Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Forum dla osób, które są zainteresowane wspólnymi zakupami - obszar perfumy. Chcesz kupić sprawdzone perfumy w dobrej cenie? Dołącz do nas.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-10-04, 08:37   #1561
szozda
Wtajemniczenie

Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Zgadzam się z przedmówczynią. Jestem twardym userem wizażu, fragranticy używam do recenzji czytania lub pisania i do komponowania szafy, i uciekło mi kilka fajnych rozbiórek...
szozda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 09:05   #1562
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Napisane przez szozda Pokaż wiadomość
Zgadzam się z przedmówczynią. Jestem twardym userem wizażu, fragranticy używam do recenzji czytania lub pisania i do komponowania szafy, i uciekło mi kilka fajnych rozbiórek...
Na fragrantice są dziwne rządy - i admin na taką propozycję napisał "nie" - bo nie. Ale moim zdaniem, to nie powinno wpływać na to co się u nas dzieje, bo ten wątek nie ma służyć do reklamy fragrantiki - tylko dla nas, żebyśmy wiedziały, że coś się rozbiera.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 09:10   #1563
scorpionetka
Zadomowienie

W sumie można to zrozumieć. Każdy na własny użytek korzysta z tego, na co ma ochotę, jedni z wizażu, inni z fragry, a jeszcze inni z tego i z tego. Taki wątek pewnie i tak by pewnie mocno odpłynął od założeń, wystarczy zobaczyć, jak zaczął funkcjonować wątek z pytaniami o rozbiórki
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 09:11   #1564
Daffodilka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Na fragrantice są dziwne rządy - i admin na taką propozycję napisał "nie" - bo nie. Ale moim zdaniem, to nie powinno wpływać na to co się u nas dzieje, bo ten wątek nie ma służyć do reklamy fragrantiki - tylko dla nas, żebyśmy wiedziały, że coś się rozbiera.
Może się boi, że regularni użytkownicy Fragry będą mieli pretensje, że zabrakło dla nich mililitrów, bo pół Wizażu się tam zwaliło Choć sporo osób od nas jest i tam zarejestrowana i bierze udział w rozbiórkach, więc na jedno wychodzi
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 11:01   #1565
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Napisane przez scorpionetka Pokaż wiadomość
W sumie można to zrozumieć. Każdy na własny użytek korzysta z tego, na co ma ochotę, jedni z wizażu, inni z fragry, a jeszcze inni z tego i z tego. Taki wątek pewnie i tak by pewnie mocno odpłynął od założeń, wystarczy zobaczyć, jak zaczął funkcjonować wątek z pytaniami o rozbiórki
no tak - ja mam jakieś utopijne wizje, żeby tak wszyscy razem...

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Może się boi, że regularni użytkownicy Fragry będą mieli pretensje, że zabrakło dla nich mililitrów, bo pół Wizażu się tam zwaliło Choć sporo osób od nas jest i tam zarejestrowana i bierze udział w rozbiórkach, więc na jedno wychodzi
jak wszystko, może to działać w dwie strony - bo jak komuś rozbiórka nie idzie (nie, nie próbuję rozpaczliwie przepchnąć mojej), to by się cieszył, że ma więcej chętnych. A i ludzie z fragry chętnie by pewnie wzięli udział w innej, gdyby wiedzieli...

Nic to, idę popracować, a nie mi głupie pomysły przychodzą do głowy
Stary 2015-10-04, 15:49   #1566
pozzzziomka
Zakorzenienie

Cytat:
no tak - ja mam jakieś utopijne wizje, żeby tak wszyscy razem...

jak wszystko, może to działać w dwie strony - bo jak komuś rozbiórka nie idzie (nie, nie próbuję rozpaczliwie przepchnąć mojej), to by się cieszył, że ma więcej chętnych. A i ludzie z fragry chętnie by pewnie wzięli udział w innej, gdyby wiedzieli...

Nic to, idę popracować, a nie mi głupie pomysły przychodzą do głowy
Ale przeciez to mozna byc w 2 miejscach zarejstrowanym Jesli ktos chce ja robic na fragr, to typowo inf tutaj spowoduje, ze mililitrow po chwili nie bedzie, bo taki jest wizaz A fragrantica ma inny spokojny charakter i po co go zmieniac Wg mnie to zaden problem zarejestrowac sie w obu miejscach, a czesc osob sie celowo odcina od wizazu, a taki watek by temu kolidowal ...
Stary 2015-10-04, 16:19   #1567
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Ale przeciez to mozna byc w 2 miejscach zarejstrowanym Jesli ktos chce ja robic na fragr, to typowo inf tutaj spowoduje, ze mililitrow po chwili nie bedzie, bo taki jest wizaz A fragrantica ma inny spokojny charakter i po co go zmieniac Wg mnie to zaden problem zarejestrowac sie w obu miejscach, a czesc osob sie celowo odcina od wizazu, a taki watek by temu kolidowal ...
przy tanich zapachach owszem, te droższe wcale się tak łatwo nie rozbierają.

Ale widzę, że nie ma sensu drążyć tematu, fragrantica też nie jest chętna - mimo że nie raz ktoś narzekał, że było coś rozbierane na innym forum, a on nie widział.

Międzyforumowych niechęci w ogóle nie rozumiem, ale może jestem za krótko. Jak dotąd, zdecydowanie bardziej podobają mi się zwyczaje panujące tutaj.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-04, 16:27   #1568
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango

Cytat:
przy tanich zapachach owszem, te droższe wcale się tak łatwo nie rozbierają.

Ale widzę, że nie ma sensu drążyć tematu, fragrantica też nie jest chętna - mimo że nie raz ktoś narzekał, że było coś rozbierane na innym forum, a on nie widział.

Międzyforumowych niechęci w ogóle nie rozumiem, ale może jestem za krótko. Jak dotąd, zdecydowanie bardziej podobają mi się zwyczaje panujące tutaj.
I ja. Czasami się boję pisać na fragrze, że np wymieniłam się na wizażu bo słowo wizaż wydaje mi się tam zakazane... oba fora lubie, na wizażu jestem dłużej ale tak naprawdę to przez fragranticę wkręciłam się w perfumy i spędzam tam teraz więcej czasu i nie rozumiem tej niechęci.

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 16:52   #1569
scorpionetka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
I ja. Czasami się boję pisać na fragrze, że np wymieniłam się na wizażu bo słowo wizaż wydaje mi się tam zakazane... oba fora lubie, na wizażu jestem dłużej ale tak naprawdę to przez fragranticę wkręciłam się w perfumy i spędzam tam teraz więcej czasu i nie rozumiem tej niechęci.
Czytam sobie fragranticę i wizaż, ale działam na wizażu. Na fragrze odnoszę wrażenie, że wizaż jest tam postrzegany jako totalitarny twór ze strasznym zbiorem zasad i maniakalnymi tropicielami łamania tychże zasad Ale - cała działalność związana z odlewkami jest oparta praktycznie wyłącznie na wzajemnym zaufaniu. Muszą istnieć jakieś zasady, którym wszyscy w danej społeczności się podporządkowują i których sami chcą przestrzegać. Przecież nikt tu nikogo do niczego nie zmusza, ale jeśli ktoś chce się bawić z nami, to podporządkowuje się zasadom. Zasady może i na wyrost, może niekiedy zbyt "uwierające", ale odlewkowanie perfum to specyficzna sprawa.
Chociaż generalnie kontakty między tymi dwoma społecznościami mogłyby być bardzo korzystne i na pewno zwiększyłby się przepływ informacji o wszystkim, co w sumie zwiększyłoby wygodę i bezpieczeństwo nas - użytkowników i konsumentów.
Ale nie da się łączyć czegoś, jeśli to coś nie chce się łączyć. Oba fora mają swoją specyfikę i swoich wielbicieli, więc widać oba są potrzebne w takim kształcie, jak obecnie Może kiedyś się to zmieni, ale na razie jest jak jest i nie próbujmy reform
Stary 2015-10-04, 17:00   #1570
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Czytam sobie fragranticę i wizaż, ale działam na wizażu. Na fragrze odnoszę wrażenie, że wizaż jest tam postrzegany jako totalitarny twór ze strasznym zbiorem zasad i maniakalnymi tropicielami łamania tychże zasad Ale - cała działalność związana z odlewkami jest oparta praktycznie wyłącznie na wzajemnym zaufaniu. Muszą istnieć jakieś zasady, którym wszyscy w danej społeczności się podporządkowują i których sami chcą przestrzegać. Przecież nikt tu nikogo do niczego nie zmusza, ale jeśli ktoś chce się bawić z nami, to podporządkowuje się zasadom. Zasady może i na wyrost, może niekiedy zbyt "uwierające", ale odlewkowanie perfum to specyficzna sprawa.
Chociaż generalnie kontakty między tymi dwoma społecznościami mogłyby być bardzo korzystne i na pewno zwiększyłby się przepływ informacji o wszystkim, co w sumie zwiększyłoby wygodę i bezpieczeństwo nas - użytkowników i konsumentów.
Ale nie da się łączyć czegoś, jeśli to coś nie chce się łączyć. Oba fora mają swoją specyfikę i swoich wielbicieli, więc widać oba są potrzebne w takim kształcie, jak obecnie Może kiedyś się to zmieni, ale na razie jest jak jest i nie próbujmy reform
no i tyle...dobrze napisane.

Ja osobiście uważam, że przy tak dużej ilości ludzi, i działalności gdzie w grę wchodzi kasa - czasem spora - zasady są konieczne. Mnie one nie uwierają - pewnie, bywa, że chciałabym rozebrać na raz więcej flakonów niż pozwalają - ale serio, są gorsze tragedie, a zasady pozwalają na opanowanie całego rozbiórkowego kramu.

I szczerze - wolę zasady niż bezhołowie i działanie "teoretycznie nie łamiesz regulaminu, ale ludziom się nie podoba"...
Stary 2015-10-04, 17:12   #1571
Arsonist
Zakorzenienie

Cytat:
Czytam sobie fragranticę i wizaż, ale działam na wizażu. Na fragrze odnoszę wrażenie, że wizaż jest tam postrzegany jako totalitarny twór ze strasznym zbiorem zasad i maniakalnymi tropicielami łamania tychże zasad
Mnie się wydaje, że na Fragrze jest nawet ostrzejszy regulamin rozbiórkowo-wymianowy. I dobrze, historia obu portali pokazała, że oszustki się zdarzają i ja tam się cieszę, że nie każdy z marszu może sobie otworzyć rozbiórkę za kilkaset złotych, zarówno tutaj, jak i na Fragrze. Zasady muszą być. Natomiast niechęci niektórych nie rozumiem, bo sama korzystam z obydwu portali i oba równo lubię. Parę razy spotkałam się z jakimś znaczącym komentarzem w stylu, że dana osoba na Wizaż na pewno nie wejdzie, ale jakby coś, to może ode mnie odkupić odlewkę z rozbiórki prywatnie na Fragrze. Nie kumam, o co chodzi, ale OK, nie muszę, każdy sam decyduje, gdzie się udziela. Skoro nie ma woli "zbliżenia" pomiędzy portalami, to niech każdy sobie żyje swoim życiem. Według mnie oba mają swój klimat i może dobrze, że tak zostanie, a w końcu o rozbiórkach kto chce, ten się dowie pocztą pantoflową.
Stary 2015-10-04, 17:26   #1572
Daffodilka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Według mnie oba mają swój klimat i może dobrze, że tak zostanie, a w końcu o rozbiórkach kto chce, ten się dowie pocztą pantoflową.
Tak, jak ja o Seszelach
Stary 2015-10-04, 20:27   #1573
Figarro
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Tak, jak ja o Seszelach

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 21:14   #1574
Daffodilka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
No dobra, od Ciebie się dowiedziałam I o dziwo, oba noszą się całkiem przyjemnie
Stary 2015-10-05, 11:06   #1575
vilka80
Wtajemniczenie

Nie mogę znaleźć stronki gdzie zamawiało się atomki Globe, pomoże ktoś?
Jeśli kupuje się indywidualnie to ile trzeba kupić minimalnie?

edit: Znalazłam stronę ale za Chiny nie widzę na niej tych atomków do kupienia

Edytowane przez vilka80
Czas edycji: 2015-10-05 o 11:14
vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 11:23   #1576
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
Nie mogę znaleźć stronki gdzie zamawiało się atomki Globe, pomoże ktoś?
Jeśli kupuje się indywidualnie to ile trzeba kupić minimalnie?

edit: Znalazłam stronę ale za Chiny nie widzę na niej tych atomków do kupienia

http://www.globe.lublin.pl/zam/login/login

trzeba się zarejestrować, i gotowe. Plus - proces zakupów dziwny, bo o ile pamiętam, to samemu dolicza się koszt wysyłki i robi przelew, nie ma żadnego systemu płatności. Ale - no to da się ogarnąć
Stary 2015-10-05, 11:44   #1577
vilka80
Wtajemniczenie

Dzięki .

vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 21:44   #1578
grudzienszal
Zadomowienie

Nie wiem czy wątek odpowiedni ,ale problem znikających miejsc zakupu i linków do opisu nut na wątku rozbiórkowym doprowadza mnie do białej gorączki.Czy wy też macie takie problemy?Nadmienię,że korzystam z przeglądarki google.
grudzienszal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 22:07   #1579
Asiuuuuula
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez grudzienszal Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wątek odpowiedni ,ale problem znikających miejsc zakupu i linków do opisu nut na wątku rozbiórkowym doprowadza mnie do białej gorączki.Czy wy też macie takie problemy?Nadmienię,że korzystam z przeglądarki google.
Ja rozbiórki muszę zakładać, na IE bo na Google Chrome mi to wszystko znika
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 22:33   #1580
scorpionetka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ja rozbiórki muszę zakładać, na IE bo na Google Chrome mi to wszystko znika
Korzystam z Mozilla Firefox i jest ok.
Stary 2015-10-25, 22:36   #1581
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie

Nie wiem, czy o to dziewczyny wam chodzi, ale ja próbuję zaktualizować swój kramik z odlewkami, ma on formę wpisu na blogu. Klikam "edytuj", a kiedy tylko najadę kursorem na pole do pisania, połowa wyrazów znika.
Stary 2015-10-26, 05:05   #1582
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 07:33   #1583
kasia-zuzia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez grudzienszal Pokaż wiadomość
Też tak mam
kasia-zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 10:26   #1584
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Napisałam. Mam tylko nadzieję, że w dobrym miejscu. Zawsze się obawiam, kiedy idę na "obce" podforum, bo nie umiem się tam poruszać.
Stary 2015-10-26, 10:30   #1585
Konto usunięte

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 10:43   #1586
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie

Cytat:
Treść usunięta
Czasami widzę, jak się traktuje nowych (właściwie takich jednorazowych odwiedzających) na naszym perfumowym, nie chciałabym być tak potraktowana. Poza tym raz już dostałam punkt, bo pomyliłam wątki
Stary 2015-10-26, 11:09   #1587
VI4
Zakorzenienie

GG do VI4

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Czasami widzę, jak się traktuje nowych (właściwie takich jednorazowych odwiedzających) na naszym perfumowym, nie chciałabym być tak potraktowana. Poza tym raz już dostałam punkt, bo pomyliłam wątki
oj tam, nie zauważyłam, żeby ktoś był źle traktowany tylko dlatego, że jest nowy - raczej dlatego, że nie chce mu się przeczytać regulaminu, nie patrzy na zasady danego wątku, pojawia się z rewelacjami, że mu sprzedano podróbkę w polecanej przez nas perfumerii etc. Pierwsze słyszę, żeby za pomylenie wątku dostawało się punkty - chyba, że ktoś spamuje i to sama pytanie wklepie w kilku wątkach, żeby mieć większe szanse na odpowiedź. A jak się pojawiam czasem na innych podforach - z rzadka - nie spotkałam się z żadnym niemiłym przyjęciem.
Stary 2015-10-26, 11:35   #1588
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie

Cytat:
oj tam, nie zauważyłam, żeby ktoś był źle traktowany tylko dlatego, że jest nowy - raczej dlatego, że nie chce mu się przeczytać regulaminu, nie patrzy na zasady danego wątku, pojawia się z rewelacjami, że mu sprzedano podróbkę w polecanej przez nas perfumerii etc. Pierwsze słyszę, żeby za pomylenie wątku dostawało się punkty - chyba, że ktoś spamuje i to sama pytanie wklepie w kilku wątkach, żeby mieć większe szanse na odpowiedź. A jak się pojawiam czasem na innych podforach - z rzadka - nie spotkałam się z żadnym niemiłym przyjęciem.
Są takie wątki, gdzie dość często wpada "ktoś z zewnątrz", ale wpada nie w to miejsce, gdzie trzeba, najczęściej mylą się wątki weryfikacyjne- ten z aukcjami z all i ten od oryginalnych flaszek.

Czasami widzę pewne zniecierpliwienie i chłód w odpowiedzi, co poniekąd rozumiem (bo komuś się nie chciało przeczytać zasad wątku). Jednak nowa osoba nie wie, że przed nią x osób popełniło ten sam błąd, dlatego niemiły ton uważam raczej za zbędny

Co do mojego punktu- było minęło, nie mam żalu, że tak powiem

Na innych podforach dodaję zwykle formułkę o skierowanie mnie we właściwe miejsce, jesli nie trafiłam dobrze i nikt mnie nigdy nie zjadł Niemniej mam tę obawę gdzieś z tyłu głowy
Stary 2015-10-26, 11:50   #1589
Konto usunięte

Treść usunięta
Stary 2015-10-26, 12:04   #1590
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie

Cytat:
Treść usunięta

Wszystko to, co napisałaś, to racja. Tak jak wspomniałam, poniekąd rozumiem zniecierpliwienie osobami, które ignorują zasady i wpadają jak po ogień. Po prostu pamiętam swoje początki na tym forum, nie było mi łatwo się tu odnaleźć. Dopiero po jakimś czasie poznałam zasady, nauczyłam się czytać wątki od pierwszego posta itd. Chyba dlatego tak rozumiem nowe osoby, czasami to nie ignorancja, tylko niedopatrzenie.

Edytowane przez Kaataarzynaa1
Czas edycji: 2023-12-14 o 20:50
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości