Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-30, 13:44   #2341
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Dziwne, że Polakom wyraźnie przybywa pieniędzy, a wydają mniej. Gdzie ta inflacja zatem? Może się nam wszystkim żołądki zmniejszyły?
Edanowi się poprawiło = Polakom się poprawiło. Logika populistów.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 13:50   #2342
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Edanowi się poprawiło = Polakom się poprawiło. Logika populistów.
Nie moja wina, ze nie umiesz kliknac w tekst źródłowy tego dowadzacy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 15:29   #2343
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

No jasne, że Polakom przybywa pieniędzy, z 500+, 300+, emerytur+ i innych..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 15:45   #2344
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Jak dziś odpaliłam tego forbesa to oczy przecierałam. Ciekawe skąd te statystyki o coraz mniejszych wydatkach. Bo na pewno nie z rachunków i cen w sklepach.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 16:17   #2345
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
To prawda
Cóż. Nawet nie pytam, na jaką partię mieli ci ludzie głosować (zgodnie z instrukcją).

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86862614]No jasne, że Polakom przybywa pieniędzy, z 500+, 300+, emerytur+ i innych..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Szkoda, że nie przybywa im pieniędzy z pracy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 16:47   #2346
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86861506]https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...owania/yl6jbp0

PRZERAŻAJĄCE.[/QUOTE]Ależ oczywiście, że kierownikiem osrodka jest ksiądz.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Gdzie te moje mniejsze wydatki, bo nie zauważyłam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 17:11   #2347
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A tu realne dane pokazujące tą szalejącą inflację za PiSu.
https://www.forbes.pl/gospodarka/doc...ne-gus/d0f4qec
Dziwne, że Polakom wyraźnie przybywa pieniędzy, a wydają mniej. Gdzie ta inflacja zatem? Może się nam wszystkim żołądki zmniejszyły?

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

A tu tak dla zobrazowania aby była większa jasność gdzie dokładnie wygrał PiS. To, że podział na wschód i zachód, Polskę A i B to mit.

A tak swoją drogą, to 500+ chyba nie rośnie o inflację, prawda?


Z tej mapki to akurat wynika podział wschód-zachód. To, że w zachodnich województwach też są powiaty, gdzie wygrał PiS nie zmienia faktu, że jakaś ogólna tendencja jest.
Zresztą chyba też trzeba byłoby wziąć pod uwagę specyfikę konkretnych powiatów i gmin. Moje województwo też jest trochę żółte, trochę niebieskie. Tyle, że ten niebieski jakoś jest w tej części, którą zamieszkują głównie przesiedleńcy ze wschodu (i ewentualnie ich potomkowie). Ale jak ktoś nie mieszka w tym regionie, to pewnie tego nie wie, i widzi tak, jak ty - że Polska A, a w części też wygrał PiS.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-30, 19:15   #2348
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Co Wy na to ?
https://www.youtube.com/watch?v=YCAJofc4ajM
Szwecja się szykuje.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 20:47   #2349
CzarnyBaron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 89
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Dla mnie obok PiSu największym wygranym jest SLD. Chłopaczki z dawnego PZPR zdobyli aż 5 miejsc, a byli skazani na wyginięcie jak dinozaury. Samodzielnie byliby gdzieś w granicach progu wyborczego, podgryzani przez Razem i Wiosnę. I mają szansę się odbić na jesień.

Największym przegranym obok Kukiza i Konfederacji jest dla mnie PSL. To ich akces do Koalicji Europejskiej umożliwił taką wygraną PiSowi, bo wieś się odwróciła od ludowców i masowo zagłosowała na Kaczyńskiego. Teraz siebie na dobre załatwili i to ich ostatnia kadencja w Sejmie jako samodzielna siła.
CzarnyBaron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 04:28   #2350
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Co Wy na to ?
https://www.youtube.com/watch?v=YCAJofc4ajM
Szwecja się szykuje.
To mi przypomina amerykańskie filmiki instruktażowe z czasów zimnej wojny

https://www.youtube.com/watch?v=LWH4tWkZpPU

(wersja remastered)
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 09:35   #2351
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość
Dla mnie obok PiSu największym wygranym jest SLD. Chłopaczki z dawnego PZPR zdobyli aż 5 miejsc, a byli skazani na wyginięcie jak dinozaury. Samodzielnie byliby gdzieś w granicach progu wyborczego, podgryzani przez Razem i Wiosnę. I mają szansę się odbić na jesień.

Największym przegranym obok Kukiza i Konfederacji jest dla mnie PSL. To ich akces do Koalicji Europejskiej umożliwił taką wygraną PiSowi, bo wieś się odwróciła od ludowców i masowo zagłosowała na Kaczyńskiego. Teraz siebie na dobre załatwili i to ich ostatnia kadencja w Sejmie jako samodzielna siła.
W dodatku SLD postanowiło dołączyć do innej frakcji w PE niż KE, czyli do socjalistów:
https://www.wprost.pl/wybory-euro-20...cjalistow.html
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-31, 10:10   #2352
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość
Dla mnie obok PiSu największym wygranym jest SLD.
Tu się zgadzam. Wszystkim tym Millerom i Cimoszewiczom już niemal groziło, że na stare lata będą musieli iść do prawdziwej pracy. A tu podłączyli się gdzie trzeba i bach, jest wypłata na następne lata.

A co najśmieszniejsze, znam osoby, które kiedyś ziały nienawiścią do PZPR i SLD, a teraz radośnie głosowały na Koalicję, żeby tylko nie głosować na PiS, i im obecność tych panów już w ogóle przestała przeszkadzać. Jak to się szybko ludziom zmienia.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:12   #2353
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Bo ludzie o generalnie lewicowych poglądach mają teraz problem.
SLD jest w kolacji, która jednak wielu lewicowcom nie mieści się w głowie, Razem nie ma wielkiej siły przebicia i co za tym idzie - szans. Ciężko.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:25   #2354
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ale ja wcale nie mówię o ludziach o lewicowych poglądach, bo Ci tam mają jeszcze na kogo głosować. Jak nie ufają już SLD, to mogą przecież jednak wybrać tę Wiosnę czy Razem.

Ja mówię o ludziach 40+ i 50+, którzy kiedyś byli bardzo anty w stosunku do całego PRL-u i panów z PZPR, czyli ogólnie o frakcji prosolidanrościowej. Te osoby stały się potem z marszu wyborcami Unii Wolności (Kaczyński z Macierewiczem przecież też tam byli i wtedy nikomu nie przeszkadzali). Pogardą zaś darzyły SLD i prezydenta Kwaśniewskiego. Często wtedy słyszałam o żłobach z byłego PZPR i o tym, że na SLD to głosują nieroby i byli górnicy, którzy liczą na przywileje. I tak to trwało niemal do 2005 roku, bo na początku kiedy Unia Wolności podzieliła się na PO i PiS, to nikt nawet nie widział różnicy, programy podobne, poszczególni politycy wpadali do tych ugrupowań w sumie przypadkowo i często je zmieniali. Sprawa się rypła dopiero po 2005, kiedy z koalicji wyszły nici i obie partie pokłóciły się o stołki. Potem zaczęła się ta kampania, jak to niby jedni różnią się od drugich i kto był tą prawdziwą Solidarnością. (Choć, oczywiście tylko moim skromnym zdaniem, wskazanie różnic pomiędzy tymi dwoma partiami w warstwie programowej, a nie symbolicznej, również dziś nastręcza nieco trudności). I tak minęło kilka lat przyjmowania tego przekazu medialnego o tym, jak to PO i PiS to zupełnie co innego i nagle bęc, osoby, które kiedyś tak pluły na SLD, teraz wolą zagłosować na koalicję, w której to SLD jest, żeby tylko nie na PiS, bo PiS to zło. I co najlepsze mało kto w ogóle zauważa, że zmienił poglądy.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:29   #2355
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tu się zgadzam. Wszystkim tym Millerom i Cimoszewiczom już niemal groziło, że na stare lata będą musieli iść do prawdziwej pracy. A tu podłączyli się gdzie trzeba i bach, jest wypłata na następne lata.
Jarosław Kaczyński jest już w wieku emerytalnym, ale jakby jeszcze kilka lat temu nie dostał się nigdzie i musiał iść do prawdziwej pracy.... marzenia, choć szkoda że tak się nie stało - chciałabym zobaczyć co by zawodowo robił: pracował w bibliotece, niańczył koty, założył biuro porad prawnych? A nie, zapomniałam że jest Srebrna, a kiedyś był Telegraf. Przecież Jarkacz to talent na miarę co najmniej Bagsika
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:35   #2356
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Jarosław Kaczyński jest już w wieku emerytalnym, ale jakby jeszcze kilka lat temu nie dostał się nigdzie i musiał iść do prawdziwej pracy.... marzenia, choć szkoda że tak się nie stało - chciałabym zobaczyć co by zawodowo robił: pracował w bibliotece, niańczył koty, założył biuro porad prawnych? A nie, zapomniałam że jest Srebrna, a kiedyś był Telegraf. Przecież Jarkacz to talent na miarę co najmniej Bagsika
A dlaczego zawsze musisz wyskakiwać z Kaczyńskim, nawet kiedy nie o nim rozmawiamy? Rozumiem manię prześladowczą, ale większość z nas, kiedy rozmawia o panu X, to ma na myśli pana X, a nie pana Y.

I wybacz, że nie odpowiedziałam na Twój poprzedni post, ale naprawdę nie mam już siły tłumaczyć komuś semantycznej różnicy pomiędzy "jeden z pierwszych" a "pierwszy ze wszystkich".

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-05-31 o 10:38
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:41   #2357
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A dlaczego zawsze musisz wyskakiwać z Kaczyńskim, nawet kiedy nie o nim rozmawiamy? Rozumiem manię prześladowczą, ale większość z nas, kiedy rozmawia o panu X, to ma na myśli pana X, a nie pana Y.
A dlaczego wyskakujesz konkretnie z Millerem i Cimoszewiczem? Wszyscy ogólnie o partiach, o poglądach, o elektoratach - a tu sru. Bogusław Liberadzki na ten przykład mniej interesujący jeżeli chodzi o zajęcie na stare lata?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:46   #2358
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

https://kultura.onet.pl/wiadomosci/d...zemsta/fvpsdln

Spisek!!!!!!111111jedenje denoneone!!!!1!!!2334
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:49   #2359
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A dlaczego wyskakujesz konkretnie z Millerem i Cimoszewiczem? Wszyscy ogólnie o partiach, o poglądach, o elektoratach - a tu sru. Bogusław Liberadzki na ten przykład mniej interesujący jeżeli chodzi o zajęcie na stare lata?
Ponieważ odpowiedziałam na post CzarnyBaron, który akurat poruszył temat SLD, na skutek czego rozmowa zeszła właśnie na SLD. I wybacz, ale nie znam pełnego składu byłego PZPR czy którejkolwiek ze współczesnych partii politycznych. Millera i Cimoszewicza znam, bo pełnili odpowiedni wysokie funkcje przez odpowiedni długi czas, żeby zdążyła ich zapamiętać.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-31, 10:54   #2360
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86864511]https://kultura.onet.pl/wiadomosci/d...zemsta/fvpsdln

Spisek!!!!!!111111jedenje denoneone!!!!1!!!2334[/QUOTE]Spisek i zemsta na wroga (z Bogiem i choćby mimo Boga)

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ponieważ odpowiedziałam na post CzarnyBaron, który akurat poruszył temat SLD, na skutek czego rozmowa zeszła właśnie na SLD. I wybacz, ale nie znam pełnego składu byłego PZPR czy którejkolwiek ze współczesnych partii politycznych. Millera i Cimoszewicza znam, bo pełnili odpowiedni wysokie funkcje przez odpowiedni długi czas, żeby zdążyła ich zapamiętać.
Cimoszewicz był sekretarzem Komitetu Uczelnianego PZPR na UW. To rzeczywiście była taka wysoka funkcja że łohoho
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:59   #2361
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Cimoszewicz był sekretarzem Komitetu Uczelnianego PZPR na UW. To rzeczywiście była taka wysoka funkcja że łohoho
Nie, Cimoszewicz był wicepremierem i ministrem sprawiedliwości z ramienia SLD, a Ty doskonale wiesz, że to mam na myśli. Mam wrażenie, że Twoje posty powstają tylko po to, żeby pokłócić się absolutnie o wszystko.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 12:14   #2362
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie, Cimoszewicz był wicepremierem i ministrem sprawiedliwości z ramienia SLD, a Ty doskonale wiesz, że to mam na myśli. Mam wrażenie, że Twoje posty powstają tylko po to, żeby pokłócić się absolutnie o wszystko.
To po co to wypominanie przeszłości z PZPR? Nie ja pierwsza użyłam tu nazwy tej partii. Mam wrażenie, że chcesz wmówić wszystkim że obecne SLD to sami ludzie z byłej PZPR. W PiS za to są czy byli Piotrowicz, Kryże, Czabański i inni wspierani przez dwóch wspaniałych politruków - Pietrzaka i Wolskiego. Używając języka, którym zaczął przemawiać CzarnyBaron - w PiS chłopaczki z dawnego PZPR trzymają się mocno.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Ciekawy tekst Sierakowskiego o przyszłości PSL:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...opinia/x88h8fy
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 12:40   #2363
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
To po co to wypominanie przeszłości z PZPR? Nie ja pierwsza użyłam tu nazwy tej partii. Mam wrażenie, że chcesz wmówić wszystkim że obecne SLD to sami ludzie z byłej PZPR. W PiS za to są czy byli Piotrowicz, Kryże, Czabański i inni wspierani przez dwóch wspaniałych politruków - Pietrzaka i Wolskiego. Używając języka, którym zaczął przemawiać CzarnyBaron - w PiS chłopaczki z dawnego PZPR trzymają się mocno.
Niczego takiego nie napisałam. Po prostu wypowiedziałam się o SLD, a nie o PiS, a Ty już resztę dopowiedziałaś sobie sama, a sens wypowiedzi był taki, że SLD dzięki koalicji udało się uniknąć politycznej emerytury. ("Chłopakom" z PiS akurat "pójście do prawdziwej pracy" nijak nie grozi, bo cały czas wygrywają wybory).

Muszę też przyznać, że Twoja wojownicza postawa wobec moich postów jest od dwóch dni dla mnie nieskrywanym źródłem rozrywki w przerwach w pracy. Tak naprawdę jedynym, co powiedziałam o swoich poglądach w tym wątku, jest to, że nie przepadam za naukami Marksa z tego powodu, że zachęcał do zabijania ludzi, którzy się z nim nie zgadzają. W tym momencie uznałaś mnie za swojego śmiertelnego wroga i postanowiłaś mi czymś dowalić. Walisz więc na oślep, to w Jezusa z Nazaretu, to w księży, to w Kaczyńskiego z nadzieją, że mnie ubodzie. (Bo przecież muszę być zwolenniczką PiS, skoro nie jestem zwolenniczką Marksa, nie?). Z drugiej strony przyznaję, że życie w Twoim świecie, w którym pewnie większość ludzkości to wrogowie i nieustannie trzeba z kimś walczyć, musi nie należeć z psychicznego punktu widzenia do najlżejszych.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 13:45   #2364
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Z drugiej strony przyznaję, że życie w Twoim świecie, w którym pewnie większość ludzkości to wrogowie i nieustannie trzeba z kimś walczyć, musi nie należeć z psychicznego punktu widzenia do najlżejszych.
Wyprowadzę Cię z dość sporego błędu: nie uważam większości ludzkości za wrogów. Klasa posiadaczy jest wąska i nieliczna, za to zręcznie manipulująca społeczeństwem różnymi środkami (w tym uśmierzaniem rzeczywistej nędzy "opium dla ludu"). Dopiero uświadomienie swojego negatywnego położenia jest kluczem do likwidacji systemu klasowego. Czy musi się to koniecznie dokonać na drodze rewolucji robotniczej, jak chciał tego Marks - to już kwestia do dyskusji.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 15:42   #2365
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Podczas poprzedniej rewolucji leciały głowy nawet chłopów, którzy mieli troszkę więcej ziemi i dwie pary butów, więc nie wiem, czy ta klasa posiadająca jest taka wąska. W przełożeniu na dzisiejsze warunki pewnie trzeba by zaliczyć do niej wszystkich zarabiających powyżej średniej krajowej. To może być akurat całkiem sporo. No i musisz dorzucić do listy wrogów wszystkich wierzących, bo już wyszło, że jesteś bardzo przeciw.

A jeśli już poruszamy kwestię dochodów, to założę się, że to właśnie wg tego kryterium najprędzej by się dało podzielić Polaków na zwolenników tej czy innej partii, a nie opowiadaniem bajek o Polsce A i B. Zawsze tak na świecie było, że biedni woleli głosować na lewo, a bogaci na prawo. Oczywiście mówię tu o lewicy i prawicy w sensie czysto gospodarczym (interwencjonizm i socjal vs. liberalizm i kapitalizm), bo w warstwie symbolicznej może być różnie, czego przykładem nasza rządząca partia, która w warstwie symbolicznej kreuje się na prawicową, ale w warstwie ekonomicznej bardziej jej na lewo. Taki to już z nas gatunek, że w pierwszej kolejności myślimy o własnym tyłku. Jak komuś się nie wiedzie i zarabia marnie, to prędzej zagłosuje na partię z programem z ekonomicznego punktu widzenia bardziej lewicowym, bo nawet jeśli nic nie dostanie, to mu przynajmniej nie zabiorą. Nieco lepiej zarabiającemu taka partia już raczej coś zabierze, więc chętnie się skłoni w stronę ugrupowań z bardziej liberalnym programem gospodarczym, bo nikt nie lubi, jak mu się coś zabiera.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 15:54   #2366
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Podczas poprzedniej rewolucji leciały głowy nawet chłopów, którzy mieli troszkę więcej ziemi i dwie pary butów, więc nie wiem, czy ta klasa posiadająca jest taka wąska. W przełożeniu na dzisiejsze warunki pewnie trzeba by zaliczyć do niej wszystkich zarabiających powyżej średniej krajowej. To może być akurat całkiem sporo. No i musisz dorzucić do listy wrogów wszystkich wierzących, bo już wyszło, że jesteś bardzo przeciw.
Zgadzam sie, moja rodzina zostala potraktowana jako klasa posiadajaca, bo mieli kilkoro pracownikow na polu, a pole nieco wieksze niz standardowo. Ci pracownicy sami potem zalowali, ze nie moga juz u nich pracowac. Ot, rewolucja.

Zreszta... znacie jeden kraj, w ktorym ta rewolucja wyszla ludziom na dobre?
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 15:54   #2367
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Podczas poprzedniej rewolucji leciały głowy nawet chłopów, którzy mieli troszkę więcej ziemi i dwie pary butów, więc nie wiem, czy ta klasa posiadająca jest taka wąska. W przełożeniu na dzisiejsze warunki pewnie trzeba by zaliczyć do niej wszystkich zarabiających powyżej średniej krajowej. To może być akurat całkiem sporo. No i musisz dorzucić do listy wrogów wszystkich wierzących, bo już wyszło, że jesteś bardzo przeciw.
Podczas "rewolucji" Balcerowicza nie leciały głowy, tylko banksterzy doprowadzali ludzi do tego, by wieszali się na sznurze do snopowiązałek. A co do kościoła, to znów nie trafiłaś: nic nie mam do wszystkich wierzących. Nawet ich szczerze żałuję, bo są nikczemnie wykorzystywani i manipulowani przez mafiozów i gwałcicieli w koloratkach.
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A jeśli już poruszamy kwestię dochodów, to założę się, że to właśnie wg tego kryterium najprędzej by się dało podzielić Polaków na zwolenników tej czy innej partii, a nie opowiadaniem bajek o Polsce A i B. Zawsze tak na świecie było, że biedni woleli głosować na lewo, a bogaci na prawo. Oczywiście mówię tu o lewicy i prawicy w sensie czysto gospodarczym (interwencjonizm i socjal vs. liberalizm i kapitalizm), bo w warstwie symbolicznej może być różnie, czego przykładem nasza rządząca partia, która w warstwie symbolicznej kreuje się na prawicową, ale w warstwie ekonomicznej bardziej jej na lewo. Taki to już z nas gatunek, że w pierwszej kolejności myślimy o własnym tyłku. Jak komuś się nie wiedzie i zarabia marnie, to prędzej zagłosuje na partię z programem z ekonomicznego punktu widzenia bardziej lewicowym, bo nawet jeśli nic nie dostanie, to mu przynajmniej nie zabiorą. Nieco lepiej zarabiającemu taka partia już raczej coś zabierze, więc chętnie się skłoni w stronę ugrupowań z bardziej liberalnym programem gospodarczym, bo nikt nie lubi, jak mu się coś zabiera.
Nie tylko biedni głosują na lewicę, ale też wszyscy wrażliwi na społeczne nierówności, każdego typu. Ekonomiczne, w dostępie do edukacji, w szansach życiowych, w możliwości życia zgodnie z własnym sumieniem, wyznawanymi poglądami i preferencjami seksualnymi. Czy to naprawdę aż tak trudno zrozumieć?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 16:41   #2368
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A co do kościoła, to znów nie trafiłaś: nic nie mam do wszystkich wierzących. Nawet ich szczerze żałuję, bo są nikczemnie wykorzystywani i manipulowani przez mafiozów i gwałcicieli w koloratkach.
Tak bardzo szanujesz wierzących, że aż zakładasz, że są takimi debilami, że nie są w stanie samodzielnie podejmować decyzji. Jeśli myślą inaczej niż Ty, to na pewno są zmanipulowanymi kretynami. Daleko takiej postawie do sympatii.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Nie tylko biedni głosują na lewicę, ale też wszyscy wrażliwi na społeczne nierówności, każdego typu. Ekonomiczne, w dostępie do edukacji, w szansach życiowych, w możliwości życia zgodnie z własnym sumieniem, wyznawanymi poglądami i preferencjami seksualnymi. Czy to naprawdę aż tak trudno zrozumieć?
Jakoś w wynikach wyborów nijak tego nie widać.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;86865418]Zgadzam sie, moja rodzina zostala potraktowana jako klasa posiadajaca, bo mieli kilkoro pracownikow na polu, a pole nieco wieksze niz standardowo. Ci pracownicy sami potem zalowali, ze nie moga juz u nich pracowac. Ot, rewolucja.

Zreszta... znacie jeden kraj, w ktorym ta rewolucja wyszla ludziom na dobre?[/QUOTE]

Taki kraj nie istnieje, ale niektórych to nie przekona. Zaraz się wręcz okaże, że liczba osób, które się powiesiły w czasie kryzysu ekonomicznego znacznie przekracza liczbę ofiar rewolucji kulturalnej w Chinach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 16:49   #2369
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ciekawa jestem kto wg twoich kryteriów w dzisiejszej Polsce zalicza się do tych posiadaczy? Jakiś próg dochodowy? Konkretna kwota na koncie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 16:52   #2370
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem kto wg twoich kryteriów w dzisiejszej Polsce zalicza się do tych posiadaczy? Jakiś próg dochodowy? Konkretna kwota na koncie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest bardzo słuszne pytanie, też chętnie poznam odpowiedź.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.