Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-27, 22:46   #2851
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87032865]
Ale to niestety jeszcze nie znaczy, ze specjalista w Polsce zarobi tyle samo co specjalista za granica. [/QUOTE]

Właśnie, że znaczy. Już od paru lat nie ma za bardzo znaczenia czy pracuję w Polsce czy za granicą, bo pensja (i to bez patrzenia na ceny w danym kraju) jest podobna dla mnie jako specjalisty. Więcej, Polska niejednokrotnie oferuje mi więcej niż państwa w Europie nigdy nie dotknięte traumą bycia za żelazną kurtyną. Choć oczywiście moim głównym klientem jest klient zagraniczny. Ale! Rozwijam też produkt dla polskiego startup’a i wcale nie pro publico bono. W tej technologii oferty z innych państw bywają niejednokrotnie albo na podobnym poziomie, albo niższe. Nic tez dziwnego, że Polska w ostatnich 2 lat przyciągnęła tak wielu specjalistów z najróżniejszych rejonów świata.
Zresztą wiele razy już rozmawiałem ze znajomymi właśnie na temat zarobków specjalistów IT w Polsce. Gdyby tylko biurokracja była jak zagranicą i gdyby podatki były nieco niższe (choć PiS dla programistów otworzył furtkę od początku tego roku aby PIT wynosił nie 18% a 5%), to i tak niejednokrotnie łatwiej i taniej jest po prostu mieć działalność u sąsiadów.
A niezaprzeczalnym atutem pracy w Polsce są dużo niższe ceny utrzymania, życia niż za granicą. Dlatego też wole zarabiać w Polsce jak w GB (a nawet i lepiej), bo zwyczajnie tutaj stać mnie na 2 razy więcej niż kolegę po fachu, który ma pecha mieszkać w Anglii.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 04:51   #2852
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
A ja wręcz przeciwnie, mam wrażenie że minęły czasy kiedy ludzie jechali do uk na zmywak albo na budowę. Raczej wszyscy, których znam pracują tam normalnie, zakładają rodziny, kupują domy i nie zamierzają wracać, prowadzą tam normalne życie. Ale może to kwestia wieku bo Ci których znam to raczej 35+.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że ten artykuł to chyba napisany został na zlecenie PiSu. Propaganda sukcesu. Autor zapomniał o jednym- jeśli przepracuje się w Anglii, czy Niemczech X lat to jednak później emerytura jest nie tylko pewna (czego o ZUSie powiedzieć się nie da) ale i godna.

Myślę, że do Polski będa wracać ludzie nisko kształceni, wykonujący menial jobs bo rzeczywiście kokosów w UK nie zarobią. Jednak nie znam ani jednego specjalisty, który planowałby powrót do Polski, skoro w UK już ułożyli sobie życie a ich praca jest ceniona. Sama od stycznia zaczynam pracę w UK (tym razem już na stałe). Wiem, że nie będę żałować tej decyzji, niejakie doświadczenie w pracy tam już posiadam. Nie nastawiam się na kolosalne zarobki ale wiem jedno: będę żyć i pracować spokojnie, ze świadomością, że na starość będę miała gwarancję wypłacalności emerytury ze strony rządu JK mości i że nie będę musiała kombinowć między kupnem lekarstw, kupnem jedzenia a zapłaceniem rachunków. Mam też swiadomość, że podatki, które w UK już zapłaciłam i będę płacić nie będą rozwalane, marnotrawione i rozdawane (ci, którzy zachwycają się benefitami w UK niech zasiegną aktualnych informacji, bo od czasu rządów Camerona benefity radykalnie zredukowano i nie da się preżyć na samych benefitach).
Życie w UK jest też dla mnie gwarancją stabilności i spokoju mojego życia a zatem poprawie ulegnie też jego jakośc.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 05:38   #2853
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

A ja myślę wręcz przeciwnie, że specjaliści może i zarobią podobnie, ale pracownicy, którzy w UK wykonują proste prace (produkcja, magazyny itp) nie zarobią w Polsce tego co tam. Ani w podobnej pracy, ani w swoich zawodach o ile nie są super specjalistami.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 07:55   #2854
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
A ja wręcz przeciwnie, mam wrażenie że minęły czasy kiedy ludzie jechali do uk na zmywak albo na budowę. Raczej wszyscy, których znam pracują tam normalnie, zakładają rodziny, kupują domy i nie zamierzają wracać, prowadzą tam normalne życie. Ale może to kwestia wieku bo Ci których znam to raczej 35+.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87033112]Tez mi sie wydaje ze mniej osob teraz przyjezdza do takich prac. Ale ci co przyjechali, sa tutaj nadal i wiekszosc z nich stoi w miejscu.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Myślę, że ten artykuł to chyba napisany został na zlecenie PiSu. Propaganda sukcesu. Autor zapomniał o jednym- jeśli przepracuje się w Anglii, czy Niemczech X lat to jednak później emerytura jest nie tylko pewna (czego o ZUSie powiedzieć się nie da) ale i godna.

Myślę, że do Polski będa wracać ludzie nisko kształceni, wykonujący menial jobs bo rzeczywiście kokosów w UK nie zarobią. Jednak nie znam ani jednego specjalisty, który planowałby powrót do Polski, skoro w UK już ułożyli sobie życie a ich praca jest ceniona. Sama od stycznia zaczynam pracę w UK (tym razem już na stałe). Wiem, że nie będę żałować tej decyzji, niejakie doświadczenie w pracy tam już posiadam. Nie nastawiam się na kolosalne zarobki ale wiem jedno: będę żyć i pracować spokojnie, ze świadomością, że na starość będę miała gwarancję wypłacalności emerytury ze strony rządu JK mości i że nie będę musiała kombinowć między kupnem lekarstw, kupnem jedzenia a zapłaceniem rachunków. Mam też swiadomość, że podatki, które w UK już zapłaciłam i będę płacić nie będą rozwalane, marnotrawione i rozdawane (ci, którzy zachwycają się benefitami w UK niech zasiegną aktualnych informacji, bo od czasu rządów Camerona benefity radykalnie zredukowano i nie da się preżyć na samych benefitach).
Życie w UK jest też dla mnie gwarancją stabilności i spokoju mojego życia a zatem poprawie ulegnie też jego jakośc.
Zauważyłam taką nagonkę na powrót Polaków do kraju już od jakiegoś czasu w mediach polonijnych i jak widać dołączył kolejny portal.
Nikt ze znanych mi tu Polaków się nie pakuje i nie wraca.
Jedna rodzina tylko się buduje w kraju, ale oni mają tu też mieszkanie i wracają tam dopiero mając w kieszeni norweską emeryturę. To są właśnie ludzie nisko wykształceni, ale mimo to zostają tutaj.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 07:58   #2855
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Myślę, że do Polski będa wracać ludzie nisko kształceni, wykonujący menial jobs bo rzeczywiście kokosów w UK nie zarobią. Jednak nie znam ani jednego specjalisty, który planowałby powrót do Polski, skoro w UK już ułożyli sobie życie a ich praca jest ceniona. Sama od stycznia zaczynam pracę w UK (tym razem już na stałe).
A ja nie myślę, tylko wiem. Wiem, że tak nie jest. Bo znam trzy osoby, dobrych specjalistów, którzy wrócili do kraju, bo zarabiając w Polsce i tu mieszkając stać ich na dużo więcej. A i cenią sobie spokój na tle rasowym i narodosciowym. W tym ostatnim muszę wierzyć na słowo, bo nie mieszkałem w GB dłużej niż kilka miesięcy jednym ciągiem, a oni albo rok albo dłużej. Z partnerką (i dwóch z dziećmi). Ja akurat takich spraw za bardzo nie widziałem, jednak w ciągu ostatniego czasu widać wiele się zmieniło.
Mimo wszystko - czynnikiem przeważającym był aspekt finansowy. Ze mogą być w swoim kraju, nie na emigracji i dostawać tyle samo, a stać ich na wiele więcej.
Ostatnia sprawa, jaka poruszyła Mija. Emerytura.
Z całym szacunkiem - naprawdę znasz kogos kto wierzy w emerytury od państwa i w tym pokłada swoje nadzieje? Od jakiegokolwiek państwa. Bo nie znam ani jednej osoby sposrod moich znajomych kto nie odkłada minimum tego 1 tys w IKE lub/albo/i nie inwestuje w przyszłość odkładając jeszcze dodatkowo samodzielnie na przyszłość. Tak, za granica także. ZWŁASZCZA w GB.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 08:01   #2856
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 08:14   #2857
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Aktualnie na niczym, bo możliwe ze opłacanie w Polsce będzie bardziej opłacalne, o ile skarbówka wyrazi mi zgodę na dzialanosc B-R, w której PIT wynosi od nowego roku 5%. W moim przypadku, tak w dużym skrócie, sprowadza się to do przeniesienia własności intelektualnej na kontrahenta.

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-07-28 o 08:15
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-28, 08:15   #2858
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Z moich "wyjechanych" znajomych wróciły dwie rodziny - jedna na odziedziczoną gospodarkę, druga to youtuberka, którą omijało za dużo eventów sponsorów w Polsce.

Sporo osób natomiast jest w trakcie załatwiania możliwości wyjazdu.

Nie widzę tego szału na powroty, bardziej właśnie na wyjazdy, ale czas pokaże.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 08:38   #2859
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A i cenią sobie spokój na tle rasowym i narodosciowym.
Ciągnie swój do swego. Ja właśnie dlatego rozważam emigrację, bo dobija mnie mentalność moich rodaków, wpływy KK. Chce żyć w kraju, gdzie panuje równość, gdzie realnie dba się o środowisko. Mogę płacić wysokie podatki, jeżeli będę uważać, że to dobrze wydane pieniądze (na publiczną służbę zdrowia na wysokim poziomie, nowoczesną infrastrukturę, rozsądny socjal). Poza tym moja branża to biotechnologia, więc u nas w ogóle nie mam szans na dobrą pracę, bo nie inwestuje się w naukę, badania, nowoczesną medycynę. A u zachodnich sąsiadów jestem w stanie zarabiać więcej niż programista

A i jeszcze jedno... jako, że jestem kobietą to ważne jest też dla mnie, żebym mogła usunąć legalnie ciążę albo kompleksowa opieka państwa w przypadku, gdybym urodziła niepełnosprawne dziecko. Plus, słyszałam, że nasze państwo chce również decydować o formie porodu - są zalecenia, żeby lekarze nie zgadzali się na cesarki.

A w obliczu kryzysu klimatycznego, chce żyć w kraju, który przygotowuje się na katastrofy naturalne i braki zasobów, zamiast wypierać problem.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-07-28 o 08:49
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 08:49   #2860
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87033427]Ciągnie swój do swego. Ja właśnie dlatego rozważam emigrację, bo dobija mnie mentalność moich rodaków, wpływy KK. Chce żyć w kraju, gdzie panuje równość, gdzie realnie dba się o środowisko. Mogę płacić wysokie podatki, jeżeli będę uważać, że to dobrze wydane pieniądze (na publiczną służbę zdrowia na wysokim poziomie, nowoczesną infrastrukturę, rozsądny socjal). Poza tym moja branża to biotechnologia, więc u nas w ogóle nie mam szans na dobrą pracę, bo nie inwestuje się w naukę, badania, nowoczesną medycynę. A u zachodnich sąsiadów jestem w stanie zarabiać więcej niż programista

A i jeszcze jedno... jako, że jestem kobietą to ważne jest też dla mnie, żebym mogła usunąć legalnie ciążę albo kompleksowa opieka państwa w przypadku, gdybym urodziła niepełnosprawne dziecko. Plus, słyszałam, że nasze państwo chce również decydować o formie porodu - są zalecenia, żeby lekarze nie zgadzali się na cesarki.[/QUOTE]

