Panny Młode 2020 cz. II - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem O zaręczynach, prezentach, wieczorach panieńskich, wszystko przed ślubem.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 15:56   #3301
angellka
Zadomowienie

GG do angellka
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Wiecie może czy da się zmienić grawer na obrączkach? Czy trzeba będzie przetapiać i robić od nowa?
Cytat:
Napisane przez Mademoiselle Bernadette Pokaż wiadomość
Też właśnie się nad tym zastanawiałam.
A rozmiar obrączki się nie zmieni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dzwoniłam ostanio do salonu bo mieliśmy już odbierać obrączki. Nasze są już gotowe, pani powiedziała, że grawer bez problemu można zmienić, utrata złota przy tym jest minimalna, rozmiar i soczewka się nie zmenia.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Zamawiałam, ja nie byłam zadowolona, bo ja chciałam sztywny, wielki welon a nie dyndajaca kluske z tyłu głowy, ale wiem, że wielu osobom się ten efekt podoba i z welonów z ali/wish zamawiają.

Dziewczyny, czytałam najnowsze prognozy dot. Koronawirusa i epidemiolodzy zapowiadają, że w połowie kwietnia epidemia zacznie hamować, a już na koniec kwietnia ilość zachorowań zacznie spadać. Co Wy na to? Czy w takim wypadku będzie można zorganizować ślub w maju? Przyznam, że trochę żałuję przełożenia na sierpień czytając takie prognozy ;/

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Tinkever nie masz czego żałować, nikt nie przewidzi jak to będzie wyglądać za miesiąc. Może być lepiej, a nadal mogą być utrzymane 2 tyg kwarantany i zamknięte granice.
Myślę że dobrze robisz przekładając ślub i uroczystość na sierpień.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Macie jakieś podziękowania dla gości? Ja się zastanawiam nad krówkami. Ale w sumie nie uważam że to konieczne, po prostu mamy 50 osób, więc te 3 dychy w te czy wewte nie zrobi mi różnicy.

Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
My nie robimy małych prezencików na stoły, ale najprawdopodobniej będziemy rozdawać ciasto i wódkę na odchodne.

Co do prognoz, nigdy nie wiadomo. Na pewno warto czekać na bieg wydarzeń i nie podejmować pochopnie decyzji, jeżeli oczywiście można czekać.

Ja prognozuję ( ), że po świętach trochę obostrzeń zdejmą, a kolejne zdejmą na koniec kwietnia.
My nie robimy, żadnych prezencików dla gości, nie chce mi się z tym bawić.
Myślę tylko o ciastkach z wróżbą położonych na poczatku na talerzach.

Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
dokładnie, rozporządzenie nie wprowadza możliwości świętowania Wielkanocy tylko od początku przewidywało ograniczenia tylko do 11 kwietnia. Jeżeli ich nie przedłużą 12 kwietnia z automatu wrócimy do tych pierwszych ograniczeń (50 os. itd.) Ale do tego czasu może się wszystko jeszcze wydarzyć

Ja póki co wybieram się do rodziców na święta, ciekawa jestem jednak jakie będą rekomendacje w tym względzie ministerstwa zdrowia.
Ja myślę inaczej, że przed świętami wprowadzą jednak ten stan wyjątkowy i odwołają wybory. Teraz poparcie już im leci w dół, jak zostawią wybory w tej dacie to ludzie całkowicie się zniechęcą do tego rządu.
No i nie oszukukujmy się u nas liczba zakażeń się teraz dopiero znacznie zwiększa i zgonów też przybywa. Najgorzej to dopiero bedzie za tydzień dwa
My z Tż w świeta zostajemy w domu z nikim się nie widzimy.
Ja na razie pracuje normalnie, mam kontakt z bardzo dużą ilością ludzi. Nasi rodzice są w grupie ryzyka, nie bedziemy nikogo narażać.
Po za tym teraz jest czas izolacji, ja oprócz pracy nigdzie nie wychodzę i z nikim się nie widuję. Do sklepu teraz raz max w tyg.
Mi zależy żeby jak najszybciej wrócić do normalności.

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o finanse to moi rodzice bardzo chętnie pomoga bo to z mojej rodziny jest więcej osób od tż 20% ode mnie 80%. Dostałam też już troche kasy od dwóch babci w ewentualności możemy zrezygnować z kamerzysty lub fotografa i postawić na tańszego dj zawsze to są jakieś rozwiązania. Zdaje sobie również sprawę, że 80% osób teraz ma problem z pracą z wypłatami, albo wcale nie pracują i mają zastój. Więc się liczę z faktem, że więcej ludzi będzie odmawiać...to takie zamknięte koło.

Ta cała sytuacja nie napawa mnie optymizmem i chęcią organizacji wesela, ten powinien być szczęśliwy i wesoły. A nie ciągły stres czy impreza się odbędzie czy nie czy ludzie przyjdą czy nie. Ja wiem, że ludzie teraz mają ważniejsze problemy i nasz ślub to jest pikuś. Dlatego staram się na to wszystko tak nie spinać. Nie ma co z tego ślubu robić dramatu jak jutro możemy zostać bez pracy...
Kolorowa jeśli uważasz, że finansowo nie dacie rady to nie ma co się zarzynać tylko po to żeby zrobić impreze.
No i też myślę że ludzie mają teraz dużo większe problemy niż to czy pójść do kogoś na ślub.
Mój Tż też teraz siedzi w domu 1,5 mieś ma swoją działaność, nie pracuje to nic nie zarabia.

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość

Czekam na lepsze czasy, żeby ruszyć na kurs tańca i z zaproszeniami (:

My chodziliśmy od stycznia na kurs, najpierw troche tańca użytkowego, później już parę lekcji układu pod pierwszy taniec.
Mamy część układu przecwiczoną, ale chyba kupie też kurs online do naszej piosenki, może czegoś nowego się nauczymy co poźniej wykorzystamy w naszym układzie. No i będziemy mieć z Tż co robić w domu
Fajne znalazłam na tej stronie (wstawiam linka chociaż niewiem czy mogę, jeśli nie to skasuje) Uprzedzam nie jest to żadna reklama, sam się zastanawiam nad tymi lekcjami. Może której z was się przyda.

https://pierwszytanieconline.pl/pol_...rafie-166.html
Stary Wczoraj, 18:00   #3302
gothka152
Zakorzenienie

GG do gothka152

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Nie będę robić też ślubu w 5 osób w sukience za 2000 zł, ani małego wesela w domu przy stole, jak mi to polecali już niektórzy w rodzinie.
A ja biorę pod uwagę możliwość wzięcia ślubu w 5 osób w sukience za 2 tysiące I późniejszy obiad w domu

Zastanawiałam się wprawdzie, czy zakładanie sukni na taki maleńki ślub ma sens, ale doszłam do wniosku, że dlaczego nie? W końcu ślub jest raz w życiu- warto ubrać to, co naprawdę się chce.
Poza tym- początkowo i tak planowaliśmy z tżtem ślub wyłącznie w towarzystwie świadków i skoro wtedy widziałam się w sukni ślubnej, to nie ma powodu rezygnować z niej, jeśli faktycznie będziemy tylko w towarzystwie świadków.
Suknię i tak zamierzam zachować na późniejszą sesję zdjęciową - i taką po 5, 10 i 50 latach po ślubie

Jeśli nie pootwierają sklepów po świętach, to prawdopodobnie zdecydujemy się z tżtem na samodzielne zrobienie zaproszeń. Drukarkę mamy dobrą, dokupimy elegancki papier i koperty. Czas leci a my chcielibyśmy na początku maja zapraszać już gości.
08. 08. 2020 r.

6/2020
gothka152 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:12   #3303
tinkerver2
Zakorzenienie

Moja świadkowa nadal nie odpisuje, mimo, że jest dostępna. Nie wiem.

tinkerver2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:33   #3304
Lottie69
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
A ja biorę pod uwagę możliwość wzięcia ślubu w 5 osób w sukience za 2 tysiące I późniejszy obiad w domu

Zastanawiałam się wprawdzie, czy zakładanie sukni na taki maleńki ślub ma sens, ale doszłam do wniosku, że dlaczego nie? W końcu ślub jest raz w życiu- warto ubrać to, co naprawdę się chce.
Poza tym- początkowo i tak planowaliśmy z tżtem ślub wyłącznie w towarzystwie świadków i skoro wtedy widziałam się w sukni ślubnej, to nie ma powodu rezygnować z niej, jeśli faktycznie będziemy tylko w towarzystwie świadków.
Suknię i tak zamierzam zachować na późniejszą sesję zdjęciową - i taką po 5, 10 i 50 latach po ślubie

Jeśli nie pootwierają sklepów po świętach, to prawdopodobnie zdecydujemy się z tżtem na samodzielne zrobienie zaproszeń. Drukarkę mamy dobrą, dokupimy elegancki papier i koperty. Czas leci a my chcielibyśmy na początku maja zapraszać już gości.

Skoro tak pierwotnie zakładaliście, to pewnie cię to nie boli.

Ja gdybym chciała brać ślub w stylu "dwa świadki, dwa placki", to wolałabym te pieniądze przeznaczyć na co innego, a do urzędu poszłabym pewnie ubrana trochę lepiej, niż na co dzień.

Zaczynam się powoli denerwować, bo mam więcej wolnego czasu niż zwykle, bo nie widzę opcji przeniesienia na jesień, a rok czasu czekać tż już nie chce. 7 lat jesteśmy ze sobą i wreszcie nas stać na wyprawienie wesela, więc nie chcemy dłużej czekać.

Bez sensu to wszystko

I jeszcze coś sobie zrobiłam w palec, że spuchł jak bomba. Przez telefon lekarz to mi co najwyżej każe posmarować jakimś liotonem, mam nadzieję, że jakoś przejdzie Siedzenie w domu jest niebezpieczne.
Lottie69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:29   #3305
angellka
Zadomowienie

GG do angellka

Gothka, ja myślę że do sierpnia te ograniczenia już zniosą, przynajmniej częściowo. Nie będą nas trzymać w zamknięciu pół roku. Księża napewno na to nie pozwolą, co najwyżej jeśli jeszcze nie będzie dobrze to może będzie zakaz imprez zbiorowych czy zgromadzeń publicznych. Więc pewnie slub z większą ilością osób będzie możliwy do tego może jakiś obiad w ogrodzie w końcu to lato będzie
Ja jestem dobrej myśli.

Thinkerver to może napisz do niej, że czekasz na odpowiedź.
Ja często tak mam że odczytam wiadomość w pracy, a w danym momencie nie mogę odpisać, a później zapominam.

Edytowane przez angellka
Czas edycji: Wczoraj o 21:30
angellka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:40   #3306
gothka152
Zakorzenienie

GG do gothka152

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Skoro tak pierwotnie zakładaliście, to pewnie cię to nie boli.

Ja gdybym chciała brać ślub w stylu "dwa świadki, dwa placki", to wolałabym te pieniądze przeznaczyć na co innego, a do urzędu poszłabym pewnie ubrana trochę lepiej, niż na co dzień.
To prawda- nie przejmuje się niczym, bo dla mnie ślub z samymi świadkami nie jest niczym gorszym, niż taki w towarzystwie 50 czy 100 osób. Osobiście uważam, że im mniej towarzystwa, tym lepiej Chcę najważniejszy dzień w swoim życiu przeżyć w spokoju i na luzie. Właściwie wystarczyłby mi sam mąż, ale skoro wymaga się świadków, to cóż...

Rozumiem jednak, że ktoś ma inną wizję ślubu i wersja mocno minimalistyczna go nie zadowala

Cytat:
Napisane przez angellka Pokaż wiadomość
Gothka, ja myślę że do sierpnia te ograniczenia już zniosą, przynajmniej częściowo. Nie będą nas trzymać w zamknięciu pół roku. Księża napewno na to nie pozwolą, co najwyżej jeśli jeszcze nie będzie dobrze to może będzie zakaz imprez zbiorowych czy zgromadzeń publicznych. Więc pewnie slub z większą ilością osób będzie możliwy do tego może jakiś obiad w ogrodzie w końcu to lato będzie
Mnie nie obchodzi, co wymyślą księża, bo my bierzemy ślub cywilny

I tak jak mówię- nie martwię się, czy na moim ślubie będzie mogło być 50 czy tylko 2 osoby. Pierwotnie ślub miał być tylko ze świadkami i jeśli będą mogli nam towarzyszyć tylko oni, to tak będzie.

Ważne, żeby ślub w ogóle się odbył
08. 08. 2020 r.

6/2020
gothka152 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (1 użytkowników i 2 gości)
lyricaljazz
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości