Tesknota za ojczyzna - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-28, 19:48   #31
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Tesknota za ojczyzna

Jask, mam troche podobnie do Ciebie.
Czwarty rok poza Polska, czwarty kraj, troche juz mnie to zaczyna meczyc. Obecnie mieszkam w kraju najbardziej podobnym do Polski, bo w Czechach, ale szczerze mowiac to tutaj czuje sie najbardziej obco, najbardziej niechciana.

Tesknie za rodzina i tym, ze wiem jak sie w Polsce zyje. Bardzo chcialabym wrocic, ostatnio doszlo do tego, ze w wolnych chwilach hobbystycznie przegladam mieszkania na wynajem i oferty pracy w Trojmiescie Ale potem przypominam sobie te kilka miesiecy rok temu, gdy szukalam pracy takze w Polsce, no i nagle jakos strasznie zaczym doceniac co mam
Mam nadzieje, ze w przyszlym roku zmienie prace-to by mi pomglo w jakichs 70% zmienic cale nastawienie, bo na razie praca mimo ze dobra i dobrze platna, to troche mocno srednio rozwojowa. Zobaczymy. Na stale tu na pewno nie zostane, ale czy Polska bedzie nastepnym etapem, nie wiem. Na razie planuje jakies 5 lat w Pradze z czestymi odwiedzinami w rodziny i znajomych, bo wszyscy to miasto uwielbiaja.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 10:43   #32
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Związek z obcokrajowcem a tęsknota do kraju

Nie tesknie, bo teskni sie za ludzmi, ktorzy Cie kochali. Mnie w Polsce nikt nie kochal.

Tz Francuz je bigos, jezdzi ze mna do Krakowa. Francuskiego uczylam sie od dziecka i rozmowa jest dla mnie dosc naturalna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-25, 17:34   #33
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Tesknota za ojczyzna

Hej, tez tęsknię. Tzn wiem, ze w Polsce żyje mi się gorzej i nie mam totalnie do czego wracać ponieważ wyjechałam jako 19 latka... ale jednak mam wrażenie, ze za granica po prostu jestem. Wszystko jest poprawnie, bez kontrastów... w Polsce mam jakaś tam przeszłość. Moge spotkać dawnego znajomego na mieście. Moge pójść do parku, który budzi wspomnienia. Moge przejść się pod blok babci, przypominając sobie dzieciństwo.
Duzo sentymentów.
Anglia kojarzy mi się tylko z praca. Życiem dorosłym. I w sumie z bezbarwnością.
Brakuje mi drożdżówki. Chruścików.
Chce wrócić, ale nie mam do czego. Wzięłabym kredyt, bo mam tu stała prace itd, ale mieszkając za granica nje dadzą mi kredytu w Polsce .... zagwozdka.

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2017-12-25 o 17:36
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-25, 18:50   #34
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Tesknota za ojczyzna

Ludzie dzielą się na tych, co się nadają do życia za granicą i tych, co się nie nadają, tylko czasem trochę czasu zajmuje dojście do tego, jakim się jest typem.
Ja starałam się od początku mojego pobytu w Niemczech żyć tutejszą rzeczywistością, bynajmniej nie dlatego, żeby się szybko zniemczyć, bo nigdy nie będę Niemką, ale żeby się nie męczyć i nie podkładać sobie samej kłód pod nogi, zwłaszcza że początki były trudne i każdy krótki pobyt w Polsce kończył się popłakiwaniem w autobusie powrotnym. Więc nie słuchałam polskiego radia, nie oglądałam polskiej tv, nie zbudowałam sobie swojej małej polskiej ojczyzny w mieszkaniu, ani nie szukałam polskiego kręgu znajomych, jak to robi wiele Polaków, bo nie chcę żyć jedną nogą tu, jedną tam, nie zniosłabym takiej schizofrenii na długo.
Tylko na Wizażu jeszcze jestem i rozmawiam prawie codziennie z moją przyjaciółką Polką, która też zresztą już tam nie mieszka.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-12-25 o 18:51
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-25, 18:57   #35
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Tesknota za ojczyzna

Ja absolutnie nie żyje Polska, nawet nie kupuje w polskich sklepach.... nie oglądam telewizji, filmów, nie słucham radia.... a i tak
Cóż człowiek wyjechał za młodu myśląc, ze tu kraina mlekiem i miodem płynąca.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-25, 18:59   #36
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Tesknota za ojczyzna

To ciekawe co piszesz, chwast, bo ja właśnie mam więcej sentymentu i więzów związanych z UK przez to, że tutaj zaczęłam budować swoje dorosłe życie Z dzieciństwem w Polsce nie czuję się związana, nie wspominam też jakoś często.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-25, 19:05   #37
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Tesknota za ojczyzna

To pewnie zależy od wielu czynników. Dla mnie np Anglicy nie sa materiałem na bliższych znajomych, w ogóle cieżko mi tutaj zachować jakies więzi z nowo poznanymi, w Polsce nie mam takiego problemu. Zależy tez gdzie pracujesz na przykład - ja na kazdym kroku widze dyskretne dyskryminowanie NON english employees itd
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-25, 19:32   #38
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Tesknota za ojczyzna

Na fakt, ja się u siebie czuję w UK bardziej niż w PL, chociaż wiadomo, że nie żyję jak normalny obywatel.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 15:49   #39
Lucy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 11
Dot.: Związek z obcokrajowcem a tęsknota do kraju

Witaj,

Jestem w identycznej sytuacji tylko w innym kraju- za oceanem, w Kanadzie. Myśle ze tu jest zupełnie szaro wiec wyobraź sobie moje rozczarowanie emigracja. Chciałabym wiedzieć jeśli jeszcze tu jesteś, jak potoczyło się Twoje życie. Ja jestem w tym momencie w którym zadaje sobie pytanie nie czy wrócić, ale kiedy wrócić? Jestem pół roku po studiach i mam prace. Dorabiać się jeszcze rok,dwa a może więcej ? Czy wracać kiedy nadarzy się okazja i znajdę prace w Polsce? Jeśli chodzi o partnera to również, jest on dobry, czuły ale coraz bardziej się czuje jak z przyjacielem, bratem, wiem dziwne porównanie ale czasem tak bywa. Dlatego nie wiem czy zostać tu do momentu w którym byłabym niezależna finansowo i wrócić do kraju z jakimś kapitałem. Czy może zabierać się za rok mniej więcej. W tym momencie pewnie będę nadal w Polsce zbierać i zbierać na mieszkanie czy dom. Ale meczy mnie tu każdy miesiąc dlatego pytam co większość ludzi zrobiłaby na moim miejscu, zimna kalkulacja, bez impulsu ?
Lucy94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 16:00   #40
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Tesknota za ojczyzna

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;79247291]Jask, mam troche podobnie do Ciebie.
Czwarty rok poza Polska, czwarty kraj, troche juz mnie to zaczyna meczyc. Obecnie mieszkam w kraju najbardziej podobnym do Polski, bo w Czechach, ale szczerze mowiac to tutaj czuje sie najbardziej obco, najbardziej niechciana.

Tesknie za rodzina i tym, ze wiem jak sie w Polsce zyje. Bardzo chcialabym wrocic, ostatnio doszlo do tego, ze w wolnych chwilach hobbystycznie przegladam mieszkania na wynajem i oferty pracy w Trojmiescie Ale potem przypominam sobie te kilka miesiecy rok temu, gdy szukalam pracy takze w Polsce, no i nagle jakos strasznie zaczym doceniac co mam
Mam nadzieje, ze w przyszlym roku zmienie prace-to by mi pomglo w jakichs 70% zmienic cale nastawienie, bo na razie praca mimo ze dobra i dobrze platna, to troche mocno srednio rozwojowa. Zobaczymy. Na stale tu na pewno nie zostane, ale czy Polska bedzie nastepnym etapem, nie wiem. Na razie planuje jakies 5 lat w Pradze z czestymi odwiedzinami w rodziny i znajomych, bo wszyscy to miasto uwielbiaja.[/QUOTE]

Ja nie wiem czy tęskniłabym za Polską, mieszkając w Czechach. Ten kraj mnie kompletnie nie interesuje, ale jakbym mieszkała, to bym jeździła często i bym nie tęskniła.

Mnie tęsknota przechodzi na myśl, że musiałabym zacząć wszystko od nowa. Nie chciałoby mi się i nie wiem, czy by mi się udało.

Widzisz więcej plusów, gdybyś mieszkała w Polsce?

Czujesz się niechciana w jakim sensie?

Edytowane przez 9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Czas edycji: 2020-04-27 o 16:01
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-27 17:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.