Remont mieszania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-01, 23:04   #1
mat890987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5

Remont mieszania


Mam do Was pytanie- może ktoś się orientuje w cenach Chciałbym w mieszaniu 47m2(mała kuchnia, około 5-7m2, mała lazienka połączona z ubikacja, największy salon, malutki pokój oraz pokój większy(około 7-9m2). Nie zależy mi na meblach wysokiej jakości, wystarcza takie żeby nie musieć robić podobnego remontu za 5-10 lat, aktualnie trzyma sie około 15 lat 😄



Remont chciałbym zacząć od pokojów.

1) salon: podłogi są drewniane, wiec bardziej zależy mi na odnowieniu niż wymianie. Nie jestem pewien czy trzeba w salonie robić jakieś skompilowane instalacje elektryczne, na tym się nie znam- ściany pomaluje oraz wyrówna osoba znajoma, wiec koszty odchodzą. Kolejnym kosztem jest wymiana żyrandola, kanapa, najlepiej rozkładana, ława, 2 fotele oraz jakiś rodzaj meblościanki żeby zagospodarować przestrzeń przy scianie.

2) maly pokój: tutaj podobnie, ściany robione przez znajomego, naprawy wymaga gniazdko, które odchodzi od ściany, podłogi maja ubytki w drewnie ale docelowo renowacja- nie wymiana, wymiana żyrandola, łóżko- najlepiej rozsuwane lub 2 osobowe, szafka na ubrania, jakiś zestaw szafeczek, ktore idą do góry a nie wszerz i o ile sie coś wciśnie jeszcze to jakieś małe biureczko

3) średni pokój: ściany(tutaj są w gorszym stanie, ale załóżmy ze znajomy tez zrobi), żyrandol, naprawa gniazdek, odnowienie drewnianych podlog, jakaś mała biblioteczka na książki, kanapa 2 osobowa, szafka RTV, szafka na ubrania oraz jakieś 2-3 drobniejsze komody/szafki na jakieś bluzki itp.



Zasadniczo tutaj może się skończyć, w zależności od przybliżonych kosztow, jeśli nie będą duże to-

1) kuchnia- tutaj zdemontowanie starych mebli, skuwanie płytek ze scian/podlog, wiem ze tutaj juz wypada sprawdzić instalacje elektryczna. I od nowa, cala kuchnia w płytkach, zestaw mebli(kuchnia nie jest duża, aktualnie są 4 szafki na dole, 5 wiszących), kuchenka gazowa, zlewozmywak oraz jakaś lodoweczka.

2)łazienka- również mała, tutaj opcjonalnie do zrobienia- zerwanie płytek, polozenie nowych, wymiana wanny, wymiana sedesu.

3) przedpokoj- najmniej istotne, zerwanie tynku japońskiego, położenie jakiejś farby, szafeczka na buty.
mat890987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-03, 07:01   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Remont mieszania

Rozstrzał cenowy jest tak duży, że nikt Ci nie określi, czy będzie to kosztowało 25 tysięcy, czy 50. Musiałabyś znaleźć fachmana / ekipę i poprosić o skalkulowanie ceny. Meble to osobna sprawa i nie ma co tego łączyć z remontem powierzchni. Możesz sobie kupić meble z Castoramy, z Ikei, albo na zamówienie na wymiar. Zupełnie różne ceny.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-06, 06:49   #3
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Remont mieszania

Za malo informacji, nie wiadomo w jakim stanie jest mieszkanie.
Co z wymiana drzwi, grzejnikow? Tez rozwazasz?
Nie polecam robic kuchni i lazienki na koniec, skuwanie kafelek zwykle oznacza niezla roz..... w calym mieszkaniu.
Sama lazienka to moze byc 14 tysiecy. Wymiana rur, instalacji, wszelkie złączki i techniczne drobiazgi o ktorych na codzien sie nie mysli...
Jesli chcecie ciac koszty to unikajcie kafelek, po co ci cala kuchnia w plytkach?
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 11:57   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont mieszania

Przed malowaniem scian umow sie z elektrykiem, niech oceni stan Twoich instalacji i powie czy i co jest do zrobienia. Podobnie z hydraulikiem do kuchni i lazienki.

Meble mozesz kupic uzywane, ale wtedy ciezko o komplety. Takie wyjda najtaniej. Jak kupujesz od osob prywatnych, to dobrze miec swoj srodek transportu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 13:55   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Przed malowaniem scian umow sie z elektrykiem, niech oceni stan Twoich instalacji i powie czy i co jest do zrobienia. Podobnie z hydraulikiem do kuchni i lazienki.

Meble mozesz kupic uzywane, ale wtedy ciezko o komplety. Takie wyjda najtaniej. Jak kupujesz od osob prywatnych, to dobrze miec swoj srodek transportu.

Dokładnie. Etap za etapem. Chyba, że trafi na kogoś, kto robi wszystko. I meble, czy lampy, czyli wyposażanie mieszkania, to zupełnie osobna kwestia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 01:04   #6
mat890987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: Remont mieszania

Kurczę, nie wiem czy to ja jestem taki biedny czy co, ale to są dla mnie aż niewyobrażalne koszty, żeby normalnie odłożyć 10 tysiecy potrzebowałbym około 5 lat..
mat890987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 08:06   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont mieszania

Nie marudz, jak masz wlasne 47m, to chyba Twoja sytuacja nie jest az tak zla. Ludzie latami wynajmuja. Zrob to co musisz lub jest niedrogie. A reszte zrobisz innym razem. A musisz moim zdaniem naprawic to gniazdko elektryczne. Z pradem nie ma zartow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-08, 11:42   #8
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez mat890987 Pokaż wiadomość
Kurczę, nie wiem czy to ja jestem taki biedny czy co, ale to są dla mnie aż niewyobrażalne koszty, żeby normalnie odłożyć 10 tysiecy potrzebowałbym około 5 lat..
na wszystko to co ywmieniłes (bez remontu łazienki, kuchni) wydasz na pewno więcej niż 10tys, chyba że wszystko kupisz używane, przy czym ja bym używanej kanapy czy materaca nie kupiła (obawiałabym się pluskiew), renowacja drewnianej podłogi będzie kosztować z 2-3tys (zależy jaka powierzchnia)

a remont łazienki to jakieś 7-10tys za robociznę (zależy od miasta), bardzo tanim kosztem (wszysko co najtańsze) to może 15tys wystarczy na całość
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 14:21   #9
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Remont mieszania

Łazienka i kuchnia kosztują najwięcej. To 10tys jest bardzo realne.

Kuchnię można kupić używaną, ale czy to będzie najtaniej, no nie zawsze. W marketach budowlanych nowe zestawy kuchni zaczynają się od 400 czy 500 zł.
Gdybym miała wyremontować mieszkanie w np. jakieś tańszej dzielnicy, gdzie nigdy ten remont nie podniesie znacząco ceny nieruchomości nie bawiłabym się w żadne meble na wymiar i wstawiłabym max ten zestawik tani z marketu.

Autorze zobacz sobie ile kosztują meble pokojowe takich tańszych firm jak Bodzio, BRW czy po prostu IKEA.
Na te powiedzmy 10lat to spokoj nie takie coś wystarczy podobno, sama nigdy nie inwestowałam w to, ja raczej stoję po stronie używek i odnawiania lub zakupu na lata ( tylko to kosztowna opcja ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 18:44   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez mat890987 Pokaż wiadomość
Kurczę, nie wiem czy to ja jestem taki biedny czy co, ale to są dla mnie aż niewyobrażalne koszty, żeby normalnie odłożyć 10 tysiecy potrzebowałbym około 5 lat..
Serio? Znaczyłoby to, że z rachunkami i wydatkami w życiu wychodzisz praktycznie na zero. Rzadko kto tak żyje. To zacznij od przyjrzenia się swojej sytuacji finansowej, zamiast zakładać wątek o remoncie, na który Cię nie stać.

Ps. Sporo rzeczy możesz zrobić sam. Malowanie chociażby.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie marudz, jak masz wlasne 47m, to chyba Twoja sytuacja nie jest az tak zla. Ludzie latami wynajmuja. Zrob to co musisz lub jest niedrogie. A reszte zrobisz innym razem. A musisz moim zdaniem naprawic to gniazdko elektryczne. Z pradem nie ma zartow.
Dokładnie. Trąca trollem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-04-08 o 22:23
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 08:12   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Serio? Znaczyłoby to, że z rachunkami i wydatkami w życiu wychodzisz praktycznie na zero. Rzadko kto tak żyje. To zacznij od przyjrzenia się swojej sytuacji finansowej, zamiast zakładać wątek o remoncie, na który Cię nie stać.

Ps. Sporo rzeczy możesz zrobić sam. Malowanie chociażby.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------



Dokładnie. Trąca trollem.

Moze mlody chlopak, student czy pierwsza praca, ktory urzadza sie w mieszkaniu po babci? Nie badz surowa.

Najtanszy abazur w ikea to 7pln https://www.ikea.com/pl/pl/cat/klosz...-10804/?page=2
Mysle, ze nie trzeba na to 5 lat oszczednosci.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 15:22   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Moze mlody chlopak, student czy pierwsza praca, ktory urzadza sie w mieszkaniu po babci? Nie badz surowa.

Najtanszy abazur w ikea to 7pln https://www.ikea.com/pl/pl/cat/klosz...-10804/?page=2
Mysle, ze nie trzeba na to 5 lat oszczednosci.
Rena, ale błagam - 5 lat oszczędzania, aby odłożyć 10 tysięcy? Brzmi mega trollowo. Byle jakie wykładanie towaru w weekendy i ma tyle odłożone w rok.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-04-09 o 15:23
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 09:04   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont mieszania

W sensie ma pracowac 7 dni w tygodniu?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 18:18   #14
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
W sensie ma pracowac 7 dni w tygodniu?
Niekoniecznie 7 dni w tygodniu. Przecież nie trzeba co weekend. Ale mając jakiś cel, będąc młodym i w pełni sił czasami trzeba zacisnąć zęby i się spiąć. Pewne prace mogą poczekać, ale już np. elektryka w opłakanym stanie to niebezpieczeństwo, również dla innych. No sorry, znam ludzi, którzy jak chcieli zrobić remont łazienki, czy czegoś innego ważnego, to właśnie tak sobie dorabiali w weekendy. Moja koleżanka jako młoda dziewczyna, mając mieszkanie po babci, zawalała w pewnych momencie na dwa etaty, aby nieco odświeżyć. Po prostu wybór między "nic nie mogę, nic się nie da, nie stać mnie" a "biorę sprawy w swoje ręce, trochę się przemęczę, ale mam cel". Wszystko w głowie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-04-10 o 20:51
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 12:00   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Niekoniecznie 7 dni w tygodniu. Przecież nie trzeba co weekend. Ale mając jakiś cel, będąc młodym i w pełni sił czasami trzeba zacisnąć zęby i się spiąć. Pewne prace mogą poczekać, ale już np. elektryka w opłakanym stanie to niebezpieczeństwo, również dla innych. No sorry, znam ludzi, którzy jak chcieli zrobić remont łazienki, czy czegoś innego ważnego, to właśnie tak sobie dorabiali w weekendy. Moja koleżanka jako młoda dziewczyna, mając mieszkanie po babci, zawalała w pewnych momencie na dwa etaty, aby nieco odświeżyć. Po prostu wybór między "nic nie mogę, nic się nie da, nie stać mnie" a "biorę sprawy w swoje ręce, trochę się przemęczę, ale mam cel". Wszystko w głowie.

Nie wiem czy chce wiedziec co bys doradzila osobom, ktore nie sa mlode, maja srednie zdrowie i nic nie dostali od swoich przodkow.

Jednak wracajac do tematu watku rowniez popieram naprawe wszystkiego zwiazanego z pradem jako punkt nr jeden.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 12:07   #16
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie wiem czy chce wiedziec co bys doradzila osobom, ktore nie sa mlode, maja srednie zdrowie i nic nie dostali od swoich przodkow.

Jednak wracajac do tematu watku rowniez popieram naprawe wszystkiego zwiazanego z pradem jako punkt nr jeden.
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Ja niczego nie odziedziczyłam. Przecież sprawa dotyczy rzekomo młodego człowieka, który najpierw pyta o remont a potem zaczyna biadolić, że zebranie kwoty kilku tysięcy jest prawie poza jego zasięgiem. Oszczędzić coś da się, wziąć z czasem kredyt również plus kilka innych rozwiązań. Tak, ludzie mając cel zaciskają zęby, spinają pośladki i działają.

Ale nie, lepiej latami mieszkać na niewyremontowanym i narzekać.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 19:10   #17
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez mat890987 Pokaż wiadomość
Kurczę, nie wiem czy to ja jestem taki biedny czy co, ale to są dla mnie aż niewyobrażalne koszty, żeby normalnie odłożyć 10 tysiecy potrzebowałbym około 5 lat..
To ile planowales przeznaczyc?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 16:03   #18
mat890987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: Remont mieszania

Nie rozumiem zarzutow o „trolla”. Tak, jestem studentem, a mieszkanie jest nie moje a mamy- która utrzymuje się za 700zl renty, przy czym opłaty wychodzą 1000.

Ja mam 2000 miesięcznie, lekko poniżej połowy oddaje mamie, 550 miesięcznie muszę odkładać na koszty przyszłej aplikacji, której koszt to 20 tysiecy za 3 lata. Wiec tak, żyje mając miesięcznie około 400zł na własne wydatki.

Za co planuje wyremontować mieszkanie? Za kwote w której wejdę w posiadanie, jednorazowo. Będzie to około 50 tysięcy, nie ukrywam ze chciałbym przeznaczyć również te kwotę na wynajem pokoju, ponieważ insczej czekaja mnie dojazdy 2,5 godzinne. Wiec jak widać to tak, ludzie zyja na takim niskim poziomie
mat890987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 18:20   #19
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Remont mieszania

To po co w ogóle planujesz remontowanie nie swojego mieszkania, w którym i tak nie planujesz mieszkać? 50 tysięcy (w którego to posiadanie masz wejść...) lepiej zainwestować częściowo w swój rozwój zawodowy plus odłożyć sobie na przyszły wkład własny. Za kilka lat zaczniesz zarabiać. Wtedy planuj. Teraz to takie palcem po wodzie pisane i sorry, ale dlatego brzmi jak jakiś trolling.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-14, 09:48   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez mat890987 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem zarzutow o „trolla”. Tak, jestem studentem, a mieszkanie jest nie moje a mamy- która utrzymuje się za 700zl renty, przy czym opłaty wychodzą 1000.



Ja mam 2000 miesięcznie, lekko poniżej połowy oddaje mamie, 550 miesięcznie muszę odkładać na koszty przyszłej aplikacji, której koszt to 20 tysiecy za 3 lata. Wiec tak, żyje mając miesięcznie około 400zł na własne wydatki.



Za co planuje wyremontować mieszkanie? Za kwote w której wejdę w posiadanie, jednorazowo. Będzie to około 50 tysięcy, nie ukrywam ze chciałbym przeznaczyć również te kwotę na wynajem pokoju, ponieważ insczej czekaja mnie dojazdy 2,5 godzinne. Wiec jak widać to tak, ludzie zyja na takim niskim poziomie


Tu cos nie tak jest z priorytetami.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2021-04-14 o 09:50
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 21:27   #21
mat890987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: Remont mieszania

Chyba nie rozumiem, według Was powinienem olać to, ze mama żyje w fatalnych warunkach?
mat890987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 02:52   #22
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Remont mieszania

Cytat:
Napisane przez mat890987 Pokaż wiadomość
Chyba nie rozumiem, według Was powinienem olać to, ze mama żyje w fatalnych warunkach?

Opisałeś sprawę od zupełnie innej strony i masz pretensję? Wprowadziłeś tu wszystkich w błąd. Nie próbuj teraz wzbudzać czyjegoś współczucia i wyrzutów sumienia, że taki z Ciebie dobry syn a spadła na Ciebie jakaś krytyka. Było od razu pisać o co chodzi - że matka w SWOIM mieszkaniu ma nieprzeprowadzony od lat remont a Ty biedny student się zastanawiasz co możesz zrobić. Brzmisz jak troll niestety w tym momencie - ujawniając ważne, kluczowe szczegóły dopiero po czasie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 08:40   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont mieszania

Ale dla Twojej matki priorytetem powinna byc Twoja edukacja, by zwiekszyc Ci szanse na jak najlepsza prace. Zwlaszcza, ze wyglada na to, ze jej plany to bycie na Twoim utrzymaniu do konca zycia. Remont generalny moze naprawde poczekac w takiej sytuacji.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 16:31   #24
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Remont mieszania

Co było robione 15 lat temu, że tak szybko się zrobiły "fatalne warunki"?
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 20:50   #25
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Remont mieszania

jeżeli teraz zainwestujesz w siebie 50 tys, to po aplikacji będziesz mógł matce bardziej pomóc. Tym bardziej że po wyprowadzce i tak będziesz dorzucał jej się do utrzymania skoro opłaty za mieszkanie przekraczają jej dochód.
Wyremontowałabym jej mieszkanko lub kupiła domek z ogródkiem jak będziesz lepiej zarabiał.

Co to są fatalne warunki ?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 10:23   #26
Paquita32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Remont mieszania

A mi na tej liście do remontu brakuje jednej pozycji: osuszania fundamentów.
Wprawdzie takie zabiegi robi się raz na ok. 3 dekady, to skoro ostatnie prace robione były 15 lat temu... A konsekwencje utrzymującej się wilgoci mogą być bardzo poważne. Jeżeli izolacja jest kiepska, to według strony [ciach link] woda z gruntu może przesiąkać nawet na wysokość 6. piętra!
Jak masz mieszkanie do tego poziomu, to ciśnij temat u zarządcy całego budynku!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2021-09-03 o 14:12 Powód: reklama
Paquita32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 08:07   #27
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Remont mieszania

Ja wyremontowałam wlasnie 3 mieszkanie od zera więc troche wtop mam za sobą. Po pierwsze:
- kuchnia w połysku (o ile lubisz codzinnie polerować fronty) odpada. - Biale płytki na podlodze w kuchni - odpadają.
-zmywarka 60
-duzo miejsca na śmietniki do segregacji
-dobrze zaplanowac oświetlenie i elektrykę
-nie oszczedzac na ekipie remontowej i pilnowac każdego etapu, jak cos nam nie pasuje, mowic wprost odrazu bo potem ciezko cos zmienić
-lodowka jezeli wolnostojaca to nie w polysku, nie mozna nic przyczepić magnesu itp bo rysy robi )
-przy projekcie zwrocic uwage na odstep lodówki do piekarnika, mam obok siebie i niestety kolidują ze soba (nie mozna otworzyc lodowki jak jest otwarty piekarnik)
-wydzielic miejsce na pralke, suszarke
-ciemna podloga odpada widac kazdy kurz itp

Wyposazenie polecam kupować przez internet, xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-13 o 14:46 Powód: link
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-21 08:07:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.