Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-08, 23:22   #1
sternschien
Raczkowanie
 
Avatar sternschien
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 55

Strasznie zniszczone wlosy. Pomocy!


Zapraszam do kolejnej części wątku pielęgnacyjnego



Przydatne linki dla kręconowłosych:

pigułka pielęgnacyjna
tłumaczenia zagranicznych artykułów o lokach i falach, gdzie warto zaglądać po więcej wiedzy. Należy jednak pamiętać, iż artykuły stanowią tłumaczenia różnych punktów widzenia. Komentarze i dyskusje wskazane (najlepiej w wątku o pielęgnacji, by nikt nie przeoczył).

o małych lokasach

o szczegółach pielęgnacji i cięciu
początki kręconowłosych z cg
oleje i olejki do włosów
post z krótka informacją olejową mycie włosów odżywką
No poo - czyli nowa metoda mycia włosów
codziennik kręconowłosych
samodzielne cieniowanie
cięcie i cieniowanie włosów kręconych

o kosmetykach do włosów
produkty do włosów bez silikonów
analizy, opinie, ciekawostki o kosmetykach dla kręconych
zagraniczne produkty dla kręconowłosych (menu dla tych spoza kraju)
żel lniany - naturalny stylista

przegląd żeli do włosów - BLOG Myszki

produkty kosmetyczne dla ortodoksyjnych CG, czyli BLOG MAŁGOSI

odżywki dostępne zawierające proteiny hydrolizowane - BLOG AJRISZMARTY

wskazówki dla wrażliwców

osiągnięcia kręconowłosych
dziennik regeneracji naturalnych fal i loków
upięcia z kręconych włosów
polecani fryzjerzy z całej Polski - włosy kręcone

lektury kręconowłosych
- dzięki linkom tutaj umieszczonych znajdziesz wiele interesujących informacji, filmików, zdjęć i porad - blog Volyovej


Oraz zasady CG w punktach (na podstawie "Curly Girl" Lorraine Massey we własnej interpretacji):
- uważaj na siarczany (suflates, np. SLS, SLES),
- uważaj na silikony
- obchodź sie delikatnie z włosami: nie czesz na sucho, nie susz gorącym nawiewem, nie używaj ręczników
- zwracaj uwagę na to, czy w składzie odżywki/maski znajdują się nawilżacze (np. kwasy tłuszczowe, aloes), proteiny (roślinne), humektanty (np. panthenol, roślinna gliceryna, sorbitol) i/lub emolienty (np. masło shea, oleje roślinne)
- zaprzyjaźnij się z żelem do włosów (ważne by nie zawierał alkoholu oraz mało lub wcale nie miał zapachu)
- nie dotykaj włosów, dopóki całkowicie nie wyschną.

Oraz UWAGA: metodę pielęgnacji należy zawsze dostosowywać do siebie, nigdy siebie do pielęgnacji. Nie jest powiedziane, że to, co służy jednej kręconowłosej, posłuży też innej - to kwestia indywidualna. Dlatego testy i obserwacje to ścieżka obowiązkowa każdej kręconowłosej.
Warto na początku zrezygnować z silikonów i siarczanów, by przekonać się, czy taka dieta służy naszym włosom. Wszystkie wprowadzone później składniki łatwiej będzie sprawdzić i określić jako sprzyjające lub niesprzyjające włosom.

Pielęgnacja to też określone cnoty (jakby to nie brzmiało):
Kochaj swoje włosy w przeciwnym wypadku nie będziesz dla nich tak delikatna, jak trzeba,
Poznawaj, bo kręcone wymagają wiedzy o nich i ich potrzebach
Pracuj, pielęgnując konsekwentnie i w odpowiedni sposób, nawet gdy wymaga to większych nakładów niż dotychczas
Bądź cierpliwa , ponieważ nie ma natychmiastowych efektów, ale gdy się pojawią, mogą zaskoczyć
Miej odwagę iść pod prąd, gdyż nasze metody (a w zasadzie metoda Lorraine) są dość kontrowersyjne

I... sprawdzaj prognozę pogody! Pielęgnację warto dobrać do pory roku, wilgotności okreslanej punktem rosy i procentową wartością.

Klaudenc jeszcze pozwoli sobie dodać byśmy się tu szanowali i byli otwarci! Obecnie istnieje wiele więcej produktów i metod pielęgnacji, stąd też na tym forum mile widziana jest różnorodność - nie musisz praktykować cg aby się tu pojawić i udzielać.
__________________
Happiness lies in your own hands

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2021-05-26 o 21:18 Powód: Edytowane przez Moderatora-Uzupelnienie postu.
sternschien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:54   #2
ewasewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Strasznie zniszczone wlosy. Pomocy!

Jeżeli masz zniszczone końcówki, koniecznie obetnij, aby były zdrowsze. Osobiście nie miałam bardzo zniszczonych włosów, ale są naturalnie suche, plączące się i szorstkie. Nic mi nigdy nie pomogło, oprócz olejowania włosów. Musisz sprawdzić metodą prób i błędów, który olej działa najlepiej na twe włosy (u mnie np lniany). Poczytaj o tym na internecie. To uratowało moje włosy, ale pamiętaj o regularności. Stały się nawilżone i gładkie. No i staraj się nie prostować ich, suszyć zimnym nawiewem oraz nie farbować etc.
ewasewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 11:21   #3
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

a czemu tamten wątek został zamknięty?
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 14:35   #4
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
a czemu tamten wątek został zamknięty?
Chodzi głównie o to żeby łatwiej się wyszukiwało - niestety wątki które mają wiele wiele stron są ciężkie do przeszukania jeśli chce się znaleźć konkretną informację. Dlatego będzie lepiej jeśli zmniejszy się ilość stron na każdy wątek, a jeśli akurat pojawi się trudne pytanie czy coś specyficznego to można by taki wpis wyróżnić kolorem, a gdy wątek zostanie zamknięty będzie łatwo się wyszukiwało i będzie łatwiej podawać odnośniki do wpisów
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 09:18   #5
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Chodzi głównie o to żeby łatwiej się wyszukiwało - niestety wątki które mają wiele wiele stron są ciężkie do przeszukania jeśli chce się znaleźć konkretną informację. Dlatego będzie lepiej jeśli zmniejszy się ilość stron na każdy wątek, a jeśli akurat pojawi się trudne pytanie czy coś specyficznego to można by taki wpis wyróżnić kolorem, a gdy wątek zostanie zamknięty będzie łatwo się wyszukiwało i będzie łatwiej podawać odnośniki do wpisów
Wlasnie sie zastanawialam czy juz dobilysmy do 5000 postow, czy ja cos przeoczylam
To chyba dobry pomysl, choc ja mam wrazenie ze informacje latwiej znalezc w n.p. pigulce czy podwieszonych watkach. Przeszukiwanie watkow to jak kopanie w stogu siana
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 14:30   #6
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 19:55   #7
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Wlasnie sie zastanawialam czy juz dobilysmy do 5000 postow, czy ja cos przeoczylam
To chyba dobry pomysl, choc ja mam wrazenie ze informacje latwiej znalezc w n.p. pigulce czy podwieszonych watkach. Przeszukiwanie watkow to jak kopanie w stogu siana
Niby tak, ale z drugiej strony czasami pada pytanie i za kilka stron znowu to samo pytanie a jak np. oznaczę pytania na kolor powiedzmy zielony czy jakimś słówkiem kluczowym, a każdy wątek będzie miał na max te 20 syron to zawsze można osobę pytająca odesłać łatwo do poprzedniej wypowiedzi.
Byłby jakiś porządek przynajmniej, to już nie czasy gdzie nabija się aż tak dużo postów a mnóstwo pytań powtarzających się pojawia się w wątkach pobocznych. Dzięki temu też myślę unikniemy odpowiedzi śmieciowych, które nic nie wnoszą konkretnego a zamiast tego będziemy mieć dobre odpowiedzi, takie poparte kilkoma osobami i podsumowane.
Może pomyślę jeszcze nad jakimś wątkiem pobocznym który by wniósł coś nowego i ciekawego np. jakieś włosowe newsy czy coś takiego
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-20, 09:02   #8
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Wlasnie sie zastanawialam czy juz dobilysmy do 5000 postow, czy ja cos przeoczylam
To chyba dobry pomysl, choc ja mam wrazenie ze informacje latwiej znalezc w n.p. pigulce czy podwieszonych watkach. Przeszukiwanie watkow to jak kopanie w stogu siana
w sumie wyszukiwarka wypluwa wyniki niezależnie, czy wątek ma tysiąc czy pięć tysięcy postów





od dłuższego czasu mam włosową stagnację, nie robie domowych masek, niedawno byłam u fryzjera na botoxie, dziś miałam farbowanie elumenem, jestem bardzo zadowolona

BTW jak mi sie nie chce ich niszczyć suszarką z dyfuzorem używam lokówki automatycznej, na temp 130, kilka minut i loki jak z filmu

wciąż poszukuję dobrych ampułek pod saunę, wszystko co używałam nic mi nie urwało
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-20, 15:36   #9
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Witam

Zagłębianie się w metody pielęgnacji loczków to cudny temat... sama przyjemność i relaks. Przynajmniej dla mnie.
Najlepiej uwydatnia mój skręt metoda CG, ale przestałam się jej trzymać. Na razie skupiam się na zapuszczaniu, a poza tym taki czas w życiu, że nie ma kiedy świecić piękną fryzurą.
Przede wszystkim nie rozczesuję włosów na sucho i nie macam ich za dużo. Taka prosta i niepozorna zasada, a tyyyle potrafi zmienić.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 08:55   #10
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 22:00   #11
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez 4d88b8945be75952c39c61b9b 17b2a8019c982be_5fd16501d e8d4 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Podobno satynowa poszewka na poduszkę jest super, nawet mam materiał, z którego mogłabym ją uszyć, ale nigdy nic nie uszyłam i jakoś siebie nie widzę przy tym zajęciu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-23, 09:35   #12
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Podobno satynowa poszewka na poduszkę jest super, nawet mam materiał, z którego mogłabym ją uszyć, ale nigdy nic nie uszyłam i jakoś siebie nie widzę przy tym zajęciu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie wiem o satynie, ale jedwab się sprawdza, po prostu kładłam apaszkę na poduszkę
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 23:09   #13
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
nie wiem o satynie, ale jedwab się sprawdza, po prostu kładłam apaszkę na poduszkę
Tak się wiercę w nocy, że w moim przypadku pewnie apaszka byłaby rano na drugim końcu łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-27, 08:23   #14
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-02, 08:26   #15
ankiska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Ja mam satynkę i faktycznie, włosy się tak nie plączą
ankiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 19:41   #16
072c26bec45ec6d12fcc8f2609f847b72bd29bf6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 29
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Hej, przyszłam się wyżalić.

Miałam całe życie piękne loki, a jakieś 3 lata temu wszystko się zepsuło, dopiero wtedy zaczęłam się interesować metodą CG, równowagą PEG i całą resztą związaną z włosomaniactwem. Metoda CG trzymana przez rok nie dała mi dobrych rezultatów, mam wrażenie, że było jeszcze gorzej. Potem zmodyfikowałam, używałam jakieś tam silikony, raz na 1-2 miesiące szampon z sls, zdarzało się, że raz na miesiąc miałam piękne włosy, a tak to puch, brzydki skręt, partie włosów bez skrętu, w falach albo proste.
Różnego rodzaju specjaliści stwierdzili, że to choroba Hashimoto, bo nic nie widzą nadzwyczajnego w wynikach czy we włosie/skórze głowy.

Zrobiłam sobie trwałą, oczywiście bez sensu, rezultatu nie ma albo jest jeszcze gorzej, ciężko stwierdzić. Odrosły, bez zmian.

Zdecydowałam się na keratynowe prostowanie włosów, wiem, że to największe zło dla kręconych, ale nie mam innego wyjścia, nie chcę cierpieć przez to, że czuję się ciągle źle z tym, co mam na głowie. Boli tym bardziej, że mój największy atut stał się wadą. Nie wygląda to tak źle, ale muszę się napracować, naugniatać, babrać się z włosami, a nie mam na to siły i szkoda mi czasu.

Chciałam zapytać, czy miałyście tak jak ja? Czy jest jeszcze coś, czego powinnam spróbować zanim pójdę na tę keratynę?
072c26bec45ec6d12fcc8f2609f847b72bd29bf6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 13:32   #17
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 11:30   #18
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

[1=072c26bec45ec6d12fcc8f2 609f847b72bd29bf6;8610350 0]Hej, przyszłam się wyżalić.

Miałam całe życie piękne loki, a jakieś 3 lata temu wszystko się zepsuło, dopiero wtedy zaczęłam się interesować metodą CG, równowagą PEG i całą resztą związaną z włosomaniactwem. Metoda CG trzymana przez rok nie dała mi dobrych rezultatów, mam wrażenie, że było jeszcze gorzej. Potem zmodyfikowałam, używałam jakieś tam silikony, raz na 1-2 miesiące szampon z sls, zdarzało się, że raz na miesiąc miałam piękne włosy, a tak to puch, brzydki skręt, partie włosów bez skrętu, w falach albo proste.
Różnego rodzaju specjaliści stwierdzili, że to choroba Hashimoto, bo nic nie widzą nadzwyczajnego w wynikach czy we włosie/skórze głowy.

Zrobiłam sobie trwałą, oczywiście bez sensu, rezultatu nie ma albo jest jeszcze gorzej, ciężko stwierdzić. Odrosły, bez zmian.

Zdecydowałam się na keratynowe prostowanie włosów, wiem, że to największe zło dla kręconych, ale nie mam innego wyjścia, nie chcę cierpieć przez to, że czuję się ciągle źle z tym, co mam na głowie. Boli tym bardziej, że mój największy atut stał się wadą. Nie wygląda to tak źle, ale muszę się napracować, naugniatać, babrać się z włosami, a nie mam na to siły i szkoda mi czasu.

Chciałam zapytać, czy miałyście tak jak ja? Czy jest jeszcze coś, czego powinnam spróbować zanim pójdę na tę keratynę?[/QUOTE]
Ja tak miałam, ale od stresu. Od roku mam go mniej i po paru latach włosy powoli odżywają. I nieważne na jakim etapie byłam - tym tragicznym czy trochę lepszym pielęgnacja minimum to jedyne co daje u mnie efekty na mocno uwrażliwionych włosach. Takie włosy bardzo intensywnie reagują na różne składniki, dlatego nie sprawdza się dużo olei, protein, humektanty robią więcej szkody niż pożytku.
Ja już nie wiem nawet ile olei próbowałam, odżywek masek i metod, no nic nie robiło roboty aż kupiłam pewnego razu szampon bez soli, ale z Sls , do tego prosta odżywka z pantenolem na przemian z proteinową nakładane na max 5 minut i włosy są dużo lepsze. Polecam spróbować takiego minimum, chociaż przez miesiąc i zobaczyć jak będzie, możesz jeszcze spróbować pielęgnacji do włosów szklistych, zwykle po 2 myciach widać jakiś efekt.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 16:34   #19
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-03, 19:02   #20
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Czy są tu kręconowłose, które używają z powodzeniem pianek do stylizacji? Mi się najlepiej sprawdzają kremy i żele, ale mam dwie pianki i nie wiem, czy źle je stosuję czy są nie dla moich włosów i czas się ich pozbyć. Może komuś się sprawdzają i zdradzi, jakie ma zasady ich aplikacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 19:34   #21
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez 4d88b8945be75952c39c61b9b 17b2a8019c982be_5fd16501d e8d4 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Sodium Chloride.
Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Czy są tu kręconowłose, które używają z powodzeniem pianek do stylizacji? Mi się najlepiej sprawdzają kremy i żele, ale mam dwie pianki i nie wiem, czy źle je stosuję czy są nie dla moich włosów i czas się ich pozbyć. Może komuś się sprawdzają i zdradzi, jakie ma zasady ich aplikacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam piankę, używam i działa tak jak żel , przynajmniej u mnie. Wgniatam zwyczajnie w mokre włosy.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 19:52   #22
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Sodium Chloride.

Mam piankę, używam i działa tak jak żel , przynajmniej u mnie. Wgniatam zwyczajnie w mokre włosy.
Mi się po piance rozprostowują. Kiedyś na przykład po kremie mi się sklejały, ale odkryłam, że jak umyję tylko szamponem i nie nałożę nic więcej, tylko ugniotę od razu kremem, to jest super. Na żel też znalazłam metodę. A pianaka w żadnej konfiguracji się nie spisuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 15:53   #23
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Czy są tu kręconowłose, które używają z powodzeniem pianek do stylizacji? Mi się najlepiej sprawdzają kremy i żele, ale mam dwie pianki i nie wiem, czy źle je stosuję czy są nie dla moich włosów i czas się ich pozbyć. Może komuś się sprawdzają i zdradzi, jakie ma zasady ich aplikacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
od dawna używam tylko pianki i to najsłabsze jakie tylko są, włosy trzymają się świetnie do kolejnego mycia, nie są sklejone jak nieraz po żelu, wyglądają bardzo naturalnie

po odżywce b/s nakładam na mokre włosy piankę i odciskam solidnie wodę w koszulkę, dopiero suszę
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 20:27   #24
036cc093ac5b98298d6b9ca6131b17ba5b2c010f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 10
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Na moje włosy też najlepiej działa pianka/odżywka Ziaja Rzepa/krem do loków Nivea, ale 2 ostatnich już dawno nie ma w sklepach. Żele i kremy bywają ok, ale najlepszy skręt mam po piance. Prawie bez różnicy jakiej.
036cc093ac5b98298d6b9ca6131b17ba5b2c010f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 23:04   #25
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Dziewczynki, a jakie pianki podbijają Wam skręt i włosy fajnie po nich wyglądają? Polecicie jakieś?
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 10:16   #26
036cc093ac5b98298d6b9ca6131b17ba5b2c010f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 10
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Dziewczynki, a jakie pianki podbijają Wam skręt i włosy fajnie po nich wyglądają? Polecicie jakieś?
Nivea każda z tego co pamiętam, ale do loków i diamentowa najbardziej i z Aussie też chyba wszystkie. Wella bardzo fajnie.
Za to Avon i John Frieda nie byłam zachwycona.
036cc093ac5b98298d6b9ca6131b17ba5b2c010f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 21:52   #27
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

[1=036cc093ac5b98298d6b9ca 6131b17ba5b2c010f;8620915 7]Nivea każda z tego co pamiętam, ale do loków i diamentowa najbardziej i z Aussie też chyba wszystkie. Wella bardzo fajnie.
Za to Avon i John Frieda nie byłam zachwycona.[/QUOTE]

Dziękuję! Nivea akurat moje włosy nie lubią, ale ostatnio bardzo mi pasuje z Syossa, ale chciałam coś innego poza nią i z Isany pomarańczową.
Zobaczę sobie pozostałe
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 23:39   #28
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
od dawna używam tylko pianki i to najsłabsze jakie tylko są, włosy trzymają się świetnie do kolejnego mycia, nie są sklejone jak nieraz po żelu, wyglądają bardzo naturalnie

po odżywce b/s nakładam na mokre włosy piankę i odciskam solidnie wodę w koszulkę, dopiero suszę
Dziękuję za podpowiedź co do metody.

Mam dwie pianki, Nivea i Isana. Isana daje troszkę lepszy efekt od Nivei, a patrząc na składy spodziewałabym się, że będzie na odwrót.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 08:35   #29
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 16:48   #30
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez 4d88b8945be75952c39c61b9b 17b2a8019c982be_5fd16501d e8d4 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nivea nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-02 12:56:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.