Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-24, 18:17   #2251
Ivine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
To przecież kolosalna dawka hormonów, a hormony to nie cukierki i można trochę pocierpieć
Co racja to racja. Za żadne skarby już się tak nie wkręcę.. ta cała sytuacja to mnie nieźle z równowagi wyprowadziła teraz lampeczka winka i relaksik. Co najlepsze nawet o seksie nie myślę To dopiero antykoncepcja teraz czeka mnie cytologia i jak będzie ok to z następnym okresikiem po spiralkę zasuwam aż miło
__________________
Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane.
Ivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:57   #2252
kenzo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Exclamation Cykl po tabtletce "PO"

Witam,

na początku miesiąca musiałam przyjąc escapelle . Według mojego normalnego cyklu okres powinnam dostać 5 stycznia , tabletkę zażyłam 3 stycznia, krwawienie wystąpiło 7-8 stycznia . Już kiedyś brałam tabletkę i wtedy miałam jakby 2 razy w miesiącu krwawienie, zastanawiam się czy teraz rówież tak będzie czy nie ?

Mam jeszcze jedno pytanie : jak wygląda cykl po zażyciu takiej tabletki , czy jest on normalny ,czy po jakimś dłuższym czasie wraca do normy ? Czy normalnie liczyć kiedy powinny być dni płodne i niepłodne oraz kiedy powinien wystąpić okres (wiem ,że może byc opozniony)
kenzo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 14:39   #2253
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Cykl po tabtletce "PO"

Cytat:
Napisane przez kenzo18 Pokaż wiadomość
Witam,

na początku miesiąca musiałam przyjąc escapelle . Według mojego normalnego cyklu okres powinnam dostać 5 stycznia , tabletkę zażyłam 3 stycznia, krwawienie wystąpiło 7-8 stycznia . Już kiedyś brałam tabletkę i wtedy miałam jakby 2 razy w miesiącu krwawienie, zastanawiam się czy teraz rówież tak będzie czy nie ?

Mam jeszcze jedno pytanie : jak wygląda cykl po zażyciu takiej tabletki , czy jest on normalny ,czy po jakimś dłuższym czasie wraca do normy ? Czy normalnie liczyć kiedy powinny być dni płodne i niepłodne oraz kiedy powinien wystąpić okres (wiem ,że może byc opozniony)
ad.1 nie wiadomo, czy będzie, organizm za każdym razem może reagować inaczej

ad.2 wydaje mi się, że nie jest normalny, ale nie mam tego problemu bo biorę anty... także niech ktoś inny się wypowie.
aczkolwiek nasunęło mi się pytanie - jak rozumiem, zabezpieczasz się, bazując na dniach płodnych nie płodnych? to dlaczego musiałaś aż dwa razy brać escapelle?
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 14:49   #2254
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Cykl po tabtletce "PO"

Cytat:
Napisane przez kenzo18 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie : jak wygląda cykl po zażyciu takiej tabletki , czy jest on normalny ,czy po jakimś dłuższym czasie wraca do normy ?
Różnie bywa.

Cytat:
Czy normalnie liczyć kiedy powinny być dni płodne i niepłodne oraz kiedy powinien wystąpić okres (wiem ,że może byc opozniony)
A jaką metodę NPR-u stosujesz?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:24   #2255
kenzo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Cykl po tabtletce "PO"

ad.2 wydaje mi się, że nie jest normalny, ale nie mam tego problemu bo biorę anty... także niech ktoś inny się wypowie.
aczkolwiek nasunęło mi się pytanie - jak rozumiem, zabezpieczasz się, bazując na dniach płodnych nie płodnych? to dlaczego musiałaś aż dwa razy brać escapelle?
Dzisiaj 12:57

Pierwszy raz brałam jakieś pół roku temu . Musiałam brać 2 z tego samego powodu gumka nie wytrzymała. Przez 2 lata brałam tabletki ale mój organizm zaczął źle reagować i zaczełam się bardzo źle czuć. Więc póki co zabezpieczam się uzywając prezerwatywy.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez kenzo18 Pokaż wiadomość
ad.2 wydaje mi się, że nie jest normalny, ale nie mam tego problemu bo biorę anty... także niech ktoś inny się wypowie.
aczkolwiek nasunęło mi się pytanie - jak rozumiem, zabezpieczasz się, bazując na dniach płodnych nie płodnych? to dlaczego musiałaś aż dwa razy brać escapelle? .
Dzisiaj 12:57

Pierwszy raz brałam jakieś pół roku temu . Musiałam brać 2 z tego samego powodu gumka nie wytrzymała. Przez 2 lata brałam tabletki ale mój organizm zaczął źle reagować i zaczełam się bardzo źle czuć. Więc póki co zabezpieczam się uzywając prezerwatywy
kenzo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 22:40   #2256
Dziunia94
Rozeznanie
 
Avatar Dziunia94
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 522
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Ja mam niezłego stresa... Już 3 dzień spóźnia mi się okres do tego non stop myślę o dziecku. Nawet dzisiaj miałam wyrzuty sumienia że napiłam się piwa bo a nóż zaszkodzę dziecku o.O Jem non stop a objawów okresu ani słychu ...
__________________
- Co to jest prawdziwe JA ? - Zapytała Weronika
-To kim jesteś, a nie to, co z ciebie uczyniono...
P.Coelho

http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż

Dziunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 10:50   #2257
kenzo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

może zró sobie test ciążowy , dla uspokojenia poza tym ,ze stresu też się okres może spoźnić przynajmniej ja tak mam często
kenzo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 18:33   #2258
Dziunia94
Rozeznanie
 
Avatar Dziunia94
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 522
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Tydzień temu robiłam USG ginekologiczne i nie miałam czasu iść z wynikami do ginekologa. Dzisiaj miałam od p ginekolog dość dziwny telefon mianowicie pytała czemu jeszcze nie przyszłam i jak się czuję... Troszkę mnie to zaszokowało zwłaszcza pytanie jak się czuję... Jestem w niezłym szoku i nie wiem czy mam się bać czy wręcz przeciwnie... Test chyba zrobię w piątek jak tak dalej pójdzie i nie dostanę tego okresu... A stresuje się cały czas ;|
__________________
- Co to jest prawdziwe JA ? - Zapytała Weronika
-To kim jesteś, a nie to, co z ciebie uczyniono...
P.Coelho

http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż

Dziunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 11:21   #2259
kenzo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

rozumiem ,ze nie masz czasu ,ale po takim telefonie pofatugowalabym się do ginekologa albo zrobiłabym jak najszybciej test
kenzo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:30   #2260
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dziunia94 Pokaż wiadomość
Ja mam niezłego stresa... Już 3 dzień spóźnia mi się okres do tego non stop myślę o dziecku. Nawet dzisiaj miałam wyrzuty sumienia że napiłam się piwa bo a nóż zaszkodzę dziecku o.O Jem non stop a objawów okresu ani słychu ...
dziewczyny, bardzo czesto jest tak, ze krwawienie po Escapelle jest juz przyspieszona miesiaczka, na ulotce jest napisane, ze okres moze sie spoznic badz przyspieszyc. Dajcie sobie czas od krwawienia po escapelle - miesiac.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!

Edytowane przez _Ewelka___
Czas edycji: 2013-02-03 o 19:47
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 14:33   #2261
Dziunia94
Rozeznanie
 
Avatar Dziunia94
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 522
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Tylko moje krwawienie przyspieszyłoby o dwa tygodnie... musze zrobic test bo nic nie pozostaje innego
__________________
- Co to jest prawdziwe JA ? - Zapytała Weronika
-To kim jesteś, a nie to, co z ciebie uczyniono...
P.Coelho

http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż

Dziunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 13:14   #2262
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dziunia94 Pokaż wiadomość
Tylko moje krwawienie przyspieszyłoby o dwa tygodnie... musze zrobic test bo nic nie pozostaje innego
w ktorej godzinie wzielas tabletke?? spokojnie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!

Edytowane przez _Ewelka___
Czas edycji: 2013-02-03 o 19:47
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 09:56   #2263
Dziunia94
Rozeznanie
 
Avatar Dziunia94
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 522
Zażyłam po mniej niż 40 godzinach. Opisałam wszystko na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ dzisiaj dostałam odpowiedź :

"
Po zażyciu tabletki PO może wystąpić krwawienie w niedługim czasie od zastosowania i niekoniecznie jest to miesiączka. Tabletka zazwyczaj rozregulowuje cykl. Miesiączka może pojawić się w terminie lub w każdym momencie do terminu kolejnej miesiączki. Najpewniej nie jesteś w ciąży, ale dla pewności proponuję oznaczenie hormonu beta HCG z krwi, które jest jedyną pewną metodą potwierdzającą/wykluczającą ciążę . Jest ono wiarygodne już kilka dni po stosunku!!! Dodam, że takie badanie wykonuje większość laboratoriów diagnostycznych, a jego koszt nie jest wysoki."

Przepraszam, że jedno pod drugim, ale jestem szczęśliwa
Test ciążowy: jedna kreska plus okres kilka godzin później ^^
__________________
- Co to jest prawdziwe JA ? - Zapytała Weronika
-To kim jesteś, a nie to, co z ciebie uczyniono...
P.Coelho

http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż


Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2013-02-01 o 10:04
Dziunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 18:33   #2264
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Krwawienie po stosunku

Witam dziewczyny!

Mam pytanie, bo trochę się zestresowałam. Wczoraj z chłopakiem zaliczyliśmy długi maraton jeśli chodzi o seks. Mój partner jest dosyć hojnie obdarzony przez naturę i przy niektórym pozycjach nie ukrywam, że mam więcej bólu niż rozkoszy, więc nie wszystko jest dla nas. Ale do rzeczy....
Dzisiaj podczas wizyty w toalecie zaobserwowałam na papierze jasnoróżową krew. Nie było tego dużo, od niewielka ilość jakby zmieszana ze śluzem. Zmartwiło mnie to, nie ukrywam

Czy długa penetracja wczoraj mogła podrażnić coś w środku? Czy ma też na to wpływ escapelle, którą zażyłam w pierwszy dzień stycznia? (po niej miałam już swój normalny okres). Dodam, że lekko mnie boli podbrzusze jak na zapowiedź okresu, ale mój normalny okres skończył mi się w poniedziałek!
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 06:46   #2265
liven
Zakorzenienie
 
Avatar liven
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9 328
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Miałam przerwę w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych. 2 lutego była sytuacja, przez którą zażyłam escapelle ok. 3 h po stosunku. Dziś dostałam krwawienia. Wiem, że jest to krwawienie skutkujące zażyciem escapelle. Akurat tak się składa, że dziś wykupuję tabletki antykoncepcyjne. Czy pierwszą tabletkę anty muszę zażyć dziś czy czekać na właściwy okres i wtedy ją zażyć? Dodam, że właściwy okres powinnam mieć za ok. 2 tygodnie.

Edytowane przez liven
Czas edycji: 2013-02-08 o 06:47
liven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 22:14   #2266
Dziunia94
Rozeznanie
 
Avatar Dziunia94
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 522
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Najlepiej będzie jeśli uzgodnisz to z ginekologiem
__________________
- Co to jest prawdziwe JA ? - Zapytała Weronika
-To kim jesteś, a nie to, co z ciebie uczyniono...
P.Coelho

http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż

Dziunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 13:40   #2267
Marchewka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 84
Escapelle a inne leki

Witam,
Wczoraj zażyłam Escapelle po ok. 60 godzinach od stosunku. Boję się, że może być za późno, ale niestety w mojej okolicy strasznie trudno znaleźć wyrozumialego lekarza... To było około godz. 16. Po około 9 godzinach zażyłam lek nasenny (zolpidem), poniewaz leczę sie na bezsennosc. Moje pytanie jest takie, czy oba leki nie kolidują ze sobą? Może któraś z was orientuje się w tym sprawach. Na ulotce jest spis leków, których nie mozna przyjmowac razem. Nie bylo tam zolpidemu, ale jednak strasznie sie boje...
Marchewka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 16:58   #2268
blood_in_numbers
Raczkowanie
 
Avatar blood_in_numbers
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 138
Dot.: Escapelle a inne leki

Cytat:
Napisane przez Marchewka1991 Pokaż wiadomość
Witam,
Wczoraj zażyłam Escapelle po ok. 60 godzinach od stosunku. Boję się, że może być za późno, ale niestety w mojej okolicy strasznie trudno znaleźć wyrozumialego lekarza... To było około godz. 16. Po około 9 godzinach zażyłam lek nasenny (zolpidem), poniewaz leczę sie na bezsennosc. Moje pytanie jest takie, czy oba leki nie kolidują ze sobą? Może któraś z was orientuje się w tym sprawach. Na ulotce jest spis leków, których nie mozna przyjmowac razem. Nie bylo tam zolpidemu, ale jednak strasznie sie boje...
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list sprawdź na ten stronie
blood_in_numbers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 10:18   #2269
reggina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Escapelle a inne leki

Cytat:
Napisane przez Marchewka1991 Pokaż wiadomość
Witam,
Wczoraj zażyłam Escapelle po ok. 60 godzinach od stosunku. Boję się, że może być za późno, ale niestety w mojej okolicy strasznie trudno znaleźć wyrozumialego lekarza... To było około godz. 16. Po około 9 godzinach zażyłam lek nasenny (zolpidem), poniewaz leczę sie na bezsennosc. Moje pytanie jest takie, czy oba leki nie kolidują ze sobą? Może któraś z was orientuje się w tym sprawach. Na ulotce jest spis leków, których nie mozna przyjmowac razem. Nie bylo tam zolpidemu, ale jednak strasznie sie boje...
Myslę, że spokojnie tabletka PO się już wchłonęła i zadziałała ale skoro masz wątpliwości możesz sama zapytać lekarza na stronie wpadka ja też mam czasem problem z lekami i tam uzyskałam odpowiedz.
reggina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 20:36   #2270
helloiwantyou
Raczkowanie
 
Avatar helloiwantyou
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 93
Dot.: Escapelle

dziewczyny! opisywałam wam swoją sytuację wcześniej. tabletkę Escapelle zażyłam dopiero po około 65 h od niezabezpieczonego stosunku...nie miałam żadnych skutków ubocznych, tylko lekko byłam senna i miała sucho w ustach strasznie. kochałam się z chłopakiem dzień, w sumie już drugi dzień po okresie, o ile się nie mylę, to dni niepłodne miałam, ale nie wiem.. no i jakoś po 5 dniach dostałam krwawienia przypominającego okres, jednak okres to nie był. nastomiast okres spóźnił mi się jakieś 10-11 dni, w niedzielę dostałam. czy to oznacza, że nie jestem w ciąży na pewno?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=751979 moje rzeczy na wymianę/xxxxx &wish lista!

rozpoczynam dietkę
-5kg do końca kwietnia!
start 30.03: 63 kg
Mel B
helloiwantyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 07:58   #2271
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Escapelle

Cytat:
Napisane przez helloiwantyou Pokaż wiadomość
dziewczyny! opisywałam wam swoją sytuację wcześniej. tabletkę Escapelle zażyłam dopiero po około 65 h od niezabezpieczonego stosunku...nie miałam żadnych skutków ubocznych, tylko lekko byłam senna i miała sucho w ustach strasznie. kochałam się z chłopakiem dzień, w sumie już drugi dzień po okresie, o ile się nie mylę, to dni niepłodne miałam, ale nie wiem.. no i jakoś po 5 dniach dostałam krwawienia przypominającego okres, jednak okres to nie był. nastomiast okres spóźnił mi się jakieś 10-11 dni, w niedzielę dostałam. czy to oznacza, że nie jestem w ciąży na pewno?
Pewność to da Ci test. Ale skoro jesteś przekonana, że to był okres, to w ciąży nie jesteś
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:15   #2272
Lolao88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
ESCAPELLE skuteczność

Dziewczyny! Pomocy!!!
Wspołzylam z chlopakiem w 9 dzien cyklu (cykle 25 dniowe) i pękła nam gumka. Nie wiem czy doszedł we mnie bo oboje bylismy po %... Z racji tego, ze w mojej okolicy trudno dostac tabletke 'po', zdobyłam ją dopiero w trzecią dobę i zażyłam po 64 godzinach. Niby działają do 72 godz. ale boję się, że może byc za pozno ;/ Miesiąc temu też byłam znuszona wziąć tą tabletkę, bo także pękła guma (!!!) Wtedy "po" bolały mnie strasznie piersi a teraz nie. Czuję się tylko tak jakbym miała dostać okres (taka 'napuchnięta', bolące podbrzusze). Czy powinnam się martwić??
Lolao88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:32   #2273
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: ESCAPELLE skuteczność

Cytat:
Napisane przez Lolao88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Pomocy!!!
Wspołzylam z chlopakiem w 9 dzien cyklu (cykle 25 dniowe) i pękła nam gumka. Nie wiem czy doszedł we mnie bo oboje bylismy po %... Z racji tego, ze w mojej okolicy trudno dostac tabletke 'po', zdobyłam ją dopiero w trzecią dobę i zażyłam po 64 godzinach. Niby działają do 72 godz. ale boję się, że może byc za pozno ;/ Miesiąc temu też byłam znuszona wziąć tą tabletkę, bo także pękła guma (!!!) Wtedy "po" bolały mnie strasznie piersi a teraz nie. Czuję się tylko tak jakbym miała dostać okres (taka 'napuchnięta', bolące podbrzusze). Czy powinnam się martwić??
No ja bym się martwiła. Skuteczność tabletki w 3 dobie to ok.70-80% jeśli się nie mylę.

Pomyślcie nad innymi gumkami albo dodatkowym zabezpieczeniem.

I nie sugeruj się tym, jak się czułaś po poprzedniej tabletce. W ciągu miesiąca 2 razy brałaś bombę hormonalną, więc organizm może różnie reagować. Pewnie nawet nie zdążył dojść do siebie po tamtej tabletce. Zaopatrz się w test(y) i zrób 14dni po stosunku, albo test z krwi po 10, bardziej wiarygodny.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:52   #2274
Lolao88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: ESCAPELLE skuteczność

Dodam jeszcze, ze 2 miesiące temu skonczylam brac tabletki (bralam przez 3 lata). Jak myslicie? Czy po tak dlugim braniu hormonow i teraz po tych tabletki 'po' mam normalnie owulacje? Wiem, ze przed braniem tabletek w dniu owulacji mialam zawsze sluz bardziej przejrzysty, ciagnacy. Teraz takiego nie mam.
Boze, jestem kłębkiem nerwów... Nikomu nie zycze tego przechodzic ;/
Lolao88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 13:06   #2275
Lolao88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: ESCAPELLE skuteczność

Przez 3 lata przyjmowalam tabletki anty, potem miesiac po przerwaniu zazylam tabletke "po" i teraz (miesiac pozniej) znow bylam zmuszona ją zażyć. Myslicie, ze to jakos wplywa na owulacje?
Boje sie ;/
Lolao88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 13:26   #2276
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: ESCAPELLE skuteczność

Tabletka 72 h to jest bomba hormonalna i może bardzo rozregulować organizm. Tymbardziej, że przyjęłaś 2 w stosunkowo krótkim okresie czasu.
Na twoim miejscu wróciłabym do antyków niż ładować się tabletkami po
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 13:44   #2277
Lolao88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: ESCAPELLE skuteczność

Tak też od razu zrobię... Tylko teraz boję się, że wzięłam za pozno (64godz.). Przed przyjmowaniem tabletek w dzien owulacji mialam zawsze taki przejrzysty, ciagnacy sluz. Teraz od daaawna takiego nie mialam.
Lolao88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 16:32   #2278
Adeee
Raczkowanie
 
Avatar Adeee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 137
Dot.: ESCAPELLE skuteczność

Cytat:
Napisane przez Lolao88 Pokaż wiadomość
Tak też od razu zrobię... Tylko teraz boję się, że wzięłam za pozno (64godz.). Przed przyjmowaniem tabletek w dzien owulacji mialam zawsze taki przejrzysty, ciagnacy sluz. Teraz od daaawna takiego nie mialam.
Nie ma co się stresować na zapas czekaj spokojnie na okres, a jeżeli się nie pojawi, to zrób test (najlepiej z krwi). Ponad to Escapelle ma dość wysoką skuteczność nawet w trzecie dobie (nie chcę Cię zmylić, ale chyba ok. 80%). Ja także zażyłam ją w 3 dobie i dzidziusia nie mam A współżyłam w dni płodne. Będzie dobrze
__________________
  • Studentka Komunikacji Wizerunkowej


27.02.13 NOWA TEORIA POKONANA ![/FONT][/B][/SIZE]
14.03.13 KIEROWCA ! PRAKTYKA ZA PIERWSZYM
Adeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 09:03   #2279
helloiwantyou
Raczkowanie
 
Avatar helloiwantyou
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 93
Dot.: Escapelle

Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Pewność to da Ci test. Ale skoro jesteś przekonana, że to był okres, to w ciąży nie jesteś

tak,to był okres na pewno ponieważ krwawienie te po Escapelle wystąpiło u mnie znacznie wcześniej. ufff !
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=751979 moje rzeczy na wymianę/xxxxx &wish lista!

rozpoczynam dietkę
-5kg do końca kwietnia!
start 30.03: 63 kg
Mel B
helloiwantyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 09:45   #2280
Lolao88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny!!! Chciałabym się podzielić z Wami moją radością! DOSTAŁAM OKRES !!! (escapelle zażyta 64 godz. od stosunku w dni płodne) Yuupiii!
Lolao88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.