Differin raz jeszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-10, 09:35   #1
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338

Differin raz jeszcze


Właśnie byłam u pani dermatolog. zapisała mi Clindacne na dzień (kontynuacja kuracji) i nowość - Differin na noc.

Mam 24 lata. Skóra na plecach i dekolcie raczej tłusta z dużą ilością małych(głównie) krostek. Skóra na twarzy mieszana z tendencją do odwodnienia, z dużą ilością zaskórników.
Cera b. jasna, zawsze unikam opalania.

Pierwsze pytanie:
Przeczytałam posty o Differinie i ulotkę informacyjną, i mam mętlik w głowie. Pani dermatolog powiedziała, że 'jest to jedyny z leków złuszczających, który można stosować w lecie', w sensie, że nie ma ryzyka przebarwień.
Ulotka mówi, że stosując Differin lepiej unikać słońca. Jak to w końcu jest?
Obecnie na twarz stosuję krem Avene 20, na ciało Anthelios 30. Mało wychodzę na słońce, więc myślę, że to wystarczy.
Jednak w końcu miesiąca wyjeżdżam na dwa tygodnie na południe Włoch. Mam zamiar stosować Avene 60 i Anthelios 30. Nie będę smażyć się na słońcu, ale przecież nie mogę cały czas siedzieć pod dachem...
Czy kremy z filtrami wystarczą, czy powinnam zrezygnować z Differinu?

Drugie pytanie:
Ulotka mówi, że Differinu nie można używać z kosmetykami przeciw trądzikowi.

Obecnie do mycia pleców i dekoltu używam żelu Dermedic Acne Expert.
Podaję skład:
aqua, decyl glucoside, cocamidopropyl, hydroxysultaine, propylene glycol, zinc PCA, chlorhexidine digluconete, parfum, EDTA, iodopropynyl butylcarbamete, C.I.42051, citric acid

Twarz myję płynem BioDerma Sebium H2O, który zaleciła mi pani dermatolog.
Podaję skład:
aqua, polysorbate 40, polysorbate 60, caprylic/capric glycerides, sodium citrate, citric acid, zinc gluconate, copper sulfate, disodium EDTA, cetrimonium bromide, phenoxyetanol, parfum

Nie zauważyłam u tych kosmetyków działania wysuszającego. Obydwa zresztą reklamowane są jako idealne do przesuszonej cery trądzikowej...
Jednak po przeczytaniu postów zaczęłam się martwić. Czy w połączeniu z Differinem nie wysuszą one skóry? Czy powinnam je zmienić? Chodzi mi zwłaszcza o twarz. Zaznaczam, że nie mogę zmywać twarzy wodą (po warszawskiej schodzi mi skóra, a na zmywanie mineralną jestem za leniwa). Przed BioDerma używałam preparatu tonik+mleczko YR, może powinnam do niego wrócić?

Czy na noc stosować jakiś krem silnie nawilżający? Jaki?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,
zagubiona benny
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-10, 10:12   #2
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: Differin raz jeszcze

Mam doświadczenie z differinem i chętnie sie podzielę. Z tego co wiem differin sam nie powoduje fotouczuleń więc w tym sensie jest bezpieczny dla skóry wystawionej na działanie słońca, natomiast znacznie uwrażliwia skórę. To znaczy że nawet po krótkim pobycie na słóńcu może szybko pojawić się rumień i podrażnienie twarzy. Dlatego trzeba stosować filtry, ja stosowałam 30 i było ok, choc kiedy przebywałam na słońcu dłuzej i nie miałam mozliwości ponownej aplikacji też wracałam lekko zaczerwieniona. Żadne przebarwienia nie pojawiły się. Wyjeżdzając do Grecji odstawiłam Differin zupełnie, ale chyba nie jest to konieczne , zwłaszcza jeśli masz zamiar używać filtra 60.
Jeśli chodzi o kosmetyki, stosowałabym się do zaleceń lekarza. To nie do końca prawda ze differinu nie można z niczym łączyć, niektórzy lekarze łaczą np z kwasami, a reakcja cery jest bardzo indywidualna, dla mojej buzi było to zbyt dużo, dla mojej koleżanki bez róznicy, żadne podraznienie nie wystąpiło. Podobnie jest z kosmetykami do demakijażu i mycia. Im delikatniej tym lepiej, ale co dla jednego delikatne dla innego zbyt drażniące. Uważaj z kremami, one mogą bardzo podrażnić, lepiej jak najprostsza receptura, u mnie sprawdzał się Toleriane LRP,w wersji Light. Absolutnie delikatny.
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-10, 10:32   #3
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Differin raz jeszcze

Dzięki wielkie i proszę o jeszcze
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-10, 10:35   #4
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: Differin raz jeszcze

differin na noc naklada sie na umyta buzie bez nakladania kremow ??
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-10, 10:43   #5
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: Differin raz jeszcze

Zdecywdowanie tak
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-10, 10:43   #6
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Differin raz jeszcze

Differin na czystą i suchą buzię, a krem na wierzch jak Differin już wyschnie. tak myślę.
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 20:15   #7
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Differin raz jeszcze

Podciągam wątek...
Bo cuś nikt się nie odzywa (chlip...)
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-15, 12:10   #8
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Differin raz jeszcze

Konsekwentnie podciągam wątek. Help!
Policzki po wieczornym nałożeniu zwykłego kremu są zaczerwienione i pieką
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-15, 12:28   #9
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Differin raz jeszcze

A ja Differinu w ogóle stosować nie mogłam. Miał być na zakończenie kuracji: na dzień Clindacne właśnie, a na wieczór Differin. Do tego zakaz używania jakich kolwiek kosmetyków do cery trądzikowej, w ogóle jakich kolwiek kremów, ew. maseczka nawilżająca i fluid. No i miałam chronić twarz przed słońcem. Po dwóch dniach skóra była czerwona, piekła, porobiły mi się jakieś bruzdy, powyskakiwała masa małych krostek. Myślałam, że tak ma być na początku, ale po 2 tyg zrezygnowałam- wyglądałam tak, że szkoda było patrzeć. Dzień bez Clindacne i Differinu i wszelkie problemy znikły. Chyba uczulenie miałam. :/
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-15, 13:27   #10
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Differin raz jeszcze

Ja na twarzy nie mam krostek, tylko zaskórniki, więc stosuję tylko Differin na noc, a Clindacne +Differin na plecy i dekolt (tam nie mam podrażnień, więc to raczej nie jest uczulenie).
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-15, 14:24   #11
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Re: Differin raz jeszcze

mam pytanko.czy ten differin pomaga zwalczyć zaskórnikii czy można go kupić bez recepty?
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-15, 15:10   #12
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Differin raz jeszcze

Differin to lek na receptę, działanie (z ulotki):

* zapobiega powstawaniu zaskórników (otwartych i zamkniętych)
* redukuje stany zapalne - grudki i krosty
* wykazuje działąnie przeciwbakteryjne (zapobiega rozwojowi Propiniobacterium acnes)

Jest o tym w artykułach i sporo na forum, wrzuć w wyszukiwarkę.
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 16:11   #13
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Pani Beatkoooo!

A ja wytrwale podciągam wątek...
Zmieniłam Sebium H2O na Sensibio H2O, skład:

Aqua, caprylic/capric glycerides, polysorbate 40, disodium EDTA, cucumis sativus (cucumber extract), polysorbate 60, phenoxyethanol, cetrimonium bromide, dextrose, maltodextrin, potassium thiocymate, lactoferrin, lisosyme, lactoperoxydase, glucose oxidase

Policzki już nie pieką przy zmywaniu, jeeeee!

Tylko nie wiem, co z tym kremem. Szukałam kremu silnie nawilżającego do skóry podrażnionej, pani w aptece namówiła mnie na maseczkę Avene (cienką warstwązamiast kremu na noc).
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=509
Skóra odetchnęła z ulgą, ale... Potem wyczytałam na KW, że ona może powodować zaskórniki! aaaaa!
Czyżby to przez 'estry nasyconego olejku z nasion palmowych' w składzie?!
Tyle kasy wydałam na dodatkowe zaskórniki?!
Czy to znaczy, że mam nie używać w ogóle tej maseczki? Czy kupić jakiś inny krem (jaki), a maseczki używać np. raz na tydzień? Czy wtedy też zaszkodzi?

Ponawiam pytanie o słońce, wyjazd w przyszły wtorek! Help!!! Aiuto!!!
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 16:20   #14
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Pani Beatkoooo!

Wyślij proszę to pytanie do Basi Kwiatkowskiej - ona jest ekspertką od analizy składu kosmetyków.
Ja sprawdziłam na sobie ,że o wiele mniej zaskórników tworzy się gdy nie używam wogóle kremu na noc - tylko pod oczy i na szyję. Maseczkę możesz stosować kilka razy w tygodniu - ale stosowana na noc może powodować powstawanie zaskórników (właściwie nie znam kosmetyków co do których miałabym 100% pewności ,że nie powodują powstawania zaskórników), jeśli Diferin powoduje podrażnienia skóry to zmniejsz częstotliwość jego stosowania.
Jeśli skóra jest podrażniona przez kosmetyki , po zabiegach złuszczqania naskórka , po kuracjach dermatologicznych to nie wolno się opalać.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 16:35   #15
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Pani Beatkoooo!

Hmmm, żadnego kremu na noc?
Spróbuję, tylko, że po nałożeniu Differinu skóra nieprzyjemnie się ściąga i 'woła pić' A że na dzień stosuję tylko krem z filtrem Avene, to boję się, że wyschnę na wiór...

W takim razie odstawię Differin w na czas pobytu we Włoszech, a na pewno nie będę stosować na twarzy (plecy nie są podrażnione).

Dziękuję za pomoc,
benny
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 16:45   #16
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: Pani Beatkoooo!

Spróbuj Toleriane, jest naprawde delikatny i z pewnością nie zatka porów, kremy głęboko nawilżające mogą podrażniać!
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 17:33   #17
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Pani Beatkoooo!

A może zamiast kremu lepsza będzie pianka - Allpresan 1 to delikatna pianka z allantoiną -polecana także dla niemowlaczków.Nie pozostawia tłustej warstwy na skórze a efekt nawilżenia jest błyskawiczny.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 17:36   #18
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Pani Beatkoooo!

Pewnie tak zrobię, chciałam go kupić, ale w trzech aptekach obok mnie była tylko wersja do cery suchej, więc w końcu dałam się namówić na to Avene i teraz żałuję (56 złotych!)
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 17:58   #19
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Pani Beatkoooo!

Hmmm... Pójdę jutro do miasta i sprawdzę, ile te cuda kosztują

Dzięki, kobitki!
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-19, 18:16   #20
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Pani Beatkoooo!

a w kwseti cen ja mam pytanie: ile kosztują Clindacne i Differin?
bużka wielka (te.z mam 24 lata i ten sam problem z cerą)
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 18:19   #21
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Pani Beatkoooo!

Allpresan kosztuje ok 37- 39zł -nie wiem czy jest już w aptekach ,opakowanie 75ml wystarczy na ok 100 sporych porcji (na twarz to ok.200 porcji)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 18:31   #22
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Pani Beatkoooo!

a czy można ją (Allpresan) stosować zamiast kremu nawilżającego na stałe? do cery tłustej /potrądzikiowej?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 18:32   #23
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Pani Beatkoooo!

Kurczątko, nie pamiętam, ale za tanie to nie są (zwł. jak się smaruje nie tylko twarz), Clindacne 30 a Differin 40 zł, może trochę więcej nie dam głowy, jedno i drugie jest na receptę.
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 18:46   #24
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Pani Beatkoooo!

hlip hlip, cóż zrobić, mus to mus
i tak wyjdzie mnie taniej (albo porównywalnie) do kolejnej wizyty u dermatologa Jak tylko będę w Polsce, rozejrzę się za nimi.
dziekuję Ci bardzo za odpowiedz
muck
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 19:38   #25
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Pani Beatkoooo!

Raczej do okresowej pielęgnacji gdy skóra jest podrażniona lub łuszczy się.Jeżeli masz tłustą skórę ,nie cierpisz z powodu jej nadmiernego przesuszenia przez kurację dermatologiczną,nie masz zmarszczek to spróbuj przez jakiś czas nie używać na noc kremu -tylko pod oczy i na szyję (i jeśli są jakieś przesuszone miejsca).Wiem ,że ta rada może budzić obawy ,jesteśmy już tak przyzwyczajone do tego ,że kremy trzeba używać -ale posiadaczki tłustej cery -spróbujcie , podobnie dziewczyny z mieszaną cerą - na strefę T nie nakładajcie na noc kremu - ja tak robię od jakiegoś czasu i zauważyłam ,że zaskórniki nie tworzą się tak szybko.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-20, 15:46   #26
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Pani Beatkoooo!

Dziewczyny, to teraz ja mam pytanko. Właśnie dziś dermatolog przepisała mi na dzień Zineryt, a na noc Differin. Czy przy tym Differinie mogę myć buźkę żelem Loreal'a Pure Zone?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-20, 16:55   #27
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Pani Beatkoooo!

Z mojego doświadczenia z tego typu lekami wiem że potrafią bardzo mocno uwrażliwić skórę. Differin jest podobno najłagodniejszy ale to kwestia dyskusyjna... jego działanie jest i tak bardzo silne. Dlatego osobiście uwazam że lecząc skóre retinoidami najlepiej uzywać hipoalergicznych żeli do wrażliwej skóry, najdelikatniejszych (mój faworyt w tej kwestii to Physiogel, teraz pojawił się jeszcze w aptekach żel La Roche do mycia z serii Toleriane). Myśle że jeśli już masz ten żel - Pure Zone - w domku do możesz spróbować go używać, może akurat nie bedzie żadnej złowrogiej reakcji? Jeśli podczas mycia zacznie cię piec ponad miare (ten żel zawsze trochę piecze!) to odstaw go jak najprędzej. Jesli dopiero nosisz się z zamiarem kupna - odradzam! Uzywałam Pure Zone do mycia twarzy w lecie był ok ale jednak jego działanie jest dość silne i troszkę wysusza.
Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-20, 17:59   #28
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Pani Beatkoooo!

A wiesz co? Ja to chyba jestem jednak jakaś dziwna. Żel Pure Zone ani mnie nie piecze, ani nie wysusza skóry. Jest idealny, mam po nim dość gładką (jak na mnie) zdrową cerę. Natomiast niedawno dermatolog przepisała mojej mamie Phisiogel, który polecasz, a który obie nas uczulił Jak powiedziałam to dzisiaj mojej dermatolog, to szczęka Jej opadła
Ale spróbuję zrobić tak jak radzisz Poużywam Pure Zone, a jeśli coś się będzie działo, przejdę na mleczko do wrażliwej i suchej cery Nivea Visage - używa go moja mama i Jej nie uczulił
Dzięks
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 07:34   #29
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: Pani Beatkoooo!

Na razie cie nie piecze , ale pouzywaj troche differin , pewnie szybko zmienisz zdanie
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 08:27   #30
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Pani Beatkoooo!

Z przykrością potwierdzam
Mnie nigdy nic nie podrażniało, dopiero teraz rozumiem alergików...
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.