Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-23, 08:04   #4081
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Pisze dla upewnienia się. W ostatnim cyklu miałam dość skąpe krwawienie, w tym również jest skąpe. Jest to normalne przy stosowaniu antykoncepcji że krwawienie z odstawienia staje się skąpe w porównaniu do normalnych miesiączek?

Tak, jest to normalne.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 20:46   #4082
Lloydnj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, szybkie pytanie. Biorę tabletki, chodzę na siłownie i dużo ćwiczę - chciałabym się wspomagać odżywką białkową - wiecie o co chodzi, białko w proszku
Ale na internecie zaczęłam czytać, że takie stosowanie może mieć wpływ na tabletki anty, które biorę (chyba było wspomniane o tryptofanie, że to on może obniżać skuteczność). Odżywkę kupiłam i boję się zacząć.

Pytanie moje - czy któraś z Was suplementuje białko w ten sposób i bierze tabletki? Albo ma rzetelne informacje, że taka odżywka nie wpływa na tabletki?
Moja pani ginekolog "nie wie"
Lloydnj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 08:29   #4083
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, czy magnez rozpuszczalny w wodzie do picia może osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych?
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 08:46   #4084
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy ibuprom zatoki obniża działanie tabletek? I czy tabcin trend albo ibuprofen obniża?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 12:07   #4085
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 07:24   #4086
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam
Czy każdy lekarz robi wam badania z krwi żeby tabletki dobrać oraz próby wątrobowe itd.?
Nigdy tabletek nie brałam chociaż bardzo mi je polecano,na policystyczne jajniki żeby je wyleczyć i wyregulować cykle.
Czy jest dużo skutków ubocznych ich stosowania?
Obecnie jestem w ciąży po ciąży zastanawiam się właśnie nad plastrami lub tabletkami i nie wiem co lepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 07:43   #4087
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2020-02-27 o 07:44
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-27, 09:37   #4088
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja miałam podobne problemy przed miesiączka,jeszcze były one tak wyregulowane,że męczyłam się mocno z PMS czasami nawet miesiąc jak dostałam w końcu okres.
Jak mi miesiączki wypadały czasami co trzy miesiące.
Mogłam rzeczywiście je brać bo w ciąży wyszły różne dolegliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 12:48   #4089
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 13:08   #4090
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jak bym o sobie czytała też tak miałam
Zobaczę jak to będzie po porodzie i jak przyjdzie ta pierwsza miesiączka może coś się wyreguluje w końcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 13:53   #4091
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Witam
Czy każdy lekarz robi wam badania z krwi żeby tabletki dobrać oraz próby wątrobowe itd.?
Nigdy tabletek nie brałam chociaż bardzo mi je polecano,na policystyczne jajniki żeby je wyleczyć i wyregulować cykle.
Czy jest dużo skutków ubocznych ich stosowania?
Obecnie jestem w ciąży po ciąży zastanawiam się właśnie nad plastrami lub tabletkami i nie wiem co lepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Badań krwi nie robi się, by dobrać dobre tabletki. Efekty uboczne i tak mogą cię spotkać. Dobór tabletek to metoda prób i bledow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-27, 15:10   #4092
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Badań krwi nie robi się, by dobrać dobre tabletki. Efekty uboczne i tak mogą cię spotkać. Dobór tabletek to metoda prób i bledow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak wiem,źle się tam wyraziłam badania krwi z tego co wiem zaleca się żeby zrobić na próby wątrobowe przed braniem antykoncepcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 23:10   #4093
Tajfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 197
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Przepraszam, ze tak się wbijam w Wasz wątek ale mam pytanie, baaardzo proszę o pomoc
Ostatnia tabletkę z 21 biorę w poniedziałek wieczór i krwawienie pojawia się zawsze w czwartek rano.
Czy mogę wziąć tabletki z następnego opakowania do piątku, tak żeby krwawienie przychodziło w poniedziałek?
Dziękuje!
Tajfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 17:25   #4094
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Tak wiem,źle się tam wyraziłam badania krwi z tego co wiem zaleca się żeby zrobić na próby wątrobowe przed braniem antykoncepcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak chcesz przed to oczywiście sobie zrób, ogólnie uważam, że dla własnego dobra, samokontroli warto zrobić sobie podstawowe badania przed stosowaniem anty. Jednak to nie jest wyznacznik, że ginekolog wstrzeli się z idealnie dobranymi tabletkami i nie będzie żadnych zawirowań w organizmie. Badania są ważne głównie już w trakcie stosowania, bo na podstawie wszystkich tych parametrów ginekolog może określić, że takie organy jak np. wątroba czy tarczyca poprawnie funkcjonują i nie trzeba przerywać stosowania tabletek.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 17:35   #4095
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny mega panikuje, we wtorek wypiłam trochę Beherówki, w środę włożyłam ring. Dziś zauważyłam plamienie. Nigdzie nie ma składu oficjalnego napoju ale w tych domowych jest dziurawiec. Myślicie, że może to być oznaka odblokowanej owulacji? Wczoraj miałam stosunek przerywany nie wiem czy kupować dzień po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 14:30   #4096
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez _madame_m_ Pokaż wiadomość
Jak chcesz przed to oczywiście sobie zrób, ogólnie uważam, że dla własnego dobra, samokontroli warto zrobić sobie podstawowe badania przed stosowaniem anty. Jednak to nie jest wyznacznik, że ginekolog wstrzeli się z idealnie dobranymi tabletkami i nie będzie żadnych zawirowań w organizmie. Badania są ważne głównie już w trakcie stosowania, bo na podstawie wszystkich tych parametrów ginekolog może określić, że takie organy jak np. wątroba czy tarczyca poprawnie funkcjonują i nie trzeba przerywać stosowania tabletek.
Rozumiem pomyślę po ciąży
Akurat pod opieką edykrynologa jestem bo mam chorą tarczyce.
Zobaczę jeszcze która metoda będzie dla mnie lepsza czy plastry czy tabletki bo ogólnie zawsze bardzo się bałam łykać hormony a teraz na tarczyce muszę codziennie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 19:00   #4097
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 08:59   #4098
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny a czy tabletki bio cynk+selen (w składzie cynk, selen, witamina C 90 mg, witamina E, A, B6) mogą obniżać skuteczność tabletek?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 15:06   #4099
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy tabletki bio cynk+selen (w składzie cynk, selen, witamina C 90 mg, witamina E, A, B6) mogą obniżać skuteczność tabletek?
Nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-02, 20:49   #4100
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny ostatnio w aptece dostałam tabletki w innym opakowaniu. Zawsze miałam te na dole. Na obu opakowaniach jest napisane 0,15mg Desogestrelum+ 0,02mg Ethinylestradiolum) To wystarczy żeby stwierdzić że to te same tabletki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 88057214_521657078761117_5247972658686984192_n.jpg (32,8 KB, 32 załadowań)
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 20:56   #4101
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ostatnio w aptece dostałam tabletki w innym opakowaniu. Zawsze miałam te na dole. Na obu opakowaniach jest napisane 0,15mg Desogestrelum+ 0,02mg Ethinylestradiolum) To wystarczy żeby stwierdzić że to te same tabletki?
Substancja czynna ta sama, takie same dawki, taka sama nazwa.

Widocznie dostałaś tańszą wersję. Z moich obserwacji to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 22:03   #4102
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Substancja czynna ta sama, takie same dawki, taka sama nazwa.

Widocznie dostałaś tańszą wersję. Z moich obserwacji to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z 38 zł zapłaciłam chyba 56 więc nie tak tanio
Ok, dzięki uspokoiłaś mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Substancja czynna ta sama, takie same dawki, taka sama nazwa.

Widocznie dostałaś tańszą wersję. Z moich obserwacji to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z 38 zł zapłaciłam chyba 56 więc nie tak tanio
Ok, dzięki uspokoiłaś mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 22:12   #4103
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Z 38 zł zapłaciłam chyba 56 więc nie tak tanio
Ok, dzięki uspokoiłaś mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Z 38 zł zapłaciłam chyba 56 więc nie tak tanio
Ok, dzięki uspokoiłaś mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to może wcześniej była tańsza?

Albo zwyczajnie inny producent. Ja tak brałam Cipropol. I identyczną cena (co do grosza), identyczna substancja czynna, dawka się zgadza, ale inny producent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:15   #4104
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No to może wcześniej była tańsza?

Albo zwyczajnie inny producent. Ja tak brałam Cipropol. I identyczną cena (co do grosza), identyczna substancja czynna, dawka się zgadza, ale inny producent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok ok żartuję
tak myślałam, że to samo ale chciałam się upewnić
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 09:54   #4105
Jagodaa_saa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny,

Byłam u gina ze względu na kumulację wszystkiego - wczoraj obudziłam się z mega bólem, a tydzień wcześniej miałam kurację Flucofastem. Okazało się ze mam zapalenie pęcherza, dostałam lek i dziś już w sumie przeszło. Lekarz zrobił mi tez USG żeby wykluczyć inne ewentualne przyczyny, ale nic nie wyszło i - nie ma żadnej 3-miesięcznej ciąży 😅😅

Dziś powinnam mieć krwawienie z odstawienia - ani słuchu ani widu, lekki ból brzucha, ale krwi żadnej nie widać. Myślicie, że może mi się opóźnić przez te leki? Na USG ciąży nie ma, a ostatnie 3 miesiące to tabletki + prezerwatywy, więc chyba nawet ja jestem spokojna w miarę 😄

Martwi mnie to tylko, bo mam zacząć brać nowe tabletki i gin powiedział mi, że pierwszą mam wziąć w dzień, kiedy pojawi się krwawienie (dokładnie jak w przypadku rozpoczęcia stosowania tabsow). Ale mam tez świadomość, ze krwawienie może się nie pojawić w ogóle w tym cyklu przez te wszystkie infekcje i leki. Co w takim przypadku? Jak zacząć nowe tabletki? Czy może lepiej jeśli jeszcze poproszę o receptę na jedno opakowanie tych dotychczasowych? Co zrobić? I czy robienie testu sobie darować nawet jeśli krwawienie się nie pojawi?
Jagodaa_saa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 14:07   #4106
AliceSK
Raczkowanie
 
