prezent, dylemat! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-08-12, 22:36   #1
lucyinthesky_
Raczkowanie

prezent, dylemat! :)

Cześć dziewczyny!
Chciałam się zwrócić do was o radę. Zostałam postawiona w sytuacji, w której nie do końca wiem jak powinnam się zachować, może mi pomożecie . Około rok temu rozstałam się z partnerem. Nie będę teraz opisywać tej historii, bo to dawno i nieprawda, a jeśli ktokolwiek sądziłby, że ma to jakieś znaczenie to kilka postów skleciłam w wątku rozstaniowym w trudniejszych wtedy chwilach.
Przechodząc do meritum: niespodziewanie dostałam wiadomość, że ma dla mnie prezent. Przebywa on teraz za granicą, jednak nie jest to żadna pamiątka czy niedostępny upominek, na który sama nie mogłabym sobie pozwolić. Ot, zwykła rzecz, która „wiem, że ci się spodoba”. Moje pytanie brzmi: powinnam ten prezent przyjąć? Przez ten rok wielokrotnie pisał, wysyłał wspólne zdjęcia, jednak nie mogę nazwać tego „utrzymywaniem kontaktu” czy przyjacielskimi stosunkami. Po rozstaniu, jak to po rozstaniu, ból, kilka kiepskich miesięcy, jednak na dzień dzisiejszy nie ma we mnie złości czy żalu. Mimo wszystko zaskoczyła mnie ta wiadomość i nie wiem jak postąpić. Nie chce wyjść na „dzikuskę” , to w końcu miły gest, jednak dość niespodziewany, powiedziałabym nawet, że niepodobny do tego mężczyzny, z którym kiedyś byłam i który przez rok robił wszystko, aby mnie nie spotkać .

pozdrawiam!
lucyinthesky_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 22:58   #2
chwast
Zakorzenienie

Dot.: prezent, dylemat! :)

Cytat:
Napisane przez lucyinthesky_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Chciałam się zwrócić do was o radę. Zostałam postawiona w sytuacji, w której nie do końca wiem jak powinnam się zachować, może mi pomożecie . Około rok temu rozstałam się z partnerem. Nie będę teraz opisywać tej historii, bo to dawno i nieprawda, a jeśli ktokolwiek sądziłby, że ma to jakieś znaczenie to kilka postów skleciłam w wątku rozstaniowym w trudniejszych wtedy chwilach.
Przechodząc do meritum: niespodziewanie dostałam wiadomość, że ma dla mnie prezent. Przebywa on teraz za granicą, jednak nie jest to żadna pamiątka czy niedostępny upominek, na który sama nie mogłabym sobie pozwolić. Ot, zwykła rzecz, która „wiem, że ci się spodoba”. Moje pytanie brzmi: powinnam ten prezent przyjąć? Przez ten rok wielokrotnie pisał, wysyłał wspólne zdjęcia, jednak nie mogę nazwać tego „utrzymywaniem kontaktu” czy przyjacielskimi stosunkami. Po rozstaniu, jak to po rozstaniu, ból, kilka kiepskich miesięcy, jednak na dzień dzisiejszy nie ma we mnie złości czy żalu. Mimo wszystko zaskoczyła mnie ta wiadomość i nie wiem jak postąpić. Nie chce wyjść na „dzikuskę” , to w końcu miły gest, jednak dość niespodziewany, powiedziałabym nawet, że niepodobny do tego mężczyzny, z którym kiedyś byłam i który przez rok robił wszystko, aby mnie nie spotkać .

pozdrawiam!
jeśli nie miałabym z nim koleżeńskich relacji obecnie to nie, w życiu bym nie przyjęła.
Stary 2014-08-12, 23:06   #3
sweety_
Raczkowanie

Powiedz mu to, co nam, że nie spodziewałaś się od niego prezentu i nie wiesz jak masz się zachować. Ja bym nie przyjmowała od niego prezentu, tym bardziej, że po długim braku kontaktu wypalił z tym jak z gruchy.
sweety_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 23:11   #4
Ptysia18
Przyczajenie

ja też bym nie przyjmowała.
Ptysia18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 23:19   #5
szynka_w_toscie
Zadomowienie

A ja bym przyjeła. Moze on chce być zwyczajnie miły dla Ciebie i nie ma w tym nic złego.
szynka_w_toscie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 23:29   #6
slaaave13
Zadomowienie

tez bym przyjęła chyba, nie wiem. chociaż mam takich exów, że na pewno nie dostanę od żadnego prezentu
Stary 2014-08-12, 23:30   #7
lucyinthesky_
Raczkowanie

dziękuje dziewczyny za odpowiedzi! . Jak narazie nic nie odpowiedziałam, muszę to na chłodno przekalkulować .
W lipcu zapytał czy nie miałabym ochoty spotkać się z nim na kawę jak wróci. Zgodziłam się, w końcu byliśmy ze sobą kawał czasu, a rozstanie nie było zbyt burzliwe, żadne zdrady czy inne paskudne sprawy, jednak nie spodziewałam się żadnych prezentów i jestem w kropce.
lucyinthesky_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 15:33   #8
semprebambino
Wtajemniczenie

Jeśli byłby to zwykły, niezobowiązujący drobiazg to przyjęłabym.
Chyba że on w ten sposób chce do Ciebie wrócić
semprebambino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 15:49   #9
FALLinLOVE
Wtajemniczenie

a ja bym przyjęła, przecież to nie znaczy że musicie od razu do siebie wracać
Stary 2014-08-13, 16:13   #10
biedronka156
Raczkowanie

Przczytałam Twoje poprzednie posty i tak myślę, że może moglibyście spróbować jeszcze raz.
biedronka156 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
dylemat, prezent

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości