Po co to wszystko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-01, 12:39   #1
FreeManWhoLive
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 21

Po co to wszystko?


Witam.
Tak się na podstawie własnego doświadczenia zastanawiam nad pewnymi sprawami. Dlaczego niektórzy mają fajne życie bez ponoszenia większego wysiłku, a inni ciągle mają pod górę? Starają się, a ciągle nic. Zamiast zmian następuje kolejny duszący dzień, kolejne rozczarowania, kolejne postanowienia, których i tak nie da się wprowadzić w życie. Zamiast szacunku widzą tylko ze strony innych albo szyderę, albo nienawiść, albo współczucie. Z czasem wszystko co sprawiało radość staje się mao ważne, bo człowiek wie że to i tak nic nie zmieni. Jedni niewiele się starając mają związki, wyjazdy, pracę; a inni ciągle są sami.
Czy życie ma sens skoro na świecie nie ma sprawiedliwości? Jakie znaczenie ma ciągłe staranie się skoro nie przynosi rezultatów.

Wylałem swoje żale, co także nic nie zmieni.
FreeManWhoLive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 19:10   #2
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Po co to wszystko?

Nie odpowiem ci, jaki jest sens tego wszystkiego, bo po prostu nie wiem.

Ale weź pod uwagę, że tak naprawdę nie wiesz, czy innym to wszystko tak łatwo przychodzi, czy to tylko tak wygląda. To, co na zewnątrz wygląda jak łatwe i przyjemne życie może kryć różne problemy, lęki, konflikty. Po prostu nie wiesz, jak wygląda wewnętrzne życie innych, bo oceniasz ich starania i trudności tylko po tym, co widzisz - a to, co widzisz, jest bardzo okrojone. Szef raczej nie przyjdzie do pracy i nie powie współpracownikom "wiecie co, miałem dziś takiego doła że prawie nie wstałem z łóżka". Prędzej będzie udawał, że jest w dobrym nastroju, a ty spojrzysz i pomyślisz "ten to ma dobrze".

Cytat:
Zamiast zmian następuje kolejny duszący dzień, kolejne rozczarowania, kolejne postanowienia, których i tak nie da się wprowadzić w życie.
Dlaczego?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 19:16   #3
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Po co to wszystko?

jak dla mnie dużą rolę odgrywa nastawienie. Znam ludzi, którzy są ciągle na "nie", narzekają na co się da, nic im nie pasuje, są przekonani, że mają pecha i nic dobrego ich nie spotka. I zgadnij co, rzeczywiscie są nieszczęśliwi, samotni i zmęczeni!

Natomiast ludzie o pozytywnym nastawieniu, wierzący w sukces i powodzenie mają łatwiej. Jeśli przekonasz się, że masz szczęście i Ci się uda, to będzie Ci w życiu dużo łatwiej. Wtedy nawet napotykając na drodze jakieś przeszkody będziesz w stanie łatwiej je pokonać, bo będziesz wiedziała, że warto i czeka Cię nagroda
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 19:16   #4
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Po co to wszystko?

Mam pytanie, żyłeś życiem tego kogoś, że oceniasz? Nie. Nawet Twój kolega ma swoje tajemnice, o których Ci nie mówi. NIKT nie ma życia idealnego. Widzisz tylko to, co zyskali ludzie, a nie to, ile poświęcili.
"kolejne postanowienia, których i tak nie da się wprowadzić w życie" to po co to postanawiać? Postanów coś, co możesz zrealizować? Nie polecisz na księżyc, ale nauczysz się języka ( w rok, albo dziesięć, ale nauczysz).
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 19:35   #5
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Po co to wszystko?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie odpowiem ci, jaki jest sens tego wszystkiego, bo po prostu nie wiem.

Ale weź pod uwagę, że tak naprawdę nie wiesz, czy innym to wszystko tak łatwo przychodzi, czy to tylko tak wygląda. To, co na zewnątrz wygląda jak łatwe i przyjemne życie może kryć różne problemy, lęki, konflikty. Po prostu nie wiesz, jak wygląda wewnętrzne życie innych, bo oceniasz ich starania i trudności tylko po tym, co widzisz - a to, co widzisz, jest bardzo okrojone. Szef raczej nie przyjdzie do pracy i nie powie współpracownikom "wiecie co, miałem dziś takiego doła że prawie nie wstałem z łóżka". Prędzej będzie udawał, że jest w dobrym nastroju, a ty spojrzysz i pomyślisz "ten to ma dobrze".



Dlaczego?
Nic dodać, nic ująć. Wielu ludzi na co dzień zakłada maskę albo nie umie opowiadać o swoich problemach. Ale uwierz mi- każdy ma swojego mola, który go gryzie, Autorko. To, co widzimy u innych jest tylko tym, co oni chcą nam pokazać.

Mi też się kilka razy zdarzyło, że ktoś mówił: "Ty to masz dobrze". Nie komentuję, uśmiecham się tylko i nie podejmuję rozmowy. Mam problemy, ale o nich wie tylko kilka bliskich mi osób. I tak ma pozostać. Dlatego Ci mówię, że nie ma człowieka, ktorego nic nie gryzie od środka.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 19:39   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 368
Po co to wszystko?

Kwestia podejścia.

Ty tez nie wiesz wszystkiego. Widzisz tylko gotowy efekt.

Musisz zmienić myslenie. Bo tak to ciagle będziesz sam. We wszystkim.

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2018-05-01 o 19:40
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 19:57   #7
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Po co to wszystko?

Właśnie największym błędem jest zakładanie, że tym co osiągnęli coś, przyszło to łatwo. Z boku nigdy nie zobaczysz, ile ktoś musiał włożyć wysiłku, aby coś osiągnąć.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-01, 21:04   #8
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: Po co to wszystko?

Ale dlaczego zakładasz, że innym cokolwiek łatwo przyszło? Żyjesz w ich głowie, że wiesz jakie emocje nimi na co dzień targają? Jak jest, kiedy są sami, albo w gronie najbliższych? Wcale nie wiesz, więc nie zakładaj.

Poza tym, takie porównywanie i myślenie "bo inni to mają tak i siak" to nie jest droga do szczęścia i spokoju, tylko do ciągłego umęczania się... co się to w sumie obchodzi, jak ktoś tam żyje, nawet nie wiesz, czy to jak żyje (jego praca, życie osobiste) sprawia mu przyjemność. Skupże się na sobie, a nie na innych i na zazdroszczeniu im tego rzekomo od niechcenia osiągniętego sukcesu...
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 21:18   #9
MeganEagle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 438
Dot.: Po co to wszystko?

Ja też tak postrzegałam życie, dopóki nie poznałam smaku prawdziwej miłości, która sprawia że wszystko znosi się lżej, nawet duze niepowodzenia (choć takich nie miałam ).
MeganEagle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 21:20   #10
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 368
Dot.: Po co to wszystko?

No tak. Miłość lekarstwem na wszystko. Inaczej nie da rady.
Oczywiscie żartuję.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 21:21   #11
MeganEagle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 438
Dot.: Po co to wszystko?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No tak. Miłość lekarstwem na wszystko. Inaczej nie da rady.
Oczywiscie żartuję.
Nie jest lekarstwem, ale środkiem znieczulajacym
MeganEagle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-01, 21:24   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 368
Dot.: Po co to wszystko?

Cytat:
Napisane przez MeganEagle Pokaż wiadomość
Nie jest lekarstwem, ale środkiem znieczulajacym

To polecam odnaleźć te drogę niezależnie od bycia z kimś.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 21:29   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Po co to wszystko?

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
Właśnie największym błędem jest zakładanie, że tym co osiągnęli coś, przyszło to łatwo. Z boku nigdy nie zobaczysz, ile ktoś musiał włożyć wysiłku, aby coś osiągnąć.
Akurat niektórym serio przychodzi łatwo.

Cytat:
Napisane przez MeganEagle Pokaż wiadomość
Ja też tak postrzegałam życie, dopóki nie poznałam smaku prawdziwej miłości, która sprawia że wszystko znosi się lżej, nawet duze niepowodzenia (choć takich nie miałam ).
To skąd wiesz, że znosi się lżej nawet duże niepowodzenia, skoro ich nie miałaś?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 21:38   #14
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Po co to wszystko?

Przestalam analizowac co kto ma a co ja mam i od razu lepiej mi sie zyje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 22:47   #15
MeganEagle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 438
Dot.: Po co to wszystko?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
To polecam odnaleźć te drogę niezależnie od bycia z kimś.
Stara panna?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;83308201]Akurat niektórym serio przychodzi łatwo.



To skąd wiesz, że znosi się lżej nawet duże niepowodzenia, skoro ich nie miałaś? [/QUOTE]

Skoro mniejsze znosi się lżej, to logiczne że większe też :P
MeganEagle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 22:51   #16
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Po co to wszystko?

Cytat:
Napisane przez MeganEagle Pokaż wiadomość
Stara panna?
A jeśli stara panna, to jej rada nie jest nic warta? Bo nie ma w domu pary gaci?

Traktowanie miłości jako plastra czy środka znieczulającego na życiowe problemy jest mocno niezdrowym podejściem.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 23:05   #17
MeganEagle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 438
Dot.: Po co to wszystko?

Jak ktoś mówi, że rodzina i przyjaciele pomagają mu iśc przez życie to wszyscy się cieszą, jak powiesz że miłośc do faceta Ci w tym pomaga - to już święte oburzenie i że sie od niego uzależniasz...
nie sadzicie ze to troche bez sensu?

A gdzie ja pisałam o uzaleznianiu szczęścia od kogoś? Mówiłam co pomaga MI iśc przez życie. Wam nie musi. Milosc i wsparcie nie rozwiazuje problemow, tylko pomaga je godnie zniesc i znaleźc sile an rozwiazanie...

Który samotny czlowiek (bez rodziny, przyjaciol, milosci) jest szczesliwy??
MeganEagle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 23:14   #18
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Po co to wszystko?

Cytat:
Napisane przez MeganEagle Pokaż wiadomość
A gdzie ja pisałam o uzaleznianiu szczęścia od kogoś?
Cytat:
Napisane przez MeganEagle Pokaż wiadomość
Ja też tak postrzegałam życie, dopóki nie poznałam smaku prawdziwej miłości, która sprawia że wszystko znosi się lżej
Jeśli przed znalezieniem faceta postrzegałaś życie jako bezsensowne, niesprawiedliwe i nic nie sprawiało ci radości (czyli podejście, które opisuje autor, i z którym pisałaś, że się zgadzasz), to, tak, uważam że to podejście jest bardzo niezdrowe, bo bez partnera twoje życie nadal byłoby bezsensowne i pozbawione radości.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 23:16   #19
MeganEagle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 438
Dot.: Po co to wszystko?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Jeśli przed znalezieniem faceta postrzegałaś życie jako bezsensowne, niesprawiedliwe i nic nie sprawiało ci radości (czyli podejście, które opisuje autor, i z którym pisałaś, że się zgadzasz), to, tak, uważam że to podejście jest bardzo niezdrowe, bo bez partnera twoje życie nadal byłoby bezsensowne i pozbawione radości.
Jedna wielka nadinterpretacja moich słów. Juz napisałam o co chodziło (nie o to o czym piszesz), drugi raz się nie będe powtarzać. Pozdrawiam
MeganEagle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-01, 23:18   #20
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Po co to wszystko?

Cóż, radzę popracować nad zgrabniejszym wyrażaniem swoich opinii. "Środek znieczulający" nie kojarzy się z rozwiązywaniem problemów, tylko z maskowaniem bólu.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 23:21   #21
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Po co to wszystko?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
To polecam odnaleźć te drogę niezależnie od bycia z kimś.
Dokładnie. Warto nauczyć się być szczęśliwym samym ze sobą. Bo jak ktoś nie potrafi, to potem tkwi w beznadziejnym związku, bo przecież bez związku sobie nie poradzi.

Chociaż oczywiście dobrze jak związek motywuje do działania, a nie ściąga w dół.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;83308201]Akurat niektórym serio przychodzi łatwo.

[/QUOTE]

No nie wiem czy są takie osoby... Myślę, że to wyjątki. Też kiedyś usłyszałam, że mi wszystko łatwo przychodzi. Od osoby, która spędzała 5 godzin dziennie na graniu w gry komputerowe, gdy ja ten czas poświęcałam na naukę. Po prostu z boku nie widać ile kto w co wkłada wysiłku, bo przecież daleka znajoma na fb nie pochwali się tym, że nie ma na nic czasu, tylko kolejnym osiągnięciem.

Ja zawsze patrzę na to tak - komuś się udało? To znaczy, że ja też mogę. I nie zastanawiam się czy ta osoba zrobiła to dwa razy szybciej ode mnie czy nie.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-21, 18:51   #22
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Po co to wszystko?

Zamykam z powodu bana Autora
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-21 18:51:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.