Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-18, 08:42   #271
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Stative Pokaż wiadomość
Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne, dwuskładnikowe. Ostatnią tabletkę (21) wzięłam normalnie. I dostałam krwawienie po odstawieniu. 8 dnia kiedy miałam wziąć tabletkę uprawiałam seks bez zabezpieczenia z moim chłopakiem. Doszło do wytrysku. Następnego dnia nie wzięłam już żadnej tabletki ponieważ ich nie wykupiłam. Dodam jeszcze, że ostatnia tabletkę wziąłem 05.01, a plamienie wystąpiło 09.01. zbliżenie miało miejsce 13.01.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
A jak brzmi pytanie?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 08:56   #272
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Stative Pokaż wiadomość
Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne, dwuskładnikowe. Ostatnią tabletkę (21) wzięłam normalnie. I dostałam krwawienie po odstawieniu. 8 dnia kiedy miałam wziąć tabletkę uprawiałam seks bez zabezpieczenia z moim chłopakiem. Doszło do wytrysku. Następnego dnia nie wzięłam już żadnej tabletki ponieważ ich nie wykupiłam. Dodam jeszcze, że ostatnia tabletkę wziąłem 05.01, a plamienie wystąpiło 09.01. zbliżenie miało miejsce 13.01.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zrób test po dwóch tygodniach. Szanse nie są za duże, ale po co tak ryzykować, wiedzac że nie masz tabletek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 17:44   #273
imjustasking78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć, nie wiem czy to dobry wątek, ale mam dość wazne pytanie. Mam 19 lat i od roku biorę tabletki Diane 35 ze względu na problemy hormonalne. Ostatnio spytałam lekarza ginekologa, czy dostałabym takie tabletki, przy których nie musiałabym robić przerwy co 21 dni, bo ze względu na tryb życia, jest to dla mnie baaardzo uciążliwe. On powiedział, że mogę brać dalej Diane, a przerwę zrobić po 3 blistrach. Jestem już po 2 takich długich cyklach i zaczęłąm się zastanawiać, czy jest to dobre dla mojego organizmu. Czuję się bardziej zmęczona, mam wrażenie że przytyłam o 10 kilo, czasem lekko pobolewa mnie brzuch. Fakt, jest to dla mnie wielka ulga, że nie musiałam robić przerw, ale obawiam się jak to wpłynie na moje zdrowie. Moje pytanie do Was brzmi, czy jest to na pewno bezpieczne dla organizmu? Lekarz niby zapewniał, ze tak, ale ja jestem taka znerwicowana, że obawiam się o każdy szczegół w moim życiu Póki co nie mam zamiaru rezygnować z tabletek, bo ułatwiają mi bardzo życie (dzięki nim wyleczyłam trądzik i pozbyłam się okropnych bóli). Czy lepiej dla organizmu będzie brać zamiast 63 tabletek, 42 tabletki? I najważniejsze, czy organizm da radę w ogóle wrócić do normalności po ewentualnym odstawieniu biorąc teraz po 63 tabletki?
Aha chciałam tylko dodać, że wizytę u lekarza mam dopiero za dwa miesiące, a chciałabym się JUZ poradzić kogos, kto ma większą wiedzę na ten temat niż ja

Edytowane przez imjustasking78
Czas edycji: 2019-01-20 o 18:35
imjustasking78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 20:02   #274
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

A czemu już piszesz o odstawieniu? Jeśli twoje badania są w porządku to nie ma potrzeby odstawienia antykoncepcji.

Musisz się obserwować.
Jedne nie poczują zmiany, inne wręcz przeciwnie. O wszystkim mów ginowi i niech on dobierze odpowiednie leczenie.
A nie myślałaś o tabletkach 21+7 placebo? Te placebo pomagają pamiętać o tabletkach bo bierzesz je każdego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 19:59   #275
Ritsuo
Przyczajenie
 
Avatar Ritsuo
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Zmiana tabletek z silniejszych na słabsze

Cześć dziewczyny! Jestem przy końcu drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Belara, ostatnio lekarz przepisał mi inne, Vines, ze względu na uciążliwe skutki uboczne. Zauważyłam, że jest to dość duży przeskok hormonalny. Nie ukrywam że się boję Lekarz powiedział, żebym zaczęła to opakowanie normalnie po 7-dniowej przerwie, ale słyszałam że przy zmianie z silniejszych na słabsze takiej przerwy nie powinno się robić. Czy któraś też zmieniała z silniejszych na słabsze i to aż o tyle? Co zrobiłyście, jak zareagował organizm? Czy antykoncepcja zostaje zachowana? Z góry dziękuję za pomoc
Ritsuo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 12:39   #276
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana tabletek z silniejszych na słabsze

Cytat:
Napisane przez Ritsuo Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Jestem przy końcu drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Belara, ostatnio lekarz przepisał mi inne, Vines, ze względu na uciążliwe skutki uboczne. Zauważyłam, że jest to dość duży przeskok hormonalny. Nie ukrywam że się boję Lekarz powiedział, żebym zaczęła to opakowanie normalnie po 7-dniowej przerwie, ale słyszałam że przy zmianie z silniejszych na słabsze takiej przerwy nie powinno się robić. Czy któraś też zmieniała z silniejszych na słabsze i to aż o tyle? Co zrobiłyście, jak zareagował organizm? Czy antykoncepcja zostaje zachowana? Z góry dziękuję za pomoc
Możesz:
1) Połączyć opakowania i w ogóle nie robić przerwy,
2) Możesz wziąć pierwszą tabletkę pierwszego dnia krwawienia z odstawienia;
3) Możesz rozpocząć branie tabletek po 7 dniowej przerwie - tak jak mówił ginekolog i tak też jest napisane na ulotce.

Dwie pierwsze metody to praktyki "starej szkoły" - taka ogólna zasada przechodzenia z mocniejszych preparatów na słabsze. Producent dopuszcza jednak 7 dniową przerwę, więc możesz tak zrobić i też będziesz w 1oo% od razu zabezpieczona. To jak się zachowasz zależy tylko od Twoich preferencji.

Co do reakcji na tabletki - u mnie nigdy nic się nie działo poza krwawieniem śródcyklicznym, co jest absolutnie normalne i nie ma co się nim przejmować.
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2019-01-31 o 12:41
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 16:04   #277
niiiepoprawna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej, czy którejś z was zdarzyło się tak, że krwawienie z odstawienia nie wystąpiło?
niiiepoprawna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-02, 16:36   #278
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez niiiepoprawna Pokaż wiadomość
Hej, czy którejś z was zdarzyło się tak, że krwawienie z odstawienia nie wystąpiło?
Tak, mnie sie zdarzylo.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 16:40   #279
niiiepoprawna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Napisane przez niiiepoprawnaPokaż wiadomość

Hej, czy którejś z was zdarzyło się tak, że krwawienie z odstawienia nie wystąpiło?





Tak, mnie sie zdarzyło.

Powodem była ciąża czy tak zwyczajnie nie wystąpiło?
niiiepoprawna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 07:47   #280
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Post Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez niiiepoprawna Pokaż wiadomość

Powodem była ciąża czy tak zwyczajnie nie wystąpiło?
Nie, nie byłam w ciąży.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 01:03   #281
BAlicja9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Mam problem

Witam, od ponad 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne diane-35, nigdy nie zdarzyło mi się o żadnej zapomnieć, nie miałam przerwy w stosowaniu. Pierwszy raz odkąd zaczęłam je brać, w trakcie blistra pojawiło się krwawienie. Przedwczoraj to były tylko lekko zabarwione upławy, zignorowałam to I stwierdziłam że w przyszłym tygodniu tak czy inaczej wybieram się do ginekologa. Dzisiaj natomiast to nie są już tylko upławy A najzwyklejsza krew... do konca listka zostało kilka tabletek, ja przeczytałam już chyba Cały Internet I mam podejrzenia sięgające od infekcji, poprzez ciążę aż do raka... moje pytanie do Was, miałyście podobną sytuację? Możecie jakoś uspokoić moje zszargane nerwy zanim lekarz mnie oświeci? Dziękuję za odpowiedzi...
BAlicja9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-05, 08:56   #282
ponton_powietrzny
Raczkowanie
 
Avatar ponton_powietrzny
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 200
Dot.: Mam problem

Twój organizm przyzwyczaja się do tabletek, tzn. potrzebuje większej dawki hormonów (w teorii). Gadałam o tym z ginekologiem kiedyś, bo miałam podobnie i właśnie to mi powiedział. Ja przerażona wtedy, czy to znaczy, że nie działają? A on, że działają, bo to taka dawka hormonów, która tak czy inaczej zapobiega ciąży, ale organizm się przyzwyczaił i chce "więcej". Także chyba nie masz się co martwić. Ja tak miałam, kiedy zostawało mi właśnie dosłownie kilka tabletek do końca i to też po jakichś 2 latach od początku stosowania. Bierze je do końca normalnie mimo krwawienia.
__________________
Jest gdzieś we mnie miejsce
o najniższej możliwej energii, bliskiej zeru,
zeru absolutnemu.



But I, I need to be by myself;
I mean: I sing for myself, I bleed for myself, I breathe for myself.




Tego się nie leczy, słowo pękło jak szkło
ponton_powietrzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 10:20   #283
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mam problem

To diane-35 nie wycofali?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 20:41   #284
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Mam problem

Nie wiedziałam ze są jeszcze osoby które stosują diabe antykoncepcyjnie. To świństwo
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 23:10   #285
andzela3199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Post Ginekologia

Cześć , od dwóch dni bolą mnie jajniki a stosuje antykoncepcję ponad rok a do owulacji jeszcze 14 dni...
andzela3199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 07:28   #286
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ginekologia

Cytat:
Napisane przez andzela3199 Pokaż wiadomość
Cześć , od dwóch dni bolą mnie jajniki a stosuje antykoncepcję ponad rok a do owulacji jeszcze 14 dni...
Jaka antykoncepcje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 13:41   #287
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć. Biorę tabletki antykoncepcyjne wcześniej microgynon, a od tego miesiąca vixpo. Do stosunku doszło 18.01, który był zabezpieczony dodatkowo prezerwatywa, a parę dni później dostałam brunatnego krwawienie z odstawienia, a przy kolejnym blistrze zaczął się ból piersi, po skończonym opakowaniu było kolejne krwawienie z odstawienia. Teraz przy zmianie dalej odczuwam jakby moje sutki były wrazliwsze... Dodam, że wykonałam 4 testy ciążowe, 25. 28. 35. I 37. Dnia od stosunku wszystkie wyszły negatywne. Według ginekologa to przez tabletki dlatego zostały mi zmienione, czy może być jakaś inna przyczyna? Np. Podwyższona prolaktyna? Wątpię, żeby aż 4 testy się pomyliły po takim czasie.
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 14:53   #288
asiulek8989
Raczkowanie
 
Avatar asiulek8989
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 218
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dziewczyny, biorę tabletki Vibin Mini, codziennie o 20. W sobotę 16.02 o 20 ku mojemu przerażaniu zorientowałam się, że nie wzięłam tabletki dzień wcześniej w ulotce napisane było, że po pominięciu tabletki z pierwszego tygodnia należy skontaktować się z lekarzem, lekarz jednak nie odbierał i wzięłam dwie na raz, stosunek odbył się w w/w tygodniu w środę, w kolejnym tygodniu dodatkowo się zabezpieczałam, myślicie że są duże szanse na bycie w ciąży?
asiulek8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 20:29   #289
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez asiulek8989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, biorę tabletki Vibin Mini, codziennie o 20. W sobotę 16.02 o 20 ku mojemu przerażaniu zorientowałam się, że nie wzięłam tabletki dzień wcześniej w ulotce napisane było, że po pominięciu tabletki z pierwszego tygodnia należy skontaktować się z lekarzem, lekarz jednak nie odbierał i wzięłam dwie na raz, stosunek odbył się w w/w tygodniu w środę, w kolejnym tygodniu dodatkowo się zabezpieczałam, myślicie że są duże szanse na bycie w ciąży?
Nie, skoro dodatkowo jeszcze się zabezpieczyłas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-27, 21:02   #290
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Mam problem

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam ze są jeszcze osoby które stosują diabe antykoncepcyjnie. To świństwo

Osób biorących tabletki antykoncepcyjne jest mnóstwo i nie sądzę żeby to było większe świństwo niż to, które na co dzień gości w większości lodówek Lepiej się czułam po tabletkach anty niż po wizytach w KFC
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 16:39   #291
Iskierka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 49
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

witam, zmieniając z microgynonu na vixpo lekarz kazal zrobic mi przerwę i zaczac nowe tabletki. Tylko to jest zmiana z wyższej na nizsza dawkę, niby w ulotce jest "Przyjmowanie leku Vixpo należy rozpocząć następnego dnia po zastosowaniu ostatniej aktywnej

tabletki (zawierającej substancje czynne) poprzedniego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej

w dniu następującym po przerwie w przyjmowaniu tabletek poprzedniego środka

antykoncepcyjnego (lub po zastosowaniu ostatniej nieaktywnej tabletki wcześniej stosowanych

tabletek antykoncepcyjnych). " czyli jeśli przyjęłam 5 dnia przerwy pierwszą tabletkę vixpo to od tej pierwszej tabletki jestem chroniona czy trzeba się przez tydzień zabezpieczać?
Iskierka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 20:52   #292
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Iskierka23 Pokaż wiadomość
witam, zmieniając z microgynonu na vixpo lekarz kazal zrobic mi przerwę i zaczac nowe tabletki. Tylko to jest zmiana z wyższej na nizsza dawkę, niby w ulotce jest "Przyjmowanie leku Vixpo należy rozpocząć następnego dnia po zastosowaniu ostatniej aktywnej

tabletki (zawierającej substancje czynne) poprzedniego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej

w dniu następującym po przerwie w przyjmowaniu tabletek poprzedniego środka

antykoncepcyjnego (lub po zastosowaniu ostatniej nieaktywnej tabletki wcześniej stosowanych

tabletek antykoncepcyjnych). " czyli jeśli przyjęłam 5 dnia przerwy pierwszą tabletkę vixpo to od tej pierwszej tabletki jestem chroniona czy trzeba się przez tydzień zabezpieczać?
Jesteś chroniona
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 21:50   #293
Iskierka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 49
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dziękuję!
Iskierka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 12:03   #294
ewciamarchewcia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Mam problem

ja dlatego zrobiłam sobie przerwę na jakiś czas na tabletki antykoncepcyjne bo tak zalezał mi kiedyś ginekolog. niestety, ale organizm faktycznie się przyzwyczaja. lepiej robić sobie przerwę raz na jakiś czas.
ewciamarchewcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 15:14   #295
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Mam problem

Cytat:
Napisane przez ewciamarchewcia1 Pokaż wiadomość
ja dlatego zrobiłam sobie przerwę na jakiś czas na tabletki antykoncepcyjne bo tak zalezał mi kiedyś ginekolog. niestety, ale organizm faktycznie się przyzwyczaja. lepiej robić sobie przerwę raz na jakiś czas.
Przy "normalnych" tabletkach antykoncepcyjnych lepiej takowej przerwy nie robić. Przerwę zalecano kiedyś, kiedy tabletki zawierały bardzo wysokie dawki hormonów i obciążały wątrobę.
Obecnie, tabletki mają o wiele mniejsze stężenia hormonów, więc przerwy nie są konieczne - ba, rozregulowują tylko organizm (zwłaszcza jeśli ktoś robi na przykład półroczną przerwę).

W przypadku Diane-35 sprawa ma się trochę inaczej, bo nie są to tabletki stricte antykoncepcyjne a lek antyandrogenny. I powinien być wypisywany tylko i wyłącznie dla kobiet, które borykają się z nadmierną ilością androgenów we krwi (co się objawia ciężką postacią trądziku, hirsutyzmem, nieregularnymi miesiączkami etc.). Octan cyproteronu, który zawierają owe tabletki, w połączeniu ze stosunkowo wysoką dawką etynyloestradiolu, obciąża wątrobę i co parę miesięcy trzeba sprawdzać poziom aminotransferaz. W przypadku pogorszenia wyników, tabletki trzeba odstawić. I nie należy brać tych tabletek latami, tylko prowadzić kurację do czasu ustania objawów nadmiernej androgenizacji. Później można przerzucić się na lżejszy preparat, np. z dienogestem.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 20:30   #296
Badgaal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dziewczyny! Co robić? Podczas brania tabletek w 2 tygodniu zwymiotowałam i natychmiast wzięłam tabletkę. W blistrze wtedy zostało mi 20, a nie 21 tabletek. Pytanie: wziąć jedna tabletkę z nowego blistra czy po tych 20 zacząć 7-dniowa przerwe? Chodzi o tabletki Levomine Mini. Nie bardzo rozumiem ulotkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 28996E2D-1A20-456C-AD76-617EEB71F3EC.jpeg (234,4 KB, 19 załadowań)
Badgaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 20:57   #297
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Badgaal Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Co robić? Podczas brania tabletek w 2 tygodniu zwymiotowałam i natychmiast wzięłam tabletkę. W blistrze wtedy zostało mi 20, a nie 21 tabletek. Pytanie: wziąć jedna tabletkę z nowego blistra czy po tych 20 zacząć 7-dniowa przerwe? Chodzi o tabletki Levomine Mini. Nie bardzo rozumiem ulotkę.
Możesz zrobić obie wersje.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 21:44   #298
Badgaal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Czyli teraz kończę opakowanie we wtorek wieczorem, to następne zaczynam tez we wtorek wieczorem za tydzień?
Badgaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 22:08   #299
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Badgaal Pokaż wiadomość
Czyli teraz kończę opakowanie we wtorek wieczorem, to następne zaczynam tez we wtorek wieczorem za tydzień?
Teoretycznie zaczynasz nowe opakowanie w środę za tydzień, ale we wtorek też możesz (przerwa będzie miała wtedy 6 dni).
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 10:43   #300
malwinazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Krawienie w 3 tygodniu opakowania tabeletek!

Hej. Chciałam się poradzić/ dopytać czy któraś z Was miała również podobny przypadek.


Biorę tabletki Naraya już od jakieś 7 lat. Ostatnio mniej więcej na początku 3 rządku tabletek zaczęły się u mnie małe plamienia (nie opuściłam tabletki, nie miałam wymiotów, biegunki, nie brałam antybiotyków itd). Trwały jakieś półtorej tygodnia i zakończyły się w czasie 7 dniowej przerwy. Pod jej koniec lekko się nasiliły, więc domyślam, iż było to już krwawienie z odstawienia (zakończyło się nieco szybciej niż standardowo) Teraz zaczęłam już kolejne opakowanie i krwawienia ustały.



Wiem, że takie rzeczy zdarzają się na początku brania, ale po tylu latach...? Dodam iż w międzyczasie przechodziłam zabieg operacyjny i miałam przez to trochę stresu. Czy to możliwe, aby stres spowodował plamienia? Słyszałam też o plamieniach przełomowych. Co myślicie o tym? Macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie?


Wizytę u ginekologa mam zaplanowaną na przyszły tydzień ale chciałabym poznać Wasze zdanie.
malwinazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.