Avatar AliceSK
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 31
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, lekarz przepisał mi winpocetynę na szumy uszne. Czytając ulotkę widzę, że " Rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi przez naczynia mózgowe, naczynia siatkówki oraz w uchu wewnętrznym". Nie wspominałam lekarzowi, że biorę tabletki antykoncepcyjne, ale jeśli zwiększają one ryzyko zakrzepic, to chyba ta winpocetyna będzie dla mnie z dodatkową korzyścią, chyba że jakoś źle myślę?
AliceSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-08, 06:17   #4107
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, pytanie być może wielokrotnie padało, ale za nic nie potrafię w wyszukiwarce znaleźć odpowiedzi... Biorę tabletki Atywia - czy jeżeli około godziny 18 zażyłam tabletkę przeciwbólową (substancja czynna ibuprofen), a ok. godz. 22 tabletkę antykoncepcyjną, to czy tabletka p/bólowa miała wpływa na działanie? W nocy był seks bez zabezpieczenia i teraz się zastanawiam...

Edytowane przez iza89
Czas edycji: 2020-03-08 o 06:22
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-08, 08:02   #4108
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie być może wielokrotnie padało, ale za nic nie potrafię w wyszukiwarce znaleźć odpowiedzi... Biorę tabletki Atywia - czy jeżeli około godziny 18 zażyłam tabletkę przeciwbólową (substancja czynna ibuprofen), a ok. godz. 22 tabletkę antykoncepcyjną, to czy tabletka p/bólowa miała wpływa na działanie? W nocy był seks bez zabezpieczenia i teraz się zastanawiam...
Tabletki przeciwbólowe nie działają negatywnie na antykoncepcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 17:40   #4109
dama66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć.
Dzisiaj rano zażyłam 23 tabletkę (z systemu 24+4). O godzinie ok. 12:45 dostałam jednorazowej biegunki. Niestety nie jestem w stanie sobie dokładnie przypomnieć o której godzinie rano wzięłam tabletkę. Myślę, że było to tuż po godzinie 8:00, na pewno nie po 8:30. Zastanawiałam się czy uznać dzisiejszy dzień jako pierwszy przerwy, na wszelki wypadek, ale wydaje mi się jednak, że tabletka zdążyła się wchłonąć. Nie jestem co do minuty w stanie określić która to była dokładnie godzina. Wiem, że w ulotce jest napisane, że 3-4h, ale moja ginekolog mówiła o 2 godzinach. Rozmawiałam również z koleżanką, która mówiła, żeby się nie przejmować i wziąć jutro normalnie ostatnią tabletkę. Myślicie, że te 3-4h to jest taki czas wydłużony "na zapas" żeby mieć pewność? Gdzieś po godzinie 11:30 czułam już że coś dzieje się w jelitach, ale dopiero silną potrzebę pójścia do toalety odczułam właśnie godzinę później. Czy uważacie, że nie powinnam robić wcześniej przerwy? Zdarzyła się Wam kiedyś taka sytuacja? Nie była to też bardzo ciężka biegunka. Tylko jednorazowa, ale nie bardzo intensywna. Częściowo też lekko zbita, ale w dużej mierze płynna
Pozdrawiam
dama66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 18:11   #4110
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez dama66 Pokaż wiadomość
Cześć.
Dzisiaj rano zażyłam 23 tabletkę (z systemu 24+4). O godzinie ok. 12:45 dostałam jednorazowej biegunki. Niestety nie jestem w stanie sobie dokładnie przypomnieć o której godzinie rano wzięłam tabletkę. Myślę, że było to tuż po godzinie 8:00, na pewno nie po 8:30. Zastanawiałam się czy uznać dzisiejszy dzień jako pierwszy przerwy, na wszelki wypadek, ale wydaje mi się jednak, że tabletka zdążyła się wchłonąć. Nie jestem co do minuty w stanie określić która to była dokładnie godzina. Wiem, że w ulotce jest napisane, że 3-4h, ale moja ginekolog mówiła o 2 godzinach. Rozmawiałam również z koleżanką, która mówiła, żeby się nie przejmować i wziąć jutro normalnie ostatnią tabletkę. Myślicie, że te 3-4h to jest taki czas wydłużony "na zapas" żeby mieć pewność? Gdzieś po godzinie 11:30 czułam już że coś dzieje się w jelitach, ale dopiero silną potrzebę pójścia do toalety odczułam właśnie godzinę później. Czy uważacie, że nie powinnam robić wcześniej przerwy? Zdarzyła się Wam kiedyś taka sytuacja? Nie była to też bardzo ciężka biegunka. Tylko jednorazowa, ale nie bardzo intensywna. Częściowo też lekko zbita, ale w dużej mierze płynna
Pozdrawiam

Jednorazowa biegunka nie osłabia antykoncepcji

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Dziewczyny, miewacie mdłości przy antykoncepcji? Biorę klasycznie tabletki regularnie, co do minuty, ostatnio byłam przeziębiona plus mam problem z ósemką, a łapią mnie czasami mdłości w ciągu dnia...
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.