SKwP - kurs rachunkowości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-21, 12:38   #1
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146

SKwP - kurs rachunkowości


Cześć Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zapisaniem się na kurs, który dokładnie nazywa się Kurs podstaw rachunkowości dla kandydatów na księgowego i organizowany jest przez SKwP. Niestety jest on dość drogi także zanim się zdecyduje chciałabym poznać jak najwięcej opinii na jego temat. Może któraś z Was uczęszczała na ten kurs? Albo na jakikolwiek organizowany przez to Stowarzyszenie?
Ewentualnie jakie inne kursy w Krakowie mogłybyście mi polecić? Zaznaczę, że mój poziom wiedzy w tej dziedzinie jest praktycznie zerowy stąd mój pomysł na kurs
Będę wdzięczna za wszelakie opinie.
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:17   #2
Ammia
Zadomowienie
 
Avatar Ammia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 871
Dot.: SKwP - kurs rachunkowości

Ja jestem w trakcie robienia kursu w Stowarzyszeniu Księgowych, tyle że w innym mieście. Robię kurs w ramach certyfikacji zawodu księgowego, I etap na księgowego- asystenta rachunkowości, ale jest od podstaw więc podejrzewam ze zakres materiału jest podobny do tego nad którym się zastanawiasz.
Zależy ile ten kurs trwa, ten na który ja chodzę trwa nie całe 5 miesięcy i materiału jest sporo. Pomimo że jest od podstaw to osoby które nigdy z rachunkowością czy księgowością nie miały styczności powinny przerobić go jeszcze raz na spokojnie w domu, ponieważ wygląda to tak że na jedne zajęcia przypada jedno zagadnienie. Nie jest to materiał nie do ogarnięcia- wręcz przeciwnie, podstawy które każdy raczej załapie. Myślę że powinnaś dać radę jeśli tylko masz chęci, wszystkiego można się nauczyć.
Ja jestem zadowolona, owszem zabiera trochę czasu i są to spore koszta ale wiem z doświadczenia że potencjalni pracodawcy patrzą przychylnym okiem na kursy w SK, zawsze jest to dodatek do wykształcenia. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania pisz.
__________________
Ten dzień: 11.06.2016 g. 15.00
Ammia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 08:52   #3
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: SKwP - kurs rachunkowości

Jestem coraz bardziej na tak, jeśli chodzi o ten kurs. Ale może jest tu ktoś kto uczęszcza(ł) na niego w Krakowie?
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:37   #4
natii181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Dot.: SKwP - kurs rachunkowości

Dziewczyny czy któraś z Was kończyła kurs w Stowarzyszeniu Księgowych w Poznaniu i może się podzielić swoją opinią? Zastanawiam się nad rozpoczęciem kursu I stopnia podstaw rachunkowości. Miałam styczność z tematem ale 7 lat temu i żadnego doświadczenia, teraz chciałam odświeżyć i uaktualnić wiedzę, także proszę o opinie
natii181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-29, 11:28   #5
Mini8989
Raczkowanie
 
Avatar Mini8989
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 46
Dot.: SKwP - kurs rachunkowości

Ja nie byłam w Stwoarzyszeniu, bo mnie nie przekonali pod względem przerabianego materiału. Wybrałam MDDP Akademia Biznesu i przyznam, ze jestem zadowolona - cena adekwatna. Ja byłam na Akademia Księgowości, a jaki kurs Cię interesuje konkretnie?
Mini8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 08:39   #6
zazala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7
Dot.: SKwP - kurs rachunkowości

