uszkodzona rogówka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 23:39   #1
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645

uszkodzona rogówka


czy ktoras z was miala moze problem z uszkodzona rogowka zwierzecia? Po uszkodzeniu mechanicznym- np. trawa, krzakiem, itp.?Jak prebiegalo leczenie? Weterynarz przepisal jakies kiepskie leki mojemu psu i wydaje mi sie to dziwne...nastraszyl mni ze mozliwe ze bedzie trzeba mu usunac oko bo stan rogowki jest kiepski. A chyba powinien najpierw sprobowac jakos to leczyc?
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 06:40   #2
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: uszkodzona rogowka

My mieliśmy mechaniczne uszkodzenie rogówki, ale do weta pojechaliśmy szybko (od razu po tym zdarzeniu). Dostaliśmy leki do oka (3 rodzaje). Byla wizyta kontrolna, na której bylo stwierdzone, że rysy już nie ma.

Wet tobie nie zapisał żadnych leków? to jest "świeża" rana?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 08:37   #3
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: uszkodzona rogowka

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
czy ktoras z was miala moze problem z uszkodzona rogowka zwierzecia? Po uszkodzeniu mechanicznym- np. trawa, krzakiem, itp.?Jak prebiegalo leczenie? Weterynarz przepisal jakies kiepskie leki mojemu psu i wydaje mi sie to dziwne...nastraszyl mni ze mozliwe ze bedzie trzeba mu usunac oko bo stan rogowki jest kiepski. A chyba powinien najpierw sprobowac jakos to leczyc?
Idz do do weta specjalizującego się w okulistyce, bo taki zwykły wet może więcej krzywdy zrobić niż dobrego.
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 09:45   #4
msari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 106
Dot.: uszkodzona rogowka

moją kicię przygarnęłam ze starym urazem rogówki. wet, okulista zwierząt, stwierdził że w niczym jej to nie będzie przeszkadzać, widzi normalnie tylko tycią plamkę ma cały czas w polu widzenia
msari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 16:08   #5
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: uszkodzona rogowka

Podobno kilka dni temu cos jej sie otarlo o rogowke (sadze ze swierk kolo domu). Poprzedni weterynarz przepisal jedynie cos na stan zapalny ale nic na odnowe nablonka i poprawe stanu rogowki. Wczoraj stan byl kiepski. Ale dziwne mi sie wydawalo, ze nie dal mi chociaz cornere gelu. Dzisiaj pojechalam do innego weterynarza. Okazalo sie, ze stan rogowki jest baaardzo fatalny.Przepisala mi tobex, difadol i solcoseryl (podobno narazie mam to dawc), pozniej jak sie troche poprawi mozna zamienic solcoseryl na cornere gel. Powiedziala ze za trzy dni zobaczymy jak oko i jezeli bedzie nieciekawie to zaszyje oko na jakis czas... Gdzies na forum czytalam ze szczeniakowi tez zaszyto i mu sie poprawil stan rogowki.
Do psiego okulisty mam w tym momencie kilkaset km wiec odpada.
A wy czym leczylyscie psiaki?

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

dodam, ze dzisiaj weterynarz oczyscil mu czyms oko i zagladal dlugo do niego. WCzoraj czulam sie zlekcewazona. Tak jakby z gory wiedzial ze usunie mu oko (jak zasugerowal) wiec przepisal tylko krople na stan zaplany i sztuczne lzy do tego.
A zaplacilam 2 razy wiecej niz dzisiaj...
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 11:45   #6
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: uszkodzona rogowka

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
Podobno kilka dni temu cos jej sie otarlo o rogowke (sadze ze swierk kolo domu). Poprzedni weterynarz przepisal jedynie cos na stan zapalny ale nic na odnowe nablonka i poprawe stanu rogowki. Wczoraj stan byl kiepski. Ale dziwne mi sie wydawalo, ze nie dal mi chociaz cornere gelu. Dzisiaj pojechalam do innego weterynarza. Okazalo sie, ze stan rogowki jest baaardzo fatalny.Przepisala mi tobex, difadol i solcoseryl (podobno narazie mam to dawc), pozniej jak sie troche poprawi mozna zamienic solcoseryl na cornere gel. Powiedziala ze za trzy dni zobaczymy jak oko i jezeli bedzie nieciekawie to zaszyje oko na jakis czas... Gdzies na forum czytalam ze szczeniakowi tez zaszyto i mu sie poprawil stan rogowki.
Do psiego okulisty mam w tym momencie kilkaset km wiec odpada.
A wy czym leczylyscie psiaki?

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

dodam, ze dzisiaj weterynarz oczyscil mu czyms oko i zagladal dlugo do niego. WCzoraj czulam sie zlekcewazona. Tak jakby z gory wiedzial ze usunie mu oko (jak zasugerowal) wiec przepisal tylko krople na stan zaplany i sztuczne lzy do tego.
A zaplacilam 2 razy wiecej niz dzisiaj...
W jakim mieście mieszkasz ?
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 13:10   #7
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: uszkodzona rogowka

Slask.
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 22:50   #8
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: uszkodzona rogowka

w Katowicach jest okulista,ew Krakow... Poszukam zaraz namiarow na tego w katowicach

Krakow
http://weterynarz-okulista.pl/
Rybnik

http://www.lecznica.net.pl/przychodn...racownicy.html

nie moge znalezc tego z katowic teraz;/

Edytowane przez Garadiela
Czas edycji: 2011-06-28 o 22:56
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 13:03   #9
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: uszkodzona rogowka

hej, moim zdaniem ten drugi wet przepisał dobre leczenie mam nadzieję, że to pomoże, ewentualnie zaszycie oczka na jakiś czas (ale to już ostateczność). Nie zgadzaj się na usunięcie oka, bo wtedy pies traci ponad połowę pola widzenia! Kurcze, co za podejście tego pierwszego, od razu chcieć oko usuwać :[ Życzę zdrowia pieskowi!
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 22:18   #10
jednorazowo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 223
Dot.: uszkodzona rogowka

hej. mojego psiaka kot podrapał po oku jak byl malusienki. mial tez rogowke uszkodzana bodajrze juz dobrze nie pamietam ale weterynarz dal mu zastrzyk i 3razy dzienne wciskałam mu do oczka zapisana masc przez weta. normalnie kupiona w aptece. masci to CORNERGEL I NEOMYCINUM JELFA
do przemywania masc swietlika czy cos takiego ale ja nie przemywałam maly byl zbyt ruchliwy a mascie wciskalam jak spał. tydzien i oczko wyleczone
__________________
jednorazowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 15:30   #11
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: uszkodzona rogowka

Nie wiem, czy wątek aktualny..
Ja mam kicię, w wieku 6 tygodni zaatakował jej oko wirus, dodatkowo zrobił jej się wrzód na oku. Dostała trzy krople: NACLOF, CILOXAN i METACAM (łącznie kosztowały około 100zł). Kicia miała całe oczko białe (jakby pokryte bielmem). Obecnie jest tak, jak na zdjęciu. Przez dwa miesiące zakrapialiśmy jej oczko 3x dziennie tymi kroplami w odstępie 10minut. Teraz kicia widzi . Bliznę na oku ma i zostanie jej ona na całe życie. Ale walczyliśmy o nią, bo jedno oko już straciła.. (urodziła się w boksie końskim i prawdopodobnie zakuła się sianem). Teraz jest radosnym kociakiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0084.jpg (136,9 KB, 40 załadowań)
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 10:50   #12
IraSiad4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Dot.: uszkodzona rogowka

mam nadzieje ze wątek aktualny bo nie wiem gdzie jeszcze patrzeć


Kot wbił w mojemu szczeniakowi pazur w rogówkę! Czy da się uratować oczko..?

Witam,
na początek napiszę że właśnie przeszłam /przechodzę piekło na ziemi gdyż mój 4 miesięczny szczeniak dostał po pyszczku od kota i niestety ten trafił pazurem w oko. Nie słyszałam jeszcze takiego skowytu...rozdarło mi serce.

Od razu pojechałam do Veta. I sytuacja wygląda tak:
- pazur przebił rogówkę w górnej części, zostawił otwór
- piesek ma przepisane 3 maści i 2 kropel ( Naclof, Cornergel, Tobrex, Gentamicin, Sorcoceryl) 4 rzeczy podawane będzie mieć rano u veta + 2 zastrzyki i jedno zakropienie wieczorem ( co muszę robić sam i mnie to przeraża bo ona tak się boi zakrapiania
-nie trze oka więc może to jakaś pociecha , ciągle śpi i na szczęście nie przestała jeść
- powiedziano mi że oko będzie sprawne i jest szansa że wróci do normalności bo zaczynamy szybko działać. Z drugiej strony vet stwierdził ze nie wiedział jeszcze takiego przypadku a pracuje w zawodzie ze 30 lat....
- oczy mojego psa są niebieski jak u huskiego bo to mieszaniec huskiego


Nie pytajcie mnie skąd kot, i tak już jestem na siebie zła że nie zapobiegłam tragedii.
Szczeniak jest ze mną od 6 dni, wzięty ze schroniska i już zaczęłam go przywracać do normalności i teraz to!!! GOD PLEASE!

Jeśli ktoś ma jakieś słowa otuchy że będzie wszystko ok to poproszę. Czy ktoś miał psa z uszkodzeniem rogówki i on wyzdrowiał po takiej kuracji. Martwię się czy straci to piękne niebieskie oko...
Mój vet jest świetny i mówi że wszystko będzie ok ale wiecie jak to jest , chciałabym wiedzieć więcej.

to ona na zdjęciu przed....
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _MG_1111.jpg (20,6 KB, 19 załadowań)
IraSiad4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 19:34   #13
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: uszkodzona rogowka

Cytat:
Napisane przez IraSiad4 Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze wątek aktualny bo nie wiem gdzie jeszcze patrzeć


Kot wbił w mojemu szczeniakowi pazur w rogówkę! Czy da się uratować oczko..?

Witam,
na początek napiszę że właśnie przeszłam /przechodzę piekło na ziemi gdyż mój 4 miesięczny szczeniak dostał po pyszczku od kota i niestety ten trafił pazurem w oko. Nie słyszałam jeszcze takiego skowytu...rozdarło mi serce.

Od razu pojechałam do Veta. I sytuacja wygląda tak:
- pazur przebił rogówkę w górnej części, zostawił otwór
- piesek ma przepisane 3 maści i 2 kropel ( Naclof, Cornergel, Tobrex, Gentamicin, Sorcoceryl) 4 rzeczy podawane będzie mieć rano u veta + 2 zastrzyki i jedno zakropienie wieczorem ( co muszę robić sam i mnie to przeraża bo ona tak się boi zakrapiania
-nie trze oka więc może to jakaś pociecha , ciągle śpi i na szczęście nie przestała jeść
- powiedziano mi że oko będzie sprawne i jest szansa że wróci do normalności bo zaczynamy szybko działać. Z drugiej strony vet stwierdził ze nie wiedział jeszcze takiego przypadku a pracuje w zawodzie ze 30 lat....
- oczy mojego psa są niebieski jak u huskiego bo to mieszaniec huskiego


Nie pytajcie mnie skąd kot, i tak już jestem na siebie zła że nie zapobiegłam tragedii.
Szczeniak jest ze mną od 6 dni, wzięty ze schroniska i już zaczęłam go przywracać do normalności i teraz to!!! GOD PLEASE!

Jeśli ktoś ma jakieś słowa otuchy że będzie wszystko ok to poproszę. Czy ktoś miał psa z uszkodzeniem rogówki i on wyzdrowiał po takiej kuracji. Martwię się czy straci to piękne niebieskie oko...
Mój vet jest świetny i mówi że wszystko będzie ok ale wiecie jak to jest , chciałabym wiedzieć więcej.

to ona na zdjęciu przed....
Pozdrawiam
Na pewno będzie dobrze!! Najważniejsze, że od razu zaczęłaś działać. Moja kicia straciła lewe oko po wbiciu tam pazura/siana czy Bóg wie czego, ale jej to oczko wypłynęło i zrobiła się ogromna gula. Część z tych kropli, które podałaś znam, sama stosowałam na jej drugie oko (wrzód i wirus, również uszkodzona rogówka) i poprawa była ogromna! W tej chwili moja kicia ma tylko bliznę na oku, zachowuje się jak kot, który całkowicie widzi, więc nie ma problemu
Jeżeli wet nie zdecydował o usunięciu oka, to na pewno da je się uratować i nie ma się co martwić.
Może zostanie blizna (tego nie wiem) i psiak będzie miał nieco zniekształcony przez to obraz, ale ma jeszcze drugie oko, więc sobie poradzi!!
Nie wyładowuj złości na kocie, tak się czasami zdarza i zwierzaki nie są temu winne
Psina ma szczęście, że jest u Ciebie i od razu jej pomogłaś, na pewno sobie poradzi najważniejsze jest regularne zakrapianie oczka. Ja swojej kici kropiłam prawie miesiąc, ale efekty są tego warte!
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 19:48   #14
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: uszkodzona rogowka

będzie dobrze, uszkodzona rogówka się zagoi, najważniejsze, żeby teraz pies nie tarł oczka i żebyś mu podawała dokładnie wszystkie leki i nie złość się na kota, bo to tylko zwierzę i nie zrobił tego specjalnie, taką już koty mają naturę, że mają pazury i czasem się nimi bronią.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 20:15   #15
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: uszkodzona rogowka

Popieram to co pisze Esfira bo ja mam kota co miał uszkodzona rogowke a ze jestem za granica to nie chciałam sie wypowiadać , ale jednak napisze ze bardzo ważne jest przestrzegać i podawać leki jakie podał Vet , ja mialam dla kota dwa rodzaje kropli do oczu i miał wykonywany taki specjalny test przed i po kuracji żeby sprawdzić czy uszkodzenie sie zagoilo , bo kotek mógł zostać z uszkodzona rogowka w postaci czarnej plamki na oku , ale leczenie przyniosło spodziewane efekty i kotek widzi normalnie

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2012-03-13 o 20:17
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 12:59   #16
IraSiad4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Dot.: uszkodzona rogowka

Właśnie mija tydzień od wypadku oka i po zakraplaniu oraz zastrzykach co lecza od wewnątrz widać niewielką poprawę. Moja psina widzi na oko tylko pewnie jak przez mgłę gdyż bielmo nadal pokrywa pół gałki.

Jedno jest pewne zakraplanie idzie koszmarnie i musimy stosować wobec niej drastyczne metody żeby dostać się do oka ale wszystko dla jej dobra

A tych którzy martwią się o kota, niech się nie boją ja wiem że zwierze to tylko zwierze reaguje instynktownie i wypadki się dzieją.
Moja sunia miała po prostu pecha.
Niestety jak to szczenie jeszcze nic nie wyniosła z tej przygody, dalej leci do kotów!

Dziękuję za pocieszające komentarze
Odezwę się za tydzień i poinformuje o postepach.

W załączniku zdjęcie jak jej oczko wyglądało jeszcze 5 dni temu.
Teraz jest już ładniej.
xxx
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8988.jpg (93,7 KB, 30 załadowań)
IraSiad4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 07:39   #17
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: uszkodzona rogowka

Trzymam mocno kciuki za prześliczną sunię! Na pocieszenie powiem Ci, że najważniejsze to szybko podjąć leczenie. Ty zareagowałaś natychmiast
Współczuję suni, miałam to samo z własnym okiem i to dwa razy. Raz winny był troczek od kaptura, za drugim razem... pazur mojego psa. To boli, ale odpowiednio leczone błyskawicznie się regeneruje. Ja widzę normalnie, tylko czasem przy zmianach pogody oko się odzywa (ale ja jestem w ogóle meteopatą).
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 07:41   #18
janet232
Przyczajenie
 
Avatar janet232
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Dot.: uszkodzona rogowka

Hej mam podobny problem tyle że mojej suni wbił sie w oko cierń od dzikiej róży. Jak ma sie twój piesek i jak ma sie oczko czy widzi?pozdrawiam
janet232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 22:57   #19
monika_julia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: uszkodzona rogowka

Wczoraj wróciłam z moim maltanczykiem od fryzjera. Po czasie zobaczylam ze drapie oko, ma czerwone i ucieka mu na bok. Dziś rano u weterynarza dowiedzialam się ze ma uszkodzone 3/4 rogówki nożyczkami bądź grzebieniem. Dostał zastrzyk przeciwbólowy który działa tydzień, żel na oko na noc, krople do oczu co godzinę i dodatkowo krople przeciwbólowe. Nie mruzy juz tak oka i nie trze ale cały czas ma czerwone i delikatnie mu tak ucieka na bok. Weterynarz stwierdził ze jest możliwość i to dużą ze oko się z regeneruje bez operacji! Za tydzień wizyta kontrolna, a ja juz szukam innego fryzjera!
monika_julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-23 22:57:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.