W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-23, 09:46   #1
Typowa_K
Przyczajenie
 
Avatar Typowa_K
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 12

W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)


Hej, mam takie głupie pytanie

Od zawsze myję włosy rano nad wanną, używając słuchawki prysznicowej. Praktycznie nie zdarza mi się ich myć podczas kąpieli bo nie łączę tych dwóch czynności. Pomijając upalne lato, kiedy prysznicuję się rano a kąpię w wannie wieczorem, to na co dzień kąpać się wolę wieczorem, a włosy myję rano.

Teraz czeka mnie przeprowadzka do mieszkania gdzie będzie tylko prysznic i to bez brodzika.

Dlatego chciałam podpytać o Wasze sposoby. Na razie mam takie pomysły:

- umywalka z kranem zamontowanym celowo wysoko -> włosy myte w umywalce

- nakładka prysznicowa na umywalkę (widziałam takie)

Ale nie wiem czy są to pomysły dobre, bo całe życie od domu rodzinnego po dorosłe mieszkania ZAWSZE miałam te wannę i myłam nad wanną.

U mnie w obecnym mieszkaniu kran nad umywalką jest żałośnie nisko więc nawet nie mam jak przetestować innej metody.
__________________
"The things that make me different are the things that make me ME." -- Piglet (Winnie the Pooh)
Typowa_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 10:22   #2
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez Typowa_K Pokaż wiadomość
Hej, mam takie głupie pytanie

Od zawsze myję włosy rano nad wanną, używając słuchawki prysznicowej. Praktycznie nie zdarza mi się ich myć podczas kąpieli bo nie łączę tych dwóch czynności. Pomijając upalne lato, kiedy prysznicuję się rano a kąpię w wannie wieczorem, to na co dzień kąpać się wolę wieczorem, a włosy myję rano.

Teraz czeka mnie przeprowadzka do mieszkania gdzie będzie tylko prysznic i to bez brodzika.

Dlatego chciałam podpytać o Wasze sposoby. Na razie mam takie pomysły:

- umywalka z kranem zamontowanym celowo wysoko -> włosy myte w umywalce

- nakładka prysznicowa na umywalkę (widziałam takie)

Ale nie wiem czy są to pomysły dobre, bo całe życie od domu rodzinnego po dorosłe mieszkania ZAWSZE miałam te wannę i myłam nad wanną.

U mnie w obecnym mieszkaniu kran nad umywalką jest żałośnie nisko więc nawet nie mam jak przetestować innej metody.
A dlaczego nie możesz myć pod prysznicem? My też nie mamy brodzika, prysznic jest murowany. Włosy myję rano lub po południu, normalnie wchodzę pod prysznic, rozbieram się do bielizny, schylam głowę do przodu i myję. Jedynie nogi trochę wtedy pochlapię wodą. Nie wyobrażam sobie myć swoich długich i gęstych włosów nad umywalką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2021-01-23 o 10:29
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 10:26   #3
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 067
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Myję pod prysznicem, od razu myję się cała. To raptem minuta więcej a człowiek jest świeży i czysty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 10:45   #4
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Nienawidzę myć włosów nad wanną. Zawsze myję je pod prysznicem i nie wiem w czym problem. Jak nie chcesz rano myć ciała to wejdz pod prysznic, umyj włosy i już. A na wieczór weź prysznic bez mycia włosów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 10:54   #5
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

A ja wiem, o co chodzi, bo sama tak myję włosy, ale jak nie mam wyboru (jestem u kogoś w gościach np.), to po prostu robię to pod prysznicem. Jest to dla mnie gorsze, ale do przeżycia. Także myślę, że się przyzwyczaisz.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:03   #6
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Teraz czeka mnie przeprowadzka do mieszkania gdzie będzie tylko prysznic i to bez brodzika.
a co za różnica czy używasz prysznica do spłukania ciała czy głowy ? Jakiś odpływ chyba będziesz miała czy masz na myśli że masz tylko umywalkę a prysznic to atrapa ?

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
A ja wiem, o co chodzi, bo sama tak myję włosy, ale jak nie mam wyboru (jestem u kogoś w gościach np.), to po prostu robię to pod prysznicem. Jest to dla mnie gorsze, ale do przeżycia. Także myślę, że się przyzwyczaisz.
co jest gorsze? lepiej i wygodniej jest myć głowę pod prysznicem stojąc wyprostowanym niż nachylać się nad wanną. Ja tam nie wiem o co chodzi.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:06   #7
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
a co za różnica czy używasz prysznica do spłukania ciała czy głowy ? Jakiś odpływ chyba będziesz miała czy masz na myśli że masz tylko umywalkę a prysznic to atrapa ?

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

co jest gorsze? lepiej i wygodniej jest myć głowę pod prysznicem stojąc wyprostowanym niż nachylać się nad wanną. Ja tam nie wiem o co chodzi.
No może dla Ciebie tak, ale dla mnie i Autorki najwyraźniej nie .
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-23, 11:06   #8
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Czy o to że autorka kąpię się wieczorem a głowę myje rano ? No to przecież umyje pod prysznicem nachylając się tak by się cała nie zamoczyć a najwyżej ubierze się na koniec, stopy sobie wytrze. Wolałabym to niż akrobacje w umywalce.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:10   #9
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Ja zawsze biorę prysznic wieczorem i przy okazji myję włosy. U mnie to konieczność, bo prawie codziennie ćwiczę, a bardzo się pocę.
Nienawidzę myć włosów takich przerzuconych do przodu, może dlatego że bardzo mi się plączą, a tak jest je jeszcze trudniej rozczesać.
I nie rozumiem co ma do tego brak brodzika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:14   #10
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
No może dla Ciebie tak, ale dla mnie i Autorki najwyraźniej nie .
to jest niezdrowe dla kręgosłupa takie mycie głowy w ubraniu nad wanną czy umywalką ale co kto lubi. Lekko mnie dziwi jak sobie inni kochają utrudniać i tyle.

Cytat:
3. Mycie włosów
Mocno pochylając się nad wanną – taka pozycja zmusza cię do bardzo silnego napięcia mięśni. Obciąża zwłaszcza kark i lędźwiowy odcinek kręgosłupa (ból w dole pleców murowany!). Niekorzystne jest też mycie głowy w umywalce, bo musisz wtedy wygiąć plecy w pałąk i mocno przyciągnąć brodę do klatki piersiowej.
https://stylzycia.polki.pl/choroby,k...2,artykul.html

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
I nie rozumiem co ma do tego brak brodzika
pewnie to że autorka myjąc głowę nie chce zamoczyć nic poza nią.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:15   #11
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
to jest niezdrowe dla kręgosłupa takie mycie głowy w ubraniu nad wanną czy umywalką ale co kto lubi. Lekko mnie dziwi jak sobie inni kochają utrudniać i tyle.


https://stylzycia.polki.pl/choroby,k...2,artykul.html
Jakby dwie minuty nad wanną w takiej pozycji miały wykończyć mój kręgosłup, to po skłonach ze sztangą chyba musiałabym iść do szpitala. Myję tak od zawsze i mam wyprostowane plecy, nie czuję żadnego nacisku. A pod prysznicem nie lubię myć włosów, woda leci mi do oczu, na twarz (nie myję twarzy wodą z kranu).

Serio, ktoś może mieć inne preferencje niż Ty.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-23, 11:19   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Rozumiem o co chodzi, bo moja siostra tak ma - nie cierpi myć się cała i przy okazji włosów. Od lat myje włosy osobno, nad wanną. Zresztą, i mój TŻ często gęsto woli sobie umyć włosy osobno. Takie preferencje osobnicze i tyle. Kto ma inaczej może nie zrozumieć. To tak, jak w przypadku niektórych niechęć do tego, żeby polewać i mięso i ziemniaki sosem, a inni owszem lubią - "polej jeszcze ziemniaki". Może głupie porównanie, ale... Zobaczysz jak będzie z tym brodzikiem. Może opracujesz jakiś system nie mycia się cała, tylko włosów. Jakieś krzesełko może - siedzieć obok, pochylić się do przodu?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-01-23 o 11:22
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:19   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Myję pod prysznicem, od razu myję się cała. To raptem minuta więcej a człowiek jest świeży i czysty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo. Nie widzę sensu jakichś akrobacji i wyginania pleców nad wanną czy umywalką.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:21   #14
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

W domu rodzinnym mojego chłopaka mają właśnie taki prysznic bez brodzika - jest tylko delikatny spad. Myłam tam włosy normalnie w ciuchach, pochylając głowę, stojąc częściowo pod tym prysznicem. Oczywiście musiałam trochę uważać, żeby się jakoś mocno nie zmoczyć, ale nie było to niewykonalne. Po prostu delikatny strumień wody wystarczy, po prostu nie odkręcać maksymalnie. Ale jednak będąc u nich preferuję mycie na stojąco.
Nie widzę za to mycia w umywalce? To dopiero jakieś wygibasy. I jeszcze zachlapania wszystkiego wokół, lustra... no średnio. Chyba że umywalka jest wyjątkowo szeroka, głęboka. Nie miałam też do czynienia z takimi nakładkami, więc też się nie wypowiem na ten temat.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:40   #15
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
to jest niezdrowe dla kręgosłupa takie mycie głowy w ubraniu nad wanną czy umywalką ale co kto lubi. Lekko mnie dziwi jak sobie inni kochają utrudniać i tyle.


https://stylzycia.polki.pl/choroby,k...2,artykul.html

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

pewnie to że autorka myjąc głowę nie chce zamoczyć nic poza nią.
Ja wtedy tylko trochę ochlapuję nogi, dla mnie to nie problem, wystarczy je wytrzeć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:42   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Ja nie lubie myc wlosow na stojaco pod prysznicem. Woda z piana wlewa mi sie do oczu i potem pieka.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 12:00   #17
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja nie lubie myc wlosow na stojaco pod prysznicem. Woda z piana wlewa mi sie do oczu i potem pieka.
Nie do końca to rozumiem. Przecież nachylając się nad wanną wytwarza się spadek w dół więc woda i kosmetyki pielęgnacyjne płyną w stronę twarzy? Pod prysznicem głowę można odchylić lekko do tyłu i wszystko spływać będzie na plecy. Pomijam fakt ze jest to niezdrowe dla kręgosłupa aLe jak się myje włosy na stojąco to ja nie wiem jak grawitację oszukać aby nic nie splynęło w dół.
Dla mnie też mycie włosów pod prysznicem sprawia że dłużej zachowują świeżość. Takie parowanie suchych wlosowów pod prysznicem sprawia tylko że łuska się otwiera i włosy mogą rozdwajać. O na końcu -pod prysznicem też można umyć głowę techniką nad wanną a przy okazji wykonać pozostałe zabiegi pielęgnacyjne. Ja lubię po umyciu głowy szamponem nałożyć odżywkę ogolić nogi i zaraz spłukać głowę.
Jak ktoś woli rozdzielać te czynności to pewnie tylko chyba bardziej jest to kwestia przyzwyczajenia niż realnych korzyści płynących z takich praktyk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Czas edycji: 2021-01-23 o 12:05
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 12:13   #18
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 969
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
co jest gorsze? lepiej i wygodniej jest myć głowę pod prysznicem stojąc wyprostowanym niż nachylać się nad wanną. Ja tam nie wiem o co chodzi.
Właśnie o to, że autorka nie chce się kąpać rano cała tylko -podejrzewam- w miarę szybko umyć włosy i tyle.

Ja mam odwrotnie: rano kąpię się cała (wieczorem też) we wannie pod prysznicem, a włosy myję tylko nad wanną. Nigdy nie myłam chyba włosów podczas kąpieli (no, nie licząc dzieciństwa ).
I pod prysznicem mycie włosów jest dla mnie niewygodne, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 12:15   #19
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88456801]Nie do końca to rozumiem. Przecież nachylając się nad wanną wytwarza się spadek w dół więc woda i kosmetyki pielęgnacyjne płyną w stronę twarzy? Pod prysznicem głowę można odchylić lekko do tyłu i wszystko spływać będzie na plecy. Pomijam fakt ze jest to niezdrowe dla kręgosłupa aLe jak się myje włosy na stojąco to ja nie wiem jak grawitację oszukać aby nic nie splynęło w dół.
Dla mnie też mycie włosów pod prysznicem sprawia że dłużej zachowują świeżość. Takie parowanie suchych wlosowów pod prysznicem sprawia tylko że łuska się otwiera i włosy mogą rozdwajać. O na końcu -pod prysznicem też można umyć głowę techniką nad wanną a przy okazji wykonać pozostałe zabiegi pielęgnacyjne. Ja lubię po umyciu głowy szamponem nałożyć odżywkę ogolić nogi i zaraz spłukać głowę.
Jak ktoś woli rozdzielać te czynności to pewnie tylko chyba bardziej jest to kwestia przyzwyczajenia niż realnych korzyści płynących z takich praktyk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja myję mając schyloną głowę i nic mi nie leci na twarz i na oczy. Nie wiem, jak mi się to udaje
Za to nie lubię myć włosów, mając odchyloną głowę, bo nie znoszę uczucia mokrych włosów przyklejonych do pleców
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2021-01-23 o 12:18
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-23, 12:16   #20
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 969
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88456801]Nie do końca to rozumiem. Przecież nachylając się nad wanną wytwarza się spadek w dół więc woda i kosmetyki pielęgnacyjne płyną w stronę twarzy?[/QUOTE]

Nie. Ja nigdy nie moczę sobie twarzy podczas mycia włosów nad wanną Praktyka
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 12:33   #21
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Nie. Ja nigdy nie moczę sobie twarzy podczas mycia włosów nad wanną Praktyka
To ja Cię naprawdę podziwiam. Mi się parę razy zdarzyło myć tak włosy i nie dość ze szampon w oczach to jeszcze nachlapałam w całej łazience.
Dla mnie luz. I tak trzeba zużyć wodę i tak. Czy to pod prysznicem czy nad wanną więc niech kazdy myje jak mu wygodniej choc z dwojga zlego jakbym tez rozdzielala te czynności to preferowalabym nad wanna niz nad brodzikiem ale nie umyłabym raczej w zlewie kuchennym bo by mnie to trochę obrzydzało.
Najdziwnieszą techniką mycia włosów z jaką się spotkałam to mycie głowy w wannie i pozniej spłukiwanie tą samą wodą włosów czyli dla mnie już brudną.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 13:04   #22
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Rozumiem o co chodzi, też myję włosy nad wanną.
Włosy jak włosy, dla mnie dużo gorsze jest golenie nóg pod prysznicem.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 13:34   #23
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Myję pod prysznicem, od razu myję się cała. To raptem minuta więcej a człowiek jest świeży i czysty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo. Tez nie mamy brodzika, mamy prysznic typu walk in, nie wiem, co to w ogole ma do rzeczy?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja nie lubie myc wlosow na stojaco pod prysznicem. Woda z piana wlewa mi sie do oczu i potem pieka.
Nigdy nie mialam tego problemu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 13:36   #24
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Do mycia samych włosów pod prysznicem polecam słuchawkę z przyciskiem on/off, wtedy można na spokojnie tymczasowo odłożyć słuchawkę na bok, bez ryzyka ochlapania i bez sięgania na ślepo w stronę kurków. Ja też nie lubię myć włosów w trakcie wieczornego prysznica, mój leczniczy szampon muszę na głowie trzymać 5 minut, i co, mam tak sobie cała mokra stać i marznąć? Mogłabym się w tym czasie golić, ale przy takim machaniu głową prędzej czy później szampon spłynie mi do oczu, albo dostanę mokrym strąkiem po twarzy.

A co do kręgosłupa, najzdrowiej jest klęczeć, tak by mięśnie pleców przyjęły największy ciężar, a szyja pozostawała w naturalnej pozycji. Wyginanie szyi na stojąco, w jedną czy w drugą stronę, nie jest w niczym lepsze od wyginania się nad umywalką. Więc paradoksalnie, to klęczenie nad wanną/brodzikiem może być najzdrowszą opcją :P
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 13:52   #25
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Do mycia samych włosów pod prysznicem polecam słuchawkę z przyciskiem on/off, wtedy można na spokojnie tymczasowo odłożyć słuchawkę na bok, bez ryzyka ochlapania i bez sięgania na ślepo w stronę kurków. Ja też nie lubię myć włosów w trakcie wieczornego prysznica, mój leczniczy szampon muszę na głowie trzymać 5 minut, i co, mam tak sobie cała mokra stać i marznąć? Mogłabym się w tym czasie golić, ale przy takim machaniu głową prędzej czy później szampon spłynie mi do oczu, albo dostanę mokrym strąkiem po twarzy.
Codziennie zostawiam szampon na skórze głowy na czas umycia ciała. Jak się obsuszy włosy na długosci ręcznikiem, to nic nie cieknie. Zresztą jak komuś cieknie pod prysznicem, to jakim cudem nie cieknie na twarz i ubranie jak się umyje samą głowę i potem czeka 5 minut z nałożonym na nią szamponem? Czy trzeba czekać klęcząc nad wanną?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 14:03   #26
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Myję naraz ciało i włosy albo tylko ciało i to jest najprostsze rozwiązanie według mnie. Ale jeśli ktoś bardzo nie lubi to przecież umycie włosów pochylając się do przodu pod prysznicem powinno wyglądać +/- tak samo jak pochylając się nad wanną, nie rozumiem problemu. W zależności od budowy prysznica można nawet stanąć poza nim, przechylić się i lać.

Myłam też głowę pod zlewem z konieczności, mieszkając w miejscu, gdzie woda w rurach w zimie zamarza i trzeba było gotować butelkowaną do kąpieli. W sumie wykonalne i nie aż tak niewygodne, ale to też pewnie zależy od konkretnego zlewu. Jak jest wystarczająco głęboki to wystarczy pochylić głowę i lać z garnuszka na przykład, jak opracowałam dobrą technikę to w 3 minuty się uwijałam.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 14:03   #27
Emildeda
Przyczajenie
 
Avatar Emildeda
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 3
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Sama ostatnio kupiam sobie kostkę do mycia włosów i u mnie się sprawdza Mam biowaxa. I też myję nią całe ciało.
Emildeda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 14:07   #28
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Codziennie zostawiam szampon na skórze głowy na czas umycia ciała. Jak się obsuszy włosy na długosci ręcznikiem, to nic nie cieknie. Zresztą jak komuś cieknie pod prysznicem, to jakim cudem nie cieknie na twarz i ubranie jak się umyje samą głowę i potem czeka 5 minut z nałożonym na nią szamponem? Czy trzeba czekać klęcząc nad wanną?
Wycierasz pokryte szamponem włosy ręcznikiem? A potem tym samym ręcznikiem wycierasz opłukane włosy? Zresztą, u mnie mycie ciała trwa może 30 sekund, a szampon potrzebuje więcej czasu.

Tak, trzeba czekać na klęcząco. Za bardzo innej opcji nie widzę, przecież nie pójdę sobie z mokrą głową usiąść na fotelu Ale mówimy tu o wygodnym klęczeniu, bez nienaturalnie wygiętej szyi.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 14:12   #29
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 969
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88456874]To ja Cię naprawdę podziwiam. Mi się parę razy zdarzyło myć tak włosy i nie dość ze szampon w oczach to jeszcze nachlapałam w całej łazience.
Dla mnie luz. I tak trzeba zużyć wodę i tak. Czy to pod prysznicem czy nad wanną więc niech kazdy myje jak mu wygodniej choc z dwojga zlego jakbym tez rozdzielala te czynności to preferowalabym nad wanna niz nad brodzikiem ale nie umyłabym raczej w zlewie kuchennym bo by mnie to trochę obrzydzało.
Najdziwnieszą techniką mycia włosów z jaką się spotkałam to mycie głowy w wannie i pozniej spłukiwanie tą samą wodą włosów czyli dla mnie już brudną.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dziękuję


Nawet bym na to nie wpadła

Edytowane przez Nimfa20Melman
Czas edycji: 2021-01-23 o 20:43 Powód: zapomniałam dodać 'nie'
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 14:17   #30
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: W czym myjecie włosy (pytanie NIE o szampon)

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Wycierasz pokryte szamponem włosy ręcznikiem? A potem tym samym ręcznikiem wycierasz opłukane włosy? Zresztą, u mnie mycie ciała trwa może 30 sekund, a szampon potrzebuje więcej czasu.

Tak, trzeba czekać na klęcząco. Za bardzo innej opcji nie widzę, przecież nie pójdę sobie z mokrą głową usiąść na fotelu Ale mówimy tu o wygodnym klęczeniu, bez nienaturalnie wygiętej szyi.
O matko klęczeć 5 minut bezczynnie z mokrą głową? Mi by się serio nie chciało. Pozniej wycierasz włosy tym samym ręcznikiem? Przecież na nim ten kosmtyk w malych ilościach ale jednak zostaje. Ja tego nie widzę. Dodaję do moich top 5 oryginalnych sposobów na pielęgnację włosów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-16 15:35:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.