Problem ze szkołą muzyczną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-05, 21:04   #1
Kercia
Przyczajenie
 
Avatar Kercia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wielkopolska.
Wiadomości: 18
Exclamation

Problem ze szkołą muzyczną


Hej, wizażanki!
Piszę dziś do was, ponieważ jestem bardzo ciekawa waszego punkt widzenia w sprawie, którą poniżej zamieszczę.
Mam 13-letnią siostrę. Chodzi ona na 5 rok do szkoły muzycznej. Od początku tego roku zaczęła zauważać, że coraz rzadziej sięga po instrument i nie sprawia jej to żadnej przyjemności. W końcu zaczęły się kłopoty - mama została wezwana przez nauczyciela siostry, że ta się nie uczy, ma po prostu kłopoty. Ona tłumaczy się, że po prostu straciła jakąkolwiek chęć do gry, zwłaszcza, że trafiła na kiepskiego, młodego nauczyciela, który w ogóle jej nie rozumie. Rozpłakała się, mówiąc, że najchętniej opuściła by tą szkołę raz na zawsze, bo po prostu nie sprawia jej to żadnej przyjemności + jest cały czas zestresowana i poddenerwowana.
Uważam, że szkoda zaprzepaścić 4 lat nauki, ale skoro bardzo się męczy, chodząc do muzycznej, powinna odpuścić i tyle. Zwłaszcza, że tego co już się nauczyła, nikt jej nie zabierze.
Moja mama ma jednak inne zdanie. Uważa, że siostra powinna po prostu bardziej się zmotywować i przestać marudzić i że ma skończyć tą szkołę, zamiast uciekać od problemu.
No i teraz - a co wy o tym myślicie?
Zaznaczam też, że to wszystko nie jest chwilowym załamaniem siostry - od dłuższego czasu obserwujemy, jak przestaje ją cieszyć nauka gry na instrumencie. Dodatkowo też siostra w normalnej szkole ma bardzo dobre oceny, nie jest leniwa.

Edytowane przez Kercia
Czas edycji: 2014-01-05 o 21:05 Powód: błąd ;p
Kercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 21:35   #2
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

To jest taka szkoła muzyczna, do której chodzi się po południu? Ciężka sytuacja, no bo jeszcze te półtora roku mogłaby wytrzymać. Ewentualnie do czerwca i zrobić sobie przerwę. Chyba tak można
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 22:06   #3
Almirena19
Raczkowanie
 
Avatar Almirena19
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

A ja mysle ze to jest chwilowe,kazdy przechodzi takie chwile czasami.Mysle ze siostra stracila sens i motywacje do nauki i potrzebuje jakiegos pozytywnego bodzca do dzialania.Na poczatek zaczelabym od jakiegos pojscia na fajny koncert to pozytywnie nastraja.Pozatym zmienilabym nauczyciela,w zasadzie powinno to przejsc bez wiekszego tlumaczenia,czasem poprostu dwoje ludzi nie nadaje na tych samych falach ot zdarza sie,meczenie sie ze soba nie ma najmniejszego sensu.Trzeba pogadac o tym z dyrektorem szczerze.Ja to tak widze.Zycze powodzenia.
Almirena19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 22:10   #4
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

Cytat:
Napisane przez Almirena19 Pokaż wiadomość
A ja mysle ze to jest chwilowe,kazdy przechodzi takie chwile czasami.Mysle ze siostra stracila sens i motywacje do nauki i potrzebuje jakiegos pozytywnego bodzca do dzialania.Na poczatek zaczelabym od jakiegos pojscia na fajny koncert to pozytywnie nastraja.Pozatym zmienilabym nauczyciela,w zasadzie powinno to przejsc bez wiekszego tlumaczenia,czasem poprostu dwoje ludzi nie nadaje na tych samych falach ot zdarza sie,meczenie sie ze soba nie ma najmniejszego sensu.Trzeba pogadac o tym z dyrektorem szczerze.Ja to tak widze.Zycze powodzenia.
Wątpię, żeby to przeszło. Nauczyciel jest dla całej klasy i dyrektor nie zrobi roszad, bo jednemu dziecku nie pasuje nauczyciel. Nie twierdzę, że tak nie jest, ale o ile on nie robi niczego złego, to sama niechęć nie wystarczy.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 22:25   #5
Huitzilopochtli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Wątpię, żeby to przeszło. Nauczyciel jest dla całej klasy i dyrektor nie zrobi roszad, bo jednemu dziecku nie pasuje nauczyciel. Nie twierdzę, że tak nie jest, ale o ile on nie robi niczego złego, to sama niechęć nie wystarczy.
W szkole muzycznej klasy są tylko na przedmioty teoretyczne, lekcje z instrumentu ma się indywidualnie - a o takiego podejrzewam, że chodzi. Co nie zmienia faktu, że zmiana nauczyciela może być ciężka (choć to pewnie zależy od szkoły), ale zawsze można próbować.
Huitzilopochtli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 22:28   #6
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

Powiem z wlasnego doswiadczenia-chcialam zrezygnowac w 4 klasie i az do konca czulam niechec. Mama mnie zmusila i dzis jestem jej WDZIECZNA.

Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 07:42   #7
Almirena19
Raczkowanie
 
Avatar Almirena19
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

haha ile razy ja juz mialam napisana i wydrukowana rezygnacje ktora prawie ladowala na biurku dyrektora?Teraz jestem studentja Akademii Muzycznej :P
Almirena19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 08:24   #8
shenoor
Przyczajenie
 
Avatar shenoor
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 25
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

Z własnego doświadczenia (też studiuję na uczelni muzycznej, ale nie na wydziale instrumentalnym) - wiek 13 lat to najgorszy okres, zwątpienie we wszystko, a szczególnie niechęć do grania po kilka godzin dziennie (zaczyna się zauważać, że inni, którzy nie grają, mają więcej czasu, a ci, którzy grają, mają z tego frajdę).
Ja bym się nie wypisywała ze szkoły, bo szkoda innych przedmiotów. Niech nie stawia wyłącznie na instrument, jeśli tego nie chce, ale niech nie traci kontaktu z muzyką.

A takw ogóle... Rozmawiałaś z nią na temat tego, co tak naprawdę ją odrzuca? Znamy niektórych młodych nauczycieli - szkoda gadać...
shenoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 14:16   #9
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

Niech dotrwa, nawet na siłę. Ja nigdy nie potrafiłam spedzic wiecej niz pól godziny przy instrumencie, bo się nudziłam, ale nikt mi nie odbierze tego, że teraz jako tako czytam nuty ;p


A jak nauczyciel taki tragiczny, to czy nie może go zmienic ?
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 15:44   #10
Kercia
Przyczajenie
 
Avatar Kercia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wielkopolska.
Wiadomości: 18
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

Cytat:
Napisane przez shenoor Pokaż wiadomość

A takw ogóle... Rozmawiałaś z nią na temat tego, co tak naprawdę ją odrzuca? Znamy niektórych młodych nauczycieli - szkoda gadać...
Siostra mówi, że nie umie złapać z nim wspólnego języka. Dodatkowo, nauczyciel bardzo krytykuje poprzednią nauczycielkę (siostra ma z nim zajęcia od bodajże drugiego półrocza roku 2012/2013, wcześniej miała zajęcia z kobietą), a że siostra bardzo ją lubiła, często się nie zgadzają.
Kercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:02   #11
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

A zmiana instrumentu wchodzi w grę? Zawsze jak się zacznie coś nowego, ma się większą motywację, no i na początku nie trzeba dużo ćwiczyć

I zdecydowanie - większość dzieciaków ma takie kryzysy, z części z nich wyrastają świetni muzycy
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 20:36   #12
shenoor
Przyczajenie
 
Avatar shenoor
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 25
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

Cytat:
Napisane przez Kercia Pokaż wiadomość
Siostra mówi, że nie umie złapać z nim wspólnego języka. Dodatkowo, nauczyciel bardzo krytykuje poprzednią nauczycielkę (siostra ma z nim zajęcia od bodajże drugiego półrocza roku 2012/2013, wcześniej miała zajęcia z kobietą), a że siostra bardzo ją lubiła, często się nie zgadzają.
To w takim razie coś Ci powiem.
W średniej szkole miałam, wydawało by się, najmniej motywującego nauczyciela na świecie. Wzorem starej szkoły stwierdziłam, że liczy się jednak jego doświadczenie i umiejętności i fakt, że wykształcił dobrych muzyków i jego krytyka mojej poprzedniej nauczycielki była być może przesadzona, lecz do zrozumienia. Wytrzymałam i nie żałuję. Czasem warto zawalczyć o coś, co pragnie się robić, nawet jeśli nie ma być to granie.

Jak młody jest nauczyciel? Być może ma pewne doświadczenie, by tak uważać, bądź jest niespełnionym frustratem. Spróbujcie z siostrą znaleźć złoty środek między rozsądną i mądrą nauką, a narzekaniem na brak pobłażliwości ze strony nauczyciela. Czas powoli wkroczyć w dorosłość, niestety (dla mnie stety) muzycy wchodzą w dorosłe życie często wcześniej (a i tak zostają dziećmi... ).
shenoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 21:46   #13
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

Cytat:
Napisane przez Mome Pokaż wiadomość
A zmiana instrumentu wchodzi w grę? Zawsze jak się zacznie coś nowego, ma się większą motywację, no i na początku nie trzeba dużo ćwiczyć

I zdecydowanie - większość dzieciaków ma takie kryzysy, z części z nich wyrastają świetni muzycy
Zmiana instrumentu pod koniec I stopnia edukacji? To trochę tak, jakby ktoś był na 3 roku studiów matematycznych i chciał zmienić na 3 rok fizyki
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 10:29   #14
Natkapatka89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze szkołą muzyczną

Szkoły muzyczne często zapominają o wsparciu i misji. Moja siostra chodzi do (...), gdzie nauczycielami są zawodowi muzycy. Bardzo mi się podoba, że siostra z każdych zajęć przychodzi pełna motywacji i z chęcią gra w domu.

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-07-27 o 15:37 Powód: link, reklama
Natkapatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-20 11:29:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.