Kłopot z kurierem - gdzie moja paczka! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-29, 08:37   #121
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

nie ma co się denerwować, przyjedzie i spisze protokół i tyle.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 11:27   #122
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Podpisz się i koło podpisu wpisz dzisiejszą datę - to będzie dzień odebrania przesyłki a nie ten, w którym faktycznie ją dostarczył. Dzięki temu protokół szkody będzie z tego samego dnia co dostarczenie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 11:46   #123
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Podpisz się i koło podpisu wpisz dzisiejszą datę - to będzie dzień odebrania przesyłki a nie ten, w którym faktycznie ją dostarczył. Dzięki temu protokół szkody będzie z tego samego dnia co dostarczenie.
Jeżeli kurier w dniu doręczenia zeskanował wydanie przesyłki (co każdy kurier robi codziennie po powrocie na magazyn) to data doręczenia jest w systemie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:42   #124
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Cytat:
Napisane przez Sikorka0204 Pokaż wiadomość
nouvelle90 czy mam w takim razie jakiekolwiek prawo dochodzić czemu kurier nie wziął podpisu - pytanie czy sam nie podpisał się
Przecież mogłabym powiedzieć, że paczki nie odebrałam i co wtedy?
Tak naprawdę nie wiedzą nawet kto odebrał bo przecież nikt się nie podpisał.
Czy tu też niema znaczenia,że chęć podpisania protokołu została zanotowana niewiele później niż kurier dostarczył paczkę? (mam rozmowę na czacie z konsultantem zapisaną gdzie opisałam sytuację.)
Z tego co czytałam na innych forach podpis równy jest z akceptacją przesyłki no ale tu podpisu nie było
No i jak to jest ze sprawdzeniem sprzętu przy kurierze? Bo tu też wyczytałam, że kurier niema obowiązku czekać.
Folia w której był zapakowany sprzęt nie wyglądała na uszkodzoną tylko zawartość była zniszczona.
Jak będzie trzeba to przeboleję choć szkoda trochę żelazka - wiem, że sama sobie winna jestem ale przyznam ciekawa jestem co na to rzecznik praw konsumenta
Nigdy mi się nie zdarzyło, aby kurier nie wział podpisu. Nigdy jeszcze. Muszą brać, inaczej możesz mówić, że nic nie dostałaś. Ja bym stawiala, że kurierzy sami sobie podpisują. A wtedy jest to przestępstwo. Możesz im to "delikatnie" zasugerować. Myślę, że powinni być odrobinę milsi
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 13:16   #125
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Z tego co wiem to aby dpd uznało reklamację protokół musi być spisany w dniu dostarczenia, nie musi być o tej samej godzinie, ale może być trochę później. To czy reklamacja zostanie uznana zależy od sklepu. Sklep zgłasza reklamację na podstawie Twojego protokołu a dpd się do niej ustosunkowuje w ciągu 14 dni (nie wiem czy teraz nie 30, bo taką informację uzyskałam od jednego ze sklepów). Często jednak sklepy nie czekają na decyzję kuriera i sami ją uznają wysyłając nowy towar. Reklamacja sklepu prawdopodobnie jednak zostanie odrzucona, kiedyś dpd łagodniej do tego podchodziło, teraz nie ma tak kolorowo.

Daj znać jak się potoczyła sprawa.
Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 14:43   #126
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Jeżeli kurier w dniu doręczenia zeskanował wydanie przesyłki (co każdy kurier robi codziennie po powrocie na magazyn) to data doręczenia jest w systemie.
Ale co zeskanował, skoro nie ma potwierdzenia odbioru?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 18:11   #127
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Ale kurier po powrocie na magazyn skanuje wszystkie przesyłki na podstawie kodu, który ma na liscie przewozowym albo w tzw handheldzie, czyli tym urządzeniu, do którego wbija sie podpis elektroniczny. Jeżeli kurier zabrał list z powrotem to na pewno go potem wbił jako doręczony - inaczej nie zgadzałaby sie liczba paczek, które tego dnia doręczył.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 12:52   #128
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
DPD zwykle (przynajmniej mi się nie zdarzyło) nie bierze podpisu. Bardziej jednak wkur#ia mnie fakt, że kurierzy zostawiają przesyłki u sąsiadów. Zamiast zadzwonić, kiedy nikogo nie ma w domu i dopytać to zostawiają u sąsiadów, którzy oddają mi przesyłkę po tygodniu, albo uszkodzoną. Teraz już staram się korzystać z paczkomatów, ale jak biorę kuriera to dzwonię do centrali i staram się wypytać o nr tel kuriera który ma rejon u mnie. Nie zawsze jednak to się udaje :/
U mnie DPD wysyła smsa z godziną dostawy i mniejwięcej w tej godz dzwoni kurier czy ktoś jest w domu, przy mnie skanował moje paczki. Jak szwagier zamawiał tel to przy kurierze wszystko sprawdzał i podpisywał.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 11:26   #129
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Ja mam z siódemka przeboje... Paczkę odebrała sąsiadka, która nie oddała mi paczki z siódemka nic z tym nie robi. Pisze do nich że oddali komuś obcemu to odp cały czas "w poniedziałek damy Pani odpowiedź". Ja pierr.... Nadawca paczki też się z nimi kontaktował i uzyskał tą samą odpowiedź. Nie wierzę

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 11:28   #130
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Siódemka to już w tej chwili DPD
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 11:31   #131
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

No ale zaraz, to co z tą sąsiadką, Ty pukasz do niej, że 'Pani Krysiu, ma pani moją paczkę', a ona wali jana, że nie i wzięła sobie Twoje majtki, czy co tam sobie zamówiłaś?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-07, 21:45   #132
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No ale zaraz, to co z tą sąsiadką, Ty pukasz do niej, że 'Pani Krysiu, ma pani moją paczkę', a ona wali jana, że nie i wzięła sobie Twoje majtki, czy co tam sobie zamówiłaś?
no wlasnie tez mnie to ciekawi
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 11:16   #133
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No ale zaraz, to co z tą sąsiadką, Ty pukasz do niej, że 'Pani Krysiu, ma pani moją paczkę', a ona wali jana, że nie i wzięła sobie Twoje majtki, czy co tam sobie zamówiłaś?
Dokładnie tak. Mam mały zatarg z tą sąsiadką i ona ową paczkę sobie przywłaszczyła. W Siódemce/DPD znają nazwisko osoby która odebrała, a i tak nic nie robią

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2015-06-11 o 11:19
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 11:26   #134
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: DPD - uszkodzona przesyłka a brak podpisu

Kosmos
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 21:45   #135
DanutaSieklicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.:Skarga Na Dpd

Chce przstrzec przed korzystaniem z usług kurierskich DPD. Przesylki są tanie lecz wysyłanie paczek wiąże z ryzykiem. Paczki są rozrywane,niszczona zawartość. W takim stanie docierają do adresata. Otrzymałam paczkę po trzech tygodniach oczekiwania ale z powrotem na adres nadawcy zamiast do adresata za granicę. Koszty ponosi się wysokie a jakość obsługi pozostawia wiele do życzenia. Danuta
DanutaSieklicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 23:52   #136
Barca_Forever
Raczkowanie
 
Avatar Barca_Forever
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 140
Dot.: Problem z kurierem DPD, co z tym zrobić?

Z opisu wynika, że kurier jakiejś wielkiej winy nie ponosi. Proszę postawić się na jego miejscu i spróbować podobnemu klientowi coś dostarczyć. Kurier dzwoni właśnie po to by upewnić się czy kogoś zastanie i ewentualnie umówić się na konkretny przedział godzinowy. Uważam to za bardzo dobrą praktykę. Chyba lepiej zarezerwować sobie kilka godzin niż cały dzień. Skuteczność dostarczenia znacząco wówczas wzrasta. Telefon należy podawać taki, który odbierze osoba zamawiająca paczkę. To też ułatwi sprawne przeprowadzenie operacji. Dane kuriera nie są potrzebne. Wystarczy jego numer lub numer przesyłki. Zamknięcie drzwi przed nosem, bez podpisania odbioru było złośliwe i niezbyt normalne. Najpierw niepotrzebnie eskalowała Pani problem, a teraz "drży" czy aby następne paczki faktycznie dotrą. Polka mądra po szkodzie

Kiedyś zdarzył mi się nieco inny problem z kurierem (zdaje się, że była to Siódemka). Doręczyciel zadzwonił w godzinach popołudniowych, ale że nie miałem telefonu przy sobie to od razu nie odebrałem. Oddzwoniłem mniej więcej po godzinie na nieznany numer który się wyświetlił aby upewnić się, że chodzi o przesyłkę. Facet potwierdził, że ma dla mnie paczkę i że dzisiaj to już mi jej nie dostarczy. Wszystko to mówił jednak w taki sposób jakby robił komuś wielką łaskę, więc mu grzecznie przypomniałem, że dostarczenie przesyłki zostało opłacone, więc nikt tu nikomu nie robi ekstra przysługi. Umówiliśmy się na następny dzień, na dziewiątą. Kilkanaście minut później sprawdziłem pocztę elektroniczną. Przyszedł także mail od firmy kurierskiej z numerem przesyłki i linkiem do strony ze śledzeniem jej dostarczenia. Kliknąłem i ze zdumieniem ujrzałem status: dostarczona. Zadzwoniłem na infolinię żeby dowiedzieć się o co chodzi no i po krótkiej rozmowie okazało się, że kurier prawdopodobnie zarejestrował dostarczenie w dniu rozmowy telefonicznej, natomiast podpis zgarnie następnego dnia z samego rana (przy okazji). Taki z niego spryciarz. Wylazło szydło z worka. Nie dość, że ściemnił to jeszcze zabrakło mu wyobraźni. Gdyby z przesyłką było coś nie tak i trzeba by spisać od ręki protokół uszkodzenia ciekawe jaką datą dostawy by się wówczas posłużył. Następnego dnia dotarł z paczką i z marsową miną, więc na wszelki wypadek poleciłem mu zaczekać, bo chciałbym sprawdzić czy zawartość dotarła cała i zdrowa. Na szczęście ubytków nie stwierdzono. Taka to urzekająca historia kurierska
__________________
"Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos."

"Lewicę od prawicy różni wszystko, włącznie ze stosunkiem do działań arytmetycznych. Prawica lubi dodawać i mnożyć. Lewica odejmować i dzielić... po równo" - Henryk Sienkiewicz

Edytowane przez Barca_Forever
Czas edycji: 2015-07-31 o 08:02
Barca_Forever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 20:44   #137
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
DPD - strefa paczki

czy któraś z Was korzystała może z nadawania przesyłki w strefie paczki DPD?
chciałabym nadać tam paczkę, ale nie wiem czy będzie ona doręczona do adresata przez kuriera czy adresat będzie musiał się po nią zgłosić również do takiego punktu?
nie umiem nigdzie na stronie dojrzeć takiej informacji
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 21:07   #138
dennyrose
Zadomowienie
 
Avatar dennyrose
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 223
Dot.: DPD - strefa paczki

Przesyłka zostanie doręczona na adres podany na przesyłce.
To tak samo jak z pocztą - nadajesz w urzędzie a listonosz przywozi do domu.
Możesz też oczywiscie nadać przesyłkę do strefy paczki z której odbiorca sam ją sobie odbierze (dobre wyjście gdy ktoś nie chce aby np domownicy wiedzieli że coś przyszło )
dennyrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 22:12   #139
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: DPD - strefa paczki

Cytat:
Napisane przez dennyrose Pokaż wiadomość
Przesyłka zostanie doręczona na adres podany na przesyłce.
To tak samo jak z pocztą - nadajesz w urzędzie a listonosz przywozi do domu.
Możesz też oczywiscie nadać przesyłkę do strefy paczki z której odbiorca sam ją sobie odbierze (dobre wyjście gdy ktoś nie chce aby np domownicy wiedzieli że coś przyszło )
dziękuję za szybką odpowiedź
właśnie zależy mi na tym aby była dostarczona na adres odbiorcy
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 19:54   #140
ningyo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Słowenia
Wiadomości: 135
kurier dpd

dziewczyny czy którejkolwiek udało się przekierować przez ich stronę przesyłkę do punktu odbioru?
Szlak mnie strzela bo próbowałam już 3 razy i nic. A potem foch kuriera jak proszę żeby zawiózł do punktu żebym odebrała w dogodnym dla siebie czasie.
__________________
In the end there is no right, just variants of wrong
ningyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 20:17   #141
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: kurier dpd

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 20:40   #142
ningyo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Słowenia
Wiadomości: 135
Dot.: kurier dpd

Rano to juz pewnie bede miala z tysiac polaczen od wscieklego kuriera:/
__________________
In the end there is no right, just variants of wrong
ningyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 06:32   #143
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: kurier dpd

Cytat:
Napisane przez ningyo Pokaż wiadomość
Rano to juz pewnie bede miala z tysiac polaczen od wscieklego kuriera:/
No te systemy wirtualne kurierskie są tak do dooopy ze gorzej się nie da.
Najlepsze ze oni mają 24 godziny na odpowiedz . W systemie pracy w którym po 24 godzinach to przesyłka powinna być już u odbiorcy.
Logika która wyrywa z butów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 09:00   #144
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: kurier dpd

Cytat:
Napisane przez ningyo Pokaż wiadomość
dziewczyny czy którejkolwiek udało się przekierować przez ich stronę przesyłkę do punktu odbioru?
Szlak mnie strzela bo próbowałam już 3 razy i nic. A potem foch kuriera jak proszę żeby zawiózł do punktu żebym odebrała w dogodnym dla siebie czasie.
Ostatnio próbowałam, myślałam że się udało a kurier i tak dotyczył na stary adres przesyłkę :/ pod tym względem DHL jest lepszy bo tam z powodzeniem przekierowałam przesyłkę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 16:11   #145
kundzia94
Przyczajenie
 
Avatar kundzia94
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: kurier dpd

Z DHLem nigdy nie miałam problemu z przekierowaniem paczki. A dzisiaj DPD dzwoni do mnie, że czeka kurier u mnie z moją paczką, a ja mówię, że przekierowałam do punktu odbioru, a on, że o tym nic nie wie i nie dostał informacji.. dramat.. Dobrze, że zostawił u sąsiadów
kundzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 21:42   #146
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: kurier dpd

Ja wczoraj przekierowałam paczkę na inny adres najpierw w ich systemie, a potem jeszcze dla pewności zadzwoniłam na ich infolinię (dwa razy! bo mimo że dzwoniłam, czułam po głosie konsultantek, że same nie do końca wiedzą, kiedy i gdzie ta paczka dojdzie). A dziś i tak doręczyli mi paczkę na pierwotny adres
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 11:41   #147
1f20f4490eed8ff468648bac3d7a94c7b4b466fa_64c4487266a0a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 320
umowa z dpd

Hej szukam kogoś kto ma podpisaną umowę z DPD na paczki.
Kiedy otrzymujecie FV za usługę?
1f20f4490eed8ff468648bac3d7a94c7b4b466fa_64c4487266a0a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-03 12:41:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.