto poszukać prawdziwej przyczyny. Jezeli jak Pani pisze przyczynia sie do tego antykoncepcja to porozmawiać warto o tym z prowadzacym lekarzem, lub potkać sie z endokrynologiem. Swoją drogą nie rozumiem co to znaczy - " nie mogę z nich zrezygnować ".

Pytanie o masaż? Oczywiście że masaż jest jednym z podstawowych zabiegów zmniejszajacych cellulit oraz powikłań z nim związanych bo o takich takze sie coraz wiecej mówi. Moim zdaniem potrzebna jest kompleksowa diagnoza specjalisty, a nie przypadkowe wspomagajace sprzety. Mam nadzieję, iz moja uwaga potraktowana bedzie pozytywnie. Po prostu nie mogę juz zdzierżyć jak wciska sie kit, że jakaś tam maszynka upora sie z cellulitem.

A propos tego tematu mam pewną sugestię tematu, którą w wolnej chwili rozpocznę na łamach forum gospodyni czyli forum wizaż.
Pozdrawiam życzliwy Piotr.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-06, 08:40   #12
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: Masaż antycellulitowy

Ile w takim razie powinien taki masaż trważ około. I czy można jednak robić codziennie, a nie co dwa dni. Kiedyś czytałam że należy wykonywać ruchy według wskazówek zegara, czy to ma znaczenie??
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 23:21   #13
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż antycellulitowy

Ruchy wskazówek zegara mają znaczenie przede wszystkim w masażu wykonywanym ręcznie.

Jeżeli chodzi o długość masażu to jeśli wykonuje go Pani ze wspomaganiem jakiegoś urządzenia to masaż nóg nie powinien przekraczać 25-30 minut.

Faktycznie wiekszość masaży w których głównym celem jest poprawa mikrokrążenie (w tym i w przypadku cellulitu)wykonuje się co drugi dzień np. pon-śro- piąt, lub przynajmiej 2 razy np. w czwartek i poniedziałek.

Powodzenia
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 17:40   #14
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: Masaż antycellulitowy

bodyworker napisał(a):
> Ruchy wskazówek zegara mają znaczenie przede wszystkim w masażu wykonywanym ręcznie.
>

Dziękuję za odpowiedź, chciałabym jeszcze wiedzieć dlaczego w masażu ręcznym jest to takie ważne. A może chodzi o to, żeby masować po prostu w jedną i tą samą stronę. Czy na przykład wsmarowywanie balsamu też powinnam robić w tym kierunku?
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 21:40   #15
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż antycellulitowy / domowy

Postaram się odpowiedzieć klarownie.
Wyobraź sobie że patrzysz na prawe udo i masujesz zgodnie z wskazówkami zegara stronę wewnetrzną, przyśrodkową uda, stronę boczną i przednią odwrotnie. Na drugiej nodze odwrotnie.

Dlaczego tak? Po prostu chodzi o to aby strony wewnetrze ud masować tak, aby chociaż posrednio wspomagać układ chłonny i masaż wykonywać zbieżnie. Boczne strony są tak stymulowane aby odprowadzać krew i chłonkę już powyżej uda.
W dużym stopniu lepiej masaż wychodzi masując właśnie w takich kierunkach, ponadto nie doprowadza to do przypadkowego napinania i rozciągania skóry. Pamietajcie że większość takich preparatów do wsmarowywania mocno nawilża, co powoduje min łatwiejsze manipulowanie skórą.

Powodzenia. No i jak mówi moja pacjentki nienawidzę pomarańczy!!! W tym jednym przypadku ją rozumiem.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-26, 00:25   #16
10025
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1
Re: Masaż antycellulitowy / domowy

Witam
Chciałam spytac o masaz wykonywany recznie- bez wspomagaczy, a mianowicie
- ile taki powinien trwac
- przez caly czas wykonywalam go masujac uda od gory do dolu - czy tak nie mozna?
- a jak masowac pupe zwlaszcza jej dolne czesci
Bardzo prosze o odpowiedz
10025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-26, 23:33   #17
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż antycellulitowy / domowy

Częściowy masaże ręczne, np. kończyn dolnych, ud, itd, powinien trwać około 20 minut. Oczywiscie wykonywany jako automasaż około 15 min.

moni_sia napisał(a):
> - przez caly czas wykonywalam go masujac uda od gory do dolu - czy tak nie mozna?

Wiekszość masaży okolic ud , czy to leczniczych, czy wykonywanych w celach kosmetycznych przeprowadzamy od dołu w górę. Tj. masaż klasyczny kończyn dolnych wykonujemy od stóp do kolan, od kolan w kierunku pachwiny i posladków. W ten sposób wspomagamy pompe mięśniową jaką tworzą mięśnie okolicy stopy i podudzia (łydki)pomagając w tłoczeniu krwi żylnej i limfy. Chodzi o stymulacje krążenia zylnego oraz limfy, które jak każdy wie, płyną z obwodu do góry w kierunku serca.

Tak więc, masowanie od góry do dołu jest sprzeczne z fizjologią.

Czasem odwrotnie wykonujemy masaż stymulacyjny skóry i nerwów u małych dzieci ale to inna historia. Poprostu osoby dorosłej nie mozna masować od góry w dół i tyle.

a jak masowac pupe zwlaszcza jej dolne czesci

Tu pewnie chodzi o automasaż pośladków. Dolną część posladków masuje się w kierunku pleców do odcinka lędzwiowego, a część boczną przez okolice stawu biodrowego w kierunku przedniego górnego kolca biodrowego.

Jeszcze jedno - w automasażu ważna jest systematyczność,
a nie intensywność masażu.

Ponadto często w popularnej prasie pisze się o tzw. drenażu i wiele osób mylnie rozumuje, iz chodzi o masaż od biodra w dół. Pisze tzw. drenaż bo nie ma on wiele wspólnego z faktycznym, profesjonalnym manualnym drenażem limfatycznym. W drenażu masaż wykonujemy odcinkowo tzn. np. najpierw okolice pachwiny, potem uda, potem okolice kolana, ale same pojedyncze ruchy wykonujemy do góry. Myslę ze to jest jasne.

Życzę powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-15, 20:54   #18
daniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 43
Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

Szanowny Panie Masazysto,
Wiem, ze profesjonalne masaze, jakimi Pan sie zajmuje, to
nie przyrzad Kettlera, jednak wlasnie w tej sprawie mam
pytanie i ufam, ze znajde tutaj na nie odpowiedz:
Kupilam przed 2 tygodniami przyrzad masujacy Kettlera, taki
duzy stojacy, z wirujacym pasem. Kettler pisze, ze "dla
dobrego samopoczucia" powinno sie go uzywac do 10 minut, a
ja sie masuje pol godziny, bo mi nie o dobre samopoczucie,
lecz ujedrnienie skory i przyspieszenie krazenia krwi
chodzi (co do dobrego samopoczucia jednak prowadzi)
Po tychze 2 tygodniach zauwazylam, ze moje uda wygladaja
jeszcze bardziej nierowno, bulki mi sie uwidocznily::
(cellulit chyba) i niezle sie przestraszylam.
Mozliwosci widze dwie: albo rzeczywiscie krew szybciej
krazy, przemiana materii zostala pobudzona i substancje
zasmiecajace moj organizm wydalaja sie, prowadzac do
chwilowego (mam nadzieje) pogorszenia stanu skory? Po
masazu nogi sa garace, i krew rzeczywiscie szybciej krazy,
Lub tez jest to jakas podskorna opuchlizna i dac sobie z
tym masazem na jakis czas spokoj?!
Wiem, ze podobne przyrzady stoja na silowniach, dlatego
penie uzyskam tutaj pomoc! wiem, tez ze niektorzy z Was
paraja sie medycyna. Jesli by mi ktos zatem wyjasnil, co
moze byc przyczyna pogorszenia sie stanu moich ud - bylabym
niezmiernie wdzieczna! Tak dzielnie walcze, a tu takie
cos!!! (Dodam, ze wczesniej tez sie energicznie masowala,
drewnianymi przyrzadami, Cellesse Philipsa oraz szorstka
rekawica, a zatem moje nogi sa do masazu przygotowane)
Jesli rowniez innynni na forum mieli podobny problem -
blagam o odpowiedzi!
daniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-16, 13:38   #19
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

Witam serdecznie, jak by rozpocząć odpowiedz? Pytań sporo ale i odpowiedzi także. Może na początek kilka podstawowych informacji.
1. Biorąc pod uwagę zasady marketingowe obowiązujące w każdym cywilizowanym kraju w tym Unii Europejskiej obowiązuje po pierwsze zasada rzetelnej informacji. Coraz regorystyczniej dotyczy to sprzętu medycznego i nazwijmy to sprzetu dla SPA. Niestety często firmy mają z tym problemy, także w naszym kraju.

Uwaga!!!Odpowiedz moja nie dotyczy urządzenia które Pani kupiła ale w ogóle pojęcia stosowania urządzeń mechanicznych do masażu.

Fakt, iz jestem zwolennikiem przede wszystkim manualnego ręcznego masazu mam nadzieję że nie wpłynie na moją opinie o urządzeniach, tym bardziej ze mogą byc dobrym dodatkiem. Tylko pytanie do czego, lub na co?

Nie rozumień dlaczego sprzęt mechaniczny może służyć do " dobrego samopoczucia "? Na prawdę nie wiem. Jeżeli chodzi o ujędrnianie i niewielkie zastoje w krążeniu lub zakwasy, to sprzęt może być pomocny. Z tym się zgadzam. Zgadzam się także że daje dobre rezultaty u sportowcówch - nie każde dyscypliny - no i u osób zupełnie zdrowych.

Sprzęt wibracyjny nie powoduje widocznych zmian w polepszeniu mikrokrążenia, a z tego co widzę to chodziło także Pani o zwalczanie cellulite. Niestety w Polsce góruje przekonanie że działanie ma silny masaż, co w wypadku cellulitu absolutnie nie ma medycznego potwierdzenia. Przeciwnie z naukowego punktu widzenia są zalecenia do manualnego drenażu limfatycznego lub masaży o charakterze warstwowym.

Wspomaganie terapii cellulite odbywa się częściej z wykorzystaniem sprzetu do masazu pneumatycznego, ale najlepiej jeśli mankiety mają możliwość sekwencyjnego ustawiania programu, co jest mozliwe w tzw. wielokomorówkach.

2. Przed każdym zastosowaniem sprzętu mechanicznmego zaleca się chociaż raz masaż ręczny, masażysta może w tedy określić stan skóry, napięć, wiotkości problemów z krążeniem. Dotyczy to zwłaszcza osób u których oprócz cellulitu występują problemy z pękającymi naczyńkami.

3. Zmiana wytycznych, np. intensywności lub czasu zabiegu jest krokiem niezgodnym z zaleceniami producentów. Masaż taki jest wykonywany poprostu na własną odpowiedzialność. Zbyt długi masaż lub zbyt intensywny może spowodować pogorszenie stanu ukrwienia.

4. W przypadku tego typu niepokojacych zmian należy oczywiście przerwać zabiegi a najlepiej skonsultować sie z lekarzem. Faktem jest że czasem podczas masażu urządzeniami po pierwszych masażach uaktywniają się problemy z krążeniem.

U innych osób pojawia się chwilowe zmęczenie ale zaraz po kilku minutach mija. Jeszcze u innych występuje silne przekrwienie. Trudno jest przewidzieć do końca jak się zachowa organizm.

Na koniec jedna rada. W masażu zarówno ręcznym jak i za pomocą wszelkich mechanicznych massager 'ów najważniejsza jest systematyczność a nie siła impulsu i czas trwania.

I jeszcze jedno, po każdej serii np. 10-15 zabiegów powinna nastąpić przerwa zanim rozpoczniemy następną serię. Czas ten jest potrzebny na obserwacje realcji naszego organizmu.

Apeluję o rozwage i zwracanie uwagi na zalecenia, zarówno producentów sprzętu jak i samych terapeutów.

Życzę sukcesów w terapii.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-16, 15:29   #20
daniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 43
Re: Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

Szanowny Panie Piotrze
Przede wszystki dziekuje za odpowiedz. Rzeczywiscie informacja
producentow o ich wlasnych produktach, skutkach ubocznych itp. jest
karygodna. Jestem pewna, ze Pan doskonale wie, o jakim przyrzadzie
pisze, na wszelki wypadek zalaczam jeszcze link: http://www.elektro-
foto.de/massagegeraet_kettler_mas sager/343322.htm. Przyrzad ten ma
wg krotkiego opisu poprawic krazenie krwi i co za tym idzie WZMOCNIC
TKANKE LACZNA - a zatem wygladzic z biegiem czasu nierownosci,
poczatki cellulitu. Ja naturalnie nie traktuje tego masazu jako sposob na
zgubienie kilogramow, lecz wlasnie jako mozliwosc ujedrnienia skory
(jestem szczupla, tyle ze caly tluszcz osadza sie wlasnie na nogach)
Pana zdaniem tenze pas wirujacy sie do tego nie nadaje???? "Sprzęt
wibracyjny nie powoduje widocznych zmian w polepszeniu
mikrokrążenia, a z tego co widzę to chodziło także Pani o zwalczanie
cellulite."
Troszke mnie to podlamalo, gdyz przyrzad nieco kosztowal, ale co
najwazniejsze, obiecywalam sobie, iz przy mojej w glownej mierze
siedzacej pracy bedzie to dobry sposob, by wspomoc cwiczenia fizyczne
w walce o gladkie cialo...
Prosze mi jeszcze raz napisac, czy rzeczywiscie nie moge sie tego
spodziewac stosujac ten typ masazu....
Zdaje sie, ze od kiedy zmniejszylam czas uzywanie tego przyrzadu do 15
minut dziennie - owe nierownosci powoli wracaja do stanu sprzed
masazy. pytanie tylko, czy nastapi poprawa?
Czy 15 minut nie wydaje sie Panu zbyt malo?
Jak dluga powinna byc ta przerwa po owych 15 masazach- o ktorych
Pan pisze?
Przyrzad ma 2 szybkosci ( dwie moce), jesli masaz nie musi byc "mocny",
moze lepiej, gdybym masowala sie nie na najwyzszej mocy?
Czy zna Pan strony www, gdzie podobne pytania moglabym uzyskac, by
juz Pana czasu nie brac do dyspozycji (szukalam, ale w przewazajacej
mierze znajduje reklamy)
jesli zdecyduje sie Pan odpowiedziec, bede niezmiernie wdzieczna!
daniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-16, 22:33   #21
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

Proszę się nie załamywać, nie do końca mnie Pani zrozumiała, krótko parę uwag:
1. Zalezy jakie sa naprawdę priorytety? Trochę inny masaż -nawet za pomocą urządzeń - stosuje się w celach ujędrniania ciał, modelowania a jeszcze inny w terapii cellulite. Prosze wybaczyć ale chodzi o medyczny a nie marketingowy punkt widzenia.
2. Po kazdym masazu mogą wystąpić chwilowe negatywne reakcje organizmu. Masażysta to wyczuwa jeżeli coś się dzieje negatywnego, urządzenie niestety nie. Personalizując - jest pozbawione mozliwości diagnostycznych.
3. Proponuję przynajmniej kilka dni przerwy, no i ewentualną kontynuuację zabiegów.
4. Pisze Pani - że od momentu skrócenia czasu używania tego przyrządu nierówności wracają do stanu początkowego. No i tu fakt zastanawiający. Myslę że naprawdę warto aby lekarz ustalił jaki to cellulite.

Proszę się nie martwić bez podejrzeń. Poprostu chodzi o optymalne możliwości wykorzystywania tego sprzętu.

Z Pozdrowieniami.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-16, 22:48   #22
daniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 43
Re: Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

Panie Piotrze!
Jesli stan skory przez jakis czas jeszcze bedzie budzil moje podejrzenia,
zwroce sie z tym problemem rzeczywiscie do lekarza, do Pana mam tylko
pytanie, zwiazane z tymze zdaniem: "Zalezy jakie sa naprawdę
priorytety? Trochę inny masaż -nawet za pomocą urządzeń - stosuje się
w celach ujędrniania ciał, modelowania a jeszcze inny w terapii cellulite":
jesli zatem celem jest ujedrnienie ciala: pas wibrujacy oraz owo
urzadzonko Cellesse Phillipsa spelniaja (odpowiednio uzywane) swoja
role?
O masazu recznym mysle i niewatpliwie postaram sie niebawem taki
sobie zaaplikowac, jednakze chcialabym wiedziec, czy przyrzady ktore
juz mam, pomoga mi DODATKOWO w walce o lepsze napiecie skory?!!
Czy rzeczywiscie krew szybciej krazy, czy "brudy" zostaja wydalone z
organizmu, i tkanka laczna staje sie bardziej spojna?
Jaka jest - Pana zdaniem - funkcja pasa wibrujacego i urzadzenia
dzialajacego w systemie vakuum (Cellesse)? Co one moga ze skora
zrobic?
Czy na te pytania potrafi Pan odpowiedziec? Ufam, ze tak. Prosze sie
postawic w mojej sytuacji: mam te 2 przyrzady i (troche za pozno....)
zastanawiam sie, czy pomoga mi one w jakims stopniu ujedrnic skore
ud?!
Bardzo dziekuje za odpowiedz!
daniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-16, 22:53   #23
daniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 43
Re: Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

Jeszcze jedno: korzystajac z tego, iz Pan odpowiada pozwole sobie
zacytowac: "rzeciwnie z naukowego punktu widzenia są zalecenia do
manualnego drenażu limfatycznego lub masaży o charakterze
warstwowym."

JAKIE TO MASAZE o charakterze WARSTWOWYM, nie- manualne????

"Wspomaganie terapii cellulite odbywa się częściej z wykorzystaniem
sprzetu do masazu pneumatycznego, ale najlepiej jeśli mankiety mają
możliwość sekwencyjnego ustawiania programu, co jest mozliwe w tzw.
wielokomorówkach."

CO TO ZA Sprzet PNEUMAT?CZNY- kojarzy sie raczej dziwnie....
Pozdrawiam serdecznie!
daniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-17, 09:14   #24
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

1.Pasy wibracyjne po wieloletniej ewolucji wydają się być zupełnie inaczej projektowane niż te pierwsze z przed wielu lat. Pasy swojego czasu były także wykorzystywane w lecznictwie, jednak teraz odchodzi sie od tego sprzetu w rehabilitacji. Głównie tego rodzaju sprzęt pozostaje wykorzystywany w SPA, fitnesach, klubach odnowy. Podstawowy cel to ujędrnienie mięśni a co za tym idzie także pośrednio ujędrnienie skóry.

Cellulite pozostaje jednak trudny do leczenia za pomoca takiego sprzętu.
Polecam kilka artykułów na ten temat cellulitu zamieszczonych na stronach wizazu.

Terapia cellulit wymaga tak naprawdę najpierw dobrej diagnostyki, potem ustalenia wytycznych przez lekarza i podjęcie odpowiedniej terapii.

Jeżeli mamy przede wszystkim do czynienia z początkowym obrzekiem terapia jest łatwiejsza i zaleca sie przede wszystkim drenaż limfatyczny. Kiedy mamy już do czynienia ze zwłóknieniami i do tego np. z pekającymi naczynkami terapia staje się trudniejsza i urządzenia mechaniczne nie zdają egzaminu.

W pierwszym i drugim stadium zmian pomocny może byc min. tzw masaż pneumatyczny (presoterapia) wykonywany za pomocą specjalnych urządzeń z mankietami. Mankiety wielokomorowe pozwalają na sekwencyjne ustawianie pompowanych kolejno komór co w pewnym przybliżeniu podobne jest do stymulacji podczas drenażu. Presoterapia jest jednym z zaleceń w zwalczaniu cellulite, jednak zastosowanie sprzętu powinno być poprzedzone manualnym czyli ręcznie wykonywanym masażem. Masaż ręczny pełni min. funkcje diagnostyczne, pozwalając dokładniej określić gdzie np. jest cellulit a gdzie mamy do czynienia jedynie z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej (pseudocellulit).

A propos zaleceń ręcznego masażu. Podstawowe badania miedzynarodowych organizacji i szkół zajmujących się medycyna estetyczną określiły iż manualny masaż - przede wszystkim drenaż limfatyczny jest podstawowym zabiegiem fizykalnym w terapii cellulite i innych panikulopatiach.

Nie znaczy to że tylko drenaz limfatyczny jest wskazany. Z medycznego punktu widzenia w terapii wykorzystujemy optymalną, najlepszą dla organizmu mozliwość terapeutyczną, a taka wg badań, w terapii cellulite daje drenaż limfatyczny.

Wielu terapeutów pracujacych przez lata z tym problemem wypracowało sobie swoje metody. Jeżeli wykona sie kilka tysięcy zabiegów na cellulit, to trudno żeby nie dojść do jakiś konkretnych wniosków.

Rozmawiając z wielu terapeutami także (prowadząc korespondencje z USA i Niemcami)wiem że coraz częściej obserwuje się pozytywny wpływ wykonując masaż na zasadzie warstwowej, tzn. stopniowania bodzca i wydłużania czasu masażu zamiast mocnego i silnego masażu miejscowego.

W Polsce rozpoczęlismy także blizszą współpracę pomiedzy masażystami i lekarzami medycyny estetycznej, ale taka współpraca istnieje zaledwie w kilku miastach.

Problem w tym, iż praktykami są masażyści lub fizjoterapeuci a wypowiadają się na temat masażu naukowcy nie majacy z masażem praktycznie nic wspólnego ot taka dygresja na zakończenie.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-17, 11:53   #25
daniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 43
Re: Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

Szanowny Panie Piotrze,
Przeczytalam wczoraj poznym wieczorem Pana artykuly dot. masazu. Po
Pana dzisiejszej wypowiedzi wydaje mi sie, iz okolo Swiat udam sie z
pewnoscia na "ogledziny" i postawienie diagnozy co do mojego stanu
skory wlasnie do masazysty. Teraz nie moge sobie na to pozwolic, pisze
prace naukowa w Niemczech, a ponadto ow pas wibrujacy juz kupilam, i
dlatego mecze Pana o opinie, na co on wlasciwie dziala. Jak juz pisalam,
nie chodzi mi o pozbycie sie cellulitu, lecz ujedrnienie skory, czytam w
Pana wypowiedzi, iz " Podstawowy cel to ujędrnienie mięśni a co za tym
idzie także pośrednio ujędrnienie skóry." Moge byc zatem spokojna, ze
ten masaz jednak cos pozytywnego przyniesie???
Panie Piotrze, przyjmijmy, ze codziennie bede uzywac tego przyrzadu
przez 10 minut wylacznie na nogi, przesuwajac pas od lydek do bioder -
moze byc to traktowane, jako terapia WSPOMAGAJACA walke o ladna,
napieta skore??? tylko taka informacje chcialabym uzyskac.
I przy okazji dziekuje za zachete do udania sie do masazysty, w grudniu
zrobie to na pewno!
Pozdrawiam
daniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-17, 21:41   #26
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

Jesli nie ma Pani żylaków lub tendencji do niewydolnosci zylnej, może Pani od tego rozpocząć. Proszę jednak aby po seri np 10-15 zabiegów przerwać je. Ponadto jestem za rozwiązaniem co drugi dzień a nie codziennie.

A pro pos pracy naukowej, jeśli tylko mozna proszę przerywać pracę, odchodzic od komputera, unosić wyżej co jakiś czas nogi i jak mówią naukowcy od wad wzroku, dobrze jest od czasu do czasu napisać coś ręcznie, od tak na kolanach lub przy kuchennym stole.

Może to pomysł na venę twórcza większego formatu niż pisanie na komputerze.

Jesli jest Pani gdzieś w okolicach Hanoveru, moge polecić dobrego masażystę.

Pomyslności zarówno w ujędrnianiu jak i pracy naukowej.
Pozdrawiam serdecznie.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-17, 22:00   #27
daniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 43
Re: Masaz - Cellulit bardziej widoczny?????

Szanowny Panie Piotrze,
Dziekuje za serdeczne slowa. jest troche niestety tak, ze ow problem
ciaglego siedzenia, i co za tym idzie, wiotczenia skory, przeszkadza mi w
koncentracji i troche na tym cierpi to, co wazniejsze...doktorat. Ale to tak
na marginesie. Widze, ze uparcie nie chce mi Pan powiedziec, iz ten moj
pas wibrujacy COKOLWIEK pozytywnego w odniesieniu do poprawienia
napiecia skory moze wniesc. Coz, wnioskuje, ze nie moze. Wniosek to
przygnebiajacy....
Mieszkam w Kolonii, ale czesto bywam w Katowicach, jesli w tych
rejonach zna Pan masazyste godnego polecenia, to prosze mi podac,
czuje, ze zglosic sie musze...
Rowniez pozdrawiam serdecznie i zycze wiele radosci z wykonywania
zawodu (ktory wydaje mi sie niezwykle interesujacy i wyczerpujacy)
Daria
daniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 23:51   #28
alhena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1
masaze limfatyczne

witam!cgcialambym uzyskac infa=oramcje n atemat skutecznosci masazy limfatycznych>?czy jest wskazane w to inwestowac?
alhena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-19, 23:56   #29
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: masaze limfatyczne

Informacje w wątku poprzednim.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-06, 13:09   #30
gemma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1
GG do gemma
MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Jak masować ciało, aby zredukować do minimum celulitis? A rozstepy? Czy da sie je usunac dzieki masazom?
Prosze o odp.
gemma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 15:56:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.