własnoręcznie wykonane upominki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Jest to forum poświęcone pomysłom na świąteczne prezenty. Gorąco prosimy dzielić się na tym forum wszelkimi problemami i pomysłami związanymi z prezentami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-12-04, 15:22   #1
dariaaa88
Zadomowienie

własnoręcznie wykonane upominki

Hej Dziewczyny,
Macie jakieś pomysły na własnoręcznie wykonane upominki na święta?
Chciałabym sama zrobić coś małego dla znajomych z pracy itp., chodzi po prostu o jakiś fajny drobiazg..
Może pochwalicie się co Wy zrobiłyście i pokażecie jak to zrobić?
Albo może znacie jakieś strony w Internecie, gdzie można trafić na jakiś fajny pomysł?
dariaaa88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 17:40   #2
iierrorii
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: własnoręcznie wykonane upominki

słodycze
ja swego czasu zrobiłam kokosowe kuleczki w czekoladzie i obdarowani byli zachwyceni w tym roku planuje praliny
Stary 2010-12-04, 18:50   #3
Charmain
Zakorzenienie

Popieram
Jakieś 2 lata temu chyba pod choinkę jako dodatek robiłam świeczniki z pierników ozdobione lukrem, pisakami, lentilkami- ile frajdy przy robieniu a potem miła niespodzianka dla innych
Charmain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 09:20   #4
ulam30
Raczkowanie

Witajcie!
A ja proponuję ręcznie wykonana ozdoby nie koniecznie choinkowe. W pasmanteriach można kupić różne styropianowe formy np. rybki,gwiazdki, anioły, bombki. Aniołka można ubrać kupując kwiatki na taśmie lub cekiny lub jakaś inną ozdobną taśmą. Włosy robimy mu z włóczki i już gotowe.
Ja zrobiłam na prezent bombkę z cekinów, z borderem.Zdjecia nie oddają uroku bombki,ale zobaczcie.

Można tez kupić gotowe bałwanki i mikołaje.Wszystko przyczepia się za pomocą szpilek.Aby szpilki nie przeszły przez oczko w cekinie,trzeba nałożyć jeszcze bezbarwny koralik.
ulam30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 11:39   #5
dariaaa88
Zadomowienie

wow bardzo fajnie ta bombka wygląda
ja znalazłam jeszcze fajne bałwanki, które chyba zrobię zdjęcie w załączniku
i jeszcze fajnym pomysłem byłyby mydełka zapachowe w różnych kształtach (choinka, gwiazdka itp.) jedne zrobiłam z miodem i wanilią- ale one w ogóle nie pachną, a drugie z kawą- no i te śmierdzą :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bałwanek.jpg (25,0 KB, 70 załadowań)

Edytowane przez dariaaa88
Czas edycji: 2010-12-05 o 11:47
dariaaa88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 19:02   #6
pannaporanna
Rozeznanie

GG do pannaporanna

Ja w zeszłym roku swojemu chłopakowi dałam pod choinkę taką owieczkę, jak w załączniku. Ma klips z klamerki, która służy do przypinania zdjęć. Wypatrzył gdzieś w sklepie podobne "coś" i bardzo mu się spodobało, poza tym chciał coś na zdjęcia. Moja zrobiona jest z masy solnej Wiem, że pewnie lepiej by wyglądała klamerka bez tego reniferka ale nie mogłam nigdzie u siebie znaleźć bez żadnych dodatków, a że to był okres przedświąteczny- w kwiaciarniach były tylko takie :|

edit: teraz, dopiero po roku wpadłam na to, że można było ją polakierować no ale ja tłumaczę się, że z masą solną nie mam zbyt wielkiego doświadczenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SNC00020.resized.jpg (105,9 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SNC00021.resized.jpg (84,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SNC00022.resized.jpg (109,9 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez pannaporanna
Czas edycji: 2010-12-06 o 07:32
pannaporanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 22:40   #7
Wredonisia
Zadomowienie

GG do Wredonisia

Można samodzielnie zrobić mydełko, roztapiając mydło glicerynowe (z tych przejrzystych chyba) dodając jakieś przyprawy, płatki etc, i formując w foremce do ciastek.