Poproszę o dowody na takie zalecenia unikania cesarek.
Bo ja słyszałem ze kobiety bociany przynoszą z Wenus a nie ze rodzą się jak mężczyźni.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 08:54   #2861
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Poproszę o dowody na takie zalecenia unikania cesarek.
Bo ja słyszałem ze kobiety bociany przynoszą z Wenus a nie ze rodzą się jak mężczyźni.
https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...mi-kobiet.read

Zasadniczo zdając sobie sprawę z zalet i wad cesarek to chciałabym, żeby decyzja o formie porodu należała do mnie i lekarza, a nie była centralnie planowana na podstawie statystyk.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-07-28 o 10:13
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-28, 14:46   #2862
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Chcesz też decydować jak lekarz ma leczyć Twojego zęba? Wiesz skąd się biorą te wytyczne? Z tego że ciężarek jest za dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Edan fajnie że wszyscy twoi znajomi odkładają minimum tysiaka miesięcznie na ike ale wiesz że to nie jest normą? Bo większość Polaków pewnie nie jest w stanie tyle odłożyć biorąc pod uwagę kredyty czy innego rodzaju oszczędności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 15:18   #2863
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A ja nie myślę, tylko wiem. Wiem, że tak nie jest. Bo znam trzy osoby, dobrych specjalistów, którzy wrócili do kraju, bo zarabiając w Polsce i tu mieszkając stać ich na dużo więcej. A i cenią sobie spokój na tle rasowym i narodosciowym. W tym ostatnim muszę wierzyć na słowo, bo nie mieszkałem w GB dłużej niż kilka miesięcy jednym ciągiem, a oni albo rok albo dłużej. Z partnerką (i dwóch z dziećmi). Ja akurat takich spraw za bardzo nie widziałem, jednak w ciągu ostatniego czasu widać wiele się zmieniło.
Mimo wszystko - czynnikiem przeważającym był aspekt finansowy. Ze mogą być w swoim kraju, nie na emigracji i dostawać tyle samo, a stać ich na wiele więcej.
Ostatnia sprawa, jaka poruszyła Mija. Emerytura.
Z całym szacunkiem - naprawdę znasz kogos kto wierzy w emerytury od państwa i w tym pokłada swoje nadzieje? Od jakiegokolwiek państwa. Bo nie znam ani jednej osoby sposrod moich znajomych kto nie odkłada minimum tego 1 tys w IKE lub/albo/i nie inwestuje w przyszłość odkładając jeszcze dodatkowo samodzielnie na przyszłość. Tak, za granica także. ZWŁASZCZA w GB.
Edan zna trzech specjalistów.

Trzech, rozumiecie?

Dyskusja zamknięta, mamy próbę statystyczną!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 15:30   #2864
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Edan zna trzech specjalistów.

Trzech, rozumiecie?

Dyskusja zamknięta, mamy próbę statystyczną!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I to trzech z jednej i tej samej branży - IT. Bo tylko to się na świecie liczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 16:22   #2865
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Nie wiem.
Żaden z moich znajomych, którzy wyemigrowalli do UK kilka lat wczesniej jakos nie pali się do powrotu do Polski. Budują swoje życie w UK.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 16:24   #2866
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Jeszcze jeden aspekt który biorą pod uwagę zwykli pracownicy A nie specjaliści it - w UK zazwyczaj są szanowni przez pracodawcę i przestrzegane są ich prawa pracownicze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 16:39   #2867
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

I jeszcze nie ukrywajmy - nie wszedzie na swiecie ceny sa tak irracjonalnie wysokie jak w Londynie. Juz decydujac sie nawet na godzinna droge codziennie do pracy mozna na wynajmie mieszkania zaoszczedzic kilkaset funtow miesiecznie.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 18:14   #2868
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Chcesz też decydować jak lekarz ma leczyć Twojego zęba?
Generalnie tak, chcę mieć możliwość wybrania rodzaju plomby, chcę mieć znieczulenie jeśli tego potrzebuję, chcę mieć tyle zębów ogarnianych na raz na ile ja zdecyduję. To coś dziwnego?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 18:54   #2869
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Generalnie tak, chcę mieć możliwość wybrania rodzaju plomby, chcę mieć znieczulenie jeśli tego potrzebuję, chcę mieć tyle zębów ogarnianych na raz na ile ja zdecyduję. To coś dziwnego?
Ale to co innego.
Zalecenia dotyczące cesarek są takie a nie inne nie bez powodu. To nie jest specyfika Polski. Lekarz ma zrobić tak żeby było najlepiej dla zdrowia pacjenta a nie tak jak pacjent sobie zazyczy. Tak samo jak lekarz przepisuje leki która mają działać a nie te które mają ładne opakowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-28, 18:57   #2870
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Zreszta to nie jest tak ze cesarka jest z automatu lepsza od porodu naturalnego, albo bezpieczniejsza.

Jednak w Polsce balabym sie na jakiego lekarza trafie. Za czesto slyszy sie ze "prawdziwy porod to naturalny" i za wiele historii bylo z nawiedzonymi kato-ginekologami, ktorzy pozalowali cesarki, bo kobieta ma rodzic tak jak zawsze rodzila... i to sie skonczylo zle dla dziecka.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 07:11   #2871
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale to co innego.
Zalecenia dotyczące cesarek są takie a nie inne nie bez powodu. To nie jest specyfika Polski. Lekarz ma zrobić tak żeby było najlepiej dla zdrowia pacjenta a nie tak jak pacjent sobie zazyczy. Tak samo jak lekarz przepisuje leki która mają działać a nie te które mają ładne opakowanie.
To Ty rzuciłaś takie porównanie.


Wiem dlaczego są takie a nie inne zalecenia, sama jestem przeciwniczką cesarek na życzenie, ale wiem doskonale co się dzieje na oddziałach przez kontrolowanie ilości cesarek, przez ciśnienie na zwiększenie liczby porodów naturalnych. U nas zawsze wszystko od dupy strony, że tak powiem. Zamiast skupić się na edukacji, na zadbaniu o bezpieczeństwo, to jest "ma być tak i koniec". No to kobiety się zapożyczają i rodzą tak jak chcą.
Edukować, pokazywać palcem możliwe skutki uboczne jednego i drugiego, dać jak największy komfort bez względu na dokonany wybór. I skończyć z nazywaniem cesarki wydobycinami.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87034839]Zreszta to nie jest tak ze cesarka jest z automatu lepsza od porodu naturalnego, albo bezpieczniejsza.
[/QUOTE]
Oczywiście że nie jest. Każdy poród jest loterią, bez względu na to jak się odbywa.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 08:06   #2872
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87034540]I jeszcze nie ukrywajmy - nie wszedzie na swiecie ceny sa tak irracjonalnie wysokie jak w Londynie. Juz decydujac sie nawet na godzinna droge codziennie do pracy mozna na wynajmie mieszkania zaoszczedzic kilkaset funtow miesiecznie.[/QUOTE]

Londyn wcale nie jest masakrycznie drogi, no chyba, że chcesz zamieszkać w Mayfair lub innej eleganckiej dzielnicy. Gros Angoli z pewnością też nie robi zakupów u Fortnuma i Masona, czy w Debenhams a raczej w Tesco, Aldi lub Lidlu (czyli tak, jak my) a godzinny dojazd to pracy także jest normą. W Polsce też.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 08:21   #2873
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Edan zna trzech specjalistów.

Trzech, rozumiecie?

Dyskusja zamknięta, mamy próbę statystyczną!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wybacz, znam skończoną liczbę osób mieszkających w Londynie lub w okolicy. Odpowiedziałem Miji, która napisała, że myśli, że do Polski jeśli już, to będą wracać ludzie wykonujący tylko najniżej płatne i najprostsze prace, a nie specjaliści. Więc dobrze wiesz, że w takim wypadku aby obalić taką tezę wystarcza jeden specjalista, który wróci do kraju ze względu na uposażenie.

