nawilżanie,odżywianie czy regeneracja??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-05, 14:30   #1
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404

nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???


zaczęło mnie ostatnio zastanawiać,czego potrzebują tak naprawde moje włosy(przesuszone,szczegó lnie na końcach oraz lekko zniszczone prostowaniem) i w ogole,czy jest różnica miedzy maskami,czy odzywkami do wlosów nawilzajacymi a regenerujacymi lub tez odzywczymi.Niby róznica jest oczywista,ale nie konca,bo przewaznie na produktach np do wlosow zniszczonych i suchych pisze,ze odzywiaja,regeneruja ale nie nawilzaja,co przeciez przy wlosach suchych jest wazne...Dla kogo wiec jaka maska/odżywka?
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:02   #2
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Witaj
Ja też się ostatnio nad tym zastanawiałam ale odkąd pamiętam mimo iż włosy mam farbowane nigdy nie kupiłam szamponu czy odżywki do włosów farbowanych tylko do zniszczonych,bo przecież farbowanie niszczy wlosy a co za tym idzie potrzebna im regeneracja.
Zauważyłam też,że jest podział odżywek na regenerujace i nawilżające i też mam z tym dylemat.Najlepiej chyba zaopatrzyć się w regenerującą, nawilżającą i stosować raz jedną raz drugą
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 17:10   #3
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Cytat:
Napisane przez boniulka
Witaj
Ja też się ostatnio nad tym zastanawiałam ale odkąd pamiętam mimo iż włosy mam farbowane nigdy nie kupiłam szamponu czy odżywki do włosów farbowanych tylko do zniszczonych,bo przecież farbowanie niszczy wlosy a co za tym idzie potrzebna im regeneracja.
Zauważyłam też,że jest podział odżywek na regenerujace i nawilżające i też mam z tym dylemat.Najlepiej chyba zaopatrzyć się w regenerującą, nawilżającą i stosować raz jedną raz drugą
Pozdrawiam
boniulka ja rówzniez mam włosy farbowane i też uzywam szamponów i odżywek do włosów zniszczonych,a nie do farbowanych,bo wydaje mi sie,ze te maja za zadanie przede wszystkim utrzymanie koloru i połysku,a mi równiez zalezy bardziej na regeneracji...no własnie jest mnóstwo masek odzywczych do włosów,kremy odżywcze zawierające proteiny itp,ale z nawilżaniem włosów do chyba u nich kiepsko...a popularne na forum Wax lub Rigenol-też pisze,ze odżywiaja slabe włosy itd,ale czy nawilzaja tez?
Wydaje mi sie,ze moje wlosy ostatnio potrzebuja nie odzywienia(które rozumiem jako przywrócenie mocy,elastycznosci i witalności włosom ) ale nawilżenia i regeneracji.Chyba rzeczywiscie najlepiej używać i tych odżywczych i nawilżających
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 10:07   #4
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

WItam. Podbijam wątek bo interesuje mnie kwestia nawilżania włosów.

Ostatnio stan moich włosów bardzo sie pogorszył (mimo, że łykałam Skrzypovite przez dłuższy czas ). Od zawsze są cienkie i piórkowate, ale teraz dodatkowo zrobiły się suche i łamliwe (wszedzie odstają takie małe włoski). Postanowiłam odstawić suszarkę, którą używam regularnie od ok. 10 lat A przy farbowaniu przerzucić się z farb na łagodniejszy Casting bez amoniaku.

W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, które szampony/ odzywki/ maski mają właściwości nawilżające. Bo na opakowaniach zazwyczaj jest "regenerujaca", "odżywcza", "ochronna", a NAWILŻAJĄCEJ ani widu, ani słuchu
A ja chciałabym, aby włosy odzyskały sprężystość i blask i żeby nie były takie suche piórka.

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 10:59   #5
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Co do masek mocno regenerujących to chyba dobra by była L'oreal "Absolut Repair" (maska i odżywka do naprawdę zniszczonych włosów), a z nawilżających - L'oreal Intense Repair i linia Schwarzkopf'a "BC Bonacure Moisture Kick"
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 11:18   #6
fairy_m
Raczkowanie
 
Avatar fairy_m
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: far from earth...
Wiadomości: 75
GG do fairy_m
Thumbs up Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Dziewczyny!znalazlam super odzywke do wlosow,moze ona spokojnie konkurowac z tymi z wyzszej polki a do swoich delikatnych rozjasnianych wloskow uzywalam juz ich sporo .
Sunsilk, Odbudowa i pielęgnacja, 1-minutowa maseczka do włosów zniszczonych modelowaniem i suszeniem.


Daje niesamowita gladkosc juz po wysuszeniu czuje jakby byly ciezsze ale nie oklapniete,lsnia a przy tym cudnie pachna jakimis owocami(morele?)Dla mnie rewelacja i za taka cene mysle ze warto sprobowac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8015.jpg (48,3 KB, 9 załadowań)
__________________
...somewhere, between the darkness and light, there is my soul...


http://www.icq.com/friendship/pages/...page_19994.php
fairy_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 11:21   #7
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
WItam. Podbijam wątek bo interesuje mnie kwestia nawilżania włosów.

Ostatnio stan moich włosów bardzo sie pogorszył (mimo, że łykałam Skrzypovite przez dłuższy czas ). Od zawsze są cienkie i piórkowate, ale teraz dodatkowo zrobiły się suche i łamliwe (wszedzie odstają takie małe włoski). Postanowiłam odstawić suszarkę, którą używam regularnie od ok. 10 lat A przy farbowaniu przerzucić się z farb na łagodniejszy Casting bez amoniaku.

W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, które szampony/ odzywki/ maski mają właściwości nawilżające. Bo na opakowaniach zazwyczaj jest "regenerujaca", "odżywcza", "ochronna", a NAWILŻAJĄCEJ ani widu, ani słuchu
A ja chciałabym, aby włosy odzyskały sprężystość i blask i żeby nie były takie suche piórka.

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę
Magrest ja używam juz od dłuższego czasu odzywki MAtrix Sleek Look,i według mnie ona bardzo dobrze nawilża włosy,a nie regeneruje.W ogóle wydaje mi się,że to właśnie chyba wygładzające maski i odżywki nawilżają,zresztą bo pisze na nich,że są do włosów "Suchych,szortkich".
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 12:04   #8
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Magrest ja używam juz od dłuższego czasu odzywki MAtrix Sleek Look,i według mnie ona bardzo dobrze nawilża włosy,a nie regeneruje.W ogóle wydaje mi się,że to właśnie chyba wygładzające maski i odżywki nawilżają,zresztą bo pisze na nich,że są do włosów "Suchych,szortkich".
Tripka a ile kosztuje ten Matrix? Kupiłaś na allegro?
Zastanowiło mnie to zdanie, które zaznaczyłam na zielono. Tzn. że dla suchych, farbowanych i cienkich włosów regeneracja jest niewskazana?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 12:31   #9
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

ja tez się nad tym zastanawiałam i niestety expertem nie jestem. Ale zauwazyłam samam po sobie, że dużo lepiej na stan moich włosków wpływają kosmetyki nawilżające niż regenerujące. Mi sie wydaje ( ale być moze sie myle ) , ze włoski potrzebuja jednego i drugiego czyli regneracji i nawilżania. Natomiast włosków raczej jakos znacznie od wewnatrz ( poprzez diete czy witaminy ) nie nawilżymy, mozemy jednak dostarczyc im witaminek i minerałow( a to wpływa na ich wytrzymałośc ) Dlatego ja staram sie dbac o włoski "regenerując je od wewnatrz" poprzez zdrową zróznicowaną diete a nawilżac od zewnątrz. Bo to co je niszczy od zewnatrz to zazwyczaj twarda woda, suszarka, suche powietrze, słonće , farby. I to wszystko bardzo wysusza włoski i "zmywa" warstwe ochronną na wloskach przez co stają sie suche, łamliwe i porowate.
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 12:45   #10
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

niezla jest maska z avonu - niebieska
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 12:46   #11
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8627
ta i zadna inna!
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 12:52   #12
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Cytat:
Napisane przez azyla Pokaż wiadomość
Gdzie można ją kupić? I ile kosztuje ?

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
niezla jest maska z avonu - niebieska
Właśnie mam zamiar sobie kupić avonową odzywke - niebieska, lepsza maska czy odżywką ? Możesz cos wiecej powiedzieć?
aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 14:11   #13
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Ciezko ja dostac....szukac najlepiej w drogeriach -kosztuje okolo 7 zl rewelacyjnie nawilza....stosuje ja juz przszlo rok....i nie zmaierzam przestac...
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 14:56   #14
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Cytat:
Napisane przez azyla Pokaż wiadomość
Ciezko ja dostac....szukac najlepiej w drogeriach -kosztuje okolo 7 zl rewelacyjnie nawilza....stosuje ja juz przszlo rok....i nie zmaierzam przestac...
Ja równieżn nigdzie nie moge dostać tej maski... :-(
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:46   #15
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Tripka a ile kosztuje ten Matrix? Kupiłaś na allegro?
Zastanowiło mnie to zdanie, które zaznaczyłam na zielono. Tzn. że dla suchych, farbowanych i cienkich włosów regeneracja jest niewskazana?
wydaje mi się,że do suchych i cienkich włosów,przesuszonych np przez suszarkę,prostownicę,czy słońce konieczne jest nawilżanie,a do włosów farbowanych,rozjaśnianych ,po trwałej konieczna będzie przede wszystkim regeneracja +nawilżenie
Tylko,że trudno odróżnić chyba wlosy tylko suche od zniszczonych,bo zniszczone też sa suche...

a odzywke kupiłam na allegro 1500ml za około 50zł bez kosztów przesyłki,no i używam codziennie i chyba działa
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 16:13   #16
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

ja mam odzywke i maske - maska jest niezla ale przyznam ze stosuje ja zamiennie z waxem i maska rozowa do farbowanych - odzywka mocniej przeltuszcza wlosy ale naprawde ladnie nawilza. ciezko mi cos wiecej powiedziec wlasnie dlatego ze i odzywek uzywam roznych i masek. ale teraz jest w promocji to nie zaszkodzi sprobowac. ale odzywke nie polecam z racji obciazania wlosow (za to do farbowanyh jest tez niezla)
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 21:53   #17
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
wydaje mi się,że do suchych i cienkich włosów,przesuszonych np przez suszarkę,prostownicę,czy słońce konieczne jest nawilżanie,a do włosów farbowanych,rozjaśnianych ,po trwałej konieczna będzie przede wszystkim regeneracja +nawilżenie
Tylko,że trudno odróżnić chyba wlosy tylko suche od zniszczonych,bo zniszczone też sa suche...

a odzywke kupiłam na allegro 1500ml za około 50zł bez kosztów przesyłki,no i używam codziennie i chyba działa
Hehe to już nie wiem czy moje włosy potrzebują nawilżenia czy regeneracji, bo są suche, cienkie, regularnie katowane suszarką przez ok 10 lat, ale są też farbowane, no i od połowy zniszczone (długość do brody).

Do tej pory cały czas używam szamponów, odzywek i masek regenerujących, więc może jednak warto przerzucić się na nawilżające.

Tylko teraz problem z wyborem tej właściwej, bo coś mało tego na półkach
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 09:52   #18
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Witam
Spotkałam niewiele kosmetyków które mają notkę na opakowaniu że ich działanie to nawilżanie
Jeśli chcecie nawilżyc włoski od wewnątrz to polecam Vitapil ,brałam 3 miesiące i włosy były rzeczywiscie nawilzone,nie przesuszone na koncach,koncówki nie rozdwajają się,pasma wydaja sie lejące i cięzki a nie puszyste i sterczące w kazdą stronę.
Skoro picie dużej ilości wody mineralnej działa zbawiennie na nawilżenie skóry od wewnątrz to z pewnoscią tak samo podziała na włosy
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 09:53   #19
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

wax wax wax wax wax wax wax - jak nie probowalas to marsz do apteki:P
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 14:58   #20
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Czy ja wiem czy wax... :P ja stosuje i w sumie żadnych wielkich efektów po nim nie widze, choć chciałabym.
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 15:13   #21
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
wax wax wax wax wax wax wax - jak nie probowalas to marsz do apteki:P
No własnie dzisiaj kupiłam 2 saszetki nowego WAXa na wypróbowanie. Obie zawierają ekstrakt z miodu, który "silnie nawilża i odżywia przesuszone włosy" - tak napisali na opakowaniu
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 15:29   #22
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

ja mowie o tym ehnna treatment wax inowy to jest jakis z odzywka czy cos ;] ale ja mysle ze arto najpierw sprobowac zregenerowac wlosy waxem - drogi nie jest a warto sprobowac.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 18:01   #23
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: nawilżanie,odżywianie czy regeneracja???

Podbijam wątek, bo sama mam kłopot z wyborem linii pielęgnacyjnej do włosów

Moje włosy są raczej cienkie, przez ostatnie dwa lata prostowane, kolor naturalny. Kiedy prostowałam włosy, nie miałam problemu z wyborem szamponu i odżywki, bo moim nr 1 niezmiennie pozostawała seria CHI do pracy z żelazkiem. Naprawdę rewelacyjnie zabezpieczała włosy Teraz... może głupio to zabrzmi, ale nie wiem, czego mi trzeba Właściwie... Jak poznac, czy włosy są suche, czy zniszczone? Słyszałam, że w aptekach/salonach fryz można zrobic test stanu włosa pod mikroskopem - czy któraś z Was taki robiła?
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.