Pomoc przygotowawcza. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-17, 23:35   #1
zlapzabrooon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Lightbulb

Pomoc przygotowawcza.


Witam.
Razem z chłopakiem "wpadliśmy",
bardzo się cieszymy mimo naszego dosyć młodego wieku.
Ja mam 19 lat, on 22.
Lecz niestety jak to przy czymś nieplanowanym,
boję się, że jestem totalnie nieprzygotowana na nowego członka rodziny a chcę mu dać to co najlepsze.
Wiem że internet jest kiepską formą takiego wyrazu, lecz niestety nie
mam żadnej starszej ode mnie kobiety w domu by pytać się o porady.
Proszę was zatem byście poradziły mi od jakich przygotowań chociażby zacząć, jakie nawyki najlepiej kształtować w sobie jak najwcześniej. Po prostu proszę was o pomoc.
Mogą być to różne linki do zaufanych blogów czy tytuły gazet.
Teoria, którą można przełożyć na praktykę.
Może jakieś zajęcia na które warto uczestniczyć?
____________________

Jeżeli to w czymś pomoże: jestem w 7 tygodniu,
posiadam pracę (umowa o prace na czas określony- 3msc. przepracowałam już 1 miesiąc) mój chłopak również takową posiada, od następnego roku akademickiego planuję iść na studia zaoczne, na pomoc rodziny raczej nie mamy co liczyć a szczególnie finansową("potwierdzone info"

_____________________
Z góry przepraszam jeżeli kogoś uraził mój post, zależy mi tylko na tym, żeby zrobić to dobrze.
zlapzabrooon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 10:35   #2
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Pomoc przygotowawcza.

Gratulacje A wiesz już na kiedy masz termin? Wydaje mi się, że chyba w marcu. Najlepiej zapisać się do wątku mamuś marcowych i tam pytać się o wszystko. Będziesz też wiedziała dokładnie jakie badania robić i w jakim terminie. Teraz najważniejsze, żebyś znalazła dobrego lekarza, który poprowadzi Twoją ciąże. I przede wszystkim odstaw alkohol i papierosy (ale myślę, że to już wiesz), zacznij się zdrowo odżywiać i pamiętaj, że masz jeść dla dwojga a nie za dwoje
Powodzenia, na pewno dacie sobie radę
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 10:57   #3
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Pomoc przygotowawcza.

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
Gratulacje A wiesz już na kiedy masz termin? Wydaje mi się, że chyba w marcu. Najlepiej zapisać się do wątku mamuś marcowych i tam pytać się o wszystko. Będziesz też wiedziała dokładnie jakie badania robić i w jakim terminie. Teraz najważniejsze, żebyś znalazła dobrego lekarza, który poprowadzi Twoją ciąże. I przede wszystkim odstaw alkohol i papierosy (ale myślę, że to już wiesz), zacznij się zdrowo odżywiać i pamiętaj, że masz jeść dla dwojga a nie za dwoje
Powodzenia, na pewno dacie sobie radę
zgadzam się, na wątku ciężarnych z danego miesiąca na który wychodzi Ci termin dziewczyny są "na bieżąco", na pewno coś doradzą

Po pierwsze gratulacje

Po drugie jesteście młodzi, ale podejście macie dojrzałe, brawo

Na pewno powinnaś od teraz już łykać kwas foliowy, koniecznie
Zapisz się do dobrego lekarza, on podpowie kiedy zrobić USG i zleci badania
Staraj się nie stresować

Jeśli ciężko z kasą, to może kupujcie co miesiąc po trochu z wyprawki żeby potem nie trzeba było wydawać na raz dużo pieniędzy

Popytaj koleżanek czy nie mają używanych ciuszków, może ktoś ma do oddania albo za grosze Rozmiar i tak szybko się zmienia, więc się tak nie niszczą a szkoda kupować nowe na "raz"
Ewentualnie w sklepach z używaną odzieżą, można trafić śliczne i prawie nowe

Na olx możecie za jakiś czas popatrzeć na wózki bo nowy to spory koszt. Może ktoś z okolicy będzie sprzedawał w niezłym stanie i w rozsądnej cenie. + łózeczka też

Nie dźwigaj!

Praca jaka? Jeśli fizyczna z dźwiganiem, to lepiej odpocząć na L4

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszę
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 15:05   #4
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Pomoc przygotowawcza.

Cytat:
Napisane przez zlapzabrooon Pokaż wiadomość
Witam.
Razem z chłopakiem "wpadliśmy",
bardzo się cieszymy mimo naszego dosyć młodego wieku.
Ja mam 19 lat, on 22.
Lecz niestety jak to przy czymś nieplanowanym,
boję się, że jestem totalnie nieprzygotowana na nowego członka rodziny a chcę mu dać to co najlepsze.
Wiem że internet jest kiepską formą takiego wyrazu, lecz niestety nie
mam żadnej starszej ode mnie kobiety w domu by pytać się o porady.
Proszę was zatem byście poradziły mi od jakich przygotowań chociażby zacząć, jakie nawyki najlepiej kształtować w sobie jak najwcześniej. Po prostu proszę was o pomoc.
Mogą być to różne linki do zaufanych blogów czy tytuły gazet.
Teoria, którą można przełożyć na praktykę.
Może jakieś zajęcia na które warto uczestniczyć?
____________________

Jeżeli to w czymś pomoże: jestem w 7 tygodniu,
posiadam pracę (umowa o prace na czas określony- 3msc. przepracowałam już 1 miesiąc) mój chłopak również takową posiada, od następnego roku akademickiego planuję iść na studia zaoczne, na pomoc rodziny raczej nie mamy co liczyć a szczególnie finansową("potwierdzone info"

_____________________
Z góry przepraszam jeżeli kogoś uraził mój post, zależy mi tylko na tym, żeby zrobić to dobrze.
Gratulacje! Ja też młodo zaszłam w ciążę, 20lat.
Umowę powinnaś mieć przedłużoną do dnia porodu, jeśli umowa kończy się po 12tc. Raczej się załapiesz, bo brakuje ci tylko 5tygodni. Musisz mieć zaświadczenie od ginekologa z przewidywaną datą porodu i najlepiej jak wpisze datę końca I trymestru. Później dostaniesz też macierzyński i po zarejestrowaniu w UP także zasiłek dla bezrobotnych. L4 w ciąży płatne jest 100%.

Z lektur polecam te dotyczące rodzicielstwa bliskości np. W głębi kontinuum, Dziecko z bliska, Księga rodzicielstwa bliskości Searsów.
Dołącz do wątku mam, które mają porody na ten sam miesiąc.

Wyprawkę można kompletować powoli, używane ciuszki, łóżeczko, wózek. Nowe to tylko pieluchy, wanienka i rzeczy do pielęgnacji. Poczytaj o karmieniu piersią, nie dość że fantastyczne dla dziecko to tanie

Łykaj witaminy, znajdź ginekologa, umów szybko wizytę, żeby nie przepadło później becikowe.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 18:15   #5
skyler19
Przyczajenie
 
Avatar skyler19
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 16
Dot.: Pomoc przygotowawcza.

A jak jest z zasiłkiem dla bezrobotnych w ciąży gdy do tej pory nie otrzymywałam, bo się nie łapałam więc teraz też nie będę się łapać?
skyler19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 22:05   #6
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Pomoc przygotowawcza.

Cytat:
Napisane przez skyler19 Pokaż wiadomość
A jak jest z zasiłkiem dla bezrobotnych w ciąży gdy do tej pory nie otrzymywałam, bo się nie łapałam więc teraz też nie będę się łapać?
Liczą całą ciążę i macierzyński też. Mi tak policzyli, a miałam umowę do dnia porodu tylko.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 08:10   #7
skyler19
Przyczajenie
 
Avatar skyler19
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 16
Dot.: Pomoc przygotowawcza.

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Liczą całą ciążę i macierzyński też. Mi tak policzyli, a miałam umowę do dnia porodu tylko.
Czyli jak dotej pory nie otrzymywałam zasiłku to teraz będę? Nie chciałabym czegoś pominąć, a wiadomo urząd pracy przyjazny jest tylko pracownikom tam pracującym?
skyler19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-20, 18:54   #8
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Pomoc przygotowawcza.

Cytat:
Napisane przez skyler19 Pokaż wiadomość
Czyli jak dotej pory nie otrzymywałam zasiłku to teraz będę? Nie chciałabym czegoś pominąć, a wiadomo urząd pracy przyjazny jest tylko pracownikom tam pracującym?
Przecież pracujesz teraz to nie możesz brać zasiłku. Pracując w ciąży i pobierając potem macierzyńskie liczą się te miesiące do zasiłku dla bezrobotnych, który otrzymasz po macierzyńskim.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 12:41   #9
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Pomoc przygotowawcza.

Koniecznie zapisz sie do szkoly rodzenia - duzo wiedzy przydatnej bardzo
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 13:20   #10
ulciaaa1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 242
Dot.: Pomoc przygotowawcza.

Jestem na bieżąco, sama oczekuję dziecka za 3 tyg. Postaram się coś podpowiedzieć, na pewno wiele rzeczy się powtórzy, ale postaram się napisać co jest wg mnie ważne.
Przede wszystkim powinnaś się oszczędzać, nie dźwigać, nie chodzić po drabinach/krzesłach (np żeby powiesić firanki). Znajdź sobie dobrego ginekologa na nfz, bo wizyty i badania kosztują fortunę (u mnie pierwsze badania krwi ok. 400 zł wyszły, usg 200), stosuj się do wszystkich jego zaleceń, staraj się unikać stresu.
Staraj się zapewnić sobie dużo snu, zdrowo się odżywiaj, unikaj surowego mięsa, surowych ryb, serów pleśniowych, dużych ilości kawy i herbaty (w necie znajdziesz czego jeszcze).
Zapisz się do szkoły rodzenia (na to masz jeszcze czas). Ja z tego zrezygnowałam, ale jeżeli nie masz wsparcia chociażby w mamie i styczności z maluchami, to myślę, że bardzo Ci się to przyda.
Nie czekaj na kupowanie wyprawki do samego końca, potem będzie Ci ciężko z brzuchem. Kupuj po trochu co miesiąc, pytaj znajomych/rodziny czy nie mają czegoś do oddania, czekaj na promocje, zaglądaj na OLX czy Allegro, można kupić bardzo fajne rzeczy dla dziecka za niewielkie pieniądze. Myślę, że z zakupami najlepiej się uporać do końca 7 m-ca. Mi przynajmniej później już by było ciężko. Nie słuchałam jak ktoś mówił, że przed 7 miesiącem się niczego nie kupuje i nie żałuję. Poza tym dziecko może urodzić się wcześniej- i co wtedy?
Jeżeli kupujesz używany fotelik samochodowy- to TYLKO z zaufanego źródła, to bardzo ważne. Nie powinno się także podobno kupować używanych materacy do łóżeczka- mają to do siebie, że zawsze, nawet w niewidoczny sposób się odkształcają i źle wpływają na kręgosłup maleństwa.
Powodzenia!
__________________
15.06.2013

CZEKAMY NA CIEBIE, CÓRECZKO!
ulciaaa1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 14:20:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.