Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Forum dla osób, które są zainteresowane wspólnymi zakupami - obszar perfumy. Chcesz kupić sprawdzone perfumy w dobrej cenie? Dołącz do nas.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-06, 18:31   #751
Asiuuuuula
Zakorzenienie

Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Była mowa zawsze o zakazie rezerwowania ml przez organizatorkę już przy zakładaniu watku, tu jest taka sprawawa, że tego typu rezerwacje sa bardzo częste i zapis mówiący o tym, że każdy ma się wpisać osobiście można zrozumieć dwojako: każdy ma osobiście się zapisać i że każdy ma potwierdzić to osobiście w watku... w sumie nie było to aż tak doprecyzowane bo do tej pory nie było z tym problemu
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:44   #752
pozzzziomka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Była mowa zawsze o zakazie rezerwowania ml przez organizatorkę już przy zakładaniu watku, tu jest taka sprawawa, że tego typu rezerwacje sa bardzo częste i zapis mówiący o tym, że każdy ma się wpisać osobiście można zrozumieć dwojako: każdy ma osobiście się zapisać i że każdy ma potwierdzić to osobiście w watku... w sumie nie było to aż tak doprecyzowane bo do tej pory nie było z tym problemu
Dokladnie - tak samo pamietam - jako zakaz rezerwacji z reki organizatorki

Przekopiuje z watku z Mancera, bo nie dam rady 2gi raz napisac dluzej z tel
"afera rezerwacyjna", ze tak to nazwe
Sprzed chyba 2 lat, do ktorej chyba sie dosyc bardzo przyczynilam wtedy, bo w tamtym okresie robilam bardzo duzo rozbiorek i proszono mnie (w roli organizatorki) o wpisanie w jakies planowanej rozbiorce od razu na liste i byla afera, czego efektem byl przytoczony zapis o wpisywaniu sie na liste
Moze nie kazdy pamieta albo byl wtedy na wspolnych zakupach, ale tak wlasnie bylo - zapis pojawil sie po wpisywaniu przez organizatorki chetnych przy tworzeniu watku
W wyniku tej "afery"pojawil sie ten zapis jako zakaz dla organizatorek na wpisywanie od razu na liste, przy tworzeniu watku, co bylo nie fair, bo watek sie pojawial a tam od razu prawie 100% chetnych, ale tam nie bylo okreslenia, ze wspolzakupujaca nie moze wpisac kolezanki
Przeciez mozna wziac swoje ml i kolezanki od razu dla siebie, ale moze wypowie sie jakas organizatorka kojarzaca powody pojawienia sie tego zapisku, bo ja pamietam, ze chodzilo o oganizatorki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-05-06, 18:49   #753
blackcurrant82
Raczkowanie

Ja ten zapis rozumiem dokładnie tak, jak to Asiula napisała. Z jednej strony faktycznie może to być niesprawiedliwe w stosunku do innych Wizażanek i może faktycznie trzeba to jakoś uregulować, ale z drugiej strony gdyby nie czujność Poziomki nie miałabym dużej odlewki Dune, na którą polowałam i jak na złość podczas rozbiórki padł mi net
blackcurrant82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:59   #754
pozzzziomka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blackcurrant82 Pokaż wiadomość
Ja ten zapis rozumiem dokładnie tak, jak to Asiula napisała. Z jednej strony faktycznie może to być niesprawiedliwe w stosunku do innych Wizażanek i może faktycznie trzeba to jakoś uregulować, ale z drugiej strony gdyby nie czujność Poziomki nie miałabym dużej odlewki Dune, na którą polowałam i jak na złość podczas rozbiórki padł mi net
Bo ten zapis jest niejednoznaczny
Ale ja go pamietam, bo afera byla w duzym stopniu przeze mnie wtedy i pojawil sie jako zakaz dla organizatorek Chyba,ze mi pamiec szwankuje, ale chyba da rade to jakos wyszukac w tym watku, bo to bylo poruszane z 2 lata temu chyba albo i 3 Sama nie wiem, bo jakis czas mnie nie bylo na wizazu
Ale jak zacytowano ten zapisek, to od razu skojarzylam

Stary 2014-05-06, 19:04   #755
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Oczywiscie - co w wypadku, kiedy osoba X jest wpisania przez kolezanke na ostatnie 5 ml, w miedzyczasie osoba Y osobiscie o te 5ml poprosi, zanim osoba X potwierdzi osobiscie?

Cytat:
Napisane przez blackcurrant82 Pokaż wiadomość
Jako "rezerwowej" Ci to pasuje - wyobraz sobie, ze sie nie zalapujesz na rozbiorke, bo ktos dla kogo innego - kto sam sie nie wpisal - zaklepal ml.

Rezerwacja "tajna" - czyli biore dla siebie i odsylam/rozliczam sie z innymi poza watkiem - absolutnie mnie nie razi, bo kazdy robi ze swoimi odlewkami co chce. Ale wpisywanie oprocz siebie krewnych i znajomych krolika- jest moim zdaniem nie fair.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 19:06   #756
rosana
Zakorzenienie

Jakikolwiek nie byłby zamysł takiego zapisu to jednak zapis jest jednoznaczny - Każda osoba zainteresowana zapachem musi sama wpisać się w wątku rozbiórkowym. Mi też nie podoba się rezerwowanie mililitrów dla innych uczestników - no nikt chyba nie stwierdzi że jest to sprawiedliwe... Zresztą zawsze można wziąć na siebie ml albo dać znać smsem zainteresowanym - tego regulamin nie reguluje ale rezerwować w wątku nie bałdzo
Stary 2014-05-06, 19:12   #757
gryx82
BAN stały

Szczerze mówiąc, mnie również nie podoba się rezerwowanie odlewek Co innego gdy wiem, że osoba X na pewno weźmie odlewkę zapachu Y, wtedy rozumiem napisanie "5ml X dla Y poproszę" (samemu zdarzyło mi się tak uczynić co najmniej ze dwa razy), ale niejako blokowanie rozbiórki poprzez rezerwacje nie jest już fair
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 19:14   #758
Daffodilka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Mam pytanie z zakresu regulaminu ogolnego forum. Jest informacja, ze kazdy uczestnik musi wpisac sie na liste sam. W jednej z ostatnich rozbiorek mamy sytuacje, kiedy wizazanka wpisuje sie na liste i jednoczesnie rezerwuje ml dla trzech innych, osob, ktore nie moga w danej chwili zrobic tego same. Czy takie dzialanie jest dozwolone? Mi osobiscie sie to nie podoba - jakie sa Wasze opinie?
Nie wiem, czy to nie jest przypadkiem do mnie bo ostatnio zarezerwowałam mililitry dla Wizażanki, która zaraz potem pojawiła się w wątku. Po prostu Organizatorka w złym miejscu założyła wątek rozbiórkowy, dziewczyna się wpisała, a zaraz potem wątek został przeniesiony we właściwe miejsce - niestety już bez tej zapisanej Wizażanki. Bałam się, że zanim się zorientuje, że wątek został przeniesiony, mililitry się rozejdą. To byłoby nie fair
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 19:20   #759
ajsikorska
Zadomowienie

Moim zdaniem regulamin nie zabrania rezerwacji przez współkupującą. Gdyby było inaczej, skonstruowano by go tak by nie budził wątpliwości. Nie ma nic złego i nie fair w rezerwacji dla koleżanki w sytuacji, gdy się wie, że dana osoba będzie zapachem zainteresowana albo poluje na niego od dawna. W końcu to forum miłośników perfum, oparte na koleżeństwie, wzajemności. Oczywiście nie może prowadzić to do skrajności i rezerwacji wszystkiego dla wszystkich, ale do tego tu daleko.
Mnie np. bardziej wkurza edytowanie postów przy rzutach atomków, tj. najpierw wpisanie czegokolwiek, a później dopiero określenie się co do ilości zamawianych rzeczy.
Ale ja się nie znam, nowa jestem

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Co innego gdy wiem, że osoba X na pewno weźmie odlewkę zapachu Y, wtedy rozumiem napisanie "5ml X dla Y poproszę" (samemu zdarzyło mi się tak uczynić co najmniej ze dwa razy), ale niejako blokowanie rozbiórki poprzez rezerwacje nie jest już fair
Podpisuję się pod tym, i nie - nie widzę sprzeczności z tym co napisałam wyżej
ajsikorska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 19:28   #760
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to nie jest przypadkiem do mnie bo ostatnio zarezerwowałam mililitry dla Wizażanki, która zaraz potem pojawiła się w wątku. Po prostu Organizatorka w złym miejscu założyła wątek rozbiórkowy, dziewczyna się wpisała, a zaraz potem wątek został przeniesiony we właściwe miejsce - niestety już bez tej zapisanej Wizażanki. Bałam się, że zanim się zorientuje, że wątek został przeniesiony, mililitry się rozejdą. To byłoby nie fair
To imo calkiem inna sytuacja. Nie chodzi mi o atak na konkretna osobe, tylko wyjasnienie takiej sytuacji.

Moim zdaniem - takie rezerwacje nie powinny miec miejsca. A jesli chcemy wziac dla kolezanki, bierzemy na siebie i sami bawimy sie w rozliczenie tego i odsylanie. Rezerwacja dla kogos jest nie fair w stosunku do osob, ktore wpisuja sie osobiscie - a brak czasu, zerwanie netu czy za wczesne pojscie spac nie usprawiedliwia takich dzialan - nie zawsze udaje sie zalapac na rozbiorke.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, mnie również nie podoba się rezerwowanie odlewek Co innego gdy wiem, że osoba X na pewno weźmie odlewkę zapachu Y, wtedy rozumiem napisanie "5ml X dla Y poproszę" (samemu zdarzyło mi się tak uczynić co najmniej ze dwa razy), ale niejako blokowanie rozbiórki poprzez rezerwacje nie jest już fair
Cytat:
Napisane przez ajsikorska Pokaż wiadomość
Moim zdaniem regulamin nie zabrania rezerwacji przez współkupującą. Gdyby było inaczej, skonstruowano by go tak by nie budził wątpliwości. Nie ma nic złego i nie fair w rezerwacji dla koleżanki w sytuacji, gdy się wie, że dana osoba będzie zapachem zainteresowana albo poluje na niego od dawna. W końcu to forum miłośników perfum, oparte na koleżeństwie, wzajemności. Oczywiście nie może prowadzić to do skrajności i rezerwacji wszystkiego dla wszystkich, ale do tego tu daleko.
Mnie np. bardziej wkurza edytowanie postów przy rzutach atomków, tj. najpierw wpisanie czegokolwiek, a później dopiero określenie się co do ilości zamawianych rzeczy.
Ale ja się nie znam, nowa jestem[COLOR

[/COLOR]
A moim zdaniem to jest nie fair - osobiscie znaczy osobiscie. Takim dzialaniem mozna sprawic, ze nie wpisze sie na rozbiorke ktos, kto sam sie wpisze - jesli sie wie, ze ktos na cos poluje, mozna wziac po prostu dla siebie, i z zainteresowanym sprawe zalatwic. Padlo na ten temat sporo - bardzo prosze moderatora o ustosunkowanie sie.
Stary 2014-05-06, 19:29   #761
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Gdybym miała brać dla kogoś ml to mnie raziłoby innych gdybym napisała: 20ml w 2x a10 a bardziej: 10ml dla siebie i rezerwuje 10ml dla X. Chyba że wiem że X baardzo chce ten zapach i zaraz po moim smsie zjawi się w wątku i potwierdzi.

Z drugiej strony rozumiem jak ciężko jest się załapać na chodliwe zapachy.

Ciężki temat:/

SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 19:51   #762
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Gdybym miała brać dla kogoś ml to mnie raziłoby innych gdybym napisała: 20ml w 2x a10 a bardziej: 10ml dla siebie i rezerwuje 10ml dla X. Chyba że wiem że X baardzo chce ten zapach i zaraz po moim smsie zjawi się w wątku i potwierdzi.

Z drugiej strony rozumiem jak ciężko jest się załapać na chodliwe zapachy.

Ciężki temat:/
W takim wypadku - zgodnie z zapisem o osobistym uczestnictwie - pierwszenstwo powińien miec ten, kto by sie wpisal osobiscie, zanim X potwierdzi. Albo bierzemy 10 ml z mysla o X i zalatwiamy sprawe miedzy soba. Niedopuszczenie do rozbiorki osoby, ktora wpisala sie sama, bo ml zostaly zaklepane dlakogos, kto sie sam nie zdazyl wpisac - ja osobiscie uwazam za niedopuszczalne.
Stary 2014-05-06, 20:00   #763
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
W takim wypadku - zgodnie z zapisem o osobistym uczestnictwie - pierwszenstwo powińien miec ten, kto by sie wpisal osobiscie, zanim X potwierdzi. Albo bierzemy 10 ml z mysla o X i zalatwiamy sprawe miedzy soba. Niedopuszczenie do rozbiorki osoby, ktora wpisala sie sama, bo ml zostaly zaklepane dlakogos, kto sie sam nie zdazyl wpisac - ja osobiscie uwazam za niedopuszczalne.
No tak
To wszystko jasne, jeśli chcemy dla kogoś ml to bierzemy je na siebie. I tak jest uczciwie.

Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2014-05-06 o 20:01
Stary 2014-05-06, 20:00   #764
Asiuuuuula
Zakorzenienie

No to wygląda na to, że wyszło w praniu co jeszcze trzeba doprezcyzować
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:03   #765
Daffodilka
Zakorzenienie

Cytat:
No tak
To wszystko jasne, jeśli chcemy dla kogoś ml to bierzemy je na siebie. I tak jest uczciwie.
Według niektórych nie. Kiedyś zostałam obsobaczona za takie podejście

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2014-05-06 o 21:27
Stary 2014-05-06, 20:06   #766
edziakalitowa
Vegemamita

Przepraszam bardzo się wypowiem , pozzziomka to fajna koleżanka i kobieta o dobrym sercu pomyślała , że będę zainteresowana , zaraz wysłała mi smsa i ja zaraz pojawiłam się wątku , że niestety nie jestem zainteresowana więc nikomu nie blokowałam ml

wymianka zapachowa
wymianka książkowa
edziakalitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:10   #767
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
No tak
Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Według niektórych nie. Kiedyś zostałam obsabaczona za takie podejście
moim zdaniem - to juz trudno regulowac. Biore dwa sample, moja sprawa, co z nimi zrobie. Ale wpisywanie kogos na liste, przez co kto inny, wpisujacy sie osobiscie, traci miejsce w rozbiorce - to sprawa jasna i ja jestem przeciw. Uwazam, ze regulamin o tym mowi - chyba ze okreslenie "osobiscie" ma tez znaczenie "za posrednictwem kolezanki".
Stary 2014-05-06, 20:11   #768
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez edziakalitowa Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo się wypowiem , pozzziomka to fajna koleżanka i kobieta o dobrym sercu pomyślała , że będę zainteresowana , zaraz wysłała mi smsa i ja zaraz pojawiłam się wątku , że niestety nie jestem zainteresowana więc nikomu nie blokowałam ml
Ale tu nie chodzi o Poziomkę tylko o sam fakt. Pojawił się temat do dyskusji i rozwiązania. Wszystkie chcemy żeby był porządek a rozbiórki jasne i przejrzyste. Stąd ta dyskusja.

Daff ale jak wezmę 20ml ale nie napiszę że z tego jest 10ml dla X bo to tak naprawdę moja sprawa co z nimi zrobię to będzie oki. Chyba.

Stary 2014-05-06, 20:14   #769
Daffodilka
Zakorzenienie

Cytat:
Daff ale jak wezmę 20ml ale nie napiszę że z tego jest 10ml dla X bo to tak naprawdę moja sprawa co z nimi zrobię to będzie oki. Chyba.
Też tak myślę
Stary 2014-05-06, 20:17   #770
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Nie chodzi mi o rozpatrywanie tego personalnie, tylko doprecyzowanie zasady. A gdybys byla zainteresowana i potwierdzila na tyle pozno, źeby ktos przez to stracil mozliwosc udzialu? Zdarzyla sie taka sytuacja, chcialabym, zeby bylo to jednoznacznie okreslone. Jesli to dozwolone, to zaraz pisze maile do znajomych z prosba o wpisywanie mnie na okreslone typy zapachow, jesli przypadkim sama nie zdaze/zasne/nie wstane zbyt wczesnie/padnie mi net albo bede z psem u weterynarza.
Stary 2014-05-06, 20:28   #771
ajsikorska
Zadomowienie

Cytat:
bede z psem u weterynarza.
sorki za OT, ale uwielbiam Twoje profilowe
ajsikorska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:39   #772
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
sorki za OT, ale uwielbiam Twoje profilowe
Jurka trudno nie lubic - jest przeslodkim psem, ale tez straszna meczydupa. Nasza wina, bo go rozpuscilismy - ale to taki nasz psi synek (nie psiego nie mamy). Teraz jestem na etapie trymowania go - na raty, bo nie lubi byc za dlugo oskubywany - ale efekty naprawde niezle, po wyrwaniu martwej siersci widac, ze ma sylwetke, jakiej moge mu tylko pozazdroscic
Stary 2014-05-06, 20:41   #773
pozzzziomka
Zakorzenienie

Cytat:
Oczywiscie - co w wypadku, kiedy osoba X jest wpisania przez kolezanke na ostatnie 5 ml, w miedzyczasie osoba Y osobiscie o te 5ml poprosi, zanim osoba X potwierdzi osobiscie?

Jako "rezerwowej" Ci to pasuje - wyobraz sobie, ze sie nie zalapujesz na rozbiorke, bo ktos dla kogo innego - kto sam sie nie wpisal - zaklepal ml.

Rezerwacja "tajna" - czyli biore dla siebie i odsylam/rozliczam sie z innymi poza watkiem - absolutnie mnie nie razi, bo kazdy robi ze swoimi odlewkami co chce. Ale wpisywanie oprocz siebie krewnych i znajomych krolika- jest moim zdaniem nie fair.
Jako rezerwowej rowniez tzn moze jestem zla, ze akurat nie bylam na wizazu i ze nie zdazylam, ale zawsze musze sie liczyc, ze ktos wejdzie i np wezmie calosc
Byla np rozbiorka Korsa w super cenie i bylam w watku chwile po, a ml poszly
Chodzi mi o to ze moze na wizazu sa inne osoby, ktore biora dla siebie i kogos i tego skonkretyzowaniem w regulaminie sie nie zlikwiduje
Bo ta osoba wiedzac, ze kolezanka bedzie chciala, wezmie dla siebie i dla niej
Dla mnie to bez znaczenia Czy osoba X wpisze siebie X i kolezanke Y czy wpisze X+Y jako X
Blackcurrant wyczekiwala na rozbiorke Dune czy Agnyska na Velours i wiedzac o tym naturalne bylo dla mnie wpisanie ich Nie wiem dla mnie to bez znaczenia czy sa wpisane jako one czy jako wpisujaca sie Mililitry i tak pojda
Tzn rozumiem troche, a moze nawet bardziej niz troche sytuacje z watku z Mancery, bo takim zapisem wypada duzo ml
Jak to denerwuje tak wiele osob, to moge pozostac przy dawaniu znac smsem Chcialam byc dobra kolezanka

Stary 2014-05-06, 20:51   #774
edziakalitowa
Vegemamita

Cytat:
Nie chodzi mi o rozpatrywanie tego personalnie, tylko doprecyzowanie zasady. A gdybys byla zainteresowana i potwierdzila na tyle pozno, źeby ktos przez to stracil mozliwosc udzialu? Zdarzyla sie taka sytuacja, chcialabym, zeby bylo to jednoznacznie okreslone. Jesli to dozwolone, to zaraz pisze maile do znajomych z prosba o wpisywanie mnie na okreslone typy zapachow, jesli przypadkim sama nie zdaze/zasne/nie wstane zbyt wczesnie/padnie mi net albo bede z psem u weterynarza.
Czyli co jak potwierdzę , że chcę to ktoś traci możliwość udziału ? Tak nie bardzo rozumiem ?

Jeżeli rezygnuję to zaraz osoba kolejna wpisana otrzymuje moje ml , jednak może faktycznie lepiej zaklepać sobie np. 30 ml w określonych atomkach i dalej między sobą się rozliczyć i nikt mi wtedy nie zarzuci , że zaklepałam w ten sposób ml dla kogoś innego ( można przeca w tajemnicy smsem lub na privie się ugadać )

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

A tak swoją drogą , nich modki zdecydują i zapiszą jasno w regulaminie

wymianka zapachowa
wymianka książkowa

Edytowane przez edziakalitowa
Czas edycji: 2014-05-06 o 20:49
edziakalitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:52   #775
pozzzziomka
Zakorzenienie

Cytat:
ale przepraszam , jeżeli rezygnuję to zaraz osoba kolejna wpisana otrzymuje moje ml , jednak może faktycznie lepiej zaklepać sobie np. 30 ml w określonych atomkach i dalej między sobą się rozliczyć i nikt mi wtedy nie zarzuci , że zaklepałam w ten sposób ml dla kogoś innego ( można przeca w tajemnicy smsem lub na privie się ugadać )
No wlasnie - takie wpisywanie kolezanek pamietam z wielu watkow z kilku lat, choc rozumiem wkurzenie przy rzadkich zapachach ... I sama bym sie pewnie lekko wkurzyla Ale to nie zmienia faktu, ze dla mnie bez roznicy jest czy ktos wpisze kolezanke czy wezmie jej ml dla siebie Ml i tak pojda Moze jestem dziwna, ale wole czarno na bialym wpisuje siebie i kolezanke niz w moje branie kogos Pisanie wprost chyba lepsze
Ale o idac tym tropem moze zakazac wpisow "rezerwuje i zaraz potwierdze, ide poczytac o zapachu"? Sama nie raz tak pisalam, bojac sie, ze zanim przeczyta, nic nie bedzie, ale tez mozna rzec, ze blokowalam ml?:p
Oczywiscie zartuje - blokowania wg nie ma w zadnych z tych 2 sytuacji, bo dalej sie inni zapisuja i jak Edytka napisala, gdy rezerwacje ktos odwoluje ml ida do kolejnej osoby
Stary 2014-05-06, 21:04   #776
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
No wlasnie - takie wpisywanie kolezanek pamietam z wielu watkow z kilku lat, choc rozumiem wkurzenie przy rzadkich zapachach ... I sama bym sie pewnie lekko wkurzyla Ale to nie zmienia faktu, ze dla mnie bez roznicy jest czy ktos wpisze kolezanke czy wezmie jej ml dla siebie Ml i tak pojda Moze jestem dziwna, ale wole czarno na bialym wpisuje siebie i kolezanke niz w moje branie kogos Pisanie wprost chyba lepsze
Ale o idac tym tropem moze zakazac wpisow "rezerwuje i zaraz potwierdze, ide poczytac o zapachu"? Sama nie raz tak pisalam, bojac sie, ze zanim przeczyta, nic nie bedzie, ale tez mozna rzec, ze blokowalam ml?:p
Oczywiscie zartuje - blokowania wg nie ma w zadnych z tych 2 sytuacji, bo dalej sie inni zapisuja i jak Edytka napisala, gdy rezerwacje ktos odwoluje ml ida do kolejnej osoby
Czekam na modki

Jesli ktos odwola, ml ida do kolejnej osoby - ale jesli ja zapisze kolezanke na ostatnie 5ml, potem osoba X wpisze sie na 5ml, a potem kolezanka potwierdzi? Wg regulaminu, ktory kaze wpisywac sie osobiscie - powinna dostac te ml osoba X, nie kolezanka, ktora nie zdazyla potwierdzic.

Co do sytuacji, jaka przytoczylas - moim zdaniem jest duzo bardziej w porzadku, bo ktos wpisal sie osobiscie - a ze zrezygnuje, to juz kwestia klopotu dla organizatorki (nie mialam chyba takiej sytuacji, pewnie by mnie ciut wkurzylo, bo lubie szybko i sprawnie rozbierac). Moje pytanie dotyczy innej kwestii - obowiazku osobistego wpisywania sie w rozbiorkce i rezerwacji przez kolezanki. Sytuacja podobna do wpisywania przez organizatorke z gory na liste udzialowcow - skoro kazdy ma miec rowne prawa, to nie powinno byc przyzwolenia na takie rzeczy. Nie kazdy ma uczynne i czesto siedzace przed kompem kolezanki, dlaczego wiec ma byc pokrzywdzony?
Stary 2014-05-06, 21:18   #777
201606201234
Konto usunięte

no dobra, moze teraz wszyscy beda brac na siebie, a za chwile rezygnowac bo kolezanka powie ze jednak nie chce. I tylko niepotrzebne zamieszanie na watku. Pisze czysto teoretycznie bo jak zmniejszy sie zapisywanie dla kolezanki tak zwiekszy rezygnowanie z ml

Edytowane przez 201606201234
Czas edycji: 2014-05-06 o 21:50
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:50   #778
Daffodilka
Zakorzenienie

Dopiero teraz przejrzałam wątek, który stał się źródłem bulwersu VI4 i uważam, że Emilka miała rację.

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2014-05-06 o 21:51
Stary 2014-05-06, 22:14   #779
gryx82
BAN stały

Cytat:
Ależ ja również nie widzę sprzeczności w naszych osądach
Cytat:
Moim zdaniem - takie rezerwacje nie powinny miec miejsca. A jesli chcemy wziac dla kolezanki, bierzemy na siebie i sami bawimy sie w rozliczenie tego i odsylanie. Rezerwacja dla kogos jest nie fair w stosunku do osob, ktore wpisuja sie osobiscie - a brak czasu, zerwanie netu czy za wczesne pojscie spac nie usprawiedliwia takich dzialan - nie zawsze udaje sie zalapac na rozbiorke
W świetle tego, co jasno i zwięźle stanowi regulamin, oczywiście masz rację
Cytat:
Przepraszam bardzo się wypowiem , pozzziomka to fajna koleżanka i kobieta o dobrym sercu ...
Tego nikt nie neguje przecież
Cytat:
No jeśli zapiszesz się na 20 ml, to de facto 20 ml jest Twoje i nic nikomu do tego, czy je sprzedasz, wymienisz, oddasz, wyrzucisz czy się z kimś podzielisz A co w sytuacji, gdy ktoś rezygnuje albo zmniejsza swoją pulę mililitrów, bo "jednak poczytał opinie i spis nut i to nie jego bajka jednak"? Oczywiście nikt nikogo zmusić nie może, by zapłacił za coś, czego jednak nie chce, ale na miejscu organizatora wkurzyłbym się nieco (szczególnie w przypadku zapachów mniej popularnych, niż dzisejsza Mancera np.) Chyba, żeby klauzulę wprowadzić "Towar zaklepany uznaje się za kupiony"?
Cytat:
...
zaraz pisze maile do znajomych z prosba o wpisywanie mnie na okreslone typy zapachow, jesli przypadkim sama nie zdaze/zasne/nie wstane zbyt wczesnie/padnie mi net albo bede z psem u weterynarza.
Ja mogę stać na czatach przy rozbiórkach nocnych, nie ma problemu
Cytat:
...
Sytuacja podobna do wpisywania przez organizatorke z gory na liste udzialowcow - skoro kazdy ma miec rowne prawa, to nie powinno byc przyzwolenia na takie rzeczy. Nie kazdy ma uczynne i czesto siedzace przed kompem kolezanki, dlaczego wiec ma byc pokrzywdzony?
No właśnie, organizator nie może wpisywać na listę chętnych "odgórnie", prawda (dlatego też np. rzuty atomizerów ogłaszane są z wyprzedzeniem, że "dnia tego, o tej godzinie")?
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 22:27   #780
rudzia77
Zadomowienie

A może po prostu w tym wątku można by było wpisywać zapowiedzi planowanych rozbiórek ,żeby każdy, kto jakiś zapach planuje zdobyć wiedział,że taka rozbiórka będzie.Oczywiście nie chodzi mi o jakiś obowiązek - tylko o luźną informację.Niekoniecznie z podanym terminem co do minuty ,ale z jakąś ogólną godziną ,że np. jutro około 2o odbędzie się się rozbiórka takiej i takiej wody, tak jak w przypadku rzutów atomkowych. Dla mnie osobiście to byłaby duża pomoc, bo wiedziałabym,że muszę siedzieć przy kompie i czatować , a nie iść na spacer z koleżanką i po powrocie zobaczyć,że właśnie rozebrał się jakiś zapach ,na który polowałam. Czy taka zapowiedź zgadzałaby się z regulaminem?Jak myślicie ?

Edytowane przez rudzia77
Czas edycji: 2014-05-06 o 22:31 Powód: dopisek
rudzia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości