Biały, maxymalnie jasny blond - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-19, 00:37   #1
chania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
Exclamation

Biały, maxymalnie jasny blond


Witam mam pytanie, stosuję tylko profesjonalne kosmetyki, mam jak większość tutaj manię, albo jak kto woli obsesję na punkcie swoich włosów. Jestem naturalną blondynką, ale podkręcam swój kolor Kolestonem wella 12/89 aby uzyskać jak najbielszy efekt.
Żaden fryzjer nie mógł uzyskać takiego koloru na jakim mi zależało, ja sama jestem dość oblataną osobą więc doszłam do pewnej perfekcji w farbowaniu, najpierw używałam rozjaśniacza, a potem w celu dodatkowego rozjaśnienia i pigmentacji koleston 12/89 do tego używam loreala silver aby zlikwidować jakikolwiek efekt żółci, ale niestety po 4 latach włosy były w opłakanym stanie. Zmieniłam kolor obciełam a krótko ale moja fascynacja blondem jest zbyt mocna, Wróciłam do poprzedniego koloru ale baaardzo powoli jeszcze nie uzyskałam właściwego efektu na razie jest to dość jasny słomkowy blond.
I tu pytanie
ponieważ sam koleston 12/89 nie jest w stanie rozjaśnić mi odpowiednio odrostu, a chciałabym mieć niemalże śnieżnobiałe. Kiedyś jakaś fryzjerka mówiła mi, że najlepiej zastosować coś rozjaśniającego na 3 % emulsji i potem koleston na 6 % emulsji. I o to coś mam pytanie, co zamiast tych zabójczych sklepowych rozjaśniaczy. Czy taki fryzjerski profesjonalny nie zniszczy mi aż tak włosów? czy jest jakiś specyfik który pomoże??? A może coś zupełnie nowego?

Bardzo proszę o pomoc, myślę że wiele dziewczyn teraz ma ten problem )) wybiegi lansują kontrastowe kolory włosów, Parę modelek cieszy sie takim właśnie odcieniem blondu.


pozdrawiam serdecznie
chania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:47   #2
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Biały, maxymalnie jasny blond

Myślę że nawet najlepszy sklepowy rozjaśniacz nie różni się niczym od tego w salonie. Wszystkie mają te same substancje. Jednak fryzjer wie najlepiej jaka "dawka" rozjaśniacza będzie na tyle bezpieczna żeby nie zniszczyć włosów.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 13:19   #3
kasiejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 27
Dot.: Biały, maxymalnie jasny blond

wyprowadzę Cię z błędu. sklepowy od profesjonalnego różni się i to bardzo. profesjonalny jest jakościowo dużo lepszy. warto nawet w domu używać takiego. można go spokojnie kupić w sklepie fryzjerskim. polecam ce-ce. nie wiem jaki jaki jest Twój naturalny kolor włosów, więc nie mam pojęcia na jaką wodę powinien być. jeśli zależy Ci na tym, aby nie niszczyć takimi zabiegami włosów po rozjaśnianiu polecam szampon L'oreal w odcieniu platynowym to jest chyba numer 9.01, ale upewnij się na palecie w sklepie fryzjerskim. do tego musisz dokupić rewelator, który wystarcza na długo. tubka szamponu wystarczy na 2 farbowania. jeśli chodzi o pielęgnację to zaproponuję Ci również L'oreal. seria dostępna w salonach pracujących na tej marce i sklepach fryzjerskich. jest to intense repair lub vitamino color. obie mocno polecam
kasiejos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 10:56   #4
chania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
Dot.: Biały, maxymalnie jasny blond

tak rozjaśniacze sklepowe to zabójstwo, tym bardziej że mają na ogół wode 12 % a to jest masakra. Kupowałam je tylko dlatego że małe pojemności, a teraz znalazłam platinium loreala ale to duża salonowa pojemność, używam już odżywek i szamponów (1500 ml) matrixa albo bonacure i nie mam gdzie tego trzymać

Do koloru używam wella kolestonu perfecte na 6%, musze tylko dostać dobry roznjaśniacz czy decolor coś profesjonalnie dobrego i łagodnego. Już mi fryzjerka poradziła że najlepiej decolor bądź rozjaśniacz na chwilę położyć na wodzie 3 % żeby włos lekko odbarwić ale nie przesuszyć i nie przepalić, a potem mój koleston perfecte na 6% wodzie na normalny czas... Nie powinno być dramatycznie w kontakcie z włosami.
Więć jak macie wyprobowane i dobre rozjaśniacze to poproszę.

ps jak chciałabym chcieć być brunetką nie mają takich problemów... ech....
ale mam obsesję na blond
chania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.