Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-11-29, 09:40   #3841
staska_stasia
Zakorzenienie

Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wiesz Earthnicity to nie jest podklad kryjacy. Chociaz mozesz miec tak, ze krem ktory nakladasz przed nalozeniem mineralow , wchlania Ci ten podklad albo podklad ten jest malo przyczepny na Twojej cerze i dlatego nie chce sie trzymac (stad brak jakiegos efektu). Zreszta moze byc tez tak, ze pedzel ktory uzywasz nie wspolpracuje z tym podkladem. Jak ja nakladalam Earthnicity flat topem z Neauty, to nie bylo takiego efektu jak tym ich kabuki. W kazdym razie ja lubie Earthnicity za to, ze daje naturalny, lekki efekt, ladnie wyrownuje koloryt , a do tego niemilosiernie dlugo trzyma sie na twarzy. I mimo, ze to nie jest podklad kryjacy to u mnie ladnie wygladal. Dla mnie to numer 1 jezeli chodzi o mineraly w upaly o czym po raz drugi przekonalam sie tego lata.
Jestem po mniej więcej tygodniu testowania Earthnicity i myślę, że się przyzwyczaiłam do niego. To nie będzie miłość, bo bardziej wolę Neauty (to był chyba mój pierwszy podkład mineralny, który miałam odpowiednio dobrany, a jak wiadomo stara miłość nie rdzewieje), ale fajna, lekka alternatywa. Przy obecnej pielęgnacji nie potrzebuję dużego krycia, trzyma się też całkiem ok (to znikanie z twarzy serwuje mi każdy podkład w dni, w które często wychodzę z ciepłego pomieszczenia na dwór, gdzie jest chłodno, jeśli tego nie robię, to w zasadzie trzyma mi się wszystko).
Używałam do nakładania big kabuki z LL, kabuki z neauty, flat top z hebe (porażka do minerałów poddałam się w połowie pierwszego policzka), pędzla nr 102 z Zoevy (Silk Finish)- tym musiałam najwięcej się namachać, bo najmniejszy. Każdy z nich dawał raz lepszy, raz gorszy efekt, ale każdy z nich mnie zadowalał.

I testowałam ten szampon Jest ok. Nie wiem, czy unosi włosy przy nasadzie jakoś bardziej, niż inne przeze mnie stosowane. Na pewno po pierwszym zastosowaniu nie przedłużył mi świeżości włosów Może trzeba go używać jakiś dłuższy czas, żeby to zaobserwować, chociaż ja skłaniam się ku temu, że mi już nic na to przetłuszczanie nie pomoże. Przerzuciłam się na szampony łagodne, a nawet ultra łagodne (Anwen), myłam mydłem cedrowym od agafii, robiłam sama maski glinkowe, robię regularnie peeling skóry głowy (raz enzymatyczny, raz mechaniczny- ogólnie staram się raz na 7-10 dni albo zrobić peeling, albo tę maskę glinkową), od sierpnia dbam o kudły, chucham, dmucham, nie grzebię w nich paluchami i jak było, tak jest dalej.
staska_stasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 16:24   #3842
pseudofeministka
Zakorzenienie

Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Jestem po mniej więcej tygodniu testowania Earthnicity i myślę, że się przyzwyczaiłam do niego. To nie będzie miłość, bo bardziej wolę Neauty (to był chyba mój pierwszy podkład mineralny, który miałam odpowiednio dobrany, a jak wiadomo stara miłość nie rdzewieje), ale fajna, lekka alternatywa. Przy obecnej pielęgnacji nie potrzebuję dużego krycia, trzyma się też całkiem ok (to znikanie z twarzy serwuje mi każdy podkład w dni, w które często wychodzę z ciepłego pomieszczenia na dwór, gdzie jest chłodno, jeśli tego nie robię, to w zasadzie trzyma mi się wszystko).
Używałam do nakładania big kabuki z LL, kabuki z neauty, flat top z hebe (porażka do minerałów poddałam się w połowie pierwszego policzka), pędzla nr 102 z Zoevy (Silk Finish)- tym musiałam najwięcej się namachać, bo najmniejszy. Każdy z nich dawał raz lepszy, raz gorszy efekt, ale każdy z nich mnie zadowalał.

I testowałam ten szampon Jest ok. Nie wiem, czy unosi włosy przy nasadzie jakoś bardziej, niż inne przeze mnie stosowane. Na pewno po pierwszym zastosowaniu nie przedłużył mi świeżości włosów Może trzeba go używać jakiś dłuższy czas, żeby to zaobserwować, chociaż ja skłaniam się ku temu, że mi już nic na to przetłuszczanie nie pomoże. Przerzuciłam się na szampony łagodne, a nawet ultra łagodne (Anwen), myłam mydłem cedrowym od agafii, robiłam sama maski glinkowe, robię regularnie peeling skóry głowy (raz enzymatyczny, raz mechaniczny- ogólnie staram się raz na 7-10 dni albo zrobić peeling, albo tę maskę glinkową), od sierpnia dbam o kudły, chucham, dmucham, nie grzebię w nich paluchami i jak było, tak jest dalej.

Rozumiem Co cera to obyczaj jak widac U mnie Neauty to tez byl jeden z pierwszych podkladow dzieki ktoremu udalo mi sie W KONCU dobrac kolor i juz pozniej wiedzialam w co celowac. Formula tez byla calkiem fajna, ale ostatnio go nalozylam i naprawde brzydko wygladal. Robily mi sie jakies takie plamy i nieciekawie podkreslal pory. Ale nie bede sie zrazac, bede go testowac w innych dniach . Chcę też wrócić do Pixie i przekonać się na 100% czy mnie zapycha.

Odnośnie przetłuszczania to robiłaś badania na hormony? Może to też być łojotokowe zapalenie skóry, jeżeli aż tak Ci się to objawia. Ja widzę po sobie, że jak bardzo się denerwuje to też szybciej mi się przetłuszczają włosy, podobnie gdy siedzę w pomieszczeniu gdzie jest suche powietrze. Peelingi skory głowy też mogą podrażniać gruczoły i przyczyniać się do szybszego przetłuszczania. MI na przetłuszczanie pomagało też jak wcierałam wcierki na bazie alkoholu, ale nie za często żeby nie przesuszyć skóry głowy. No i szampon z Loreala powoduje, ze wlosy sa najdluzej swieze. Musisz pokombinowac, generalnie w tym okresie grzewczym to rozne cuda wianki i sie zastanawiam czy czasami nie zainwestować w nawilzacz, pododbno dobra sprawa

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
mineralne kosmetyki, mineralne naturalne, mineraly, plotki, ploty, podkład puder

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości