Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-01, 08:51   #31
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Czytałam dziś, że rektorzy, którzy "popieraja" protest (czyli nie przeszkadzają i np. wprowadzili godziny rektorskie) zostali poinformowani przez ministra, że to oni będą odpowiedzialni za wzrost zachorowań wśród studentów i że niewykonanie działalności (zajęć) wiąże się z nieprzyznaniem dotacji itp.?
A uczniowie z symbolem błyskawicy w awatarach są wypraszani z zajęć.
Studentki, które miały ze sobą transparenty zostały natomiast wyproszone z pociągu: https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojm...#s=BoxWyboImg2

Rozumiem, że ktoś może się nie zgadzać z protestem, ale jeżeli nikt nie robi zadymy, ma transparent, albo błyskawicę w awatarze lub nie pojawi się na zajęciach (u mnie na studiach dozwolone były 2-3 nieobecności bez usprawiedliwienia) to chyba nie powód, aby od razu tak szaleć i grozić wyrzuceniem z uczelni lub zajęć.

Zdaję sobię sprawę, że emocje są napięte i wszystko może być odebrane jako prowokacja, a szkola czy uczelnia niekoniecznie musza być idealnym miejscem na takie manifestacje, a z drugiej strony to dotyczy przecież młodzież i młodych ludzi. To ich nowe prawo najbardziej dotknie
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 09:40   #32
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Bardzo madrze.

TK otworzyl Kosciolowi puszke Pandory. Predzej czy pozniej znow "bedzie normalnie" Ale Kosciol nigdy sie nie podniesie. Za 20, 30 lat umra obecni praktykujacy katolicy I koscioly beda puste. Mlodzi widza wady Kosciola, wierza w Boga, ale maja dosc hipokryzji duchownych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 10:04   #33
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Bardzo madrze.

TK otworzyl Kosciolowi puszke Pandory. Predzej czy pozniej znow "bedzie normalnie" Ale Kosciol nigdy sie nie podniesie. Za 20, 30 lat umra obecni praktykujacy katolicy I koscioly beda puste. Mlodzi widza wady Kosciola, wierza w Boga, ale maja dosc hipokryzji duchownych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Myślę, że kosciol sam się rozbestwil i ostatecznie traci na flircie z polityka.

Coraz więcej ludzi dokonuje apostazji, a same statystyki koscielne, które gdzieś widziałam mowia, że wiernych jest tak na prawdę ok. 30-40%, więc po prostu z czasem ta liczba znajdzie odzwierciedlenie w laicyzacji społeczeństwa i niepowolywaniu się na KK w dyskusjach.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 10:24   #34
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88250318]Myślę, że kosciol sam się rozbestwil i ostatecznie traci na flircie z polityka.

[/QUOTE]

No niestety- kto wiatr sieje, ten burzę zbiera.
Kościol Katolicki w Polsce najwyraźniej stoi w sprzeczności z naukami papieża Franciszka i bardzo brak mu zwykłej, chrześcijańskiej pokory.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 10:58   #35
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Bardzo madrze.

TK otworzyl Kosciolowi puszke Pandory. Predzej czy pozniej znow "bedzie normalnie" Ale Kosciol nigdy sie nie podniesie. Za 20, 30 lat umra obecni praktykujacy katolicy I koscioly beda puste. Mlodzi widza wady Kosciola, wierza w Boga, ale maja dosc hipokryzji duchownych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Jest wiele osób praktykujacych młodych - kościoły nie będą puste, ale może będzie na tyle mało osob, że może zaczną robić to co do nich należy.
No ale to trzeba też przestać brać ślub kościelny i chrzcic dzieci "bo co ludzie powiedza"

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 11:29   #36
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Jest wiele osób praktykujacych młodych - kościoły nie będą puste, ale może będzie na tyle mało osob, że może zaczną robić to co do nich należy.
No ale to trzeba też przestać brać ślub kościelny i chrzcic dzieci "bo co ludzie powiedza"

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Patrząc po moich znajomych, to najczęściej nie jest "co ludzie powiedzą", tylko "bo on/ona chce taki ślub, to co mi szkodzi, wezmę". Zwłaszcza kobiety. Mam np. koleżankę ateistkę, ale najpewniej ślub będzie w kościele, bo "jemu zależy". I to najczęściej strona, której zależy, to nie jest praktykujący katolik, więc tym bardziej ciężko mi zrozumieć.

Czasami słyszę, że urząd taki bezduszny, a kościół ma podniosłą atmosferę i jest ładniejszy na ślub. Zwykle pokazuję wtedy fotki z naszego ślubu, bez księdza, za to przy pięknym morzu. Tak też można , może ktoś się przekona.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 11:34   #37
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Patrząc po moich znajomych, to najczęściej nie jest "co ludzie powiedzą", tylko "bo on/ona chce taki ślub, to co mi szkodzi, wezmę". Zwłaszcza kobiety. Mam np. koleżankę ateistkę, ale najpewniej ślub będzie w kościele, bo "jemu zależy". I to najczęściej strona, której zależy, to nie jest praktykujący katolik, więc tym bardziej ciężko mi zrozumieć.

Czasami słyszę, że urząd taki bezduszny, a kościół ma podniosłą atmosferę i jest ładniejszy na ślub. Zwykle pokazuję wtedy fotki z naszego ślubu, bez księdza, za to przy pięknym morzu. Tak też można , może ktoś się przekona.
Ja bralam slub w tropikalnym ogrodzie, a urzedniczka to byla taka troche hipiska, ubrana na kolorowo
W zyciu nie wzielabym slubu w kosciele, bo nigdy nie bylam wierzaca.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-01, 11:37   #38
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja bralam slub w tropikalnym ogrodzie, a urzedniczka to byla taka troche hipiska, ubrana na kolorowo
W zyciu nie wzielabym slubu w kosciele, bo nigdy nie bylam wierzaca.

O rany, ale fajnie
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 11:42   #39
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
O rany, ale fajnie
Nad morzem tez super, czasami zaluje, ze nie wzielismy slubu na plazy. Ale na plazach w Sydney za duzo ludzi, a za wyjazd poza miasto niezle bysmy musieli zabulic, pewnie dodatkowe kilka tysiecy $$$
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 11:43   #40
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Jest wiele osób praktykujacych młodych - kościoły nie będą puste, ale może będzie na tyle mało osob, że może zaczną robić to co do nich należy.
No ale to trzeba też przestać brać ślub kościelny i chrzcic dzieci "bo co ludzie powiedza"

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Praktykujacych? Chyba na wielkanoc i boze narodzenie.
Moze sluby biora i chrzcza dzieci, ale co niedziela na msze nie chodza.
W mojej rodzinnej wiejskiej parafii nie ma mlodych. Duzo emerytow I osob z przedzialu 40-60. .
Nawet ci praktykujacy widza wady tej instytucji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 11:48   #41
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Praktykujacych? Chyba na wielkanoc i boze narodzenie.
Moze sluby biora i chrzcza dzieci, ale co niedziela na msze nie chodza.
W mojej rodzinnej wiejskiej parafii nie ma mlodych. Duzo emerytow I osob z przedzialu 40-60. .
Nawet ci praktykujacy widza wady tej instytucji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Trzeba miec naprawde mocno wyprany mozg, zeby nie widziec.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-01, 12:07   #42
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

może nie chodzą na msze, ale skoro dzieci chrzczą i ślub biorą to jednak zapisują się do KK i potem takich fejkowych katolików nie brakuje, a KK może krzyczeć głośno, bo przecież "w PL 90% ludzi to katolicy"

ciekawe jakby wprowadzili podatek wyznaniowy jak w DE to ilu wyszło by katolików
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 12:21   #43
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88250636]może nie chodzą na msze, ale skoro dzieci chrzczą i ślub biorą to jednak zapisują się do KK i potem takich fejkowych katolików nie brakuje, a KK może krzyczeć głośno, bo przecież "w PL 90% ludzi to katolicy"

ciekawe jakby wprowadzili podatek wyznaniowy jak w DE to ilu wyszło by katolików [/QUOTE]

W teorii, bo niestety chrzest jest powszechny, a kazda ochrzona osoba jest uwzgledniona w tych 90%.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 12:33   #44
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Patrząc po moich znajomych, to najczęściej nie jest "co ludzie powiedzą", tylko "bo on/ona chce taki ślub, to co mi szkodzi, wezmę". Zwłaszcza kobiety. Mam np. koleżankę ateistkę, ale najpewniej ślub będzie w kościele, bo "jemu zależy". I to najczęściej strona, której zależy, to nie jest praktykujący katolik, więc tym bardziej ciężko mi zrozumieć.

Czasami słyszę, że urząd taki bezduszny, a kościół ma podniosłą atmosferę i jest ładniejszy na ślub. Zwykle pokazuję wtedy fotki z naszego ślubu, bez księdza, za to przy pięknym morzu. Tak też można , może ktoś się przekona.
U mnie dzieci w dd były zdziwione, że jak to, ślub w ogrodzie? Bez księdza?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 15:22   #45
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Słyszałyście jaką akcję rozkręciły Dziewuchy Berlin ?

Wydrukowały ulotkę nt. Przyłębskiej i jej roli w TK i ogólnie - w życiu publicznym w Polsce i rozdają je w dzielnicy, w której żyje wraz z mężem w willi w Berlinie (na koszt polskiego podatnika, oczywiście) - tj. sąsiadom, w okolicznych sklepach i restauracjach, o których wiadomo, że w nich bywa.

"Jak państwo zauważyli, wasza spokojna i piękna okolica stała się w ostatnich dniach miejscem głośnych zgromadzeń i demonstracji. Chodzi o waszą sąsiadkę"€“ czytamy na ulotce, na której zamieszczono czarno-białe zdjęcie Przyłębskiej w sędziowskiej todze.
Autorki wyjaśniają, jaką funkcję w strukturach władzy pełni małżeństwo Przyłębskich i jak za pomocą obecnej prezes PiS przejął kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym.
"Rząd ma wolną rękę, jeśli chodzi o wprowadzenie niezgodnych z konstytucją ustaw, a obywatele stracili instancję sądowniczą, która dotąd broniła ich podstawowych praw. Jedno z tych praw zostało obywatelkom Polski odebrane w wyniku wątpliwego orzeczenia trybunału Przyłębskiej" piszą dalej autorki, opisując w szczegółach ostatnie orzeczenie TK uznające aborcję ze względu na ciężkie wady płodu za niezgodną z konstytucją.
"Julia Przyłębska odpaliła bombę i natychmiast przeniosła się do Berlina. To, że kluczowa postać w procesie niszczenia demokracji i łamania praw człowieka schronienie znalazła akurat w otwartej na świat stolicy Niemiec, jest nie do przyjęcia. My, dumni obywatelki i obywatele Berlina, nie dopuścimy, by prowadziła wygodne życie w Niemczech, w czasie gdy nasz kraj trawi wywołany przez nią pożar"€“ piszą autorki, przepraszając sąsiadów Przyłębskiej za niewygody i prosząc ich o solidarność z Polkami.
Przyłębska myślała, że wyda wyrok na polskie kobiety, a potem przeczeka burzę w Niemczech, notabene żyjąc w Berlinie na koszt polskiego podatnika. To bezczelność. Trybunał Konstytucyjny nie ma w planie posiedzeń do końca roku, więc liczyła na kilka miesięcy spokoju. Ale teraz nawet jej sąsiedzi wiedzą, kim jest - mówi jedna z aktywistek.


Nieźle









https://wyborcza.pl/7,75399,26467227...C-B.1-L.1.maly

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-11-01 o 15:29
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 15:27   #46
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88250939]Słyszałyście jaką akcję rozkręciły Dziewuchy Berlin ?

Wydrukowały ulotkę nt. Przyłębskiej i jej roli w TK i ogólnie - w życiu publicznym w Polsce i rozdają je w dzielnicy, w której żyje wraz z mężem w willi w Berlinie (na koszt polskiego podatnika, oczywiście) - tj. sąsiadom, w okolicznych sklepach i restauracjach, o których wiadomo, że w nich bywa.

"Jak państwo zauważyli, wasza spokojna i piękna okolica stała się w ostatnich dniach miejscem głośnych zgromadzeń i demonstracji. (…) Chodzi o waszą sąsiadkę" – czytamy na ulotce, na której zamieszczono czarno-białe zdjęcie Przyłębskiej w sędziowskiej todze.
Autorki wyjaśniają, jaką funkcję w strukturach władzy pełni małżeństwo Przyłębskich i jak za pomocą obecnej prezes PiS przejął kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym.
"Rząd ma wolną rękę, jeśli chodzi o wprowadzenie niezgodnych z konstytucją ustaw, a obywatele stracili instancję sądowniczą, która dotąd broniła ich podstawowych praw. Jedno z tych praw zostało obywatelkom Polski odebrane w wyniku wątpliwego orzeczenia trybunału Przyłębskiej" – piszą dalej autorki, opisując w szczegółach ostatnie orzeczenie TK uznające aborcję ze względu na ciężkie wady płodu za niezgodną z konstytucją.
"Julia Przyłębska odpaliła bombę i natychmiast przeniosła się do Berlina. To, że kluczowa postać w procesie niszczenia demokracji i łamania praw człowieka schronienie znalazła akurat w otwartej na świat stolicy Niemiec, jest nie do przyjęcia. My, dumni obywatelki i obywatele Berlina, nie dopuścimy, by prowadziła wygodne życie w Niemczech, w czasie gdy nasz kraj trawi wywołany przez nią pożar" – piszą autorki, przepraszając sąsiadów Przyłębskiej za niewygody i prosząc ich o solidarność z Polkami.
Przyłębska myślała, że wyda wyrok na polskie kobiety, a potem przeczeka burzę w Niemczech, notabene żyjąc w Berlinie na koszt polskiego podatnika. To bezczelność. Trybunał Konstytucyjny nie ma w planie posiedzeń do końca roku, więc liczyła na kilka miesięcy spokoju. Ale teraz nawet jej sąsiedzi wiedzą, kim jest - mówi jedna z aktywistek.


Nieźle









https://wyborcza.pl/7,75399,26467227...C-B.1-L.1.maly[/QUOTE]

__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 15:55   #47
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Quantum, a wiadomo, ze ona naprawde tam teraz jest?
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 17:44   #48
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88251056]Quantum, a wiadomo, ze ona naprawde tam teraz jest?[/QUOTE]


Cytuję z tego artykułu:


Uczestniczki pierwszego protestu, który miał miejsce w zeszły wtorek, opowiadały, że pod willą w samochodzie siedział funkcjonariusz SOP, który fotografował demonstrantów. Przyłębskiej, która wyroki wydaje w Warszawie, ale większość czasu spędza w Niemczech, rząd przydzielił ochronę.
Teraz polskiej ochrony przed domem już nie ma, demonstracje obserwują jedynie niemieccy policjanci. Czy to znaczy, że Przyłębscy przenieśli się w inne miejsce? Nie wiadomo. Żyjących w Berlinie Polaków to jednak nie zraża.
- Rozmawiałyśmy z mieszkającymi w okolicy Niemcami. Przyłębskich znają pracownicy sklepów i restauracji, gdzie często się stołują. Postanowiliśmy wytłumaczyć Niemcom, dlaczego regularnie protestujemy pod ich domem.


Możliwe, że po tych pierwszych demonstracjach pod ich domem, przenieśli się gdzie indziej
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 00:37   #49
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

https://youtu.be/QoHk4Q1bw-8

Juz straszenie odebraniem 500 przez PiS jak strajki sie nie uspokoją

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-02, 01:12   #50
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88251982]https://youtu.be/QoHk4Q1bw-8

Juz straszenie odebraniem 500 przez PiS jak strajki sie nie uspokoją

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Karte przetargowa se znalezli, to bylo do przewidzenia. Obawiam sie, ze sie to dobrze nie skonczy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 03:00   #51
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Postulaty pań Lempart i Suchanow od sasa do lasa i bez ładu i składu.
Odwołanie Czarnka,likwidacja funduszu kościelnego,13 - latki mają decydować czy chcą chodzić na religię (szkoda,że nie 7-mio latki ),dymisja rządu i najlepiej pewnie jeszcze prezydenta.Tylko PiS ma oddać subwencję budżetową (dlaczego tylko oni zapewne także nie wiedzą strajkujące )
A to najlepszy fragment:
Ochrona zdrowia w tej chwili w Polsce leży. Żądamy, żeby rząd w ciągu tygodnia podwyższył finansowanie do 10 proc PKB. Jeśli chodzi o kobiety i o pandemię, wiemy o tym, że ludzie umierają w karetkach pogotowia, czekając na wjazd do szpitali. Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie.
Cytat dosłowny za wp.pl
Pani Marto,proszę wskazać choć 1 rząd w Europie,który w kwestiach ochrony zdrowia obywateli nie leży teraz jak sanie w czerwcu.
Nie ,no takie postulaty to ja też mogę zgłaszać:
Panie Premierze,proszę zrobić szczepionkę na COVID 19. Nie wiem jak Pan tego dokona,ale mnie to nie obchodzi.
Wisienka na torcie - Michał Boni w Radzie Konsultacyjnej.No ekspert jakich mało wcale nie związany z układem politycznym po jednej ze stron,naprawdę wybitna jednostka
Coś co na początku miało jasny kształt i klarowny cel rozmywa się teraz w pomieszanie z poplątaniem.
Ja wiem,że Pani M. Lempart nie wyszła kariera polityczna,ale teraz to już ewidentnie zaczyna pokazywać,że aborcja to tak przy okazji,a tak naprawdę to chce wejść do sejmu i rządzić krajem.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 05:27   #52
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Ale byłoby pięknie bez pincet xdddd
Dzizas zastraszanie tak bardzo mnie bawi, ale i tak nasza gospodarka zaczyna szorować po dnie, więc znaleźli idealny pretekst

-------
No i właśnie dlatego nie bardzo chciało mi się wierzyc w ten strajk mimo, że cały sercem popieram.
Że strajku aborcyjnego przerodziło się to w obalanie rządu z heheszkowymi postulatami. Naprawdę trzeba nie mieć pojęcia o niczym jak się wyciąga "Teraz, koniecznie, natychmiast, bezwzględnie, zmieńcie to nie wiem jak, ale tak ma byc" xddd sama siebie ośmiesza i wszystkich protestujących. Tupanie nóżka i ja wam pokażę...

Brakuje jeszcze żeby grzybiarze nie wysunęli swoich rzadan pt "prawdziwki w każdym lesie" xd

Teraz byłby idealny moment na trzeciego gracza, ale chyba tylko Hołownia się pcha w to miejsce
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 05:29   #53
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88252026]Ale byłoby pięknie bez pincet xdddd
Dzizas zastraszanie tak bardzo mnie bawi, ale i tak nasza gospodarka zaczyna szorować po dnie, więc znaleźli idealny pretekst

-------
No i właśnie dlatego nie bardzo chciało mi się wierzyc w ten strajk mimo, że cały sercem popieram.
Że strajku aborcyjnego przerodziło się to w obalanie rządu z heheszkowymi postulatami. Naprawdę trzeba nie mieć pojęcia o niczym jak się wyciąga "Teraz, koniecznie, natychmiast, bezwzględnie, zmieńcie to nie wiem jak, ale tak ma byc" xddd sama siebie ośmiesza i wszystkich protestujących. Tupanie nóżka i ja wam pokażę...

Brakuje jeszcze żeby grzybiarze nie wysunęli swoich rzadan pt "prawdziwki w każdym lesie" xd

Teraz byłby idealny moment na trzeciego gracza, ale chyba tylko Hołownia się pcha w to miejsce [/QUOTE]

Ten pan jest chyba blisko kosciola tez, czy sie myle?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 06:01   #54
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 768
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ten pan jest chyba blisko kosciola tez, czy sie myle?
Hołownia jest blisko KK, ale też blisko lewicy, dlatego tak nie lubią się z Cejrowskim, mimo że teoretycznie reprezentują tę samą stronę i poglądy wierzących. Kiedyś był moim autorytetem i najbardziej wpływał na moje poglądy, ale od czasu jak zaczął pchać się do polityki, zmieniłam o nim zdanie. Ludzie wierzący też są podzieleni, niczym te osoby na protestach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 06:24   #55
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88251982]https://youtu.be/QoHk4Q1bw-8

Juz straszenie odebraniem 500 przez PiS jak strajki sie nie uspokoją

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Jak odbiorą 500 plus, to będzie ich gwóźdź do trumny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Hołownia jest blisko KK, ale też blisko lewicy, dlatego tak nie lubią się z Cejrowskim, mimo że teoretycznie reprezentują tę samą stronę i poglądy wierzących. Kiedyś był moim autorytetem i najbardziej wpływał na moje poglądy, ale od czasu jak zaczął pchać się do polityki, zmieniłam o nim zdanie. Ludzie wierzący też są podzieleni, niczym te osoby na protestach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hołownia to ostatni człowiek na planecie któremu był zaufala. Nie chodzi nawet o jego poglądy. To typ człowieka, od którego jak najdalej. Tak mi intuicja podpowiada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 06:26   #56
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Hołownia to ostatni człowiek na planecie któremu był zaufala. Nie chodzi nawet o jego poglądy. To typ człowieka, od którego jak najdalej. Tak mi intuicja podpowiada.
W sumie mam podobne odczucia, mam wrazenie, ze to osoba, ktora pozuje na nowoczesna, a tak naprawde ma mocno konserwatywne poglady i w praktyce moze wcale za bardzo sie nie roznic od Jarka.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 06:27   #57
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
.
Odwołanie Czarnka,likwidacja funduszu kościelnego,13 - latki mają decydować czy chcą chodzić na religię (szkoda,że nie 7-mio latki ),dymisja rządu i najlepiej pewnie jeszcze prezydenta
A to najlepszy fragment:
Ochrona zdrowia w tej chwili w Polsce leży. Żądamy, żeby rząd w ciągu tygodnia podwyższył finansowanie do 10 proc PKB. Jeśli chodzi o kobiety i o pandemię, wiemy o tym, że ludzie umierają w karetkach pogotowia, czekając na wjazd do szpitali. Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie.
Cytat dosłowny za wp.pl
Pani Marto,proszę wskazać choć 1 rząd w Europie,który w kwestiach ochrony zdrowia obywateli nie leży teraz jak sanie w czerwcu.
Czarnka powinno się odwołać w trybie natychmiastowym. Szykuje kolejną rewolucję w podstawie programowej (wywalenie ostatnich wolnych utworów na rzecz dzieł Karola Wojtyły, który może i był dobrym papieżem, ale literatem dość miernym). Cała podstawa ma się skupiać na promowaniu przesłanek zgodnych z jedynie słuzną linią partii. Konsekwencje kolejnego eksperymentu na oświacie poniosą Wasze dzieci.

A dlaczego uważasz, że 13 latki są na tyle głupie, że same nie mogą pojąć decyzji w sprawie uczęszczania na religię? Obecni 14 latkowie są przecież uczniami liceów. Niby dlaczego odmawiasz im inteligencji, Michał?

Dymisja rządu pod przywództwem Kaczyńskiego i tak nastąpi. Chyba, że Kaczńskiego zamkną w domu i zakażą mu wypowiadania się jego właśni ludzie, bo to jedno, co jeszcze ten rząd (wraz z maronetkowym prezydentem) może jeszcze uratować. Nie sposób walczyć z własnym społeczeństwem.

Ja jeszcze postuluję zerwanie konkordatu i całkowite oddzielenie kościoła od państwa. Tak, jak w Irlandii. I to jest wykonalne.

Szpitale? W UK jednak jakoś funkcjonują. Fakt, ze wszystko tam się leczy paracetamolem, ale nie ma kilkumiesięcznych kolejek do specjalistów.Nawet w dobie pandemii. NHS funkcjonuje.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 06:35   #58
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Ja Hołowni też nie trawie, ale dlatego, że wg mnie jest wybaczcie "miękka buła". W polityce niewiele ugra się płacząc (OMG strasznie mnie to zniesmaczyło) i gadając ciągle o prowadzeniu dyskusji, gdy nie ma z kim dyskutować. Może za kilka lat, ale nie sadze, bo w polityce jednak charyzmatyczne i pewne siebie osoby wygrywają, a one raczej nie dyskutują w taki sposób jaki Hołownia lubi.
On mi się wydaje niedosc, że śliski to jeszcze niedość silny na prowadzącego naród polityka, który gdy trzeba potrafi tupnac noga.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 06:38   #59
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Czarnka powinno się odwołać w trybie natychmiastowym. Szykuje kolejną rewolucję w podstawie programowej (wywalenie ostatnich wolnych utworów na rzecz dzieł Karola Wojtyły, który może i był dobrym papieżem, ale literatem dość miernym). Cała podstawa ma się skupiać na promowaniu przesłanek zgodnych z jedynie słuzną linią partii. Konsekwencje kolejnego eksperymentu na oświacie poniosą Wasze dzieci.

A dlaczego uważasz, że 13 latki są na tyle głupie, że same nie mogą pojąć decyzji w sprawie uczęszczania na religię? Obecni 14 latkowie są przecież uczniami liceów. Niby dlaczego odmawiasz im inteligencji, Michał?

Dymisja rządu pod przywództwem Kaczyńskiego i tak nastąpi. Chyba, że Kaczńskiego zamkną w domu i zakażą mu wypowiadania się jego właśni ludzie, bo to jedno, co jeszcze ten rząd (wraz z maronetkowym prezydentem) może jeszcze uratować. Nie sposób walczyć z własnym społeczeństwem.

Ja jeszcze postuluję zerwanie konkordatu i całkowite oddzielenie kościoła od państwa. Tak, jak w Irlandii. I to jest wykonalne.

Szpitale? W UK jednak jakoś funkcjonują. Fakt, ze wszystko tam się leczy paracetamolem, ale nie ma kilkumiesięcznych kolejek do specjalistów.Nawet w dobie pandemii. NHS funkcjonuje.
Caly obecny rzad powinno sie odwolac w trybie natychmiastowym, bo zwyczajnie niszcza kraj.

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88252057]Ja Hołowni też nie trawie, ale dlatego, że wg mnie jest wybaczcie "miękka buła". W polityce niewiele ugra się płacząc (OMG strasznie mnie to zniesmaczyło) i gadając ciągle o prowadzeniu dyskusji, gdy nie ma z kim dyskutować. Może za kilka lat, ale nie sadze, bo w polityce jednak charyzmatyczne i pewne siebie osoby wygrywają, a one raczej nie dyskutują w taki sposób jaki Hołownia lubi.
On mi się wydaje niedosc, że śliski to jeszcze niedość silny na prowadzącego naród polityka, który gdy trzeba potrafi tupnac noga.[/QUOTE]

Mnie sie Holownia wydaje troche taka choragiewka na wietrze, gdzie mu zaplaca, to tam pojdzie, ALE zawsze bedzie mial z tylu glowy prawicowe poglady.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 06:41   #60
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 768
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W sumie mam podobne odczucia, mam wrazenie, ze to osoba, ktora pozuje na nowoczesna, a tak naprawde ma mocno konserwatywne poglady i w praktyce moze wcale za bardzo sie nie roznic od Jarka.
A gdzie on konserwatywny, serio, ostatnie co bym o nim powiedziała a znam gościa od czasów, jak jeszcze nie był sławny. Konserwatywnym katolikiem jest Cejrowski, Hołownia jest ultra liberalnym katolikiem i nawzajem się nie lubią, właśnie z tego powodu, choć oboje są bardzo blisko Kościoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

*obaj, bo tu nie ma edycji, Cejrok i Hoło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-01 22:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.