Kolposkopia - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-26, 21:35   #1
MartiniBianco
Raczkowanie
 
Avatar MartiniBianco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 249
Arrow

Kolposkopia - wątek zbiorczy!


Czy któras z Was miała już ja robioną? Czy to badanie jest bolesne albo piekące? Może wrocławianki mogły by powiedzieć gdzie je mozna wykonac i ile kosztuje...Musze je zrobić i zalezy mi na dobrym specjaliście do tego sie jeszcze strasznie boje...
__________________
Ćwiczę do upadłego... silną wolę... przy lodówce
MartiniBianco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 22:51   #2
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Kolposkopia

Zajrzyj sobie na tą stronkę - może to Ci coś pomoże.

http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodc...nia/kolpo.html
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 10:16   #3
corcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 17
Question kolposkopia-proszę o odpowiedzi

Od dwóch miesięcy wybieram się na kolposkopie i wybrać sie nie mogę, bo się po prostu boję i ciągle odkładam to badanie na później. czy ktoś miał może robione takie badanie?? moje podstawowe pytanie brzmi czy jest ono bolesne, bo tego się najbardziej obawiam, jak długo trwa i czy generalnie jest pożyteczne?? dodam, że zdecydowałam sie na nie ze względu na nadżerkę i II stopień badania cytologicznego.
czekam na każde info i mam nadzieje ze rowiejecie moje wątpliwości
corcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 10:32   #4
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: kolposkopia-proszę o odpowiedzi

nie miałam robionego, ale słyszałam, że jest bardzo przydatne. tutaj troszkę teorii:
http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodc...nia/kolpo.html
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 10:33   #5
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: kolposkopia-proszę o odpowiedzi

Moja przyjaciólka miała kiedyś to badania, mówiła, że nie jest to zbyt bolesne, tylko nieprzyjemne , z psychicznego pkt widzenia (bo martwisz się, co się tam dzieje). Mówiła, że to wygląda i czuje się mniej więcej tak, jakby ginekolog wkładał wziernik .
Samo badanie nic ją nie bolało, tylko troszeczkę moment, gdy ginekolog pobierał wycinki (porównywała to do lekkiego uszczypnięcia)



tutaj znalazłam stronkę, gdzie jest fajnie wyjaśnione :
http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodc...nia/kolpo.html


powinnaś pójśc jak najszybciej na to badanie, to jest bardzo ważne badanie i szybkie wykrycie wszelkich zmian może naprawdę uchronić Cię od poważnych następstw.


edit: Wizażanka powyżej już podała tę samą stronkę

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2007-09-10 o 10:37 Powód: dopisek
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 18:44   #6
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: kolposkopia-proszę o odpowiedzi

radze przeszukac forum bo bylo juz na ten temat pisane. Na gorze strony jest nawet pczyczepiony watek o kolposkopii.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 07:55   #7
zorka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Question kolposkopia

Witajcie! Mam pytanie odnośnie badania kolposkopijnego, czy ktoraś z was byla na takim badaniu, moja pani ginekolog zalecila mi udac sie na to badanie, ale mam troche obawy, tymardziej,ze wyslala mnie to faceta ginekologa,a nie ukrywam krepuje sie Napiszcie jak wyglada to badanie, jak dlugo trwa itd dziekuje za wszelkie informacje
zorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-03, 09:03   #8
0810Ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do 0810Ma
Smile Dot.: kolposkopia

Witaj!

Nie masz się czego obawiać! Miałam to badanie robione w zeszłym tygodniu. Jest bezbolesne i także u lekarza - faceta. Mężczyżni są nawet delikatniejsi. Badanie jest nieraz konieczne aby zdiagnozować przyczynę problemu. Badanie trwa ok. 10 min. Lekarz ocenia zmiany pod mikroskopem. Ja miałam podejrzenie o polip do usunięcia a okazało się że nie ma żadnych niepokojących zmian - jedynie jakiś pęcherzyk na szyjce macicy, z którym się nic nie robi.
Więcej strachu jak boleści a po co żyć w niepewności. Zyczę powodzenia i odwagi!!!
Pozrdrawiam.

M.M.
__________________
M.M.
0810Ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 12:48   #9
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: kolposkopia

Cytat:
Napisane przez zorka22 Pokaż wiadomość
Witajcie! Mam pytanie odnośnie badania kolposkopijnego, czy ktoraś z was byla na takim badaniu, moja pani ginekolog zalecila mi udac sie na to badanie, ale mam troche obawy, tymardziej,ze wyslala mnie to faceta ginekologa,a nie ukrywam krepuje sie Napiszcie jak wyglada to badanie, jak dlugo trwa itd dziekuje za wszelkie informacje
wyszukiwarka sie klania...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 17:13   #10
Kachna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

hej,ja miałam robioną kolonoskopie jakiś czas temu jak leżałam w szpitalu miałam robione badania i przy okazji kolonoskopie nic nie bolało,szczerze powiem ze ja dostałam znieczulenie i za dużo nie pamiętam z tego badania ale na pewno nie jest bolesne pozdrawiam
Kachna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 21:39   #11
zorka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
kolkoskopia

Witajcie! Dziewczyny czeka mnie badanie - kolkoskopia, nie wiem chyba dobrze napisalam, szukalam podobnego watku,ale nie moglam znalesc, najwyzej jak jest to wyslijcie link moje pytania dotycza :

1.jak wyglada badanie
2.cena
3.mam teraz dziwna brazowa wydzieline, czy moge udac sie na to badanie, nie ma przeciwskazan
dziekuje za wszelkie odp
zorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-11, 21:43   #12
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: kolkoskopia

Cytat:
Napisane przez zorka22 Pokaż wiadomość
Witajcie! Dziewczyny czeka mnie badanie - kolkoskopia, nie wiem chyba dobrze napisalam, szukalam podobnego watku,ale nie moglam znalesc, najwyzej jak jest to wyslijcie link moje pytania dotycza :

1.jak wyglada badanie
2.cena
3.mam teraz dziwna brazowa wydzieline, czy moge udac sie na to badanie, nie ma przeciwskazan
dziekuje za wszelkie odp
chyba raczej chodzi o kolposkopię
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 21:51   #13
zorka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: kolposkopia

masz racje przejzyczylam sie, SORKI
zorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 21:33   #14
A_K
Raczkowanie
 
Avatar A_K
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 218
GG do A_K
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

podnose wątek. Jestem zainteresowana jaka jest cena takiego badania i gdzie takowe można zrobić? Bo chyba nie w każdym gabinecie ginekologicznym ? Bardzo porsze o odpowiedź
A_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 11:11   #15
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

Ja jestem w 16 tygodniu ciąży i za 2 tygodnie będę miała robione to badanie. Pan doktor kazał się przygotować na koszt 80 zł. Jestem z Elbląga i u nas nie każdy lekarz wykona to badanie z tej prostej przyczyny, że potrzebny jest odpowiedni sprzęt.
Mam również pytanie - czy do tego badania trzeba się jakoś specjalnie przygotwać? Tzn. na jednej ze stron wyczytałam, że na kilka dni przed badaniem nie można współżyć, ale lekarz nie informował mnie o tym (było zamieszanie, kiedy ostatnio byłam na wizycie, więc może zapomniał). Może wiecie Dziewczyny coś na ten temat więcej niż ja?
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 08:54   #16
czikicziki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 451
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez A_K Pokaż wiadomość
podnose wątek. Jestem zainteresowana jaka jest cena takiego badania i gdzie takowe można zrobić? Bo chyba nie w każdym gabinecie ginekologicznym ? Bardzo porsze o odpowiedź
U mnie w Warszawie za to badanie będę płacić 200zł.
Idę na nie 26.06 i trochę się boję ale bardziej tego, że tego nie znam niż bólu. W sumie co tam może boleć Dyskomfort to wiadomo ale myślę, że nie ból jako taki. Badanie to nie wszędzie da się wykonać, potrzebny jest specjalista i sprzęt- trzeba poszukać. Co do przygotowania to wszystko jest naprawdę fajnie napisane w linku, który już kilka Dziewczyn podało wyżej.

EDIT - Jestem po Nic nie boli, nic nie piecze, więcej było strachu niż to warte. Naprawdę NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ! Kilka minut oglądania szyjki pod mikroskopem (nawet bez dotykania miejsc intymnych, lekarz patrzy z pewnej odległości a "wewnątrz" jest "zamocowany" tylko wziernik)

Edytowane przez czikicziki
Czas edycji: 2009-06-29 o 14:07
czikicziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:42   #17
ewelajna1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Kolposkopia to nie koniec swiata

Hej dziewczyny chcialabym wam dodac troche otuchy , wiec moj strach przed kolposkopia zaczol sie gdy tylko moj gin. mnie skierowal na to badanie , dziwilo mnie to ze skierowal mnie na nie przed badaniem cytologi...myslalam ze przy zwyklym badaniu zobaczyl cos podejzanego i nic mi nie powiedzial , czekalam na badanie dwa tygodnie byly to dwa tygodnie w ciaglym stresie , ciagle o tym myslalam , wkoncu dzis bylam na badaniu i okazalo sie ze to nie takie straszne , jest troche nie przyjemne mnie troche pieklo ale owiele gorsze jest to czekanie czy wkoncu cos lekarz powie , i powiedzial ze wszystko wpozadku malutka nadzerka ktorej nie trzeba leczyc , macica w stanie tzw. ksiazkowym czyli idealna ... Kamien mi z serca spadł ...Lekarz ktory robil mi te badanie byl bardzo mily , wszystko mi wytlumaczyl i powiedzial ze to nie koniec gdy lekarze wysylaja na te badanie to wcale nie musi byc rak i wcale nie trzeba wpierw zrobic cytologi , u mnie moj ginekolog podejrzewal grzyby w tym wlasciwie celu do niego poszlam i w tym celu wyslal mnie na kolposkopie by zobaczyc co tam sie dzieje ... okazalo sie ze grzybow niemam wszystko wporzatku , tylko malutka nadrzerka . Bardzo sie ciesze ze wszystko ok i nastepna wizyta za rok czyli norma . Choc badanie nie jest przyjemne mimo to polecam wam to bo tak jak powiedzial mi lekarz ktory to robil to badanie zwiewa wszystkie podejzenia przez to badanie wiadomo jest wszystko . Dlatego dziewczynki nie bojcie sie tego badania , gdy bedziecie czekac po pare lat i nic nie bedziecie robic wtedy mozecie sie bac ... pozdrawiam was goraco wrazie pytan i pomocy prosze o kontakt email.buziaki
ewelajna1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 14:29   #18
majamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 122
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

kochane dziewczyny ...Niewiem gdzie szukac pocieszenia niewiem juz co myslec....Dzis o 21.30 jade na kolkoskopie....Od pewnieo czasu mnie rwie piecze swiedzi tam gdzies głeboko..Robiłam juz 2 razy ostatnio usg wszystko w porzadku nic niewidac....Niewiem co to jest ....10 lat temu miałam wycinane zrostu i to własnie mniejwiecej jest w tym miejscu.....Miaółam juz kolkoskopie robiona rok temu wszystko ok......DZis umieram chodze po domu i rycze......Mam 3 letnie blizniaki.........które teraz spia.....Naczytałam sie dzis w necie teraz sie boje ze jestem chora.......STrasznego mam doła...Odezwe sie po wizycie......Napiszcie prosze czy kolkoskopiawykryje jakby cos mi urosło w pochwie? Bo mam takie wrazenie ze cos tam mam......SCiskam was/....błaam odpiszciebardzo sie boje
majamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 16:19   #19
SweetLips
Raczkowanie
 
Avatar SweetLips
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szafa
Wiadomości: 135
Dot.: kolposkopia-proszę o odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez corcia Pokaż wiadomość
Od dwóch miesięcy wybieram się na kolposkopie i wybrać sie nie mogę, bo się po prostu boję i ciągle odkładam to badanie na później. czy ktoś miał może robione takie badanie?? moje podstawowe pytanie brzmi czy jest ono bolesne, bo tego się najbardziej obawiam, jak długo trwa i czy generalnie jest pożyteczne?? dodam, że zdecydowałam sie na nie ze względu na nadżerkę i II stopień badania cytologicznego.
czekam na każde info i mam nadzieje ze rowiejecie moje wątpliwości
Kolposkopia jest bezbolesna, trwa chwile - dostajesz zdjęcia szyjki macicy wraz z opisem. Trzeba tylko kilka dni przed badaniem nie współżyć, nie używac globulek bo to moze spowodowac błędny obraz jeżeli jest stan zapalny to równiez moze wyjść błedny obraz. Ja też miałam nadżerke ( ektopie) i II stopien bad. cyt. - ale na kolposkopii wszystko dobrze wyszło - chociaż bardzo się bałam. Nadżerka została juz wymrożna i wszystko jest ok. Trzymam za Ciebie kciuki, wszysko bedzie dobrze.
SweetLips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 08:00   #20
kciusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Kolposkopia

Witam,

szukam na forach czy ktoś miał taki zabieg w narkozie ale nie moge znajść nic na ten temat.

Mam od ponad dwóch lat nadżerkę, przez rok miałam stan zapalny mały, od września 2009 mam stan zapalny średni. Ginekolog poradził, żebym zrobiła kolposkopie. Oczywiście powiedział, że mogę to zrobić u niego za 180 zł + 60 zł jeśli trzeba będzie pobrać wycinek. Udałam się do szpitala, zrobią mi to bezpłatnie tylko trzeba mieć skierowanie.

Dziś byłam zapisać się na zabieg. Lekarz powiedział, że zrobią mi ten zabieg w narkozie. Mam przyjść z piżamą i kapciami, no i założyć kartę pacjenta. Zabieg będzie o 7:30 a około południa powinnam wyjść. Trochę się boje tej narkozy. Ginekolog prywatny powiedział, że to badanie trwa 10-15 minut i wszystko będe widzieć na monitorze, a w szpitalu pod narkozą, nie wiem dlaczego. Najgorsze, że nie będe wiedzieć co oni mi zrobią. Kiedyś miałam narkoze ale przy wyrywaniu migdałów i długo po niej spałam i na dodatek zemdlałam z głodu. A tego dnia mam jeszcze o 17:00 egzamin na studiach :/

Czy ta narkoza jest konieczna? Czy ktoś miał kolposkopie pod narkozą?

Z góry dziękuje za odpowiedź
kciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 11:09   #21
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Kolposkopia

Ja miałam gastroskopię, to co innego. 1Zrobili mi na żywca. Więcej bym się bez narkozy nie podjęła
to masz opis badania
http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodc...nia/kolpo.html
Tyle, że z tym znieczuleniem jest różnie, mogą pobierać szczypane urywki jak w gastroskopii bez znieczulenia. Okropność. Zapytaj lekarza, czy narkoza jest konieczna, czy nie wystarczy miejscowe znieczulenie
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2010-08-17 o 11:10
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 11:53   #22
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Kolposkopia

Sama kolposkopia nie wymaga narkozy - miałam ją robiona kilka razy. Natomiast chcą Ci pewnie podać narkozę do zrobienia wycinka - do tego jest to już konieczne. Mnie też niestety czeka pobranie wycinka i mam już skierowanie do szpitala...
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 15:32   #23
nikak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

Jestem zapisana na kolposkopie bo byłam na badaniu cytologicznym i okazało się, że w moim przypadku nie da się go przeprowadzić (jestem dziewica i nawet najmniejszy wziernik okazal się za duzy). Lekarz powiedzial, że musi na moją kolposkopię pożyczyć narzedzia od laryngologa
nikak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 14:24   #24
Julia2014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

A ja mam takie pytanie, ponieważ skierowano mnie na kolposkopie do spzitala i powiedziano ze będe musiała zostac tam 2 dni... nie wiecie może czemu tak jest, skoro samo badanie jest takie krótkie?
Julia2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 02:59   #25
momej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

Może nie tylko kolkoskopia będzie robiona albo może potrzebują jej dla dopotwierdzenia? Przecież kolkoskopie można robić u ginekologa prywatnie (ja robiłam u dr Świdraka). No i nie boli, więc się nie ma czym stresować
momej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 16:29   #26
Treissi
Raczkowanie
 
Avatar Treissi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 296
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

Dziewczyny ja również dostałam skierowanie na kolposkopię. Obecnie stosuję krążek antykoncepcyjny. I niestety mimo tego, że od kilku godzin przeszukuje internet, nie mogę znaleźć, żadnych informacji czy powinnam przerwać antykoncepcję w związku z tym badaniem, a może wyjąć krążek na czas badania... Może któraś z Was wie? Jakoś nie pomyślałam, żeby zapytać o to swojego lekarza, a On sam z siebie też nic o tym nie wspomniał.
Odnośnie przygotowania do badania wyczytałam tylko, że nie należy współżyć 2-3 dni wcześniej, nie poddawać się badaniu gin. i nie stosować leków dopochwowych (nie wiem czy krążek można zaliczyć do leków?).
__________________
Prawda jest najcenniejszą rzeczą jaką mamy, więc oszczędzajmy ją – Mark Twain

Grzeczne dziewczynki idą do raju,
Niegrzeczne mają raj na ziemi.
Treissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 14:47   #27
Maayke
Przyczajenie
 
Avatar Maayke
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 13
GG do Maayke
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

Ja robiłam kolposkopie tzw. rozszerzoną we Wrocławiu u dr Michała Maciejewskiego prywatnie w MediConcept(tel. 71 339 90 36). Mój ginekolog (lek. Huzarski) wysłał mnie na zabieg po wyniku z cytologii - 3 grupa i w związku z nieleczoną nadżerką.
Nic nie bolało- a miałam pobierane dwa wycinki. Nie jest to komfortowe badanie bo wiąże się z wkładaniem kamery... ale nie ma co panikować. Sam zabieg kosztował 250 zł + dwa wycinki, które miały kosztować 30 zł 'od sztuki', a jak się okazało zapłaciłam w sumie 285 zł. Wyniki dostałam już po tygodniu. Jedyny minus jest taki, ze wszystko napisane jest po łacinie wiec bez konsultacji z lekarzem się nie obejdzie.
Radzę nie czekać tylko się badać - bo nic nie boli... lekkie uszczypnięcie. Wycinek miałam pobierany z szyjki macicy,a tam unwerwienie już jest słabe - co potwierdza sie przy prawidłowym zaaplikowaniu tamponu... prawda dziewczyny? Dodam, że sama lubię wyolbrzymiać pewne rzeczy
__________________
..::Nie ma innego wszechświata prócz wszechświata ludzkiego- wszechświata ludzkiej subiektywności::..

Edytowane przez Maayke
Czas edycji: 2011-11-12 o 14:51
Maayke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 18:12   #28
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Treissi Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja również dostałam skierowanie na kolposkopię. Obecnie stosuję krążek antykoncepcyjny. I niestety mimo tego, że od kilku godzin przeszukuje internet, nie mogę znaleźć, żadnych informacji czy powinnam przerwać antykoncepcję w związku z tym badaniem, a może wyjąć krążek na czas badania... Może któraś z Was wie? Jakoś nie pomyślałam, żeby zapytać o to swojego lekarza, a On sam z siebie też nic o tym nie wspomniał.
Odnośnie przygotowania do badania wyczytałam tylko, że nie należy współżyć 2-3 dni wcześniej, nie poddawać się badaniu gin. i nie stosować leków dopochwowych (nie wiem czy krążek można zaliczyć do leków?).

Z tego co wiem, krążek anty nie przeszkadza. Wycinki pobiera się z tarczy szyjki, a krążek jest założony na szyjkę. I działanie jego jest ogolnoustrojowe. Chodzi im o to, zeby nie stosowac zadnych globulek, masci etc.
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 04:53   #29
wandseku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 58
Dot.: Kolposkopia - wątek zbiorczy!

a czy we Wrocławiu jest oprócz dr Świdraka ktoś kto dobrze wykonuje ten zabieg?
wandseku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:57   #30
szyszunia1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Kolposkopia

Witajcie,
dostałam wyniki cytologii wykryto wirus HPV gr.III CIN 1, mam miec robioną kolposkopie i teraz mam pytanie kiedy pobierany jest wycinek? Czy przy mojej grupie jest on pobierany? Od czego to zalezy? Prosze o odpowiedz jestem przerażona.:w hat:
szyszunia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-29 16:44:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.