Matura podstawowa mniej warta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-31, 08:08   #1
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94

Matura podstawowa mniej warta?


Zdawałam w 2013 r.maturę podstawową z historii i miałam 87%, dostałam się na uniwersytet na studia dzienne. Nikogo to jednak nie obchodzi, wszyscy tylko jak widzą moją maturę pytają się tylko o ten poziom, a wielu nauczycieli uważa nawet, że paradoksalnie matura podstawowa z historii jest trudniejsza niż rozszerzona. Co o tym myślicie? Pisał ktoś lub pisze podstawę z przedmiotów dodatkowych i ma z tego powodu wyrzuty?
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 08:13   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Odpowiadając na pytanie w tytule: tak, jest mniej warta, szczególnie z punktu widzenia rekrutacji. Ale skoro piszesz, że na studia się dostałaś to o co chodzi?

W jaki sposób i po co pokazujesz ludziom swoją maturę?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 08:52   #3
Philosmenos
Rozeznanie
 
Avatar Philosmenos
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 619
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Zdawałam w 2013 r.maturę podstawową z historii i miałam 87%, dostałam się na uniwersytet na studia dzienne. Nikogo to jednak nie obchodzi, wszyscy tylko jak widzą moją maturę pytają się tylko o ten poziom, a wielu nauczycieli uważa nawet, że paradoksalnie matura podstawowa z historii jest trudniejsza niż rozszerzona. Co o tym myślicie? Pisał ktoś lub pisze podstawę z przedmiotów dodatkowych i ma z tego powodu wyrzuty?
Skoro dostałaś się na studia, to jaka jest różnica? Po co się martwić, jeżeli osiągnęłaś swój cel?


Jednak matura podstawowa z historii jest banalna, tymczasem rozszerzona niestety o niebo trudniejsza - poziom naprawdę się różni. Kto nie pisał/nie planuje pisać , nie może tego zobaczyć.
Nauczyciele, którzy sądzą, że podst (na ktorej np. nie trzeba powoływać się na historyków) jest trudniejsza, nie wiem co robią w swoim zawodzie...

Edytowane przez Philosmenos
Czas edycji: 2014-01-31 o 08:55
Philosmenos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 08:56   #4
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Warta jest wiedza, którą zdobyłaś aby tę maturę zdać, a nie punkty na świadectwie dojrzałości.

A porównywanie wyników jest trochę śmieszne. Z resztą za kilka lat zapomnisz o tym, że ją zdawałaś i zobaczysz też, że nikt już nawet na nią nie patrzy.
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 09:07   #5
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

skoro się dostałaś to po co przeżywasz punkty z matury? jakie to ma znaczenie teraz?
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 12:31   #6
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Philosmenos Pokaż wiadomość
Skoro dostałaś się na studia, to jaka jest różnica? Po co się martwić, jeżeli osiągnęłaś swój cel?


Jednak matura podstawowa z historii jest banalna, tymczasem rozszerzona niestety o niebo trudniejsza - poziom naprawdę się różni. Kto nie pisał/nie planuje pisać , nie może tego zobaczyć.
Nauczyciele, którzy sądzą, że podst (na ktorej np. nie trzeba powoływać się na historyków) jest trudniejsza, nie wiem co robią w swoim zawodzie...
Ach, tak, czyli moja matura nie jest nic warta, banalna była ta matura z historii, dziękuję Wam, internauci, nie dość, że mi wszyscy to wypominają, to jeszcze Wy, tak, to jest najlepsze słowo, banalna, nawet osioł by ją napisał, czyli jestem w rzędzie z tymi, co mieli 30, a mam 87, ale co tam, to jest banalne, nie ma to jak kogoś podbudować. Na studiach też mi udowadniają, że jestem nikim, żyć mi się odechciewa.
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 12:45   #7
Huitzilopochtli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Ach, tak, czyli moja matura nie jest nic warta, banalna była ta matura z historii, dziękuję Wam, internauci, nie dość, że mi wszyscy to wypominają, to jeszcze Wy, tak, to jest najlepsze słowo, banalna, nawet osioł by ją napisał, czyli jestem w rzędzie z tymi, co mieli 30, a mam 87, ale co tam, to jest banalne, nie ma to jak kogoś podbudować. Na studiach też mi udowadniają, że jestem nikim, żyć mi się odechciewa.
Ale to po co wszystkim mówisz, że zdawałaś podstawę? Dostałaś się na studia? Dostałaś. Teraz liczy się poziom, jaki zaprezentujesz na zajęciach, a nie matura.
Jakich dokładnie odpowiedzi się spodziewałaś? Że matura podstawowa jest trudniejsza od rozszerzonej? Zaklinanie rzeczywistości nic nie da.
Huitzilopochtli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 12:51   #8
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Ach, tak, czyli moja matura nie jest nic warta, banalna była ta matura z historii, dziękuję Wam, internauci, nie dość, że mi wszyscy to wypominają, to jeszcze Wy, tak, to jest najlepsze słowo, banalna, nawet osioł by ją napisał, czyli jestem w rzędzie z tymi, co mieli 30, a mam 87, ale co tam, to jest banalne, nie ma to jak kogoś podbudować. Na studiach też mi udowadniają, że jestem nikim, żyć mi się odechciewa.
...


jezu, zluzuj pośladki, serio, nie masz innego problemu niż to, że ktoś ci napisał (zgodnie z prawdą) że matura podstawowa z historii jest banalna w porównaniu do rozszerzenia? Też pisałam podstawę z historii i też miałam podobny wynik jak ty i uważam, że podstawowa matura to prościzna, ale nie czuję się przez to gorsza. Ani nie uważam, że moja matura jest 'nic nie warta" (matura w ogóle jest raczej niewiele warta)
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 13:07   #9
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Ach, tak, czyli moja matura nie jest nic warta, banalna była ta matura z historii, dziękuję Wam, internauci, nie dość, że mi wszyscy to wypominają, to jeszcze Wy, tak, to jest najlepsze słowo, banalna, nawet osioł by ją napisał, czyli jestem w rzędzie z tymi, co mieli 30, a mam 87, ale co tam, to jest banalne, nie ma to jak kogoś podbudować. Na studiach też mi udowadniają, że jestem nikim, żyć mi się odechciewa.
Ale przeżywasz. No jeżu, matura podstawowa z definicji jest mniej warta i jest łatwiejsza od rozszerzonej. Nie rozumiem problemu, dostałaś się na studia, na cholerę opowiadasz co na jakim poziomie zdawałaś? Przynajmniej u mnie nikt o wyniki matur nie pytał. To tak jakbym miała pretensje, że moje 100% z matury podstawowej z matematyki nie jest warte nawet tyle co 30% z rozszerzonej
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 13:47   #10
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Ach, tak, czyli moja matura nie jest nic warta, banalna była ta matura z historii, dziękuję Wam, internauci, nie dość, że mi wszyscy to wypominają, to jeszcze Wy, tak, to jest najlepsze słowo, banalna, nawet osioł by ją napisał, czyli jestem w rzędzie z tymi, co mieli 30, a mam 87, ale co tam, to jest banalne, nie ma to jak kogoś podbudować. Na studiach też mi udowadniają, że jestem nikim, żyć mi się odechciewa.
Ale po co się tak spinać z powodu głupiej matury? Dostałaś się na studia, więc to chyba nie ma już żadnego znaczenia. Co wy na tej uczelni siedzicie i dyskutujecie na temat, kto i ile miał procent z matury? Śmieszne.

Matura została podzielona na poziom podstawowy i rozszerzony z jakiegoś powodu. Chyba masz tego świadomość? Myślisz, że ludzie pracujący w CKE usiedli sobie i nagle postanowili: "A weźmy se zróbmy maturę rozszerzoną z historii łatwiejszą, hehe. Utrzemy nosa tym głupim maturzystom"?

Jeśli masz takie podejście do wszystkiego, to współczuję. Musi Ci być bardzo ciężko funkcjonować w społeczeństwie, skoro tak bardzo się przejmujesz opinią innych osób i przeżywasz, jakby stało się coś naprawdę strasznego.
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:25   #11
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
...


jezu, zluzuj pośladki, serio, nie masz innego problemu niż to, że ktoś ci napisał (zgodnie z prawdą) że matura podstawowa z historii jest banalna w porównaniu do rozszerzenia? Też pisałam podstawę z historii i też miałam podobny wynik jak ty i uważam, że podstawowa matura to prościzna, ale nie czuję się przez to gorsza. Ani nie uważam, że moja matura jest 'nic nie warta" (matura w ogóle jest raczej niewiele warta)
Rozumiem, już mi to wszyscy mówili, że mogę używać matury tak jak paieru toaletowego, czyli to wszystko nie ma sensu, nikt mnie nie będzie chciał po studiach (nikogo to nie obchodziło, wszyscy tylko pytali, co po tym będę robić), całe życie do niczego, może teraz rzucić studia i iść na fryzjerkę, może wtedy mi ludzie dadzą spokój i przestaną mnie dręczyć?!
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 14:31   #12
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Rozumiem, już mi to wszyscy mówili, że mogę używać matury tak jak paieru toaletowego, czyli to wszystko nie ma sensu, nikt mnie nie będzie chciał po studiach (nikogo to nie obchodziło, wszyscy tylko pytali, co po tym będę robić), całe życie do niczego, może teraz rzucić studia i iść na fryzjerkę, może wtedy mi ludzie dadzą spokój i przestaną mnie dręczyć?!
Ale kto Cię dręczy, dziewczyno?
Owszem, wyników z matury po dostaniu się na studia istotnie można do tego celu użyć (choć lepiej sobie świadectwo maturalne zostawić, w końcu średnie wykształcenie to nie pryszcz). To, czy ktoś Cię będzie chciał do pracy po studiach nie zależy od wyników z matury, a często nawet nie od wyników z matury.
Trochę to brzmi jakbyś miała jakieś problemy ze sobą, może przejdź się do psychologa? Nie mówię tego złośliwie, ale to co piszesz o dręczeniu i innych brzmi niefajnie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:34   #13
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Rozumiem, już mi to wszyscy mówili, że mogę używać matury tak jak paieru toaletowego, czyli to wszystko nie ma sensu, nikt mnie nie będzie chciał po studiach (nikogo to nie obchodziło, wszyscy tylko pytali, co po tym będę robić), całe życie do niczego, może teraz rzucić studia i iść na fryzjerkę, może wtedy mi ludzie dadzą spokój i przestaną mnie dręczyć?!
pytanie "co chcesz robić po studiach" to raczej dosyć istotne pytanie i co nikogo nie obchodziło, bo nie bardzo rozumiem z kontekstu.

to może przestań im się podkladać i traktować każdej pierdoły jako atak wymierzony w twoją osobę.

albo jesteś trollem, albo masz mocny problem i to wcale nie w postaci matury podstawowej.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:43   #14
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Zdawałam w 2013 r.maturę podstawową z historii i miałam 87%, dostałam się na uniwersytet na studia dzienne. Nikogo to jednak nie obchodzi, wszyscy tylko jak widzą moją maturę pytają się tylko o ten poziom, a wielu nauczycieli uważa nawet, że paradoksalnie matura podstawowa z historii jest trudniejsza niż rozszerzona. Co o tym myślicie? Pisał ktoś lub pisze podstawę z przedmiotów dodatkowych i ma z tego powodu wyrzuty?
Po to zrobili rozróżnienie ma podstawę i rozszerzenie, żeby była różnica. Jak sama nazwa wskazuje, żeby zdać na dobrym poziomie maturę rozszerzoną, musisz mieć podstawy oraz poszerzyć swoją wiedzę o dodatkowy materiał. Matury mogą się różnić między sobą trudnością, w jednym roku podstawa z matematyki może być trudniejsza niż w następnym, ale to niemożliwe, żeby podstawa była trudniejsza od rozszerzenia
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 16:03   #15
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Tak matura podstawowa jest mniej warta. W przypadku historii dużo mniej. Bo rozszerzenie to trudniejsze pytania pytania w pierwszej części, niż na podstawie plus analiza źródeł (to akurat banalne) i zazwyczaj ciężkie wypracowanie. Jak masz kompleksy- zdaj rozszerzoną w maju.


Cytat:
Rozumiem, już mi to wszyscy mówili, że mogę używać matury tak jak paieru toaletowego, czyli to wszystko nie ma sensu, nikt mnie nie będzie chciał po studiach (nikogo to nie obchodziło, wszyscy tylko pytali, co po tym będę robić), całe życie do niczego, może teraz rzucić studia i iść na fryzjerkę, może wtedy mi ludzie dadzą spokój i przestaną mnie dręczyć?!
Tak, pierwszym pytaniem jakie zadają mi na rozmowie kwalifikacyjnej jest "na jakim poziomie zdawała Pani maturę?"
I ludzie Cię dręczą bo zdawałaś podstawę, no weź nie żartuj.

I czego się spodziewałaś? Że napiszemy, że matura podstawowa jest w sumie trudniejsza od rozszerzonej, a że podział to taki żart i nic nie znaczy?
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:44   #16
Philosmenos
Rozeznanie
 
Avatar Philosmenos
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 619
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Ach, tak, czyli moja matura nie jest nic warta, banalna była ta matura z historii, dziękuję Wam, internauci, nie dość, że mi wszyscy to wypominają, to jeszcze Wy, tak, to jest najlepsze słowo, banalna, nawet osioł by ją napisał, czyli jestem w rzędzie z tymi, co mieli 30, a mam 87, ale co tam, to jest banalne, nie ma to jak kogoś podbudować. Na studiach też mi udowadniają, że jestem nikim, żyć mi się odechciewa.
Przecież nikt tak Ci nie napisał. Podstawowa matma też jest banalna w porównaniu do rozszerzonej, a ludzie zdają tylko podstawę, bo R nie jest wszystkim potrzebna... Możesz tylko się cieszyć, że podjęłaś dobrą decyzję - zdałaś bardzo dobrze podstawę, dostałaś się na fajne studia więc odniosłaś sukces. Tak na to patrz, a nie...
Pytasz się o to, bo...? Chcesz powiększyć swoją wiedzę z historii? Można się dokształcać bez względu na maturę. Albo zdawaj R za rok.
Philosmenos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 20:05   #17
michal321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 268
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Nie wiem czy jest w ogóle sens zdawać historie R.
Sprawdzałem progi na wydziale historycznym UG (jestem z Gdańska) i jest od 0,5 do 1,25 osoby na miejsce. Prawdopodobnie wystarczy 50% z podstawy żeby się gdzieś dostać.
michal321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 20:13   #18
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez michal321 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest w ogóle sens zdawać historie R.
Sprawdzałem progi na wydziale historycznym UG (jestem z Gdańska) i jest od 0,5 do 1,25 osoby na miejsce. Prawdopodobnie wystarczy 50% z podstawy żeby się gdzieś dostać.
przecież historia jest potrzebna nie tylko na wydziale historycznym
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 20:17   #19
michal321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 268
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Ale chyba tylko tam jest podstawowym przedmiotem branym pod uwagę.
Z racji tego jaką wagę do historii przykłada autorka wywnioskowałem że chodzi o wydział historyczny.
michal321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 20:26   #20
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez michal321 Pokaż wiadomość
Ale chyba tylko tam jest podstawowym przedmiotem branym pod uwagę.
Z racji tego jaką wagę do historii przykłada autorka wywnioskowałem że chodzi o wydział historyczny.
ale na wielu innych kierunkac również może sporo zmienić w wyniku
opierając się na naszym nieszczęsnym UG - rozszerzenie to dodatkowy mnożnik przez 1,5
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 23:48   #21
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Ja również pisałam maturę podstawową z historii i nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia, rozszerzenia mam z angielskiego i polskiego.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 01:27   #22
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

To "ile warta" jest matura zależy od zasad rekrutacji na danej uczelni - na ogół za maturę rozszerzoną (jako trudniejszą) dostajesz podczas rekrutacji więcej punktów, więc masz większe szanse dostania się na kierunek z maturą rozszerzoną zdaną na 80% niż podstawową zdaną również na 80%.

Myk polega na tym, że ze względu na dużo wyższy poziom trudności matur rozszerzonych często lepiej jest zdać bardzo dobrze maturę podstawową, aniżeli bardzo słabo maturę rozszerzoną.

Np. jeśli mat. pods. ma wagę 1, a mat. rozsz. wagę 1,5, wówczas aby uzyskać wynik równoważny z Twoim 87% na mat. pods., na rozszerzonej należałoby uzyskać aż 58%. Czyli w praktyce, jeśli matura jest bardzo trudna, umieć 2 razy więcej tylko po to, by w rekrutacji mieć taki sam wynik...

Matura rozszerzona jest więc opcją dobrą tylko dla osób, które: czują się bardzo pewne w danym przedmiocie / chcą uzyskać dużą przewagę nad kontrkandydatami / chcą iść na kierunek, który ma dla matury rozszerzonej dużo bardziej korzystny przelicznik.

Ty jednak wg mnie nie o to pytałaś, lecz chciałaś się dowartościować i poszukać tu pocieszenia - bo nie wiedzieć czemu, taka pierdoła jak matura doprowadziła Cię niemal na skraj załamania nerwowego...
Dobrze Ci radzę, dziewczyno: idź do psychologa i tam lecz kompleksy (i pewnie początki depresji, z tego co widzę), bo niska samoocena dużo więcej Ci w życiu zrujnuje niż zdana matura podstawowa zamiast rozszerzonej...
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 11:20   #23
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

A co to ma do rzeczy, skoro jesteś na studiach? Mnie tam o maturę nikt nie pyta...A zdawałam R z historii i zdałam na 90% - jest tak samo nic nie warta w tym momencie, jakbym zdała P na 31%.
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:07   #24
amst5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 8
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

hej
w tym roku zdaje maturę i do 7 lutego trzeba złożyć ostateczne deklaracje. Zapisałam się na dodatkową biologię i geografię poziom podstawowy. Zastanawiam się czy zmienić poziom na rozszerzony jednego z tych przedmiotów bo niby wtedy jest lepiej przy rekrutacji na studia. Tylko boję się, że mi nie pójdzie dobrze i wtedy będzie gorzej.

Doradźcie proszę czy lepiej zostawić te podstawy czy może spróbować to rozszerzenie
amst5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:49   #25
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez amst5 Pokaż wiadomość
hej
w tym roku zdaje maturę i do 7 lutego trzeba złożyć ostateczne deklaracje. Zapisałam się na dodatkową biologię i geografię poziom podstawowy. Zastanawiam się czy zmienić poziom na rozszerzony jednego z tych przedmiotów bo niby wtedy jest lepiej przy rekrutacji na studia. Tylko boję się, że mi nie pójdzie dobrze i wtedy będzie gorzej.

Doradźcie proszę czy lepiej zostawić te podstawy czy może spróbować to rozszerzenie
Chyba nikt nie jest w stanie wywróżyć w jakim stopniu jesteś przygotowana, Ty to powinnaś wiedzieć.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 14:08   #26
Umberto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Witam, czy ktoś mółby pomóc i napisać jakie utwory pasuja do:

1. Poezja uczuc
2. Poezja Intelektu
Umberto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 11:58   #27
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Umberto Pokaż wiadomość
Witam, czy ktoś mółby pomóc i napisać jakie utwory pasuja do:

1. Poezja uczuc
2. Poezja Intelektu
A z jakiej choinki się urwałeś?
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 22:05   #28
Umberto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Prosze o pomoc.. Czy ktos wie jakie utwory dopasowac pod kategorie:
poezja uczuc, poezja intelektu?
Umberto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 21:37   #29
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Matura podstawowa mniej warta?

Cytat:
Napisane przez Umberto Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc.. Czy ktos wie jakie utwory dopasowac pod kategorie:
poezja uczuc, poezja intelektu?
Skoro już wysiliłeś/aś się, by założyc tu konto, to wysil się na tyle, by założyc nowy topik, będzie większa szansa na uzyskanie porady.

No i pamiętaj, że na Wizażu nie odrabia się prac domowych za leniwych uczniów.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 22:37:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.