Uciążliwy sąsiad :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-15, 22:33   #1
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Question

Uciążliwy sąsiad :/


7 lat temu przeprowadziliśmy się z miasta na wieś i zaczęły się nasze problemy z sąsiadem, najpierw nie zgodził się na postawienie domu po granicy (chociaż jego tak stoi) później opóźniał nam budowę nasyłając różnych urzędników (którzy nie mieli się do czego przyczepić) Drzewa przycina tylko po swojej stronie, musiałam go prosić listownie (bo się do nas nie odzywa - traktuje jak powietrze nawet na dzień dobry nie odpowiada) o pozwolenie przycięcia z naszej - oczywiście odpowiedz odmowna. Wiec wszystkie liście z jego drzew lecą do nas na posesję. My mamy wszędzie iglaste drzewa. Jeszcze to wszystko da się znieść ale teraz ewidentnie robi wszystko po złości:
1. Cały dzień nic nie robił tzn. opalał się tylko wyniosłam pościel na balkon on sobie wymyślił, że huśtawkę będzie mył myjka ciśnieniową, oczywiście wszystko leciało na moją pościel. Poprosiłam, żeby trochę uważał on odparł że mogę sobie pranie wywieszać gdzie indziej
2. Bawię się z dzieckiem na podwórku. On psa trzyma w domu. Usłyszał, że idziemy z małym spać on oczywiście psa wpuścił do kojca, sam sobie gdzieś poszedł - pies wył 2h, kto ma małe dziecko wie jak to ciężko jest uspać w takich warunkach
3. Godzina 2 w nocy oczywiście pies do kojca i wycie z ujadaniem

Dodam, że to ich trzeci pies w przeciągu 2 lat. Oni tłumaczą ludziom, że ktoś im psy kradnie a każdy wie, że prawda jest inna - giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

Ja już nie wiem co robić, serio nie czepiam się za te liście, nawet za to pranie ale z tym psem to czysta przesada. Gdzieś można to zgłosić? Ja rozumiem, że pies to pies ma swoje potrzeby w środku nocy itd. Sami mamy też psa, dalej sąsiedzi też mają ale żaden oprócz ich nie wyje bez powodu.
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 22:55   #2
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Drzewa i krzewy przechodzace na waszą działkę możecie przyciąc sami, jeśli sąsiad nie chce.
Wyjącego psa możecie zgłosić na policję, straż miejska, a jeśli jego warunki nie są zbyt dobre także do jakiegoś tozu, skoro pies wyje w dzień i w nocy powinni się tym zainteresować
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 23:04   #3
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

o kurcze szczerze współczuję
nie wiem co ci poradzic bo z jednej strony moze za łagodnie reagujecie i on sie czuje bezkarny, a z drugiej wiesz jak sie ruszy kupe to ona smierdzi....a inni sasiedzi jak z nim zyja?

na pewno najłatwiej załatwic sprawe z gałeziami - napisz jeszcze raz do niego pismo o obciecie drzew z wyznaczeniem mu terminu. dopisz ze po terminie jak nie obetnie to sama to zrobisz.I masz do tego prawo, nic ci nie zrobi.
(jezeli sa to drzewka owocowe obcina sie po zbiorze)

co do psa to po prostu zgłos to do jakiegos Towarzystwa Opieki Nad Zwierzetami, niech przyjada i sprawdza czy psiakowi sie jakas krzywda nie dzieje.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 08:59   #4
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Dzięki
To nie są drzewa owocowe, oni za domem mają sad ale trawa rośnie do pasa bo nikt jej nie ścina. Co do reszty sąsiadów to każdemu to przeszkadza, każdy mówi między sobą ale nikt nic nie robi, jak to na wsi :/ On jest z rodziny patologicznej ojciec zabił matkę chyba każdy boi się go ruszyć, żeby właśnie bardziej nie śmierdziało :/ nawet jego bracia się do niego nie odzywają :/
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 10:15   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

A podobno wyprowadzka z bloku do domu to swiety spokoj. Gdzie te wszystkie wizazanki nienawidzace blokow ktpre odnalazly swoety spokoj w domku? Moze ci cos poradza:P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 10:24   #6
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A podobno wyprowadzka z bloku do domu to swiety spokoj. Gdzie te wszystkie wizazanki nienawidzace blokow ktpre odnalazly swoety spokoj w domku? Moze ci cos poradza:P
Wszędzie się jakiś oszołom może trafić. I na wsi, i w bloku w mieście. Nie ma na to reguły.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 12:55   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

czemu sami nie przytniecie drzewek, które przechodzą na waszą stronę?
jak pies ciągle wyje, tym bardziej w nocy to dzwonić na policję, że jest zagłuszanie cichy nocnej. jak pies ma kiepskie warunki to można się odezwać do TOZu. tym bardziej jak psy giną w "niewyjaśnionych okolicznościach".
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 13:45   #8
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A podobno wyprowadzka z bloku do domu to swiety spokoj. Gdzie te wszystkie wizazanki nienawidzace blokow ktpre odnalazly swoety spokoj w domku? Moze ci cos poradza:P

Dokładnie, ile razy nie pojadę do rodziny na wieś, tyle się nasłucham wiecznego napierdzielania kosiarami, piłami, wycia psów i cholera wie czego jeszcze. A, i smrodu grila się nawącham jak jest 'okres grilowy'.
Masakra.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 15:27   #9
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

W granicy się nie buduje teraz.
Dawniej wiele lat temu można było, wiem bo taką samą sytuacje mamy, sąsiad mój ma ścianę w granicy i nic nie można zrobić bo budowa tamtego domu była wiele, wiele lat temu, ale nie może mieć okien, najwyżej luksfery.
Pytałam się nawet innych ludzi, prawo się zmieniło, teraz jest inaczej.

Nie podoba mi się to mycie karcherem i dmuchanie na was tej wody, paskudnie robi.
Jeżeli chodzi o psa to załatwcie sobie swojego, niech wam biega po podwórku i ujada na sąsiada, niech się on denerwuje na waszego, dom w granicy to dobrze będzie słyszał, a najlepiej jak jeż przyjdzie do waszego ogrodu, to spania nie będzie miał.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 16:44   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
W granicy się nie buduje teraz.
Dawniej wiele lat temu można było, wiem bo taką samą sytuacje mamy, sąsiad mój ma ścianę w granicy i nic nie można zrobić bo budowa tamtego domu była wiele, wiele lat temu, ale nie może mieć okien, najwyżej luksfery.
Pytałam się nawet innych ludzi, prawo się zmieniło, teraz jest inaczej.

Nie podoba mi się to mycie karcherem i dmuchanie na was tej wody, paskudnie robi.
Jeżeli chodzi o psa to załatwcie sobie swojego, niech wam biega po podwórku i ujada na sąsiada, niech się on denerwuje na waszego, dom w granicy to dobrze będzie słyszał, a najlepiej jak jeż przyjdzie do waszego ogrodu, to spania nie będzie miał.
pies to obowiązek a nie zabawka poza tym jak sąsiad jest walnięty to może otruć psa, który go irytuje.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 17:06   #11
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
pies to obowiązek a nie zabawka poza tym jak sąsiad jest walnięty to może otruć psa, który go irytuje.
Dokładnie, poza tym z tego co wyczytałam to autorka posiada psa, który nie ujada
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 17:19   #12
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
pies to obowiązek a nie zabawka poza tym jak sąsiad jest walnięty to może otruć psa, który go irytuje.

Dokladnie. Myslicie ze taki psychol bedzie sie cackal z psem? Haczyk w kiełbaskę albo mieso z dodatkami i psa nie ma

Ja bym tez nie wchodzila w bezposredni kontakt z tym idiota. Mam wrazenie ze dla niego kazda wasza reakcja bedzie motywacja do dalszych poczynan Pies wyje to nie rozmawiaj z nim tylko dzwon do TOZ albo na policje. Ubrania powies nie od strony sasiada, a najlepiej to posadz tuje zebys nie musiala na niego patrzec. Jak ma dom w granicy to nie wiem czy aby nie mozna mu kazac zamurować okien. Ale tego pewna nie jestem
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 18:17   #13
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Sama lepsza nie jesteś od tych ludzi którzy nic nie robią tylko gadają. Od zwierząt są odpowiednie służby od drzew czy innych problemów są odpowiednie regulacje prawne. a nikomu nie zabronisz robić czegoś bo dziecka nie możesz ,,uspać"
dekra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 21:03   #14
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez dekra Pokaż wiadomość
Sama lepsza nie jesteś od tych ludzi którzy nic nie robią tylko gadają. Od zwierząt są odpowiednie służby od drzew czy innych problemów są odpowiednie regulacje prawne. a nikomu nie zabronisz robić czegoś bo dziecka nie możesz ,,uspać"
Bo czasami jest tak, że można tylko gadać I to co opisuje autorka to ewidentne robienie na złość. Ja mam 2 psy i jak wiedziałam, że za płotem sąsiadka uśpiła córkę , to nie bawiłam się wtedy z psami i nie kosiłam. Można? Można.


Mieszkam na wsi od urodzenia, w obecnym miejscu od 23 lat. Problem od zawsze (zanim zaczęłam tu mieszkać) był z 1 sąsiadką. Żyć nie dawała. Policja była niemal codziennie, jako dziecko nie mogłam sama wyjść a podwórko, bo szczuła mnie psem albo rzucała kamieniami. Policja nic nie mogła zrobić, tylko spisać i pouczyć

Jak ta się uspokoiła, to przyszła jedna pani z PGRu , gdzie mieszkała w domu dwurodzinnym, ale i sąsiadom wyżej nie dawała żyć.
Druga pani też z mojej wiochy, też miała odpały, no i 3, 'miastowa' , która próbowała z panią z PGRu doprowadzić do wyrzucenia naszej rodziny z mieszkania.

I też sąsiadom, którzy mieszkają tu najdłużej wiele rzeczy przeszkadzało, ale tylko podpuszczali nas, żebyśmy to my coś z tym robili. Jak przychodziło co do czego, to oni umywali ręce.

Każdy ma prawo do normalnego życia w swoim własnym domu czy mieszkaniu . Drobne rzeczy potrafią gorzej uprzykrzyć życie niż jedna konkretna.


Gałęzie jak napisały dziewczyny możesz przyciąć sama. Dobrze właśnie, jak wyślesz pismo i dasz sąsiadowi konkretny czas na usunięcie.

Suszarkę dla swojego zdrowia przenieś.


Z tym psem bym bardzo uważała. Jeśli faktycznie ojciec zabił matkę możliwe, że facet też ma coś z beretem i w razie jakiejś kontroli może go po prostu zabić
(Jak suka sąsiada kogoś ugryzła czy co tam było- albo i nic- to ją powiesił; kotkę, która się kociła co roku zamiast wysterylizować czy po prostu oddać to zlecił pijaczkowi jej utopienie- ten kiedyś się przyznał, że jak niósł ją do rzeki, ugryzła go i ją udusił ).


Nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, ale jeśli jest na tyle małe, może nauczysz je zasypiania w różnych warunkach.
Jedni znajomi usypiali dzieci w ciszy i te na różne dźwięki się budziły. Inne- jak są zmęczone zasypiają gdzie stoją


Jak pilnowałam 2 letniej kuzynki, to uczyłam ją zasypiania po określonych czynnościach: kąpiel, kolacja i bajka, później razem szykowałyśmy spanie we wózku i mała szybko załapała, że jak idzie się kąpać to powoli zbliża się spanie. Parę razy i po bajce sama kładła się we wózku

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2015-06-16 o 21:10
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 21:12   #15
133e0625674cbae259b1434db9f6b2eb057ff862_6556adfa91426
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 991
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Art. 150. kc
Art. 150. Właściciel gruntu może obciąć i zachować dla siebie korzenie przechodzące z sąsiedniego gruntu. To samo dotyczy gałęzi i owoców zwieszających się z sąsiedniego gruntu; jednakże w wypadku takim właściciel powinien uprzednio wyznaczyć sąsiadowi odpowiedni termin do ich usunięcia.

Art.51 kw
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

(psa można pod to spokojnie podciągnąć)
133e0625674cbae259b1434db9f6b2eb057ff862_6556adfa91426 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 22:03   #16
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

[1=133e0625674cbae259b1434 db9f6b2eb057ff862_6556adf a91426;51771535]Art. 150. kc
Art. 150. Właściciel gruntu może obciąć i zachować dla siebie korzenie przechodzące z sąsiedniego gruntu. To samo dotyczy gałęzi i owoców zwieszających się z sąsiedniego gruntu; jednakże w wypadku takim właściciel powinien uprzednio wyznaczyć sąsiadowi odpowiedni termin do ich usunięcia.

Art.51 kw
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

(psa można pod to spokojnie podciągnąć)[/QUOTE]


Dzięki bardzo mi pomogłaś pomyślałam, że jak następnym razem pies w nocy będzie wył to go nagram telefonem żeby mieć dowód na policję, bo zanim oni przyjadą możliwe że go weźmie do domu Dziś jego żona tylko jak przyjechała zamknęła psa w kojcu - wcześniej cały czas był w domu i gdzieś pojechała rowerem, od razu wycie całe szczęście, że szliśmy na spacer
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 22:22   #17
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Nie obawiasz się że po interwencji tozu czy policji sąsiad pozbędzie się problemu (czyt. psa)? Dopóki tylko Tobie robi po złości może psa będzie trzymał ale co jeśli wystraszy się jakiejś grzywny i psu zrobi krzywdę?
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 07:04   #18
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A podobno wyprowadzka z bloku do domu to swiety spokoj. Gdzie te wszystkie wizazanki nienawidzace blokow ktpre odnalazly swoety spokoj w domku? Moze ci cos poradza:P
Oto jestem

Autorko, wiesz co, ja bym tego sama nie ruszała u nas na wsi panuje zasada ze faceci zalatwiaja sprawy z facetami tak, zasada idiotyczna ale co zrobię (inna zasada brzmi "kobiety nie głosują" - w tym roku pierwszy raz w historii wsi poszły - mieliśmy w tym swój udział )
Powiem tak: ja jestem w dosc wyjątkowej sytuacji, bo jestem chyba jedna z 2 kobiet we wsi, które nie boja sie mieć własnego zdania + mi nikt oficjalnie nie podskoczy, bo wiesz, doktor na malej wsi to jednak ciągle inna kategoria. Ale jeśli mam z czymś problem... To wysylam męża i tyle. Ja naprawdę lubię wieś i dobrze sie tu czuje, jesteśmy z TZtem lubiani... I uważam ze do pewnych zasad mogę sie (o ile jest torealnie możliwe) dostosować.
Jeśli na Twojej wsi panują takie zasady jak tu to wyslij do sąsiada męża/chłopaka, najlepiej z czymś do picia. Niech spróbuje z sąsiadem pogadac jak z człowiekiem, u nas za kazdym razem to odnosiło skutek
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 07:47   #19
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Autorko, wiesz co, ja bym tego sama nie ruszała u nas na wsi panuje zasada ze faceci zalatwiaja sprawy z facetami tak, zasada idiotyczna ale co zrobię (inna zasada brzmi "kobiety nie głosują" - w tym roku pierwszy raz w historii wsi poszły - mieliśmy w tym swój udział )

jezusmaria ty ten dom w afganistanie kupiłaś?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 08:18   #20
201805091331
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 663
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Oto jestem

Autorko, wiesz co, ja bym tego sama nie ruszała u nas na wsi panuje zasada ze faceci zalatwiaja sprawy z facetami tak, zasada idiotyczna ale co zrobię (inna zasada brzmi "kobiety nie głosują" - w tym roku pierwszy raz w historii wsi poszły - mieliśmy w tym swój udział )
Powiem tak: ja jestem w dosc wyjątkowej sytuacji, bo jestem chyba jedna z 2 kobiet we wsi, które nie boja sie mieć własnego zdania + mi nikt oficjalnie nie podskoczy, bo wiesz, doktor na malej wsi to jednak ciągle inna kategoria. Ale jeśli mam z czymś problem... To wysylam męża i tyle. Ja naprawdę lubię wieś i dobrze sie tu czuje, jesteśmy z TZtem lubiani... I uważam ze do pewnych zasad mogę sie (o ile jest torealnie możliwe) dostosować.
Jeśli na Twojej wsi panują takie zasady jak tu to wyslij do sąsiada męża/chłopaka, najlepiej z czymś do picia. Niech spróbuje z sąsiadem pogadac jak z człowiekiem, u nas za kazdym razem to odnosiło skutek
19 lat na wsi mieszkała, moi rodzice i rodzeństwo nadal mieszkają i całe szczęście u nich takich zasad nie ma. A nawet bym powiedziała że to kobiety rządzą czytam i mam wrażenie że piszesz o życiu w innym kraju

Co do sąsiada ciężko coś doradzic bo z jednej strony też byn coś w tym kierunku robiła ale z drugiej kto wie co taki ma w głowie, sądząc po rodzinnej historii i obecnym zachowaniu.
201805091331 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 08:27   #21
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez Ironia89 Pokaż wiadomość
19 lat na wsi mieszkała, moi rodzice i rodzeństwo nadal mieszkają i całe szczęście u nich takich zasad nie ma. A nawet bym powiedziała że to kobiety rządzą czytam i mam wrażenie że piszesz o życiu w innym kraju
Eee, nie.
Kobiety rządziły w "obejściu" i się miedzy sobą żarły, ale już poza to było jak Klempa pisze.
Świat mężczyzn.
Tylko ze ja myślałam, ze to już historia.
Ale i fakt że od dobrych 30 lat to z typową, stara, polską wsią nie mam nic wspólnego, a na podmiejskich "mieszkalniach" to jednak jest inaczej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 08:39   #22
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Nie zapominajcie, ze polska prowincja nie jest jednolita inaczej wyglądają wsie leżące niegdyś w różnych zaborach, inaczej popegeerowskie, inaczej takie, które niegdyś były miasteczkami, ale zabrano im prawa miejskie (najczęściej po powstaniu itd, itp.
Sama mieszkalam na wsi, ale w bogatym województwie- śląskim, gdzie wioski wyglądają jak przedmiescia, a ich mieszkańcy w większości pracują w jednym z pierdyliarda miast. I byłam w szoku jak mogą wyglądać wsie na ziemiach odzyskanych, gdzie czas się zatrzymał a psy dupami szczekaja.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 08:39   #23
201805091331
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 663
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Eee, nie.
Kobiety rządziły w "obejściu" i się miedzy sobą żarły, ale już poza to było jak Klempa pisze.
Świat mężczyzn.
Tylko ze ja myślałam, ze to już historia.
Ale i fakt że od dobrych 30 lat to z typową, stara, polską wsią nie mam nic wspólnego, a na podmiejskich "mieszkalniach" to jednak jest inaczej.
moi rodzice właśnie na typowej wsi mieszkają na wschodzie, do miasta 30 km, dwa sklepy we wsi i naprawdę czegoś takiego nie widzę, może i kiedyś tak było a może są nadal miejsca w których tak jest
201805091331 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 08:55   #24
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

[1=133e0625674cbae259b1434 db9f6b2eb057ff862_6556adf a91426;51771535]

Art.51 kw
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

(psa można pod to spokojnie podciągnąć)[/QUOTE]

Żebyś się nie zdziwiła... Mieszkam co prawda w bloku, ale mam za sąsiadkę babę w domku jednorodzinnym, która ma psa. Pies jest trzymany w ogródku albo w boksie, nawet w ziemie. Boks jest nieocieplony, bo jednej zimy psu przymarzł ogon tak, że mu musieli amputować I pies wyje całą noc albo ujada na każego kto przechodzi.
Jak wezwałam straż miejską (bo policja stwierdziła przy zgłoszeniu, że nie jest od tego), to strażnik powiedział, że w kodeksie wykroczeń jest o tym "kto zakłóca", a pies to nie jest "kto", tylko pies. Absurd totalny, bo jak będzie puszczone radio albo TV na maksa, to co? To też można? Bo to nie "kto", tylko rzecz? Czyli wychodzi na to, że tylko własnym gardłem tego spokoju nie można zakłócać?

Oczywiście masz rację i pies jak najbardziej powienien pod to podpadać, ale mój przykład pokazuje, że wyegzekwowanie tego wcale nie jest takie proste, niestety.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 08:56   #25
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Ja bym z wariatem nie zaczynała, mam na myśli ,żeby nie robić mu też na złość. Tak ja radzą dziewczyny, gałęzie obciąć, do psa wezwać policję albo toz. Myślę, że ten żywopłot albo iglaki to dobry pomysł.

Swoją drogą współczuję, niektórzy ludzię są paskudni.
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 11:26   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Żebyś się nie zdziwiła... Mieszkam co prawda w bloku, ale mam za sąsiadkę babę w domku jednorodzinnym, która ma psa. Pies jest trzymany w ogródku albo w boksie, nawet w ziemie. Boks jest nieocieplony, bo jednej zimy psu przymarzł ogon tak, że mu musieli amputować I pies wyje całą noc albo ujada na każego kto przechodzi.
Jak wezwałam straż miejską (bo policja stwierdziła przy zgłoszeniu, że nie jest od tego), to strażnik powiedział, że w kodeksie wykroczeń jest o tym "kto zakłóca", a pies to nie jest "kto", tylko pies. Absurd totalny, bo jak będzie puszczone radio albo TV na maksa, to co? To też można? Bo to nie "kto", tylko rzecz? Czyli wychodzi na to, że tylko własnym gardłem tego spokoju nie można zakłócać?

Oczywiście masz rację i pies jak najbardziej powienien pod to podpadać, ale mój przykład pokazuje, że wyegzekwowanie tego wcale nie jest takie proste, niestety.
szkoda, że tozu zimą nie wezwałaś.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 11:53   #27
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
jezusmaria ty ten dom w afganistanie kupiłaś?

Nie podlaska wieś sie klania
Wiesz jaka była reakcja sąsiadki jak spytalam czy idzie na wybory? "Cicho, u nas kobiety nie głosują" ale udało sie temat przeciągnąć, oczywiście zalatwione przez mężczyzn

Cytat:
Napisane przez Ironia89 Pokaż wiadomość
moi rodzice właśnie na typowej wsi mieszkają na wschodzie, do miasta 30 km, dwa sklepy we wsi i naprawdę czegoś takiego nie widzę, może i kiedyś tak było a może są nadal miejsca w których tak jest
U mnie nie ma sklepu i jest 34 mieszkańców wiec wiesz

No o właśnie: co innego "wieś" gdzie po prostu śpią ludzie z miasta, a co innego tak jak u mnie- czyli tylko my dwoje pracujemy w mieście, reszta ma ziemie i zwierzęta. To nrawde zupełnie co innego... No a jako ze ja wyznaje zasadę ze jak wejdziesz miedzy wrony.. To na pewne rzeczy sie zgadzam. I nawet mi wygodniej jak TZ załatwia sąsiedzkie sprawy, nie muszę nigdzie chodzić jak nie mam ochoty a jak mam to ide pogadac i tyle
[/FONT]
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 12:25   #28
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A podobno wyprowadzka z bloku do domu to swiety spokoj. Gdzie te wszystkie wizazanki nienawidzace blokow ktpre odnalazly swoety spokoj w domku? Moze ci cos poradza:P
Jest wieś i "wieś". Jak się ktoś buduje szeregowo w centrum miejscowości, płot w płot to ma przeboje z sąsiadami, ja mam 12 sąsiadów ale do każdego przynajmniej 70 metrów :P
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 15:22   #29
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Oto jestem

Autorko, wiesz co, ja bym tego sama nie ruszała u nas na wsi panuje zasada ze faceci zalatwiaja sprawy z facetami tak, zasada idiotyczna ale co zrobię (inna zasada brzmi "kobiety nie głosują" - w tym roku pierwszy raz w historii wsi poszły - mieliśmy w tym swój udział )
Powiem tak: ja jestem w dosc wyjątkowej sytuacji, bo jestem chyba jedna z 2 kobiet we wsi, które nie boja sie mieć własnego zdania + mi nikt oficjalnie nie podskoczy, bo wiesz, doktor na malej wsi to jednak ciągle inna kategoria. Ale jeśli mam z czymś problem... To wysylam męża i tyle. Ja naprawdę lubię wieś i dobrze sie tu czuje, jesteśmy z TZtem lubiani... I uważam ze do pewnych zasad mogę sie (o ile jest torealnie możliwe) dostosować.
Jeśli na Twojej wsi panują takie zasady jak tu to wyslij do sąsiada męża/chłopaka, najlepiej z czymś do picia. Niech spróbuje z sąsiadem pogadac jak z człowiekiem, u nas za kazdym razem to odnosiło skutek
Czy twoja wieś nie wyszła z XIX wieku?
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:25   #30
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Uciążliwy sąsiad :/

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
szkoda, że tozu zimą nie wezwałaś.
Moja mama dzwoniła, jak pies ujadał i wył po nocach. Powiedzieli, że jak tylko wyje i ujada, a żadna krzywda mu się nie dzieje, to nie ich sprawa. Potem jak zobaczyłyśmy, że jest z obciętym i zabandażowanym ogonem, to zadzwoniłyśmy jeszcze raz. Tym razem przyjechali, tamtego psa im odebrali, ale co z tego jak mają następnego i kto wie jak ten skończy
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-25 09:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.