Upiec coś dobrego (blok czekoladowy), zrobić przetwory (Nigella w swoim programie pokazywała brzoskwinie w korzennej zalewie)

Raczej unikałabym "kurzołapów"
Wredonisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 22:04   #8
majajaj
Raczkowanie

.

.

Edytowane przez majajaj
Czas edycji: 2012-03-14 o 20:58
majajaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 10:16   #9
janiouek
Raczkowanie

Dot.: własnoręczny prezent na walentynki

Przeglądaj forum zanim utworzysz nowy wątek, są już tematy o pomysłach walentynkowych..
janiouek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 09:07   #10
Evelinha
Przyczajenie

Question Własnoręczny prezent na Mikołajki

Hej.
Mam.

Edytowane przez Evelinha
Czas edycji: 2013-10-31 o 08:00
Evelinha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 08:38   #11
Ailanna
Rozeznanie

Dot.: Własnoręczny prezent na Mikołajki

Jeśli styropian to sklepy typu Castorama.
Stary 2012-12-06, 10:06   #12
Sorbet
Zadomowienie

Dot.: Własnoręczny prezent na Mikołajki

Przyklej do wieczka kamyczki. Są takie ozdobne, spłaszczone, szklane. Kupić je można... w wielu miejscach, ja widziałam je w chińskich, powinne być też w papierniczych, może w kwiaciarniach.
Stary 2012-12-28, 17:05   #13
KuQ
Raczkowanie

Własnoręcznie dla TŻ

Witam Umówiłam się ze swoim TŻ, że na walentynki damy sobie własnoręcznie zrobione prezenty No i tu moje pytanie - jakie macie pomysły na naprawdę ciekawy prezencik? Osobiście myślałam, żeby uszyć jakiegoś pluszowego stworka albo zabawną poduszkę, ale chciałabym najpierw uzbierać pomysły, żeby mieć potem z czego wybierać i w ferie całkowicie poświęcić na to czas Pomożecie?

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Dodam również, że myślałam, aby kupić jego ulubioną herbatę (sypaną) i zrobić do niej małe torebeczki z muślinu tudzież lnu, w których mógłby ją zaparzać. Na końcach tych torebeczek poprzyczepiać ładnie wycięte kolorowe tekturki z jakimiś sentencjami, albo po prostu miłym słowem na każdy dzień. I do tego samodzielnie stworzyć pudełeczko do przechowywania Co wy na to? Może to cieszyć?
Teraz, kiedy o tym myślę, widzę, że nie była to jakaś wielka decyzja. Nikt nie powiedział zostań, więc wyjechałam. I nie zastanawiałam się, dokąd jadę, ani po co, ani co znajdę tam, gdzie się w końcu zatrzymam. Po prostu pędziłam przed siebie, goniąc coś... jakieś nieokreślone marzenie.
KuQ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 18:06   #14
vaness886
Raczkowanie

Dot.: Własnoręcznie dla TŻ

Cytat:
Napisane przez KuQ Pokaż wiadomość
Witam Umówiłam się ze swoim TŻ, że na walentynki damy sobie własnoręcznie zrobione prezenty No i tu moje pytanie - jakie macie pomysły na naprawdę ciekawy prezencik? Osobiście myślałam, żeby uszyć jakiegoś pluszowego stworka albo zabawną poduszkę, ale chciałabym najpierw uzbierać pomysły, żeby mieć potem z czego wybierać i w ferie całkowicie poświęcić na to czas Pomożecie?

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Dodam również, że myślałam, aby kupić jego ulubioną herbatę (sypaną) i zrobić do niej małe torebeczki z muślinu tudzież lnu, w których mógłby ją zaparzać. Na końcach tych torebeczek poprzyczepiać ładnie wycięte kolorowe tekturki z jakimiś sentencjami, albo po prostu miłym słowem na każdy dzień. I do tego samodzielnie stworzyć pudełeczko do przechowywania Co wy na to? Może to cieszyć?

fajny pomysł dołączam się do pytania

dziewczyny prosimy o pomysły
vaness886 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 18:32   #15
karolkao89
Zadomowienie

ja zrobiłam pudełeczko z herbatkami-decoupage, i był zachwycony.

