Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną? - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-13, 14:11   #601
zimnaaa
Raczkowanie
 
Avatar zimnaaa
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 67
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Ja co chwile widzę jakieś ogłoszenia, że mężatki sprzedają swoje suknie. Inna sprawa, ze coraz częściej też kobity kupują takie sukienki. I dobrze! Ekologia
zimnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 15:32   #602
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
Też doszłam do takiego wniosku.
Tylko że 2 suknie zajmują bardzo dużo miejsca, a wyrzucić szkoda, dlatego pomyślałam, że można by choć spróbować sprzedać. Po prostu przyszła mi do głowy taka myśl. Może się komuś wydawać, że tak niedrogie suknie to jakiś badziew, ale dla mnie tak nie jest (ludzie byli w szoku jak mówiłam, gdzie kupiłam).
Ale póki jakieś miejsce na suknie jest, to niech sobie będą. Przynajmniej będę miała pamiątkę
To może wystaw za taką kwotę, jaką kupiłaś? Jeśli są dobre jakościowo i niezniszczone to być może ktoś się pokusi, bo jak zejdziesz z ceny, doliczysz do tego koszt prania itp to nie będzie to kompletnie opłacalne..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 16:02   #603
magdamarysia84
Raczkowanie
 
Avatar magdamarysia84
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 375
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
To może wystaw za taką kwotę, jaką kupiłaś? Jeśli są dobre jakościowo i niezniszczone to być może ktoś się pokusi, bo jak zejdziesz z ceny, doliczysz do tego koszt prania itp to nie będzie to kompletnie opłacalne..
Koszt czyszczenia takiej sukni w pralni koło mnie wynosi do 350 zł W sumie to mogę się przejść i spytać. Ale jakby to miało tyle kosztować, to się nie opłaca zupełnie. A uprać trzeba tak czy siak.
Babeczki kupują na Ali suknie. Kupując ode mnie nie ma ryzyka, bo można obejrzeć, przymierzyć i nie trzeba czekać długo na przesyłkę oraz unika się ryzyka płacenia VATu i cła. Jest to jakiś pomysł.
Suknie w ogóle nie są zniszczone. Jedna ma ślady po podkładzie i trochę brudny dół (założyłam ją na sam ślub i na sesję zdjęciową na plaży) , druga tylko dół (ma tren, a byłam w niej na sesji zdjęciowej w parku).
Pomyślę, w sumie mogę wystawić na olx za darmo, a zdjęcia mam piękne ze ślubu i sesji, tylko głowy poucinać i gotowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magdamarysia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 16:48   #604
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
Koszt czyszczenia takiej sukni w pralni koło mnie wynosi do 350 zł W sumie to mogę się przejść i spytać. Ale jakby to miało tyle kosztować, to się nie opłaca zupełnie. A uprać trzeba tak czy siak.
Babeczki kupują na Ali suknie. Kupując ode mnie nie ma ryzyka, bo można obejrzeć, przymierzyć i nie trzeba czekać długo na przesyłkę oraz unika się ryzyka płacenia VATu i cła. Jest to jakiś pomysł.
Suknie w ogóle nie są zniszczone. Jedna ma ślady po podkładzie i trochę brudny dół (założyłam ją na sam ślub i na sesję zdjęciową na plaży) , druga tylko dół (ma tren, a byłam w niej na sesji zdjęciowej w parku).
Pomyślę, w sumie mogę wystawić na olx za darmo, a zdjęcia mam piękne ze ślubu i sesji, tylko głowy poucinać i gotowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sporo, ale narazie nie oddawaj, wystaw i zobacz czy w ogóle ktoś się zainteresuje sukniami
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 21:59   #605
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Ja bym spróbowała. Chociaż ten rok jest bardzo trudny dla PM. Sama we wrześniu wystawiłam moje obie sukienki na różnych portalach i tylko 1 przymiarkę miałam. Oddałam ostatnio do komisu sukien. Przynajmniej mi nie spleśnieje w szafie.
Rozumiem, że ktoś zostawia sobie suknię na pamiątkę, ale ja nie jestem sentymentalna. Dla mnie to jest tylko ubranie. Mam z nim miłe wspomnienia, ale jeśli mogę odzyskać chociaż 500 - 1500 to z chęcią sprzedam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-29, 12:31   #606
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Mnie udało się sprzedać suknię ślubną w 2 tygodnie Wystawiłam na Vinted i OLX, dużo większy odzew miałam na Vinted. Sprzedałam za około 1/3 ceny kupna.
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 14:52   #607
magdamarysia84
Raczkowanie
 
Avatar magdamarysia84
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 375
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Ja jednak nie chcę sprzedać moich sukni. Póki mam na nie miejsce, to niech sobie będą.
Po prostu za dużo zachodu, wstawienie na olx nic nie kosztuje, ale zniechęcają mnie ewentualne przymiarki w moim domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magdamarysia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-03, 07:38   #608
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Ja online miesiącami nie mogłam sprzedać, a w komisie poszła po kilku tygodniach. Może za duża konkurencja była w internecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 12:55   #609
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Ja online miesiącami nie mogłam sprzedać, a w komisie poszła po kilku tygodniach. Może za duża konkurencja była w internecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chodzi tylko o konkurencję. Ja jako klientka brałabym pod uwagę tylko komis, jechanie do cudzego domu i mierzenie sukni u kogoś jawi mi się jako czysta trauma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 21:32   #610
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Też prawda. Sama wolałabym pójść do komisu i przymierzyć kilka sukien na raz, niż jeździć po domach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 21:42   #611
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 143
Talking Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Już w czasie wesela koleżanka zaproponowała mi kupno sukni i kilka razy w żartach upominała mnie - "uważaj na już prawie moją suknię".
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-03 22:42:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.