podwójna macica - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-24, 18:10   #571
Lilyiana
Raczkowanie

Dot.: podwójna macica

Hej dziewczyny kończymy 25 tydzień wszystko jest ok. Lekarka powiedziała mi, że przytyłam raczej symbolicznie 5kg. I ode mnie teraz zależy masa urodzeniowa małego. Dziecko mieści się w normie, ale jest drobne. Choć może się okazać, że nawet jeśli będę jeść więcej- dziecko i tak będzie ważyć mało, bo to kwestia genów. Jem więcej i boli mnie żołądek. Sama nie wiem czy pakować w siebie na siłę.

Edytowane przez Lilyiana
Czas edycji: 2011-11-24 o 18:16
Lilyiana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 19:43   #572
kootekk
Zakorzenienie

lilyiana super ze wszystko jest ok, z tym jedzeniem to nie wiem co ci poradzic, powiem ci jak sytuacja u kolezanki wygladala: jej maly w 32tc wazyl okolo 1kg czyli bardzo malutko, a ona sama babsko jak nie wiem, nie jadla za duzo a tyla, prowadzila siedzacy tryb zycia, w ciazy pracowala od 9do 17stej siedzac caly dzien i cos tam przegryzala, az w koncu lekarz sie zbuntowal i kazal lezec i jesc, dziewczyna lezala, odpocywala spacerowala i jadla i dziecko w ciagu 3 tyg dobilo do ponad 2kg

moze jedz jakies lepsze rzeczy typu nie wiem owoce, warzywa to na co masz ochote, nie wciskaj ale sprubuj wiecej zjesc anoz widelec pomoze

kootekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 18:40   #573
Trinette
Zakręcony Chochlik

Możecie polecić dobrego lekarza z Warszawy - specjalisty od tych spraw?

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 11:01   #574
Zosia2222
Przyczajenie

cześć więc jestem kolejnym dowodem na to ,że można z wadą macicy donosić ciążę(dwie macice oddzielna i 2 szyjki i przegroda w pochwie ). teraz mam juz 5 miesięcznego synka dużo w ciąży leżałam, żeby nic sie nie stało. Powodzenia dla wszystkich dziewczyn z wadą!
Zosia2222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 12:23   #575
Ewelina198506
Przyczajenie

Ja też mam dwie macice i dwie szyjki usuniętą przegrodę w pochwie chyba ona przeszkadzała w zajściu obecnie jestem w 21 tc wszystko jest ok żadnych problemów
Ewelina198506 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 12:52   #576
kami35
Przyczajenie

Witam,
Od poronienia nasze starania o dziecko nie przynoszą efektu.
Jest potrzeba dostania się do innego kraju samolotem, lot by trwał 3 godz. (podróż samochodem ponad dobę) Jednak bilety lotnicze należy zakupić już teraz. Może okazać się, iż miesiąc czy dwa przed wylotem zajdę w ciążę.
Czy któraś z Pań z podwójną macicą będąc w ciąży podróżowała samolotem? Kompletnie nie wiemy co zrobić, a kolejna wizyta u lekarza dopiero 16 stycznia.
Pozdrawiam
kami35 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 10:28   #577
Olkowa
Raczkowanie

Hej Dziewczyny!
Witam serdecznie nowe uczestniczki forum i pozdrawiam te które znam.Mam pytanie do mam co mają już dwójkę dzieci.Planuję zajść w ciąże i mieć następne dziecko.Czy drugi raz szybko zachodzi się w ciąże czy to tak samo "skomplikowane"jak za pierwszym razem.Trochę się martwię że z drugim też mi przyjdzie długo czekać.Jak to u was było?
Gratuluję wszystkim mamusiom,i tym przyszłym też życzę wczystkiego najlepszego.Pozdrawiamk laski:
Olkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 17:31   #578
Lilyiana
Raczkowanie

No właśnie jak to jest. Też jestem ciekawa. Teraz zaczynam 32 tydzień jestem pełna wiary, że wszystko będzie dobrze. Mały waży odpowiednio, ja też hi hi. Często myślę o tym jak on wygląda. Jestem bardzo ciekawa co to będzie za charakterek.
Stary 2012-01-12, 20:02   #579
Olkowa
Raczkowanie

http://www.gadu-gadu.pl/ma-dwie-wagi...tm_medium=main Zamieszczam ten link,jakby którejś z Was był potrzebny.
Olkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 09:31   #580
misspassat
Przyczajenie

Witam Elizo Anno mam pytanie dotyczące tego "otworu" otóż ja podobnie jak dziewczyny na forum jestem posiadaczka podwójnej macicy, 2 szyjek i podwójnej pochwy. Jedna szyjka jest niedrożna i zatrzymuje się w niej krew która "rozdyma szyjkę" w związku z tym robią mi "otwór" aby krew wydostała się na zewnątrz. Problem polega na tym że ten "otwór" zarasta. Moje pytanie ile razy robili Ci udrożnienie? I jak to się odbyło?
W moim przypadku lekarze mówią że nie powinnam mieć problemów z zajściem w ciążę ale pewni nie są no i puki co ciąży nie ma. Nie wiem co dalej robić szukam pomocy i nie mogę jej znaleźć wydaje mi się że lekarze podchodzą obojętnie do mojego przypadku
misspassat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 12:15   #581
Lilyiana
Raczkowanie

Hejka kochane powoli kończymy 38 tydzień. Nasz Kubuś urodzi się 5 marca. Na ten dzień planowana jest cesarka. Czy wy szybko mogłyście brać dzieci na ręce. Czy będę potrzebować pomocy pierwsze tygodnie po operacji.
Stary 2012-02-25, 20:56   #582
kootekk
Zakorzenienie

Lilyiana gratuluje juz 38tc! u nas tak bylo ze po CC musialam 12h plackiem lezec, pozniej powoli wstac, nie wiem co z dzieckiem bo moj w inkubatorze lerzal ale innym babkom przynosli mezowie dzieci pokazac a po tych 12 h polozne przynosily i zostawialy albo nie, zalezy jak sie czuly kobiety.

co do pomocy to wszystko zalezy od ciebie jak sie bedziesz regenerowala po CC,u mnie to szybko poszlo bo w sumie nie mialam wyboru, musialam sie pozbierac i jezdzic do malego

ale roznie to bywa
ale napewno 1 tydzien po CC bedzie ciezki, pozniej jak sie rozruszasz to bedzie ok

Stary 2012-03-17, 15:09   #583
Lilyiana
Raczkowanie

Nasz Kubuś urodził się w 38 +6. W poniedziałek odszedł mi czop śluzowy. To nieprawda, że jest albo czerwony albo brązowy, u mnie był jasny- kremowy. Nie wiedziałam, że to to. W piątek mąż zawiózł mnie do szpitala i usłyszałam, że cesarkę będę mieć dopiero we wtorek, bo nic się nie dzieje. Ale ja czułam inaczej- w nocy z piątku na sobotę odeszły mi wody. Kubuś urodził się o 9:08 w sobotę. Ważył 3,300. I miał pogniecioną jedną nóżkę. Byliśmy już u ortopedy i musimy ją teraz ćwiczyć. Ponoć o normalne przy położeniu miednicowym. Jest śliczny. Warto było leżeć przez 5 miesięcy, łykać tonę leków.

Edytowane przez Lilyiana
Czas edycji: 2012-03-17 o 15:10
Stary 2012-04-08, 00:47   #584
perelka_86
Przyczajenie

Witam

Tydzien temu w czwartek mialam laparoskopie i dowiedzialam sie ze mam dwie macice z tym ze jedna ma dobre wymiary jajowod od niej drozny nastomiast druga szczatkowa i niedrozny jajowod troche sie zalamalam tym wynikiem ale jestem dobrej nadzieje prawa strona sprawna.Pozdrawiam i gratuluje malenstw
perelka_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 11:32   #585
asiulkaMAZURKA
Przyczajenie

GG do asiulkaMAZURKA
Smile Dot.: podwójna macica

witam dziewczyny
przepraszam ze tak dlugo nie bylam obecna na forum ale wraz z mezem zajeci bylismy probami o kolejna ciążę he he i udalo sie jestem teraz w 12 tyg ciąży i jestem dobrej mysli choc pierwsze miesiace nie byly latwe 2 razy wyladowalam w szpitalu bo mialam krwawienia ale okazalo sie ze jest wszystko oki. narazie mam zwolnienie z pracy i lerze z nogami do gory cale dnie. w norwegii gdzie obecnie mieszkam troche bagatelizuja sprawe takie mam uczucie chca prowadzic moja ciaze jak normalna dobrze z jednej strony bo nie czuje sie chora choc obawiam sie jak nie wiem i chcialabym zeby wszystko bylo w pozadku tu normalna ciaza jest prowadzona przez polozna albo lekarza pierwszego konaktu i normalnie ma sie 1 gora 2 usg a polozna przez cala ciaze bada tylko mocz krew i mierzy brzuch i slucha serduszka dziecka czasem mam wrazenie ze oni nie wiedza co robia hm udalo mi sie troche wymusic na lekarzach zebym miala czesty kontakt z ginekologiem i mam pierwsze usg (pomijajac 2 razy kiedy trafilam do szpitala z krwawieniem ) pierwsza wizyte u ginekologa jestem cala w nerwach choc licze ze bedzie wszystko oki ze dzidzia bedzie zdrowa a to najwazniejsze. jesli moge prosic napiszcie jak wygladala u was opieka podczas ciazy czy mialyscie jakies dodatkowe badania i co ile powinno byc usg itp. pozdrawiam serdecznie i trzymajcie kciukiiii BUZIAKI
asiulkaMAZURKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 21:12   #586
asiulkaMAZURKA
Przyczajenie

GG do asiulkaMAZURKA

witam dziewczyny dawno mnie nie bylo ale troche sie porobilo jestem juz w 22 tyg ciazy udalo sie po jednym poronieniu juz bylam zalamana ze nic z tego a tu taka niespodzianka hurrrra bedzie sliczna dziewczynka wiec jestesmy zachwyceni zobaczymy jak wszystko sie ulozy ale jestesmy dobrej mysli . gratuluje wszystkim super mamom hi hi mam nadzieje ze niedlugo do was dolacze termin mam na listopad wiec jeszcze troszke.
mam jedno pytanie jak bylo u was jak zachowywala sie wasza druga macica ta pusta czy w niej tak jak u mnie wyksztalcilo sie puste lozysko czy ktoras z was miala taki przypadek i jak to dalej rozwijalo sie w ciazy jak to wyglada przy porodzie ?????

pozdrawiam
Stary 2012-09-10, 19:35   #587
asiulkaMAZURKA
Przyczajenie

GG do asiulkaMAZURKA

witam wszystkich czy nikt juz nie zaglada na to forum czy ja robie cos zle. ciesze sie ze wszystkimi nowymi mamami i jestem dobrej mysli ze tez niedlugo do nich dolacze to juz 30 tydzien i jutro wizyta u ginekologa zaczynam odczuwac stres zwiazany z porodem nasza kruszynka- dziewczynka ulozona jest chyba caly czas glowka do dolu wiec mowia ze raczej SN nie wiem juz sama boje sie jak nie wiem jak to bedzie czy przegroda nie bedzie przeszkadzala i jak to wszystko przebiegnie nie wiem na jutro mam przygotowana liste pytan do ginekologa mam nadzieje ze udzieli mi satysfakcjonujacych odpowiedzi h hi hi dam znac jak sie bedzie wszystko toczylo pozdrawiam wszystkie forumowiczki buziakiii
Stary 2012-11-18, 20:50   #588
ANTERIA
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do ANTERIA

Witam. Zagląda tu ktoś jeszcze? Ja od niedawna wiem że mam podwójną macicę dwie szyjki i podzieloną pochwę. Puki co odłożyliśmy starania o dziecko ale mimo to mam nadzieję że kiedyś się uda puki co biorę jutro ostatnie tabletki orgametrilu i od następnego cyklu dupka na wyregulowanie cyklu. Wiem że to głupie ale skoro ciężko jest ogólnie zajść przy takiej przypadłości to na wpadkę nie ma co w ogóle liczyć pewnie puki co wiem że lepiej żebyśmy jeszcze z dziećmi poczekali teraz ale z drugiej strony wiem że jak nie wpadniemy to jeszcze będziemy tak czekać i czekać i nie wiem kiedy się zdecydujemy a tak to po prostu za nas by zdecydowało. Ale od diagnozy to już na to nie liczę nawet Jeżeli ktoś jeszcze tu zagląda to niech się wypowie, i może pociągniemy dyskusję
Stary 2012-11-19, 15:03   #589
Kate80
Przyczajenie

Z tego co wiem podwójna macica nie jest żadną przeszkodą w zajściu w ciążę problemy z płodnością tak... każdy przypadek jest inny, ja jestem nie tylko właścicielką podwójnej macicy ale także dwóch szyjek i przegrody w pochwie.. W 2009 roku przez cesarskie cięcie urodziłam zdrową córkę nie miałam żadnych problemów z zajściem w ciążę, planuję niedługo drugie dziecko czy będzie tak łatwo jak w przypadku pierwszego? nie wiem, trudno powiedzieć jestem już po 30-tce a stresowy tryb życia robi swoje..
Kate80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 20:18   #590
asiulkaMAZURKA
Przyczajenie

GG do asiulkaMAZURKA

witam serdecznie wreszcie sie ktos zjawil na forum buziaki dziewczynyyyy
uwierzcie na slowo ja jestem tego dowodem podwojna macica i podwojna szyjka nie przeszkadza zeby zajsc w ciaze a nawet ja donosic ja wlasnie jestem 5 dni po terminie DONOSILAM jak ktos by mi powiedzial rok temu kiedy poronilam ze szczesliwie donosze nasza coreczke to bym nie uwierzyla a teraz jestem na tym etapie nie moge uwierzyc. nie bylo latwo ale trzeba o siebie bardzo dbac i oszczedzac sie cala ciaze a wszystko bedzie dobrze. trzymajcie kciuki za moje rozwiazanie. odezwe sie jak bedzie po wszystkim. BERDZO DZIEKUJE WSZYSTKIM KOBIETKA ZA WSPARCIE W TRUDNYCH CHWILACH CUDNIE ZE JEST TAKIE FORUMMM . TRZYMAJCIE SIE KOCHANE
Stary 2012-11-23, 05:38   #591
Trinette
Zakręcony Chochlik

Jednym słowem potrzeba dużo pozytywnego myślenia i wiary Ja dzięki Wam już tak się nie martwię.

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 08:31   #592
ANTERIA
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do ANTERIA

Cytat:
Napisane przez asiulkaMAZURKA Pokaż wiadomość
witam serdecznie wreszcie sie ktos zjawil na forum buziaki dziewczynyyyy
uwierzcie na slowo ja jestem tego dowodem podwojna macica i podwojna szyjka nie przeszkadza zeby zajsc w ciaze a nawet ja donosic ja wlasnie jestem 5 dni po terminie DONOSILAM jak ktos by mi powiedzial rok temu kiedy poronilam ze szczesliwie donosze nasza coreczke to bym nie uwierzyla a teraz jestem na tym etapie nie moge uwierzyc. nie bylo latwo ale trzeba o siebie bardzo dbac i oszczedzac sie cala ciaze a wszystko bedzie dobrze. trzymajcie kciuki za moje rozwiazanie. odezwe sie jak bedzie po wszystkim. BERDZO DZIEKUJE WSZYSTKIM KOBIETKA ZA WSPARCIE W TRUDNYCH CHWILACH CUDNIE ZE JEST TAKIE FORUMMM . TRZYMAJCIE SIE KOCHANE

Gratuluje Skoro już jesteś na tym etapie to na pewno już będzie dobrze. A jak rodzisz? Przez cc czy naturalnie?

Ja sama nie wiem na razie odstawiłam lek Orgametril który miał uregulować mi cykl a @ się nie pojawia ba temperatura zamiast spadać rośnie Ja już sama nie wiem nie liczę że jestem w ciąży po prostu mnie to martwi. Może któraś z was miała podobnie?
Stary 2012-11-28, 08:57   #593
asiulkaMAZURKA
Przyczajenie

GG do asiulkaMAZURKA

27.11 urodziłam śliczna córeczkę o 7:26 ważyła 3100 i miala 49 cm urodziła się przez cesarskie cięcie jednak przez wcześniejsze 14 godz lekarze umierali się ze będzie to naturalnie nie będę wydawać się w szczegóły bo przyjemnie nie było ale wszystkim które maja podwójna macie i do tego przegrode w pochwie polecam i szczerze namawiam na cesarskie bo owa przegrode nie była elastyczna i malenka zatrzymała się w kanale rodnym z rozwarciem 9,5 a akcja nie pasowała się dalej malenka nie mogła się przedostać więc po 14 godz postanowili ze cesarka i córeczka elizabeth jest już na świecie widok mojej kochanej córeczki wynagrodzil wszystko pozdrawiam szczęśliwa mama
Stary 2012-11-30, 11:09   #594
olunia245
Raczkowanie

hej dziewczyny jestem taka jak Wy Obecnie jestem w 12 tyg i jakoś do tej myśli sie przyzwyczaiłam, a tym bardziej po tym jak przeczytalam tyle podobnych historii do moich , które skończyły się szczęśliwie Jak się dowiedziałam o tej wadzie to przepłakałąm z 3 dni. czułam się inna, jakaś taka wadliwa!!! Tearz następną wuizytę mam za tydzień i nie mogę się doczekać a z drugiej strony bardzo się boję!!! Mam prośbę napiszcie mi jak często miałyscie Usg?ja narazie miałam w 5, 7, i 8 tyg i trochę się martwię czy to czasem nie za dużo jak na początek i czy nie uszkodziło mojego maleństwa, bo z tego co czytam są podzielone zdanaia na temat usg!

oczywiście ogromne gratulacje dla szceśliwych mamusiek
olunia245 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 12:13   #595
Nicola1978
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny, kiedyś się z Wami witałam, też jestem podwójna...
Tydzień temu zrobiłam test - tak po prostu, bo źle się czułam, wszelkie zapachy mnie odrzucały. Nie spodziewałam się dwóch kresek, ale jednak. Powtórzyłam test - to samo, zrobiłam Beta HCG i wyszło, że jestem w ok 7 tyg ciąży. Bardzo się cieszę, chociaż moja obecna sytuacja jest nieciekawa - pracowałam bardzo ciężko na umowę zlecenie i zostałam z niczym - bez chorobowego, nic. Pracę zostawiłam, bo zależy mi na dzidzi: biegałam dźwigałam, byłam bardzo przeziębiona, nawet spadłam ze schodków, a mimo to ciąża się utrzymała więc to chyba dobry znak?
Lekarka prowadząca nie potrafiła stwierdzić ciąży i skierowała mnie do "jakiejś" dobrej pracowni USG, bo stwierdziła, że sprzęt w przychodni jest do niczego. W ogóle potraktowała mnie jak przybysza z innej planety, bardzo żałuję, że nie mam pieniędzy na prywatne badania.
Trzymam za Was kciuki dziewczyny i za siebie też
Nicola1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:46   #596
kootekk
Zakorzenienie

Nikola gratulacje i zycze szczesliwego przebiegu ciazy, dbaj o siebie i malenstwo

My z mezem zastanawiamy sie nad 2gim dzieckiem, jeszcze nie teraz ale moze kiedys niestety caly czas chodzi nam po glowie ze moze byc wczesniak znowu i mozemy nie miec tyle szczescia co przy pierwszym wczesniaku, strasznie sie boje, ale chcialabym miec jeszcze jedno dziecko , moze dziewczynke poki co nic nie dzialamy bo raczej sie boimy tego najgorszego..

Stary 2013-01-10, 10:13   #597
Nicola1978
Przyczajenie

U nas skończył się I trymestr więc chyba najgorsze minęło? Wyniki badań książkowe, na USG wszystko wygląda dobrze, dzidzia prawidłowo się rozwija... musiałam lekarza pytać o drugą macicę, bo w ogóle nie było jej widać.
Mam do Was pytanie: czy odczuwacie jakieś bóle? Ja jak dłużej pochodzę (o podbiegnięciu nie ma nawet mowy), albo nawet przeciągam się na łóżku, odczuwam ostre bóle po stronie macicy ciążowej - jakby ciągnięcie, ostre kłucie. Staram się leżeć z podkurczonymi nogami, wtedy jest ok. Mówiłam o tym lekarzowi, kazał brać no-spę. Czy to jest normalne? W końcu u nas jedna macica się rozciąga a druga kurczy, stąd te bóle?
Nicola1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 00:21   #598
olunia245
Raczkowanie

Nikola ja mam tak ze jak chodze to tez mnie kluje i troszke boli, ale wystarczy ze potem poleze troszke z nogami do gory i jest leiej
olunia245 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 09:11   #599
dzidziadziumdzia
Zakorzenienie

Odp: podwójna macica

Widać,że chyba nic tu się złego nie dzieje .

Można z podwójna macica zajść nawet przypadkiem . Byłam w 3 ciazach-2 poronilam. W jedna zaszłam podczas antykoncepcji hormonalnej, a druga w 2 tygodnie po łyżeczkowaniu pierwszej-tylko jeden niezabezpieczony stosunek. Potem urodziła się córka. Teraz chodzę w 4tej ciąży. Była podwójna, ale jedno z dzieci nie przeżyło. Nadal jego jajo jest we mnie natomiast płodu praktycznie nie widać. Drugie dziecko rozwija się prawidłowo.
Oczywiście ciąża nie bez przygód. Był krwotok, nawracający. Prawdopodobnie próba wyrzucenia martwego jaja przez ciało. Z testów genetycznych wynika, że ciąża jest obarczona zwiększonym ryzykiem cukrzycy, nadciśnienia, przedwczesnego porodu tudzież hipotrofii. Kończę 17 tydzień.

Wszystko jest możliwe, jak widać nawet blizniaki . Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Aliska przyszła na świat 18.08.2010
. Witaj Kochanie

Aniołki 05.2009 i 08.2009 oraz Aniołek bliźniak 03.2013
dzidziadziumdzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 09:14   #600
kootekk
Zakorzenienie

Dot.: Odp: podwójna macica

dzidziadziumdzia gatuluje ciaży ja tez byłam w blizniaczej ciazy ale jedno sie nie rozwijało i po drodze gdzies znikneło, u mnie ten problem ze mam policystyczne i kiepsko z owulacja

no a moj wczesniak tez hipotroficzny czy jak to sie odmienia

trzymam kciuki za donoszone i zdrowe dzieciątko bo z tego co pamietam z pierwszym dzieciatkiem nie mialas zadnych problemow nie?

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości