rodzaj cery-kosmetyczka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 15:51   #1
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188

rodzaj cery-kosmetyczka


Zamierzam udac sie do kosmetyczki aby zbadała i powiedziałą mi jaki mam rodzaj cery bo juz sama nie wiem.
1. Czy przed wizytą powinnam dawac krem itd?
2.Czy taka wizyta kosztuje? (jesli tak to ile?)
3. Moze ktos z was bd wiedział jak mam typ cery. Jakby co to krótki opis:

broda, gorna warga(pod nosem) i czoło czasami jest łuste. Policzki nigdy nie miałam suche tylko normalne ładnie nawilżone.
Kolor cery na brodzie i pod nosem jest ciemniejszy.
Skóra gruba bardzo nie jest raczej taka średnia/średnio cienka.
Policzki sa zawsze takie ładne jasne rożowe.
Pory występują w : koło skrzydełek nosa, kilka na brodzie i od nosa w strone policzków (kilka po obu stronach).
Wczoraj umyła cerę i czekałam godzine ale nie pojawiło się błyszczenie a skóra była normalna. Tylko na czole i policzkach lekko czułam jakby była napięta (tak trochu naciągnięta jakby sie trochu nie mieściła na twarzy) ale po paru godzinach to przeszło.
Wypryski pojawiają sie bardzo rzadko jak juz to na: brodzie, policzkach, czole , nosie. Ale to rzadko.
Wągry są tylko na nosie. Dodam ze mam 16 lat.
A i wczoraj posmarowałam na noc kremem oliwkowym lekka formuła i myslałam ze bedzie tłusta ale nie była tłusta tylko ładnie nawilżona.
Jeszcze na policzkach gdzie niegdzie (bardzo mało) widac z bliska naczynka (takie cienkie, czerwone niteczki).
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:53   #2
anastazjaa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 81
Dot.: rodzaj cery-kosmetyczka

mi sie wydaje ze masz mieszana.
__________________
zapuszczam i dbam o włosy
minimalizuje swoje zbiory = odwyk kosmetyczny
41/48
anastazjaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 07:52   #3
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: rodzaj cery-kosmetyczka

Ad.1 jak najbardziej możesz nałożyć krem kosmetyczka przed diagnozą wykona demakijaż
ad.2 to zależy od gabinetu, w niektórych diagnoza- konsultacja kosmetyczna jest darmowa
ad.3 trudno stwierdzic na podstawie opisu, cerę należy obejrzeć pod lupa- ale wydaje mi się, że jest to cera mieszana - naczynkowa i sucha
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 14:26   #4
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: rodzaj cery-kosmetyczka

......................

Edytowane przez patus12
Czas edycji: 2012-01-29 o 17:16
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:22   #5
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: rodzaj cery-kosmetyczka

patus12 ale czemu tak uważasz?
popatrz z tej perspektywy - jest mróz , Lasd napisała, że na policzkach widać naczynka, więc jeśli nie zabezpieczy skóry przed mrozem ochornnym kremem to może doprowadzić to do pekniecia naczynka.
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 19:01   #6
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: rodzaj cery-kosmetyczka

tez wydaje mi sie ze mam mieszaną bo zawsze jest troszeczku tłusciejsza na brodzie pod nosem (na nosie nie ale na bokach nosa i początku policzków tak) i na czole.
A policzki suche nie są. Muszę isc się popytac czy w moim mieście cos sie płaci u kosmetyczki za konsultacje.

PS:: ile tak ok(w przybliżeniu) kosmetyczka mogłaby wziaść pieniędzy? Moze ktos był i brała (jak tak to ile??)?

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Chyba jednak pojde do dermatologa. Większy specjalista niz kosmetyczka ale wiem z enie ten dział ale czy:
1. Do dermatologa trzeba sie jakos umawiac szybciej an badanie rodzaju skóry (tym aparatem), nawilżenia itd?
2. I czy wogóle sie za to płaci? czy moze jest jakos na NFZ, na ksiażeczke albo cos?(bo nie wiem)

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Po zrobieniu 5 dokładnych testów oraz 2 przez moją mamę moge stwierdzic ze mam cere mieszano-naczynkowo. To naczynko to tak lekko bo naczynka mam widoczne koło skrzydełek nosa oraz UWAGA POLICZYŁAM 4na policzku prawym a 2 na lewym. Sa tak cieniutkie ze tzreba sie bardzo bardzo dobrze przyjzec aby je zobaczyc. Strefe T mam bardziej tłusciejsza(tak odrobinkę) a policzki normalne (nie suche).
Kremy typu bambino, ziaja oliwkowa lekka formuła, nivea daja taki sam efekt. Nie mam po nich cery tłustej tylko fajnie nawilżoną.
Czy jak kupie nivea visage krem intensywnie nawilżający do cery normalnej i mieszanej to bedzie dobrze? I czy krem ochronny bambino dalej moge stosowac na mrozy?

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2010-03-09 o 16:56
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 19:49   #7
claudia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: rodzaj cery-kosmetyczka

witam ! mam mały problem bo ostatnio pojawiły mi sie czerwone plamki na policzkach sa suche ale nie swedza i zadne takie poprostu sa i brzydko wygladaja i nie wiem jak sie ich pozbyc ?
wydaje mi sie ze mam cere mieszana nie jestem pewna
a moze sucha i przez o te plamy
claudia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 20:09   #8
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: rodzaj cery-kosmetyczka

Wiesz ja bym ci poradziła jakis krem odzywczo-nawilżający. Albo mozesz te plamki posmarowac kremem oliwkowym, nivea albo bambino ochronnym (tlenek cynku)
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 14:01   #9
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: rodzaj cery-kosmetyczka

Byłam u kosmetyczki i okazało sie ze cere mam mieszano-naczynkową. Naczynka mam na skrzydełkach nosa oraz na policzkach, a strefa T jest trochy ale nie tak bardzo, tłuściejsza od policzków. Natomisat policzki są normalne. Z tego co sie dowiedziałam to przez to ze biore gorące kapiele (ciepła woda jets dla mnie za zimna i musi byc az gorąca), wiec sama sobie zapieprzyłam...muszę brac teraz letnie kąpiele.

Jakie kremy na dzień i na noc powinnam stosowac??? Jak powinnam o nią dbac?? Mam 16 lat.
Nie chce jakis kremów specjalnie dla nstolatek np: nivea visage young itd

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2010-03-10 o 14:08
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 22:04   #10
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: rodzaj cery-kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
Zamierzam udac sie do kosmetyczki aby zbadała i powiedziałą mi jaki mam rodzaj cery bo juz sama nie wiem.
1. Czy przed wizytą powinnam dawac krem itd?
2.Czy taka wizyta kosztuje? (jesli tak to ile?)
3. Moze ktos z was bd wiedział jak mam typ cery. Jakby co to krótki opis:

broda, gorna warga(pod nosem) i czoło czasami jest łuste. Policzki nigdy nie miałam suche tylko normalne ładnie nawilżone.
Kolor cery na brodzie i pod nosem jest ciemniejszy.
Skóra gruba bardzo nie jest raczej taka średnia/średnio cienka.
Policzki sa zawsze takie ładne jasne rożowe.
Pory występują w : koło skrzydełek nosa, kilka na brodzie i od nosa w strone policzków (kilka po obu stronach).
Wczoraj umyła cerę i czekałam godzine ale nie pojawiło się błyszczenie a skóra była normalna. Tylko na czole i policzkach lekko czułam jakby była napięta (tak trochu naciągnięta jakby sie trochu nie mieściła na twarzy) ale po paru godzinach to przeszło.
Wypryski pojawiają sie bardzo rzadko jak juz to na: brodzie, policzkach, czole , nosie. Ale to rzadko.
Wągry są tylko na nosie. Dodam ze mam 16 lat.
A i wczoraj posmarowałam na noc kremem oliwkowym lekka formuła i myslałam ze bedzie tłusta ale nie była tłusta tylko ładnie nawilżona.
Jeszcze na policzkach gdzie niegdzie (bardzo mało) widac z bliska naczynka (takie cienkie, czerwone niteczki).
najlepiej zdiagnozować to pod lupą bądź może wykonać ci test lampą wooda.

wydaje mi się że masz cerę lekko naczyniową ale właśnie nie wiadomo jak rozległe masz te zmiany mieszaną i lekko suchą z uwagi na ściągnięcie

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
Byłam u kosmetyczki i okazało sie ze cere mam mieszano-naczynkową. Naczynka mam na skrzydełkach nosa oraz na policzkach, a strefa T jest trochy ale nie tak bardzo, tłuściejsza od policzków. Natomisat policzki są normalne. Z tego co sie dowiedziałam to przez to ze biore gorące kapiele (ciepła woda jets dla mnie za zimna i musi byc az gorąca), wiec sama sobie zapieprzyłam...muszę brac teraz letnie kąpiele.

Jakie kremy na dzień i na noc powinnam stosowac??? Jak powinnam o nią dbac?? Mam 16 lat.
Nie chce jakis kremów specjalnie dla nstolatek np: nivea visage young itd
dopiero teraz doczytałam że już byłaś
Dodam tylko że jeżeli masz naczynkową też to należy traktować ją również jak wrażliwą
jeżeli masz cerę naczynkową to masz tendencję do ich pojawiania się a nasiljąa je oczywiście gorące opary.

Bardzo dobre kosmetyki do cery naczynkowej ma firma pharmaceris i flos lek -> znajdziesz je w aptece ( mają pełną gamę produktów na każdą okazję więc powinnaś coś tam znaleźć )
mogą być także preparaty firmy Eris, Iwostin, Bioderma, Avene

jak dbać - unikać właśnie gorących oparów, 2 x w miesiącu wykonać sobie peeling enzymatyczny, toniki do cery wrażliwej lub naczynkowej, krem który wzmocni naczynia krwionośne, ochrona przed czynnikami zew., nawilżanie, natłuszczanie cery, unikać preparatów drażniących, kremy z filtrami.

możesz sobie robić kompresy z siemienia lnianego ( w zielarskim dostaniesz ) na razie tyle wypisałam bo to takie kluczowe jak miałabym tu wypisywać dalej to by mi to zajęło z 10 stron
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.