Ból dziąsła spowodowany "ósemką" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-07-28, 08:36   #1
mikla91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1

Ból dziąsła spowodowany "ósemką"


Witam. Jestem po usunięciu dwóch dolnych "ósemek" (kwiecień i lipiec). Niestety od jakiegoś czasu zaczęła mi wyrastać kolejna (na górze). Sam ząb mnie nie boli. Dyskomfort u mnie jest spowodowany spuchniętymi dziąsłami i każde ugryzienie czy ruszanie szczęką powoduje ból. Niestety moi rodzice nie mają aktualnie pieniędzy (a jest to koszt 350zł) i mam do Was pytanie:
Czy jest jakiś lek lub środek, który by na jakiś czas znieczulił dziąsła? Czy sachol może pomóc? Pozdrawiam
mikla91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 11:11   #2
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Ból dziąsła spowodowany "ósemką"

sachol to raczej bardzo delikatny żel, mi osobiście nie pomógł
jak mi się zrobiło zapalenie od ósemki takie, ze spuchł mi policzek to dostałam od lekarza antybiotyk na stan zapalny i zwykłe przeciwbólowe (w moim przypadku zapisał mi efferalgan codeine)
ale ja ciągle mam te zęby, nic nie usuwałam
radze iść do normalnego lekarza on ci da co trzeba
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 12:43   #3
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Ból dziąsła spowodowany "ósemką"

Przede wszystkim usunięcie zębów (ekstrakcje) można wykonać całkowicie bezpłatnie w ramach NFZ, a więc z takiej formy leczenia proszę skorzystać.
Okolice wyrzynających się ósemek należy delikatnie, ale bardzo starannie szczotkować. Jamę ustną można płukać płukankami, które mają działanie przeciwzapalne i znieczulające np. Tantum Verde. Przy nasilających się bólach można ogólnie przyjąć środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Miejscowo obolałe dziąsło można posmarować maścią Trascodent, która jest dostępna w aptece bez recepty. Ponadto płukanie jamy ustnej naparem z rumianku lub Dentoseptem może także przynieść ulgę.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 17:29   #4
Ankika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Dot.: Ból dziąsła spowodowany "ósemką"

Pamiętam moje straszne problemy z wyżynającymi się ósemkami.Mam małą szczękę i ciasno ustawione zęby dlatego na te ósme zęby niewiele było miejsca i zapewne dlatego tak się z nimi męczyłam.Cała szczęka bolała mnie tak strasznie że aż musiaam brać zastrzyki przciwbólowe bo zwykłe tabletki nie pomagały.Dziąsło zaczęło podchodzić ropą i wtedy musiałam codziennie chodzić do stomatologa na przepłukiwanie wodą utlenioną.Dopiero po kilku dniach takie płukanie przyniosło efekty i ból pomału zaczął mijać.Ale potem gdy znów czulam że coś tam bardziej mi puchnie i zaczyna mocniej boleć to już sama sobie tekie płukanie robiłam. Gdybyś chciała sama spróbować to pamiętaj że to nie może być sama woda utleniona tylko rozcieńczona jeśli dobrze pamiętam to na pół szkl przegotowanej chłodnej wody ma być łyżeczka wody utlenionej.Nabierasz to do strzykawki i psikasz dokoła wyżynającego się zęba,jeśli się da to tak pod dziąsło .Powinno się lekko pienić.
Ankika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 18:45   #5
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Ból dziąsła spowodowany "ósemką"

mi osobiscie Sachol żel wogóle nie pomogł. Za to dentosept spisał się świetnie! polecam.
Mi również spuchnęły policzki nie mogłam ruszać szczęką.
Zdecydowałam sie na wyciecie kawałka dziąsła by żąb urusł. Jedną ósemke usunęłam i już mnie nic nie boli.,
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.