Cytat:
Napisane przez brzydkaprawda Pokaż wiadomość
Cześć Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zapisaniem się na kurs, który dokładnie nazywa się Kurs podstaw rachunkowości dla kandydatów na księgowego i organizowany jest przez SKwP. Niestety jest on dość drogi także zanim się zdecyduje chciałabym poznać jak najwięcej opinii na jego temat. Może któraś z Was uczęszczała na ten kurs? Albo na jakikolwiek organizowany przez to Stowarzyszenie?
Ewentualnie jakie inne kursy w Krakowie mogłybyście mi polecić? Zaznaczę, że mój poziom wiedzy w tej dziedzinie jest praktycznie zerowy stąd mój pomysł na kurs
Będę wdzięczna za wszelakie opinie.
Ja także byłam na szkoleniu w SKWP ale jeśli miałabym polecić coś dla laika czyli osoby zaraz po studiach lub kogoś kto chce zasięgnąć praktycznej wiedzy na temat Księgowości i przygotować się do pracy to polecam AKADEMIE KSIĘGOWOŚCI I PRAWA PODATKOWEGO EWELINA DULĘBA - ta dziewczyna prowadzi szkolenia w niesamowity sposób jej energia i przekaz informacji jest nie z tej ziemi a przekonać możecie się na jej darmowych szkleniach na FB xxx macie tam też opinie i wszystkie jej poprzednie szkolenia w zakładce filmy - ja jako osoba, która wyszła na rynek pracy po studiach i musiała zasięgnąć praktycznej wiedzy =, która przygotuje mnie do pracy polecam ten Fan Page Z samych darmowych szkoleń można wyciągnąć bardzo dużo wiedzy i aktualizacji w prawie podatkowym

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-03-22 o 11:03 Powód: link
zazala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 13:34   #7
teresja
Przyczajenie
 
Avatar teresja
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Łaziska
Wiadomości: 4
Dot.: SKwP - kurs rachunkowości

Ja od siebie polecam szkolenie, w którym brałem czynny udział i jestem zadowolony z podniesienia moich kwalifikacji. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-03-22 o 11:03 Powód: link
teresja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-06, 17:29   #8
martdeska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: SKwP - kurs rachunkowości

hej, ja właśnie kończę 1 stopień kursu - ze względu na covid kurs prowadzony był online co uważam za duuuuży minus, bo jednak na standardowych zajęciach skupić się można dużo bardziej, ale to moja subiektywna opinia - niektórzy może lepiej się mobilizują ogólnie kurs bardzo obszerny, dużo wiedzy jest przekazywane, sporo materiałów, mimo wielu godzin zajęć trzeba w domu przysiąść i poczytać. Jeśli uda mi się zdać egzamin to raczej zapiszę się na drugi etap, ale już w wersji standardowej. SKWP jest dobrze widziane w CV jeśli chodzi o szkolenia. Minusem jest brak w materiałach wydrukowanej ustawy o rachunkowości (kurs do tanich nie należy, mogliby dorzucić do zestawu) i ewentualnie testów przygotowujących do egzaminu. Tych dwóch pozycji mi brakuje i muszę wydać na to pieniądze poza kursem, a uważam, że skoro już tyle za to płacę to mogliby dorzucić to do pakietu. Ogólnie oceniam 4/5.
martdeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-11, 07:48   #9
Aniula_xD
Rozeznanie
 
Avatar Aniula_xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 978
Dot.: SKwP - kurs rachunkowości

Ja byłam na kursie Skwp w Krakowie i byłam zadowolona,chociaż to tylko wiedza teoretyczna. Więcej da na pewno staż w biurze rachunkowym lub w księgowości. Sama też sporo czytałam i poszerzała wiedzę. Brałam też korepetycje, udało mi się znaleźć na jednej ze stron z korepetycjami Panią która właśnie pracuje w takim biurze rachunkowym i to też dużo mi ułatwiło bo dało mi to taki praktyczny wgląd jak to wygląda przy księgowaniu /rozliczaniu firmy itp. Dało mi to wszystko sporo bo teraz mam samodzielne stanowisko w księgowości
Aniula_xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 11:23   #10
PaulkaK83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 1
Dot.: SKwP - kurs rachunkowości

Osobiście byłam bardzo zadowolona z kursu w Krajowej Izbie Księgowych. Nie musiałam nigdzie jeździć, kurs głównego ksiegowego robiłam w domowym zaciszu w formie e-learningu. Jesteśmy teraz wszyscy tacy zabiegani, że cięzko o wygodniejsze rozwiązanie.
PaulkaK83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-05 12:23:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.