Mamy luty 2020 - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-24, 11:13   #1651
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez LittleDevil14 Pokaż wiadomość
Z tymi ubrankami dla dzidzi to normalnie chyba nawet gorzej niż dla mnie z ciuchami ciążowymi nie mam pojęcia ile czego muszę mieć

Dziewczyny poczucie ciążowej nieprzydatności i lekkiego oglupienia przyprowadziło mnie do biura rekrutacji na studia, siedzę właśnie w kolejce żeby złożyć papiery na magisterkę i cały czas się zastanawiam czy dobrze robię ale wmawiam sobie ze zaoczne to przecież ogarnę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ubranek mam dużo, ale sporo odkupilam, mam też dużo unisex po moich chłopakach Nowych raczej nie kupuje kilka sztuk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 11:26   #1652
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez LittleDevil14 Pokaż wiadomość
Z tymi ubrankami dla dzidzi to normalnie chyba nawet gorzej niż dla mnie z ciuchami ciążowymi nie mam pojęcia ile czego muszę mieć

Dziewczyny poczucie ciążowej nieprzydatności i lekkiego oglupienia przyprowadziło mnie do biura rekrutacji na studia, siedzę właśnie w kolejce żeby złożyć papiery na magisterkę i cały czas się zastanawiam czy dobrze robię ale wmawiam sobie ze zaoczne to przecież ogarnę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podziwiam! I bardzo szanuję Znam mamy, które studiowały ze mną na II stopniu dziennie - urodziły akurat w lutym, w czasie ferii i po porodzie normalnie wróciły na uczelnię! Bardzo mi wtedy imponowały. Ja sama kończę właśnie podyplomówkę i zastanawiam się, czy uda mi się napisać egzamin i zaliczyć wszystkie zajęcia...

Dziewczyny, jeśli chodzi o spotkania z położną to zmieniło się niedawno, bodajże w zeszłym roku. I jeśli nie wybieracie położnej to z automatu przydzielona jest ta, która pracuje w przychodni, w której macie złożoną deklarację do lekarza rodzinnego A warto wybrać sobie dobrą położną, bo można się więcej dowiedzieć niż w szkole rodzenia - wiadomo, rozmowy indywidualne są zawsze cenniejsze. Co do wyboru lekarza pediatry dla dziecka - to bez zmian wybiera się oczywiście dopiero po porodzie. Pewnie już w szpitalu będą potrzebowali namiar na lekarza, żeby wysłać kartę szczepień.

Ubranka spędzają mi sen z powiek...Ja już niby wszystko skompletowałam, chociaż jak mi się coś rzuci w oczy to nie ograniczam swoich pragnień Ostatnio kupiłam bluzę w Rossmannie - macie doświadczenie z ich ubrankami? Ja byłam w szoku, gdy odkryłam, że je sprzedają!

Mamy już większość potrzebnych rzeczy, zostaje tylko apteczka i produkty do pielęgnacji plus zapas pieluszek tetrowych, flanelowych. Myślałam też o kilku sztukach muślinowych, ale są bardzo drogie - może kupię materiał na allegro i mama obszyje go sama. Ach, no i na allegro upatrzyłam sobie otulacz do fotelika.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 11:29   #1653
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Podziwiam! I bardzo szanuję Znam mamy, które studiowały ze mną na II stopniu dziennie - urodziły akurat w lutym, w czasie ferii i po porodzie normalnie wróciły na uczelnię! Bardzo mi wtedy imponowały. Ja sama kończę właśnie podyplomówkę i zastanawiam się, czy uda mi się napisać egzamin i zaliczyć wszystkie zajęcia...



Dziewczyny, jeśli chodzi o spotkania z położną to zmieniło się niedawno, bodajże w zeszłym roku. I jeśli nie wybieracie położnej to z automatu przydzielona jest ta, która pracuje w przychodni, w której macie złożoną deklarację do lekarza rodzinnego A warto wybrać sobie dobrą położną, bo można się więcej dowiedzieć niż w szkole rodzenia - wiadomo, rozmowy indywidualne są zawsze cenniejsze. Co do wyboru lekarza pediatry dla dziecka - to bez zmian wybiera się oczywiście dopiero po porodzie. Pewnie już w szpitalu będą potrzebowali namiar na lekarza, żeby wysłać kartę szczepień.



Ubranka spędzają mi sen z powiek...Ja już niby wszystko skompletowałam, chociaż jak mi się coś rzuci w oczy to nie ograniczam swoich pragnień Ostatnio kupiłam bluzę w Rossmannie - macie doświadczenie z ich ubrankami? Ja byłam w szoku, gdy odkryłam, że je sprzedają!



Mamy już większość potrzebnych rzeczy, zostaje tylko apteczka i produkty do pielęgnacji plus zapas pieluszek tetrowych, flanelowych. Myślałam też o kilku sztukach muślinowych, ale są bardzo drogie - może kupię materiał na allegro i mama obszyje go sama. Ach, no i na allegro upatrzyłam sobie otulacz do fotelika.


Ja mi łam kilka bodziakow i rampersow z Reserved. Fajna jakość i normalne rozmiary


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 12:31   #1654
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Hej laski, jestem po USG połówkowym, udało mi sie załapać do darmowego programu na dobrym sprzęcie. Chłopak jak ta lala siedzi w brzuchu i przez to że idealnie się ułożył to lekarz mógł dokładnie wybadac. Wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 12:32   #1655
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gougou Pokaż wiadomość
Hej laski, jestem po USG połówkowym, udało mi sie załapać do darmowego programu na dobrym sprzęcie. Chłopak jak ta lala siedzi w brzuchu i przez to że idealnie się ułożył to lekarz mógł dokładnie wybadac. Wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Super! gratulacje udanej wizyty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 12:52   #1656
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Super! gratulacje udanej wizyty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki
Wiecie co dzwoniłam do mojej położnej z pierwszej ciąży, dusza człowiek i powiedziała mi że nie ma obowiązku wybrania sobie położnej do 21 tygodnia ciąży ale jest możliwość takich spotkań przed porodem z wybraną położną. A jeśli ktoś nie chce to położną wybiera dopiero po porodzie tak jak wcześniej, tak mi przynajmniej powiedziała. Ja się będę tego trzymać, nie czuje potrzeby spotykać się z nią wcześniej, dopiero "po".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 13:35   #1657
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gougou Pokaż wiadomość
Hej laski, jestem po USG połówkowym, udało mi sie załapać do darmowego programu na dobrym sprzęcie. Chłopak jak ta lala siedzi w brzuchu i przez to że idealnie się ułożył to lekarz mógł dokładnie wybadac. Wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! Dobrze czytać takie wiadomości

Ja połówkowe mam jutro. Jakoś tak spokojniej podchodzę do wizyt, od kiedy czuję ruchy maluszka. Chociaż byłam wczoraj u hematologa i ryzyko jest od teraz większe. Ale w końcu cieszę się na całego z tej ciąży Staram się uśmiechać jak najczęściej - mamy przecież sporo powodów do radości, prawda?
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 15:28   #1658
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez LittleDevil14 Pokaż wiadomość
Z tymi ubrankami dla dzidzi to normalnie chyba nawet gorzej niż dla mnie z ciuchami ciążowymi nie mam pojęcia ile czego muszę mieć

Dziewczyny poczucie ciążowej nieprzydatności i lekkiego oglupienia przyprowadziło mnie do biura rekrutacji na studia, siedzę właśnie w kolejce żeby złożyć papiery na magisterkę i cały czas się zastanawiam czy dobrze robię ale wmawiam sobie ze zaoczne to przecież ogarnę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podziwiam za studia
Cytat:
Napisane przez gougou Pokaż wiadomość
Hej laski, jestem po USG połówkowym, udało mi sie załapać do darmowego programu na dobrym sprzęcie. Chłopak jak ta lala siedzi w brzuchu i przez to że idealnie się ułożył to lekarz mógł dokładnie wybadac. Wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! Ja mam dopiero za tydzień badanie i już się nie mogę doczekać żeby się dowiedzieć kto mnie tam kopie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 17:35   #1659
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez LittleDevil14 Pokaż wiadomość
Z tymi ubrankami dla dzidzi to normalnie chyba nawet gorzej niż dla mnie z ciuchami ciążowymi nie mam pojęcia ile czego muszę mieć

Dziewczyny poczucie ciążowej nieprzydatności i lekkiego oglupienia przyprowadziło mnie do biura rekrutacji na studia, siedzę właśnie w kolejce żeby złożyć papiery na magisterkę i cały czas się zastanawiam czy dobrze robię ale wmawiam sobie ze zaoczne to przecież ogarnę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też podziwiam na maksa! Co innego zajść w trakcie, nawet mając totalne wsparcie męża, opiekę na weekend...chyba bym się nie odwazyla!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 17:38   #1660
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny a macie może jakaś listę ile jakich ubranek potrzebujecie / macie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 18:05   #1661
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Hej! Jestem po połówkowym i mamy 100% synka 😍😍😍 wszystko super, wymiary,narządy na swoim miejscu. 300g szczęścia 😊 dziecko jest dość wysoko bo głowę ma już wysoko powyżej pępka i nogami mnie po pęcherzu puka😁 śmieszenie się ułożył jakby stał w brzuchu 😅
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 18:52   #1662
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Angelika1237 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a macie może jakaś listę ile jakich ubranek potrzebujecie / macie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jak w końcu wejdę na strych i przejrzę ubranka po córce to będę mogła wstawić tutaj listę co mam
Ale szczerze to wydaje mi się, że u każdego co innego się sprawdzi. Takie podstawowe minimum często jest na listach w internecie. Ja na pewno mam dużo więcej niż potrzeba ale większość dostałam więc korzystam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej! Jestem po połówkowym i mamy 100% synka wszystko super, wymiary,narządy na swoim miejscu. 300g szczęścia dziecko jest dość wysoko bo głowę ma już wysoko powyżej pępka i nogami mnie po pęcherzu puka śmieszenie się ułożył jakby stał w brzuchu


To chyba już gratulacje na fb pisałam, ale tu też można więc jeszcze raz gratulacje udanej wizyty i synka!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 18:56   #1663
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Ale super wizyty dziewczyny! Gratuluje i zazdroszcze! Jeszcze 2tyg do mojej, nie moge sie doczekac!

Mnie tez wszyscy radza nie kupowac najmniejszych ciuszkow, ale wole miec i nie uzyc niz nie miec (jak ze wszystkim). W piatek jedziemy kupowac odpowiednia farbe do pokoiku i ogladac (bardzo wstepnie) wozki. Bede po wyplacie, wiec moze jakies inne rzeczy tez dokupie. Generalnie mam zamiar kupic uzywane ciuszki, tutaj sprzedaja bardzo tanio cale torby w danych rozmiarach, musze tylko znac plec.

Zaczelam powoli patrzec na ksiazki/informacje dotyczace rozwoju i wychowania, jak wspominalam juz bardzo bym chciala miec takie troche ‘dzikie’ dziecko wychowane w lesie, z natura. Nawet nie wiem od czego zaczac poszukiwania :/
Dziewczyny wspominalyscie o metodzie Montessori, czy macie jakies strony/dokumenty/ksiazki o tym? Chodzi mi o lepsze zrodla niz wikipedia czy forum...
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 22:33   #1664
LittleDevil14
Raczkowanie
 
Avatar LittleDevil14
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ***
Wiadomości: 257
GG do LittleDevil14
Dot.: Mamy luty 2020

Gratuluję udanych wizyt ja mam teraz dopiero 4 października a połówkowe 9tego. Tak jak się nie stresowalam wcześniej tak teraz denerwuje się bo nadal nie czuje ruchów

Za studia nie ma co podziwiać, chyba że za głupotę no ale mąż powiedział że da radę, moja mama też na miejscu, poza tym na uczelnie mam 10 min samochodem w razie czego , byle by udało mi się zaliczyć sesje przed porodem, a później mam nadzieję jakoś pójdzie. A jak nie pójdzie to zrezygnuje i już. Poprostu czuje się nie produktywna siedząc w domu i gapiąc się w tv ale to może dlatego że już od lipca jestem na l4

Właśnie zastanawiałam się czy te listy z internetu sprawdzają się w praktyce? Ile czego kupić na początek, może doświadczone mamy się podzielą czy u nich się sprawdziło ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LittleDevil14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 07:03   #1665
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Gratulacje wszystkim szczęśliwym mamom po połówkowym! Aż się radośniej zrobiło, oby tak dalej!

Przeczytałam Wasze sugestie odnośnie rozmiarów ubranek i teraz to już w ogóle nic nie wiem. Chyba na wszelki wypadek zaopatrzę się w kilka mniejszych ubranek i najwyżej na bieżąco będę dokupywać.

LittleDevil14, myślę, że dasz radę, a jedyne co będzie Ci tak naprawdę utrudniać te studia to tęsknota za maluchem. Ja właśnie kończę podyplomówkę, ale w związku z tym, że pojawił się nowy priorytet straciłam do niej resztki motywacji. Coś jednak czuję, że szybko zatęsknię za wyjazdami na uczelnię i chwilową ucieczką od domowej rutyny, zawsze to miła odmiana
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 07:24   #1666
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Gratuluję udanych połówek ja dziś o 14. Pogoda okropna a nawet spodni nie mam które mój brzuch zmieszczą chyba po drodze wpadnę jeszcze do galerii w ramach odmóżdżenia się przed badaniem.

Polowkowe mialyscie robione przez brzuszek czy przez pochwe też?
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 07:42   #1667
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

niektóre moje znajome szaleja z zakupami wyprawkowymi ze np przy pierwszym dziecku nie mieli czegos a przy drugim kupuja az nadmiar bo wszystkio takie piekne, ale dla mnie to juz do przesady dwa kokony ? 3 spiworki do spania ? ja mialam jeden nie sprawdzil sie ;p czy nie lepiej kupic na poczatku jedna rzecz i jak sie sprawdzi dokupic bo sie czesto pierze czy cos?no ale kazdy robi jak woli.Ja znowu na odwrót chce miec na pierwsze miesiace minimalizm. pierwsze dziecko mialam w tym samym czasie co teraz roznica tygodnia na krotki rekaw kupie moze 2/3 body tak wszystko bedzie na dlugi jak najwiecej rzeczy rozpinanych,spiworki na dwor ze dwa bo moje pierwsze czedyo wymiotowalo w aucie wiec juz dmucham na zimne, zadnych kiecek niewygodnych rzeczy ktore sie podwijaja,dopiero na wiosne lato bede szalec z ubraniami, no kiecka moze z jedna do sesji jakiejs to jeszcze.
.jestewm na lutowkach na fejsie i powiem wam ze sie przerazilam tam z dziewczynek co chwila sie robi chlopak po polowkowym ;p mam nadzieje ze moja laska potwierdzona w 11 a potem w 17stym za 2 tygodnie dalej bedzie laska
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 07:58   #1668
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Gratuluję udanych połówek ja dziś o 14. Pogoda okropna a nawet spodni nie mam które mój brzuch zmieszczą chyba po drodze wpadnę jeszcze do galerii w ramach odmóżdżenia się przed badaniem.

Polowkowe mialyscie robione przez brzuszek czy przez pochwe też?


Przez brzuch


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 08:15   #1669
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez fjolek Pokaż wiadomość
niektóre moje znajome szaleja z zakupami wyprawkowymi ze np przy pierwszym dziecku nie mieli czegos a przy drugim kupuja az nadmiar bo wszystkio takie piekne, ale dla mnie to juz do przesady dwa kokony ? 3 spiworki do spania ? ja mialam jeden nie sprawdzil sie ;p czy nie lepiej kupic na poczatku jedna rzecz i jak sie sprawdzi dokupic bo sie czesto pierze czy cos?no ale kazdy robi jak woli.Ja znowu na odwrót chce miec na pierwsze miesiace minimalizm. pierwsze dziecko mialam w tym samym czasie co teraz roznica tygodnia na krotki rekaw kupie moze 2/3 body tak wszystko bedzie na dlugi jak najwiecej rzeczy rozpinanych,spiworki na dwor ze dwa bo moje pierwsze czedyo wymiotowalo w aucie wiec juz dmucham na zimne, zadnych kiecek niewygodnych rzeczy ktore sie podwijaja,dopiero na wiosne lato bede szalec z ubraniami, no kiecka moze z jedna do sesji jakiejs to jeszcze.
.jestewm na lutowkach na fejsie i powiem wam ze sie przerazilam tam z dziewczynek co chwila sie robi chlopak po polowkowym ;p mam nadzieje ze moja laska potwierdzona w 11 a potem w 17stym za 2 tygodnie dalej bedzie laska

Dobrze, że jestem już po swoim połówkowym, bo bym się przeraziła w tym momencie - pełna szuflada różowych ubranek i totalne nieprzygotowanie na niespodzianki Na szczęście moja kobietka jest zdecydowana i jak na razie nie zmieniła zdania
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-25, 08:32   #1670
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

U znajomej corka była potwierdzana aż do ostatniego usg. Na porodówce się okazało że Milena ma siusiaka. A w domu na nią czeka różowy pokoik z kotkami
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 09:53   #1671
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Gratuluję udanych połówek ja dziś o 14. Pogoda okropna a nawet spodni nie mam które mój brzuch zmieszczą chyba po drodze wpadnę jeszcze do galerii w ramach odmóżdżenia się przed badaniem.

Polowkowe mialyscie robione przez brzuszek czy przez pochwe też?
Kciuki za wizytę!!! Przez brzuszek zakupy zawsze pomagają się odstresować
Udanych łowów

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
U znajomej corka była potwierdzana aż do ostatniego usg. Na porodówce się okazało że Milena ma siusiaka. A w domu na nią czeka różowy pokoik z kotkami
He he znam podobny przypadek he he kolega powiedział,że gdyby nie był z żoną to by je uwierzył, że ma syna
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 10:03   #1672
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Z iloscia to jeszcze nie doszlam do ciuszkow, nie wiem jak sie zabiore za to nawet bo przy angielskim klimacie mrozow raczej nie bedzie, ciuszki bardziej caloroczne mozna kupowac. Niestety jest bardzo maly wybor bezpluciowych u ranek wiekszych niz na 3m, wszystko rozowe albo niebieskie.
Wielu moich znajomych nie chce/nie chcialo znac plci w ogole, gdyby sie moj partner nie upieral to mysle ze moglabym zyc w nieswiadomosci jeszcze pare mies troche licze, ze sie dziecko ulozy tak ze nie bedzie widac, a to ostatnie usg na NHS, za kolejne trzeba placic i to nie malo. Planujemy na swieta zrobic 3d moze, z rodzina w pokoju, jako prezent. W kazdym razie moglabym nie znac plci, pokoik mamy uniwersalny, imiona (powiedzmy) wybrane, niewiele przy przygotowaniach to zmienia. Ale tatus chce wiec sie pewnie dowiemy. Poki co kazdy z otoczenia ma to, co chcial i ja tez licze ze mi siedzi chlopiec.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 11:03   #1673
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Ja po dzisiejszej wizycie. Chłopak potwierdzony na 100%, 300g szczęścia Byłam też u położnej. I powiedziała że zgłosić się należy po 21 tyg. Wizyt jest 6 po porodzie. A przed porodem rozpisala mi kiedy i ile należy mi się darmowych wizyt w ramach "szkoły rodzenia". Tzn powiedziała że mogę chodzić na całość lub wybrać interesujący mnie temat z listy i zapisać się na ten konkretny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 11:41   #1674
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
Ja po dzisiejszej wizycie. Chłopak potwierdzony na 100%, 300g szczęścia Byłam też u położnej. I powiedziała że zgłosić się należy po 21 tyg. Wizyt jest 6 po porodzie. A przed porodem rozpisala mi kiedy i ile należy mi się darmowych wizyt w ramach "szkoły rodzenia". Tzn powiedziała że mogę chodzić na całość lub wybrać interesujący mnie temat z listy i zapisać się na ten konkretny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję udanej wizyty🙂 mój synek również 300g 😍😍 idziemy łeb w łeb 😅
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 12:23   #1675
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Gratuluję udanej wizyty mój synek również 300g idziemy łeb w łeb
Mój ma 400g. Mam przeczucie, że będzie duuuuzy i ruchliwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 12:42   #1676
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gougou Pokaż wiadomość
Mój ma 400g. Mam przeczucie, że będzie duuuuzy i ruchliwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój był dziś ruchliwy. Lekarz powiedział że jest ciut mniejszy niż powinien ale nie ma się czym martwić bo nie odbiega zbytnio od normy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 12:48   #1677
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Aniołek a na kiedy masz termin? Ja z om na 17.02
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 13:08   #1678
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez fjolek Pokaż wiadomość
niektóre moje znajome szaleja z zakupami wyprawkowymi ze np przy pierwszym dziecku nie mieli czegos a przy drugim kupuja az nadmiar bo wszystkio takie piekne, ale dla mnie to juz do przesady dwa kokony ? 3 spiworki do spania ? ja mialam jeden nie sprawdzil sie ;p czy nie lepiej kupic na poczatku jedna rzecz i jak sie sprawdzi dokupic bo sie czesto pierze czy cos?no ale kazdy robi jak woli.Ja znowu na odwrót chce miec na pierwsze miesiace minimalizm. pierwsze dziecko mialam w tym samym czasie co teraz roznica tygodnia na krotki rekaw kupie moze 2/3 body tak wszystko bedzie na dlugi jak najwiecej rzeczy rozpinanych,spiworki na dwor ze dwa bo moje pierwsze czedyo wymiotowalo w aucie wiec juz dmucham na zimne, zadnych kiecek niewygodnych rzeczy ktore sie podwijaja,dopiero na wiosne lato bede szalec z ubraniami, no kiecka moze z jedna do sesji jakiejs to jeszcze.
.jestewm na lutowkach na fejsie i powiem wam ze sie przerazilam tam z dziewczynek co chwila sie robi chlopak po polowkowym ;p mam nadzieje ze moja laska potwierdzona w 11 a potem w 17stym za 2 tygodnie dalej bedzie laska
Ja jeszcze nie kupuję nic. Jak będzie dziewczynka to mało co kupię bo mam rzeczy po córce.
A zmieniło się z chłopaka na dziewczynkę?
Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
U znajomej corka była potwierdzana aż do ostatniego usg. Na porodówce się okazało że Milena ma siusiaka. A w domu na nią czeka różowy pokoik z kotkami
Nie chciałabym takiej niespodzianki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 13:11   #1679
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Ale super wizyty dziewczyny! Gratuluje i zazdroszcze! Jeszcze 2tyg do mojej, nie moge sie doczekac!

Mnie tez wszyscy radza nie kupowac najmniejszych ciuszkow, ale wole miec i nie uzyc niz nie miec (jak ze wszystkim). W piatek jedziemy kupowac odpowiednia farbe do pokoiku i ogladac (bardzo wstepnie) wozki. Bede po wyplacie, wiec moze jakies inne rzeczy tez dokupie. Generalnie mam zamiar kupic uzywane ciuszki, tutaj sprzedaja bardzo tanio cale torby w danych rozmiarach, musze tylko znac plec.

Zaczelam powoli patrzec na ksiazki/informacje dotyczace rozwoju i wychowania, jak wspominalam juz bardzo bym chciala miec takie troche ‘dzikie’ dziecko wychowane w lesie, z natura. Nawet nie wiem od czego zaczac poszukiwania :/
Dziewczyny wspominalyscie o metodzie Montessori, czy macie jakies strony/dokumenty/ksiazki o tym? Chodzi mi o lepsze zrodla niz wikipedia czy forum...
Osobiście o metodzie Montessori dowiedziałam się na studiach pedagogicznych - ogólna teoria mi się spodobała i szukałam rozwiązań w praktyce, dlatego szukam mam, które zainspirowane tą metodą postępują zgodnie z nią w opiece i wychowaniu. Zgodnie z poleceniem tutaj na forum dołączyłam do grupy na fb o Domu urządzonym w stylu Montessori, jest tam dużo konkretnych pomysłów! Jeśli chodzi o wychowanie dziecka w poszanowaniu i bliskości natury to polecam serdecznie stronę Dzieci są ważne i profil na fb Wielki zachwyt Uwielbiam patrzeć na zdjęcia, na których jego autorka pokazuje jak robi z dziećmi dzień błota i pozwala im taplać się w kałuży Albo robią wspólne ogniska na skraju lasu. Sama tak właśnie byłam wychowywana i daje mi to dużą motywację do podobnych rozwiązań.

Za mną już też połówkowe Byłam mocno skonfudowana jak lekarz najpierw pokazał mi "tu są jądreka i penis", a potem zapytał, czy "mój mąż jest duży" Po chwili się zorientowałam, że chodzi o wzrost, bo dzidziuś szykuje się po prostu bardzo duży Więc ja sobie daruję rozmiar 50
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 13:25   #1680
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
U znajomej corka była potwierdzana aż do ostatniego usg. Na porodówce się okazało że Milena ma siusiaka. A w domu na nią czeka różowy pokoik z kotkami

O matko Przynajmniej mają ciekawą historię do opowiadania.

Mam nadzieję, że u mnie jednak nie będzie takich niespodzianek, bo lekarz powiedział, że wyraźnie widać, że to dziewczynka. Na wszelki wypadek jednak pokoju nie będę jeszcze malować - ubranka można kupić od ręki, a jednak przemalowanie ścian to trochę więcej zachodu.


gougou jaki duży bobas U mnie 340 g. Chyba wolałabym jednak, żeby do porodu się nie rozszalała z tymi rozmiarami
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.