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87034540]I jeszcze nie ukrywajmy - nie wszedzie na swiecie ceny sa tak irracjonalnie wysokie jak w Londynie. Juz decydujac sie nawet na godzinna droge codziennie do pracy mozna na wynajmie mieszkania zaoszczedzic kilkaset funtow miesiecznie.[/QUOTE]

Co to jest cena irracjonalnie wysoka?

Godzinny dojazd do pracy aby uniknąć wysokich opłat za najem? Acha. Więc polecam jeszcze mieszkać w 6 osób w jednym pokoju. Będzie jeszcze taniej pod Londynem.
Tylko wiesz co? Ja myślę, że w życiu chodzi nie tylko o egzystencję.

Poza tym nie musisz wyjeżdżać do Londynu. W Warszawie ludzie dojeżdżają do pracy z Piaseczna, Pruszkowa, Ząbek aby zaoszczędzić. Tak samo z cenami. Nie wszyscy się stołują z rana knajpie na śniadanie. Niektórzy robią kanapki, inni kupują parówkę i bułkę w pobliskiej Biedronce.

Oczywiście gdyby przenieść przeciętnie zarabiających Polaków do GB, to większość by mieszkała 100 km od Londynu i kupowała najtańsze żarcie z Tesco. A większość przeciętnie zarabiających Brytyjczyków mogła by pomieszkiwać spokojnie na Woli.
Tylko właśnie chodziło o porównanie i przeliczenie tego, że przeciętnego Polaka stać na więcej i na lepsze życie jeśli żyje w Polsce niż tego żyjącego w GB.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 09:00   #2874
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wybacz, znam skończoną liczbę osób mieszkających w Londynie lub w okolicy. Odpowiedziałem Miji, która napisała, że myśli, że do Polski jeśli już, to będą wracać ludzie wykonujący tylko najniżej płatne i najprostsze prace, a nie specjaliści. Więc dobrze wiesz, że w takim wypadku aby obalić taką tezę wystarcza jeden specjalista, który wróci do kraju ze względu na uposażenie.
Myślę, że bez sensu takie statystyki.

Ludzi emigrujących mozna podzielić na dwie kategorie:

1. Tacy, którzy w założeniu emigrują na kilka lat (kilkanaście) i zakładają, że troche się na tej emigracji odkują, wrócą do kraju, tutaj rozkręcą coś swojego/ za zarobione pieniądze tutaj podwyższą swój standard życia.

2. Tacy, którzy z założenia pragną emigrować na stałe i budować swoje życie poza granicami Polski (wpisz dowolny kraj). Tacy ludzie nie emigrują TYLKO z powodów finansowych. Do tej grupy należę ja. Tutaj nie mam źle. Ja po prostu chcę zyć w szeroko pojętej "normalności". Mieć pewność, że pieniadze, które oddaje w formie podatków będą rozsądnie wydatkowane i że nie będę martwić się, czy za X lat będę miała emeryture, czy nie. I na tej emeryturze nie będę musiała kombinować, czy kupić jedzenie, czy leki. Fakt, bedzie mi łatwiej, bo mam pracę praktycznie już od stycznia, wychodzę za Anglika ale nawet, gdybym musiała ryzykować sama to i tak zaryzykowałabym. Nie chcę dalej żyć w polskiej paranoi.Nie chcę patrzeć, jak ten kraj po raz n-ty jest rujnowany i rządzony przez kolejną ekipę miernot, która rozwala go od środka. I tacy ludzie jak ja z pewnością tutaj nie wrócą. Nigdy.

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość

Co to jest cena irracjonalnie wysoka?

Godzinny dojazd do pracy aby uniknąć wysokich opłat za najem? Acha. Więc polecam jeszcze mieszkać w 6 osób w jednym pokoju. Będzie jeszcze taniej pod Londynem.
Tylko wiesz co? Ja myślę, że w życiu chodzi nie tylko o egzystencję.

Poza tym nie musisz wyjeżdżać do Londynu. W Warszawie ludzie dojeżdżają do pracy z Piaseczna, Pruszkowa, Ząbek aby zaoszczędzić. Tak samo z cenami. Nie wszyscy się stołują z rana knajpie na śniadanie. Niektórzy robią kanapki, inni kupują parówkę i bułkę w pobliskiej Biedronce.

Oczywiście gdyby przenieść przeciętnie zarabiających Polaków do GB, to większość by mieszkała 100 km od Londynu i kupowała najtańsze żarcie z Tesco. A większość przeciętnie zarabiających Brytyjczyków mogła by pomieszkiwać spokojnie na Woli.
Tylko właśnie chodziło o porównanie i przeliczenie tego, że przeciętnego Polaka stać na więcej i na lepsze życie jeśli żyje w Polsce niż tego żyjącego w GB.
Myślę, że tu nie chodzi tylko o cenę. Ja dziękuję, mieszkać w strefie nawiedzanej masowo przez turystów, czy w tak zwanym City, w ciągłym huku i hałasie. Już wolę ten przysłowiowy godzinny dojazd do pracy i z powrotem. Ludzie, już bez przesady. Na całym swiecie ludzie dojeżdżają do pracy i zajmuje im to godzinę lub dłużej, jeśli praca dobrze płatna i ciekawa.

A różnica jest taka, że jeśli będę miała chęć spożyć cream tea u F&M to sobie tam pójdę, nie zastanawiając się, czy mnie stać. To samo z zakupami. Tylko nie widzę sensu rozwalania kasy na fancy food. Co nie znaczy, że nie pójdę na obiad do restauracji (i tak nie umiem za dobrze gotować).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 10:32   #2875
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wybacz, znam skończoną liczbę osób mieszkających w Londynie lub w okolicy. Odpowiedziałem Miji, która napisała, że myśli, że do Polski jeśli już, to będą wracać ludzie wykonujący tylko najniżej płatne i najprostsze prace, a nie specjaliści. Więc dobrze wiesz, że w takim wypadku aby obalić taką tezę wystarcza jeden specjalista, który wróci do kraju ze względu na uposażenie.
No dobra. Tym razem masz rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Tacy, którzy z założenia pragną emigrować na stałe i budować swoje życie poza granicami Polski (wpisz dowolny kraj). Tacy ludzie nie emigrują TYLKO z powodów finansowych. Do tej grupy należę ja. Tutaj nie mam źle. Ja po prostu chcę zyć w szeroko pojętej "normalności". Mieć pewność, że pieniadze, które oddaje w formie podatków będą rozsądnie wydatkowane i że nie będę martwić się, czy za X lat będę miała emeryture, czy nie. I na tej emeryturze nie będę musiała kombinować, czy kupić jedzenie, czy leki. Fakt, bedzie mi łatwiej, bo mam pracę praktycznie już od stycznia, wychodzę za Anglika ale nawet, gdybym musiała ryzykować sama to i tak zaryzykowałabym. Nie chcę dalej żyć w polskiej paranoi.Nie chcę patrzeć, jak ten kraj po raz n-ty jest rujnowany i rządzony przez kolejną ekipę miernot, która rozwala go od środka. I tacy ludzie jak ja z pewnością tutaj nie wrócą. Nigdy..


Wyjeżdżam, zdobywam inne obywatelstwo, zrzekam się polskiego i udaję, że nie wiem, gdzie to ścierwo leży na mapie.

Ale ja jestem może zbyt ekstremalna, po prostu nie ma jednej rzeczy, którą bym w tym kraju lubiła.

Żebym miała żebrać gdzieś pod zagranicznym mostem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 11:19   #2876
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wyjeżdżam, zdobywam inne obywatelstwo, zrzekam się polskiego i udaję, że nie wiem, gdzie to ścierwo leży na mapie.

Ale ja jestem może zbyt ekstremalna, po prostu nie ma jednej rzeczy, którą bym w tym kraju lubiła.

Żebym miała żebrać gdzieś pod zagranicznym mostem.
Ja i tak mam podwójne obywatelstwo

Poza tym nie wiem, czy będę udawać, że co Polska to nie ja. To piękny kraj, z ciekawą (choć tragiczną) historią, fajnymi tradycjami itd. Jak powiedział Piłsudski: "Polska to piękny kraj, tylko ludzie [autocenzura]". Może dlatego nie umiem tutaj żyć.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 11:20   #2877
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja i tak mam podwójne obywatelstwo

Poza tym nie wiem, czy będę udawać, że co Polska to nie ja. To piękny kraj, z ciekawą (choć tragiczną) historią, fajnymi tradycjami itd. Jak powiedział Piłsudski: "Polska to piękny kraj, tylko ludzie [autocenzura]". Może dlatego nie umiem tutaj żyć.
No ja nie mogę. Jestem zbyt zażenowana.

Wstydzę się bycia Polką. Już teraz jak wyjeżdżam ludzie myślą, że jestem Brytyjką, a ja ich nie wyprowadzam z błędu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 11:31   #2878
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No ja nie mogę. Jestem zbyt zażenowana.

Wstydzę się bycia Polką. Już teraz jak wyjeżdżam ludzie myślą, że jestem Brytyjką, a ja ich nie wyprowadzam z błędu.
Czyli siłą rzeczy odczuwasz jakiś związek, odpowiedzialność grupową z racji posiadania książeczki z orzełkiem.
Nigdy tego nie rozumiałem i nie rozumiem. Czujesz wstyd, bo jacyś ludzie z jakiegoś miasta oddalonego o ponad 100 km coś zrobili. Bez sensu.
Bo jacyś ludzie głosowali tak a tak.
Bo przodkowie jakiś ludzi robili to a tamto.
A wszystkich łączy jedynie przypadek urodzenia i życie na określonym terytorium. Dla mnie to trochę mało abym się aż tak utożsamiał i odczuwał jakiś wstyd.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 11:57   #2879
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No ja nie mogę. Jestem zbyt zażenowana.

Wstydzę się bycia Polką. Już teraz jak wyjeżdżam ludzie myślą, że jestem Brytyjką, a ja ich nie wyprowadzam z błędu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja odwrotnie. Dobrze jest, żeby ludzie zrozumieli, że są też inni Polacy, odbiegający od negatywnych stereotypów.
Chociaż powiem Ci, że te stereotypy ulegają zmianie, zwłaszcza w UK. Polscy fachowcy (nie' złote raczki" pana Zdzisia, ale fachowcy) są wysoko cenieni (pod warunkiem znajomości języka). Ja otrzmałam od razu kilkanaście ofert pracy i to ja mogłam wybierać pracodawcę a nie pracodawca mnie (może zresztą były równe szanse).
No i jeśli ktoś się dziwi, że nie jestem jednak Brytyjką a w połowie Polką to zawsze mi miło, że jednak coś tam niewielkiego robię dla popularyzacji wizerunku jednej z moich ojczyzn.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 12:23   #2880
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No ja nie mogę. Jestem zbyt zażenowana.

Wstydzę się bycia Polką. Już teraz jak wyjeżdżam ludzie myślą, że jestem Brytyjką, a ja ich nie wyprowadzam z błędu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja i tak mam podwójne obywatelstwo

Poza tym nie wiem, czy będę udawać, że co Polska to nie ja. To piękny kraj, z ciekawą (choć tragiczną) historią, fajnymi tradycjami itd. Jak powiedział Piłsudski: "Polska to piękny kraj, tylko ludzie [autocenzura]". Może dlatego nie umiem tutaj żyć.
A co was najbardziej w Polakach denerwuje? I czy za granicą obserwujecie także coś w rodzaju tendencji do uniformizacji czy to polska cecha?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.