Ciągle mi zimno... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 14:18   #121
Stokrotinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 124
Dot.: Ciągle mi zimno...

Marznięcie bardzo często jest następstwem zaburzeń hormonalnych. Warto więc dobrze się przebadać między innymi w kierunku chorób tarczycy. Wiele osób obawia się badań hormonalnych, ale nie potrzebnie, ponieważ dzisiaj są doskonałe leki, które potrafią szybko pomóc.
Stokrotinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 16:55   #122
Almirena19
Raczkowanie
 
Avatar Almirena19
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: Ciągle mi zimno...

Święta racja.To samo mówiłam wcześniej.
Almirena19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 20:47   #123
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: Ciągle mi zimno...

witam w tym gronie zmarzluchów.
Krążenie mam fatalne, pomaga sport i bielizna termoaktywna. Odkąd zaopatrzyłam się w nią, lepiej znoszę te zimy...
__________________


ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 19:42   #124
Wisienkowa
Raczkowanie
 
Avatar Wisienkowa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 76
Dot.: Ciągle mi zimno...

Ja też dołączam do grona zmarźluchów
Kiedy wyprowadziłam się z domu dopiero zdałam sobie sprawę dlaczego jest mi ciągle zimno. Jak zapewne wiecie, zakres tolerancji temperatur kształtuję się już u malutkiego dziecka. Moi rodzice, chcąc oczywiście dobrze, zawsze ubierali mnie bardzo grubo, w domu było 25 stopni, nie mogłam pić wody mineralnej, bo niby wychładza organizm. Pamiętam jak buntowałam się przeciw kolejnej parze skarpetek i sweterkowi, bo było mi za gorąco.
Dziewczyny nie róbcie tego swoim dzieciaczkom, jeśli są ubrane odpowiednio do pogody, a wam jest zimno to nie zakładajcie im kolejnych ubrań, bo przyzwyczają się do tego i później będą marzły tak jak wy.
Co do niedoczynności tarczycy, leczę ją już rok, poziom hormonów jest w normie, ale niewiele to zmieniło.
W moim przypadku skutkują tylko radykalne metody. W zeszłe lato wyjechałam do miejsca, w którym przez 2 miesiące trzęsłam się z zimna. Po powrocie do domu przestałam odkręcać grzejnik, wystarczyły mi 22-23 stopnie w pokoju. Ale gdy idę do kogoś kto ma 20 lub mniej... jest strasznie Zamierzam dalej nad tym pracować.
Na pewno dużo pomaga sport. Przez miesiąc biegałam i przestałam narzekać, że ciągle mi zimno.
Przeczytałam na forum o zimnych prysznicach na nogi, tez wypróbuje
__________________
Będę mamą... O mamo!


Wisienkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 14:36   #125
inkaiwonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Ciągle mi zimno...

Cytat:
Napisane przez jona Pokaż wiadomość
No cóż, przynajmniej wiem, że nie jestem zupełnym odmieńcem. Jeśli to problem z krążeniem, to może są jakieś, w miarę łagodne, sposoby jego poprawienia, ziółka, wyciągi roślinne? Wiem, że krążenie poprawia zimny prysznic, ale dla mnie to brzmi jak opis tortury.
Na emeryturze przeprowadzę sie do jakiegoś ciepłego kraju. Ponoć za pieniądze z wynajmu mieszkania w Polsce, w Tajlandii można żyć całkiem dostatnio.
Radziłabym najpierw wybrać się na wczasy do Tajlandii- zobaczyć kraj. Byłam (notabene 2x), jest fajnie, ciepło, ciekawie, to Azja więc inaczej jak w Europie ale nigdy w życiu nie chciałbym tam mieszkać...
inkaiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 11:17   #126
Patrycja3311
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: Ciągle mi zimno...

Niestety też należę do grona zmarzluchów. Jakie macie sposoby, żeby jakoś zniwelować uczucie chłodu? Jak się dogrzewacie? Gorące hebatki, koce, termofory? Może po prostu ogrzewanie rozkręcone na całego?
Patrycja3311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 06:51   #127
drirrpl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 345
Dot.: Ciągle mi zimno...

Ja od malego byłem chudy, i zawsze mi było zimno. Rozwiązanie przyszło przy okazji, postanowiłem ćwiczyć i podnieść masę ciała z 77 kg na okolice 100 kg oraz siłownia, od tego czasu śpię z zakręconym kaloryferem co dawniej by było nie do pomyślenia, od razu musze dodać że moja aktualna waga tylko nieznacznie przekracza moje prawidłowe bmi według kalkulatorów internetowych. Z dodatkowych plusów to praktycznie nie choruje na przeziębienie gdzie wcześniej to było średnio co dwa miesiące. Polecam takie zmiany wszystkim
drirrpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-12 07:51:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.