Szkoda, ze nie doczepiłam na końcu torebeczek jakichś fajnych cytatów:/.

Na Walentynki to moze być własnoręcznie zrobiona poducha, montaż 9zdjęć z dłoniami w tle, które po polaczeniu wszystkich zdjęć dają efekt serca, własnoręcznie zrobiona kartka, pudełeczko a w srodku jedna wielka slodka muffinka, w srodku niej może być włożóna 'wróżba', albo po prostu jakaś sentencja(piecze się podobna jak ciastko z wróżbą), antyramki ze zdjęciami..,

poducha super pomysł
karolkao89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 19:36   #16
KuQ
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karolkao89 Pokaż wiadomość
ja zrobiłam pudełeczko z herbatkami-decoupage, i był zachwycony.
Nie za bardzo się znam na decoupage, ale mam taki fajny słoiczek z wtykanym wieczkiem i myślę, żeby po prostu przystroić go wstążeczką i jakąś delikatną, własnoręcznie zrobioną etykietką w ciekawym kształcie, na dnie wsypać trochę suszonych owoców, a na sam koniec właśnie te torebeczki z herbatą

Tylko mam pytanie, nie orientuje się któraś z kobitek, czy herbata w saszetkach uszytych z muślinu na pewno się zaparzy?
Teraz, kiedy o tym myślę, widzę, że nie była to jakaś wielka decyzja. Nikt nie powiedział zostań, więc wyjechałam. I nie zastanawiałam się, dokąd jadę, ani po co, ani co znajdę tam, gdzie się w końcu zatrzymam. Po prostu pędziłam przed siebie, goniąc coś... jakieś nieokreślone marzenie.
Stary 2012-12-30, 15:04   #17
Sophie86
Zadomowienie

Cytat:

Bardzo fajny pomysł. Zawsze możesz jeszcze dodać kubki z własnoręcznie zrobionym napisem/rysunkiem. To będzie świetny zestaw
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 696a1414e0d11904a1b624c6b6e5b375.jpg (14,0 KB, 68 załadowań)

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 12:41   #18
KuQ
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Zawsze możesz jeszcze dodać kubki z własnoręcznie zrobionym napisem/rysunkiem. To będzie świetny zestaw
Też fajny pomysł, ale kubek już kiedyś ode mnie dostał i wiem, że go uwielbia Tylko nadal nie wiem, z czego zrobić te saszetki do herbaty
Stary 2013-01-02, 18:05   #19
nacpananadzieja
Raczkowanie

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠/tag17493,prezent...e-robione.html

może tu coś znajdziesz

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

jak się kliknie to nie działa:
tutaj

nie mam nic bez Ciebie, i bez Ciebie nie chcę nic!
20.02.2011r <3
DAMIAN

nacpananadzieja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 20:16   #20
KuQ
Raczkowanie

Niestety nadal nie działa
Stary 2013-01-03, 22:37   #21
nacpananadzieja
Raczkowanie

/ww.tip,y.pl/kategoria_101,prezenty.ht ml

dodajcie jedno "w" i usuńcie przecinek ;d

nie mam nic bez Ciebie, i bez Ciebie nie chcę nic!
20.02.2011r <3
DAMIAN

nacpananadzieja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 12:06   #22
Ver88
Raczkowanie

O teraz link działa. Dzięki!
Stary 2013-01-04, 14:43   #23
KuQ
Raczkowanie

Dziękuję Ciekawa stronka!
Stary 2013-01-04, 23:08   #24
inmemoriaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Bardzo fajny pomysł. Zawsze możesz jeszcze dodać kubki z własnoręcznie zrobionym napisem/rysunkiem. To będzie świetny zestaw
a jak sie robi takie kubki,co pomysł fajny?
inmemoriaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 02:20   #25
Ljus
Raczkowanie

Jeśli mam być szczera to te torebeczki z sentencjami byłyby super prezentem dla przyjaciółki ale do chłopaka mi jakoś nie pasują..
Ja bym postawiła na zrobienie czegoś do jedzenia, ciasteczek np, albo kartki z napisanym czymś fajnym od Ciebie, uszycie misia to też fajny pomysł
Ljus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 10:29   #26
KuQ
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ljus Pokaż wiadomość
Jeśli mam być szczera to te torebeczki z sentencjami byłyby super prezentem dla przyjaciółki ale do chłopaka mi jakoś nie pasują..
Ja bym postawiła na zrobienie czegoś do jedzenia, ciasteczek np, albo kartki z napisanym czymś fajnym od Ciebie, uszycie misia to też fajny pomysł
Torebeczki z herbatą Sentencje to był pomysł na ten kartonik na końcu sznureczka przyczepionego do herbaty, żeby było za co ją wyjąć z kubka Ale pomysł z sentencjami zamieniłam na coś bardziej osobistego
Stary 2013-01-05, 18:59   #27
yumiko188
Przyczajenie

Jeśli jest łasuchem to może jakieś ciasteczka w kształcie serca pięknie udekorowane słodkościami
yumiko188 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 21:31   #28
KuQ
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez yumiko188 Pokaż wiadomość
Jeśli jest łasuchem to może jakieś ciasteczka w kształcie serca pięknie udekorowane słodkościami
Łasuchem jest zdecydowanie, ale ja mam nikłe zdolności kulinarne, nie chcę go przypadkiem otruć
Stary 2013-01-06, 15:33   #29
yumiko188
Przyczajenie

Cytat:
Łasuchem jest zdecydowanie, ale ja mam nikłe zdolności kulinarne, nie chcę go przypadkiem otruć
Są jeszcze gotowe mieszanki i np możesz zrobić muffinki i dokupić do tego lukrowe dekoracje w kształcie serca. Tym bardziej go zaskoczysz
yumiko188 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 22:38   #30
toja_ania
Przyczajenie

Question Włosowy prezent dla blond przyjaciółki = )!

Cześć Wam, od niedawna interesuję się większym dbaniem o włosy. Ale poprzez blogi włosomaniaczek po prostu się wciągnęłam = D. O własne włosy jakoś sobie dbam ale nie o tym w tym wątku.

Moja przyjaciółka ma urodziny w maju i chciałam jej sprawić włosowy prezent. Mianowicia planuję zrobić coś w stylu koszyczka z kosmetykami dopasowanymi do jej włosów. Jest/ będzie 20 letnią blondynką. Od 16-17 roku życia farbowała/ rozjaśniała/ prostowała/ doczepiała włosy strasznie je zniszczyła od włosów <prostych jak drut> po ramię, wypadły jej do wysokości aż do początku karku. Wtedy zaczęła kombinować z doczepianiem itd... Gdzieś tak rok temu się opamiętała, okazuje się że ma strasznie zniszczone włosy. Naturalnie są kręcone ale połowa pod spodem tylko. I ma straszne siano i strączkujące się pasma... Prostuje tylko grzywkę bo ją przekonałam. Źle się czuje w swoich włosach- za nic nie podetnie końcówek boi się krótkich włosów....

Mam pytanie, a zarazem prośbe, jak mogę jej pomóc?
Jako prezent planuję jej kupić szampon, odżywkę, maskę, olej jakąś karteczkę z propozycją pielęgnacji czy coś - liczy się troszkę z moimi radami więc może coś wskóram = )- jakie produkty proponujecie? wszystko z jednej serii? czy osobno?coś może oprócz tego?

Liczę na Was i dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie, pozdrawiam =)

Edytowane przez toja_ania
Czas edycji: 2013-04-21 o 20:03
toja_ania jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
mikołajki, niezapomniany, osiemnastka, pomysł, prezent, rękodzieło, rocznica, rysunek, starwars, szklane buteleczki, święta, upominek, urodziny, własnoręcznie

Nowe wątki na forum Prezenty

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości