Ślub humanistyczny - pomysły - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-21, 14:00   #1
Kerju
Raczkowanie
 
Avatar Kerju
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 286

Ślub humanistyczny - pomysły


Cześć!
Planujemy z Narzeczonym wzięcie ślubu humanistycznego. Czy ktoś z Was uczestniczył może w takim wydarzeniu i podzieli się ze mną pomysłami nt. przebiegu takiej ceremonii? Wiem, że są firmy organizujące takie wydarzenia, jednak wolimy, żeby "mistrzem ceremonii" był nasz świadek, który jednak, podobnie jak i my, nie ma doświadczenia w tym temacie. Uroczystość nie powinna trwać więcej niż 20-30 min, jak zapełnić ten czas Oczywiście będziemy składali samodzielnie napisane przysięgi, tylko co dalej? HELP!



Za wszelkie pomysły i sugestie z góry pięknie dziękuję
Kerju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 10:50   #2
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Ślub humanistyczny - pomysły

Cytat:
Napisane przez Kerju Pokaż wiadomość
Cześć!

Planujemy z Narzeczonym wzięcie ślubu humanistycznego. Czy ktoś z Was uczestniczył może w takim wydarzeniu i podzieli się ze mną pomysłami nt. przebiegu takiej ceremonii? Wiem, że są firmy organizujące takie wydarzenia, jednak wolimy, żeby "mistrzem ceremonii" był nasz świadek, który jednak, podobnie jak i my, nie ma doświadczenia w tym temacie. Uroczystość nie powinna trwać więcej niż 20-30 min, jak zapełnić ten czas Oczywiście będziemy składali samodzielnie napisane przysięgi, tylko co dalej? HELP!







Za wszelkie pomysły i sugestie z góry pięknie dziękuję

Cześć!

U mnie oprócz przysięgi była opowiedziana nasza historia, o tym jak się poznaliśmy i jak zostaliśmy parą. Celebrant opowiedział też co do siebie czujemy, za co się kochamy, co cenimy najbardziej w sobie nawzajem, jakie mamy marzenia na przyszłość. Był też cytat i anegdota o tym, jak miłość szanować i pielęgnować przez całe życie. Na początku oczywiście przywitanie gości.

Zastanówcie się dobrze, czy świadek da radę poprowadzić taką ceremonię - to jest jedna wielka emocjonalna bomba U nas większość osób była bardzo mocno wzruszona, możliwe, że i świadek się zbyt mocno wzruszy. Szczególnie, jeśli jest to bliska Wam osoba.

Chętnie pomogę, jeśli masz więcej pytań
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 09:40   #3
Kerju
Raczkowanie
 
Avatar Kerju
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 286
Dot.: Ślub humanistyczny - pomysły

Nancy_M dzięki! Rozumiem, że Wy korzystaliście z usług profesjonalisty? Czy to Wy pisaliście historię Waszej znajomości, która została następnie opowiedziana? Ile trwała cała uroczystość? Były jakieś elementy symboliczne (czytałam np. o paleniu świec czy przesypywaniu piasku)?
Kerju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 19:23   #4
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Ślub humanistyczny - pomysły

Cytat:
Napisane przez Kerju Pokaż wiadomość
Nancy_M dzięki! Rozumiem, że Wy korzystaliście z usług profesjonalisty? Czy to Wy pisaliście historię Waszej znajomości, która została następnie opowiedziana? Ile trwała cała uroczystość? Były jakieś elementy symboliczne (czytałam np. o paleniu świec czy przesypywaniu piasku)?

Tak, korzystaliśmy z usług profesjonalisty. Wolałam powierzyć to komuś, kto robił to już wiele razy i wie jak to zrobić dobrze. Poza tym ja się wszystkim bardzo stresuję. Spokojniej czułam się z myślą, że czuwa nad tym wszystkim ktoś, kto się na tym zna.

Uroczystość trwała około 15 minut. Zamówiliśmy pianistę i skrzypaczkę, ich występ przedłużył trochę uroczystość. Historię poznania pisałam ja, celebrant poprawił ją trochę stylistycznie, żeby lepiej brzmiała. Tak samo powstała przysięga - ja napisałam, co powinna zawierać, a celebrant ubrał to wszytko w słowa.

Poza wymianą obrączek nie było żadnych elementów symbolicznych. Wiedziałam, że ze stresu ręce będą mi się trzęsły jak galareta, więc wolałam niczego nie dodawać do scenariusza. Chociaż sypanie piasku bardzo mi się podoba i uważam, że to piękny symbol
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 10:17   #5
Grzegorz1993
Grzegorz1993
 
Zarejestrowany: 2021-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub humanistyczny - pomysły

Cześć. Bardzo często jestem na ślubie humanistycznym, ponieważ pracuję jako fotograf. Na ślub humanistyczny może być wiele pomysłów. Polecam Wam napisanie własnego scenariusza całej ceremonii. Musicie wiedzieć też, że przysięga powinna być tak ułożona aby zapadła każdemu z gości w pamięci. Świetnym rozwiązaniem jest ślub humanistyczny w plenerze tuż obok sali gdzie odbędzie się wesele. Zapraszam Was do poniższego linku po więcej informacji i zdjęcia dzięki którym będziecie mogli się inspirować


xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-02-17 o 11:06 Powód: link - reklama
Grzegorz1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-25, 17:42   #6
Iwonka8319
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub humanistyczny - pomysły

My mielismy piękny ślub w plenerze i też powierzyliśmy prowadzenie celbrantowi. To jednak duże emocje, stres, lepiej, żeby prowadził ktoś z zewnątrz. Pomógł nam też napisać nasze przysięgi. U nas przemawiał w trakcie jeszcze świadek.

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-08-26 o 07:38 Powód: reklama
Iwonka8319 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-25 18:42:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.