Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-08, 16:36   #2971
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 050
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
zawsze, jak słyszę "a bo za czasów PO...", to ucinam resztę zdania i mówię, że o ile mnie pamięć nie myli, to PiS miał być lepszy i ogólnie miała być dobra zmiana. i nie interesi mnie, co było za czasów PO, bo PiS obiecywał, że będzie zachowywać się inaczej.


Poza tym co to za argument.

"Ci są wujowi."
"Ale tamci 8 lat temu byli równie wujowi."

Aha. No to spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 17:07   #2972
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość


Poza tym co to za argument.

"Ci są wujowi."
"Ale tamci 8 lat temu byli równie wujowi."

Aha. No to spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

jeśli to jest jakiś argument, to tylko za tym, że i PiS najwyższy czas pożegnać.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 17:08   #2973
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Tak dla przypomnienia, bo chyba niektóre z pań nie pamiętają.
Jakieś 8 lat temu pewien polityk latał co czwartek do domu w Sopocie samolotem. Koszt tylko tych lotów wyniósł grubo ponad 5 mln zł. Wtedy. 8 lat temu.
Czy ten pan czuł jakiś niesmak z tego powodu? Czy była medialna nagonka? Czy podał się do dymisji? Nie. Nic z tych rzeczy.

Więcej. Czy sam PiS jeździł po nim za fakt tak częstych lotów? Urządzali na niego za to nagonkę? Nope.
Źródło: https://www.rp.pl/Polityka/190809686...-w-2011-r.html

Bo jeśli komuś przysługuje prawo latania samolotem, to takie prawo. I nie ma co dyskutować z prawem. Nawet jeśli lata się dwa razy w tygodniu w tą i we wtę. Można tylko się lekko zaśmiać, że wtedy ten pan obiecywał tanie państwo...
Dlatego Kaczyński przerasta tę całą śmieszną opozycję o głowę. Poświęcił Kuchcińskiego, a za chwilę pokazał co wyprawiała obecna opozycja, która najgłośniej się drze w tej sprawie . Wyszło na to, że Kuchciński to pikuś przy tym co wylatała wierchuszka za rządów PO. Ciekawe jak ci się z tego wytłumaczą .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
jeśli to jest jakiś argument, to tylko za tym, że i PiS najwyższy czas pożegnać.
I kto ich niby pożegna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 17:15   #2974
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość


I kto ich niby pożegna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

święty mikołaj
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 17:22   #2975
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
święty mikołaj
No jak? Przecież wybory są w październiku, a ten dopiero w grudniu przylatuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 18:24   #2976
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Tak dla przypomnienia, bo chyba niektóre z pań nie pamiętają.
Jakieś 8 lat temu pewien polityk latał co czwartek do domu w Sopocie samolotem. Koszt tylko tych lotów wyniósł grubo ponad 5 mln zł. Wtedy. 8 lat temu.
Czy ten pan czuł jakiś niesmak z tego powodu? Czy była medialna nagonka? Czy podał się do dymisji? Nie. Nic z tych rzeczy.

Więcej. Czy sam PiS jeździł po nim za fakt tak częstych lotów? Urządzali na niego za to nagonkę? Nope.
Źródło: https://www.rp.pl/Polityka/190809686...-w-2011-r.html

Bo jeśli komuś przysługuje prawo latania samolotem, to takie prawo. I nie ma co dyskutować z prawem. Nawet jeśli lata się dwa razy w tygodniu w tą i we wtę. Można tylko się lekko zaśmiać, że wtedy ten pan obiecywał tanie państwo...
Skąd wniosek, że nie pamiętamy? Ja na PO nigdy nie głosowałam, ani nie zagłosuje, bo jakby nie robili Polaków w ciula to by taki obrzydliwy twór jak PiS do władzy nie doszedł. Natomiast obecne nadużycia władzy nie mogą być tłumaczone nadużyciami poprzedników. Polityk, który łamie prawo, nie stosuje się do procedur lub defrauduje środki publiczne powinien nachmiast zostać zdymisjonowany i postawiony przed sądem. Niezależnie od poglądów i środowisk jakie reprezentuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Poza tym dla mnie obrzydliwy jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy, że na początku zanim wypłynęły wszystkie informacje to kłamali w żywe oczy. Pan rzecznik sejmu zapewniał, że lotów było bodajże 23, a nie 5 razy więcej. Potem dopiero dziennikarze wyśledzili jaka była skala procederu i że zdarzało się, że samolot był posyłany po samą żonę marszałka bez marszałka na pokładzie (!). Przepraszam, ale jeśli rząd kłamie w takiej sprawie i oszukuje to jaką pewność mają obywatele, że nie robi tego też w innych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 21:22   #2977
CzarnyBaron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 89
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87059711]A obowiązkowe lekcje matematyki są kogo sprawką? Lobby algebrystów?

Obowiązkowe zajęcia z tolerancji, z wychowania sekualnego, etc. są sprawką pewnego lobby. Ja jestem tolerancyjny i nie bronię innym ludziom wysyłania dzieci na takie zajęcia, ich tam sprawa. Osobiście wolałbym wysłać diecko na dodatkową matematykę czy języki obce zamiast na "lewackie zajęcia", czy też religię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87059731]Co maja lekcje z wychowania seksualnego do lgbt?[/QUOTE]

To, że na Zachodzie musisz afirmować LGBT, bo inaczej jesteś nietolerancyjną białą faszystką. W normalnym państwie powinno się mieć prawo ich nie akceptować, ale powinno się tolerować. Poprzez przymusowe zajęcia z "tolerancji", "wychowania seksualnego", etc. odbiera się rodzicom prawo do okazywania tego, żeby tego nie akceptowali i wychowywali dzieci według własnego światopoglądu.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87059854]Przymusowe lekcje tolerancji Co za prześladowanie ! Skandal. Zlikwidować i wprowadzić przymusowe lekcje nietolerancji. Wtedy będzie git i prawilnie. No i nie'chomoseksualnie'.[/QUOTE]

Ależ są nieprzymusowe zajęcia z nietolerancji - patrz religia. Ubolewam tylko, że jako podatnik muszę takie "zajęcia", niezależnie czy są to z religii, "tolerancji", "wychowania seksualnego", etc. Rodzic wychowuje swoje dziecko i Państwo nie jest od narzucania światopoglądu. Niech rodzice montują się sami na religię czy jej kontroodpowiednika po lewej stronie, jak nie umieją dziecka wychować.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
zawsze, jak słyszę "a bo za czasów PO...", to ucinam resztę zdania i mówię, że o ile mnie pamięć nie myli, to PiS miał być lepszy i ogólnie miała być dobra zmiana. i nie interesi mnie, co było za czasów PO, bo PiS obiecywał, że będzie zachowywać się inaczej.
Ośmiorniczki to nie tylko domena PO. Ale lud ma 500+, to wszystko wybacza.

Znam mnóstwo przygłupów co uważa się za prawicę, ale największym zmartwieniem jest powrót PO do władzy i mimo wolnorynkowych poglądów popierają PiS (czyli socjalizm) w imię mniejszego zła. Ja tam PO pod koniec jej rządów trochę polubiłem, bo w końcu była deflacja i mój odkładany pieniądz zyskiwał na wartości. A teraz wszystko zżera inflacja.

Ja tam twardo jestem za Korwinem i Konfederacją. Kukiz okazał się niewiarygodny, skoro tworzy koalicję z najbardziej zabetonowaną partią, a raczej grupą interesów, czyli PSL.
CzarnyBaron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 21:30   #2978
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość
To, że na Zachodzie musisz afirmować LGBT, bo inaczej jesteś nietolerancyjną białą faszystką. W normalnym państwie powinno się mieć prawo ich nie akceptować, ale powinno się tolerować. Poprzez przymusowe zajęcia z "tolerancji", "wychowania seksualnego", etc. odbiera się rodzicom prawo do okazywania tego, żeby tego nie akceptowali i wychowywali dzieci według własnego światopoglądu.



Ależ są nieprzymusowe zajęcia z nietolerancji - patrz religia. Ubolewam tylko, że jako podatnik muszę takie "zajęcia", niezależnie czy są to z religii, "tolerancji", "wychowania seksualnego", etc. Rodzic wychowuje swoje dziecko i Państwo nie jest od narzucania światopoglądu. Niech rodzice montują się sami na religię czy jej kontroodpowiednika po lewej stronie, jak nie umieją dziecka wychować.



Ośmiorniczki to nie tylko domena PO. Ale lud ma 500+, to wszystko wybacza.

Znam mnóstwo przygłupów co uważa się za prawicę, ale największym zmartwieniem jest powrót PO do władzy i mimo wolnorynkowych poglądów popierają PiS (czyli socjalizm) w imię mniejszego zła. Ja tam PO pod koniec jej rządów trochę polubiłem, bo w końcu była deflacja i mój odkładany pieniądz zyskiwał na wartości. A teraz wszystko zżera inflacja.

Ja tam twardo jestem za Korwinem i Konfederacją. Kukiz okazał się niewiarygodny, skoro tworzy koalicję z najbardziej zabetonowaną partią, a raczej grupą interesów, czyli PSL.
Dziecko nie jest własnością rodzica. Rodzic nie ma prawa narzucać dziecku ideologii. Dziecko powinno mieć przedstawione różne alternatywy i samemu wybrać. Nie wiem czemu prawacy się tak boją edukacji seksualnej czy religioznawstwa/etyki w miejsce obecnej religii skoro z są tak przekonani o słuszności swoich poglądów i władzy nad dzieckiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 22:00   #2979
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
święty mikołaj

Udało Ci się.

Wybieracie się do kina? Ja pójdę. Zanim zabronią i zdejmą z afiszów i programów kin
https://kultura.onet.pl/film/wiadomo...a-vegi/rzlw97j
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-08-08 o 22:10
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 22:43   #2980
CzarnyBaron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 89
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87065911]Dziecko nie jest własnością rodzica.[/QUOTE]

A czyją jest własnością, Państwa?

Cytat:
Rodzic nie ma prawa narzucać dziecku ideologii
Tym bardziej Państwo.

Cytat:
Dziecko powinno mieć przedstawione różne alternatywy i samemu wybrać.
Wybierać to sobie może w wieku dojrzewania, wcześniej jest pod opieką rodzica i to on decyduje o jego światopoglądzie. Jeśli rodzic na przykład nie chce, żeby jego dziecko chodziło do szkoły i jest mu w stanie zapewnić naukę w domu, ma do tego pełne prawo.

Cytat:
Nie wiem czemu prawacy się tak boją edukacji seksualnej czy religioznawstwa/etyki w miejsce obecnej religii skoro z są tak przekonani o słuszności swoich poglądów i władzy nad dzieckiem.
Nie wiem czemu lewacy tak boją się religii w szkole i co ich obchodzą cudze dzieci. Niech zajmą się swoimi.



Ogólnie marzy mi się coś w rodzaju bonu edukacyjnego i większa swoboda w szkołach. Wtedy byśmy zobaczyli, czy lepsze są szkoły "lewackie" czy "prawackie". Ja bym wysłał dziecko tam, gdzie nie ma marnotrawionej kasy na wychowanie seksualne czy religie, gdzie stawiają na matematykę, programowanie, języki obce, etc.
CzarnyBaron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 22:50   #2981
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość

Ogólnie marzy mi się coś w rodzaju bonu edukacyjnego i większa swoboda w szkołach. Wtedy byśmy zobaczyli, czy lepsze są szkoły "lewackie" czy "prawackie". Ja bym wysłał dziecko tam, gdzie nie ma marnotrawionej kasy na wychowanie seksualne czy religie, gdzie stawiają na matematykę, programowanie, języki obce, etc.
Przykro mi ale to nie dana szkoła decyduje ile godzin religii ma realizować. Tu pretensje do MEN a raczej do konkordatu, który taki stan rzeczy (nauka religii sponsorowana przez państwo) wymusza.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 22:53   #2982
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość
A czyją jest własnością, Państwa?



Tym bardziej Państwo.



Wybierać to sobie może w wieku dojrzewania, wcześniej jest pod opieką rodzica i to on decyduje o jego światopoglądzie. Jeśli rodzic na przykład nie chce, żeby jego dziecko chodziło do szkoły i jest mu w stanie zapewnić naukę w domu, ma do tego pełne prawo.



Nie wiem czemu lewacy tak boją się religii w szkole i co ich obchodzą cudze dzieci. Niech zajmą się swoimi.



Ogólnie marzy mi się coś w rodzaju bonu edukacyjnego i większa swoboda w szkołach. Wtedy byśmy zobaczyli, czy lepsze są szkoły "lewackie" czy "prawackie". Ja bym wysłał dziecko tam, gdzie nie ma marnotrawionej kasy na wychowanie seksualne czy religie, gdzie stawiają na matematykę, programowanie, języki obce, etc.

Pewnie antyszczepionkowcem też jesteś..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 22:54   #2983
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość
A czyją jest własnością, Państwa?
Niczyją. To nie przedmiot, tylko człowiek.


Cytat:
Tym bardziej Państwo.
Edukacja nie jest narzucaniem czegokolwiek.

Cytat:
Wybierać to sobie może w wieku dojrzewania, wcześniej jest pod opieką rodzica i to on decyduje o jego światopoglądzie. Jeśli rodzic na przykład nie chce, żeby jego dziecko chodziło do szkoły i jest mu w stanie zapewnić naukę w domu, ma do tego pełne prawo.
Tylko jeżeli ma odpowiednie kwalifikacje, żeby nauczać go samemu, a i tak dziecko jest zobowiązane zrealizować podstawę programową (a nie widzimisię rodzica) i zdać egzaminy.

Cytat:
Nie wiem czemu lewacy tak boją się religii w szkole i co ich obchodzą cudze dzieci. Niech zajmą się swoimi.
A boją się? Ja nie zauważyłam. Problem z lekcją religii jest taki, że nie naucza o religiach, tylko o jednej religii. Często bardziej wygląda to na indoktrynację, a nie edukację.

Cytat:
Ogólnie marzy mi się coś w rodzaju bonu edukacyjnego i większa swoboda w szkołach. Wtedy byśmy zobaczyli, czy lepsze są szkoły "lewackie" czy "prawackie". Ja bym wysłał dziecko tam, gdzie nie ma marnotrawionej kasy na wychowanie seksualne czy religie, gdzie stawiają na matematykę, programowanie, języki obce, etc.
Możesz przecież posłać dziecko do prywatnej szkoły, gdzie pewnie będzie mieć nacisk na jakieś konkretne przedmioty. A co do treści i formy nauczania to uważam, że powinni o tym decydować specjaliści, mając na uwadze dobro i przyszłość dziecka, a nie politycy albo rodzice. Nawet zakładając, że ci drudzy mają jak najlepsze intencje to często sami mają braki. Nie wyobrażam sobie, żeby mamusia miała zwalniać dziecko z matematyki po podstawówce, bo jej ułamki w życiu się nie przydają
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 23:04   #2984
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 050
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość
A czyją jest własnością, Państwa?
A może na przykład... nie wiem... niczyją?

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość
Tym bardziej Państwo.
Ale edukacja to nie jest narzucanie poglądów.

Wręcz przeciwnie. Dobra edukacja to nauka wyrabiania sobie własnych poglądów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 23:30   #2985
CzarnyBaron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 89
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przykro mi ale to nie dana szkoła decyduje ile godzin religii ma realizować. Tu pretensje do MEN a raczej do konkordatu, który taki stan rzeczy (nauka religii sponsorowana przez państwo) wymusza.
Oczywiście, że mam pretensje o konkordat. Jako chrześcijanin (z tradycji katolik) jestem wręcz wściekły, że Kościół jest sponsorowany z pieniędzy podatnika czy tuszuje się sprawy z pedofilami. Jakbym miał władzę w Polsce, odciąłbym Kościół od koryta państwowego i opodatkowałbym jak każdą instytucję. Jak chcą mieć religię w szkołach proszę bardzo. Tylko niech płacą za wynajem sali w szkołach (nie mówiąc już o katechetach). A jak nie mają kasy, to niech ściągają od rodziców albo wiernych. To samo się tyczy fanatyków z lewej strony. Chcą się bawić w edukację? Tak, ale na swój koszt.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87066102]Pewnie antyszczepionkowcem też jesteś..[/QUOTE]

Nie znam się na tym temacie, więc się nie wypowiadam. Wydaje mi się, że jeśli ktoś ma "zaszczepione" dziecko, nie powinien obawiać się "niezaszczepionego". Nie czytałem jednak zbyt dużo w tym temacie i nie mam poglądów.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87066106]Niczyją. To nie przedmiot, tylko człowiek.[/QUOTE]

Tak, ale nie jest to samodzielna jednostka, a odpowiada za nią rodzic. Zakładam, że rodzice bardziej kochają swoje dzieci niż "Państwo:.

Cytat:
Edukacja nie jest narzucaniem czegokolwiek.
Jak to nie jest? Jest. Do szkoły nie chodziłaś? Co drugi czy trzeci polityk to nauczyciel.

Cytat:
Tylko jeżeli ma odpowiednie kwalifikacje, żeby nauczać go samemu, a i tak dziecko jest zobowiązane zrealizować podstawę programową (a nie widzimisię rodzica) i zdać egzaminy.
Oczywiście, że tak. Natomiast obawiam się, że w dzisiejszych czasach "postawa obywatelska = pozytywny stosunek do socjalizmu" jest zastępowany "postawa obywatelska = tolerancja dla islamu, LGBT, polityki afirmacyjnej".

Cytat:
A boją się? Ja nie zauważyłam. Problem z lekcją religii jest taki, że nie naucza o religiach, tylko o jednej religii. Często bardziej wygląda to na indoktrynację, a nie edukację.
A nauczanie LGBT polega na tym, że jeśli facet uważa się za kobietę i lesbijkę jednocześnie, to jest normalnym człowiekiem, a nie kimś kto ma poważne odchyły. Sprawy światpoglądowe powinny zostać w domu, a jak mają być w szkole, to niech rodzic decyduje, czy dziecko ma uczęszczać, a nie opcja polityczna, która aktualnie wygrała wybory.

Cytat:
Możesz przecież posłać dziecko do prywatnej szkoły, gdzie pewnie będzie mieć nacisk na jakieś konkretne przedmioty.
Dlatego chciałbym, żeby edukacja była sprywatyzowana, albo chociaż był bon edukacyjny. Wierzę w mądrość rodziców i to, że będą stawiać na klasyczną edukację.

Cytat:
A co do treści i formy nauczania to uważam, że powinni o tym decydować specjaliści, mając na uwadze dobro i przyszłość dziecka, a nie politycy albo rodzice.
W czyjej kieszenii siedzą specjaliści? Tego, kto aktualnie wygrał wybory. Państwo ma prawo ingerować, jeśli wybitne dziecko chce wysłać do łopaty, ale nie ma prawa kształtować opinii dziecka na temat "tolerancji dla islamu".

Cytat:
Nawet zakładając, że ci drudzy mają jak najlepsze intencje to często sami mają braki. Nie wyobrażam sobie, żeby mamusia miała zwalniać dziecko z matematyki po podstawówce, bo jej ułamki w życiu się nie przydają
Nie porównuj klasycznej edukacji (nauki ścisłe, przyrodnicze, humanistyczne, języki obce) do wymysłów typu wychowanie seksualne czy religia.

Cytat:
Wręcz przeciwnie. Dobra edukacja to nauka wyrabiania sobie własnych poglądów.
Dobra edukacja to:
1) Umiejętność zdawania egzaminów
2) Wykorzystanie wiedzy w codziennym życiu

A nie pozytywny/negatywny stosunek do LGBT, religii, obcokrajowców, ojczyzny, historii, etc.

Edytowane przez CzarnyBaron
Czas edycji: 2019-08-08 o 23:32
CzarnyBaron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 23:40   #2986
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

oho, trafił nam się koliberek
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 00:07   #2987
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Wy to o najdroższym marszałku, a dzisiaj przecież powstał 'Agro Kukiz' No ale co pozostało, skoro tak wielu z jego partii już oficjalnie jest tam, gdzie ich od poczatku ciagnęło, czyli w pisie. Trzeba się jakoś ratować, kiedy pajacowanie w życiu publicznym i politycznym już tak bardzo zdażyło zasmakować.
Powodzenia życzyć.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 01:20   #2988
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ale co to komu przeszkadza, ze ktos jest gejem? Co tu jest do nie akceptowania? Ich lozko, nie moje.
To tak samo jakbym nie akceptowala rudych albo grubych ludzi. Tu nie ma nic do akceptacji. Ludzie sa jacy sa. Przeciez ich nie przefarbuje na blond.

Usilne prowokacje w stylu karykaturalnego pruedstawiania swietych obrazkow mnie denerwuja i ich nie akceptuje. Nie akceptuje tego zachowania ( a nie orientacji).
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 07:55   #2989
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Dlatego Kaczyński przerasta tę całą śmieszną opozycję o głowę.

No jasne. W oczach ciemnego luda to półbóg, zwłaszcza, że sam nigdy nie lata z żoną i z dziećmi. A że ma pancerną i stałą ochronę żeby go przypadkiem ta gorąca miłość lepszego sortu nie zabiła, to inny temat.
Prawda jest taka, że muszą mieć już pełne pampersy i widzą, że nie da się sprawie ukręcić łba, skoro głos zabrał sam on - wódz naczelny i szeregowy poseł w jednym. I jak to surowy ojciec narodu - przykładnie ukarał (tzn. tylko dymisją) ogrodnika w roli marszałka, 'człowieka prostej drogi' - jak kiedyś o nim powiedział.

Żałośni, mali ludzie.

I znowu wina Tuska
Swoją drogą - odkopali tak drobiazgowe dane o lotach premiera Tuska, a rejestry podniebnych podróży Kuchcińskiego w latach 16-17 jakoś okazały się niedostępne

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:50 ----------

Tweet Roberta Gwiazdowskiego:

2015 - wystarczy nie kraść
2017 - tamci kradli więcej
2019 - tamci też kradli


Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-08-09 o 08:13
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-09, 08:20   #2990
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87066211]Wy to o najdroższym marszałku, a dzisiaj przecież powstał 'Agro Kukiz' No ale co pozostało, skoro tak wielu z jego partii już oficjalnie jest tam, gdzie ich od poczatku ciagnęło, czyli w pisie. Trzeba się jakoś ratować, kiedy pajacowanie w życiu publicznym i politycznym już tak bardzo zdażyło zasmakować.

Powodzenia życzyć.[/QUOTE]



Kukiz się kończy. Dziwi mnie, że tylu ludzi brało go na poważnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 09:54   #2991
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87066419]Kukiz się kończy. Dziwi mnie, że tylu ludzi brało go na poważnie.

[/QUOTE]


Antysystemowiec na listach najbardziej przyspawanej do systemu partii koniunkturalistów i miłośników weszelkich możliwych państwowych synekur. Ot, wiarygodność muzyka.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 10:11   #2992
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

W sumie to się zastanawiam, czy oni wiedzą, do czego w ogóle dążą. Najpierw ich grupą docelową byli młodzi ludzie z miast, a teraz nagle ze wsi i to raczej starsi?
Po prawej stronie sceny politycznej jest kilka mniejszych partii, mogli wystawić wspólną listę. Czemu PSL?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 13:32   #2993
Pietrooshka
Raczkowanie
 
Avatar Pietrooshka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87066835]W sumie to się zastanawiam, czy oni wiedzą, do czego w ogóle dążą. Najpierw ich grupą docelową byli młodzi ludzie z miast, a teraz nagle ze wsi i to raczej starsi?
Po prawej stronie sceny politycznej jest kilka mniejszych partii, mogli wystawić wspólną listę. Czemu PSL?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Kukiz był od zawsze zlepkiem ludzi, którzy costam chcieli, ale nie było zbytnio wiadomo, co. Za pierwszym razem tak jak u Palikota mlodzi to kupili dzięki hasłom o buncie i nonkonformizmie, za drugim to juz jest podtrzymywanie przy zyciu pewnego trupa.
Pietrooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 15:21   #2994
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87066360]

I znowu wina Tuska
Swoją drogą - odkopali tak drobiazgowe dane o lotach premiera Tuska, a rejestry podniebnych podróży Kuchcińskiego w latach 16-17 jakoś okazały się niedostępne

[/QUOTE]


Jestem naprawdę pod wrażeniem uczciwości PiSowców. Nie zrobili przecież nic złego, co najwyżej przewozili zamrożone leki (których wydawanie pacjentom jest zabronione), działali jednak zgodnie z prawem (które teraz trzeba jednak będzie zmienić, żeby nie było problemów w przyszłości), poprzednicy latali o wiele więcej (nie wiadomo co prawda czym, skoro Gulfstreamy zostały kupione dopiero w 2016 roku, w ramach poprawy naszej obronności), przyjęli aktywny model kontaktów z wyborcami (ale tylko jednego regionu), a teraz, dla dobra Narodu, podają się do dymisji. Niewiarygodne
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 17:06   #2995
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Jestem naprawdę pod wrażeniem uczciwości PiSowców. Nie zrobili przecież nic złego, co najwyżej przewozili zamrożone leki (których wydawanie pacjentom jest zabronione), działali jednak zgodnie z prawem (które teraz trzeba jednak będzie zmienić, żeby nie było problemów w przyszłości), poprzednicy latali o wiele więcej (nie wiadomo co prawda czym, skoro Gulfstreamy zostały kupione dopiero w 2016 roku, w ramach poprawy naszej obronności), przyjęli aktywny model kontaktów z wyborcami (ale tylko jednego regionu), a teraz, dla dobra Narodu, podają się do dymisji. Niewiarygodne
A w finale gorace oklaski w Sejmie dla odwołanego ogrodnika w roli Marszałka, pokrzywdzonego nagonka niepolskich mediów (dobiora im się do doopy zaraz po wyborach - oczywiście wygranych). I uścisk dłoni prezesa. Nie robił nic złego, no ale skoro ludowi się to nie podoba, to odszedł. Dla dobra wolski. Chałwa bohaterom.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 17:51   #2996
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

A i tak wygrają wybory.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 18:10   #2997
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A i tak wygrają wybory.

No ba.

I życzę im tego.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 06:38   #2998
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Wypisz wymaluj metody środowisk LGBT z całym szacunkiem dla osób normalnych, mam na myśli normalnych chomoseksalistów itd.Aktualnie przerabiamy to na katolikach na zachodzie to się sprawdziło u nas będzie co prawda trudniej ale w dłuższej perspektywie obawiam się że polegniemy ,ewentualnie krew się poleje.
Za ten post dostałem ostrzeżenie od "kaledonia", dziękuje i żegnam.

Edytowane przez ARAKSJEL
Czas edycji: 2019-08-11 o 06:47
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 08:26   #2999
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Za ten post dostałem ostrzeżenie od "kaledonia", dziękuje i żegnam.

Ja bym z tym skandalem uderzyła do Ziobry.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 08:54   #3000
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Za ten post dostałem ostrzeżenie od "kaledonia", dziękuje i żegnam.
Również dziękujemy i żegnamy
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.