Studia w anglii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-20, 15:24   #1
aganistt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Red face

Studia w anglii?


Witam Emigrantki
Wyjezdzam do Anglii, i prawdopodobnie bede musiala zaczac tam studia. I tu moje pytanie czy któraś z Was wizażystki wie cos na temat
Polskiej Akademii Otwartej w Lodnynie?
woogole co myslicie o studiach na tej uczelni?
czy warto? czy nie? Dlaczego?
A moze jakas inna uczelnia?
Od razu mowie - boje sie Angielskich uczelni i nie pojde tam studiowac, bynajmniej narazie gdyz znam moj poziom jezyka i wiem ze poki co mam problem ze zrozumieniem codziennej mowy anglikow, a co dopiero naukowego jezyka na uczelniach.

Pozdrawiam Was wszystkiee!!
aganistt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 18:02   #2
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Studia w anglii?

daruj sobie studia w Anglii na polskiej uczelni, nie ma to sensu.

pomieszkaj kilka miesięcy tam, popracuj nad językiem (obcojęzyczne książki, fora, filmy) i wtedy idź na studia.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 21:59   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Studia w anglii?

Zalapiesz sie na to podwyzszone czesne, wiec sie zastanow czy Cie stac najpierw.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 17:40   #4
aganistt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Studia w anglii?

candycotton:Podwyzszone czesne? Tam pisze cena studiow, 660zl za moduł? ile to jest wogole ten moduł orientujesz się?
pracujac w Anglii stac mnie prawdopodobnie. Pracujac w Polsce - nie.

baby montana: wiem ze to byloby dobre wyjscie, z tym ze nie mam czasu na zwlekanie ze szkola, bo i tak przez pierwszy wyjazd do anglii opoźniłam swoje studia o rok, nie chce z tym zwlekac bo prawda jest taka ze z kazdym rokiem coraz trudniej isc!
A kwestia nauczenia sie tak doskonale jezyka zebym mogla sie dostac i studiowac w anglii to nie jest kilka miesiecy. przynajmniej wg mnie.

a czy jest ktos na forum kto studiowal/studiuje w POU?
aganistt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 18:36   #5
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Studia w anglii?

ja nie rozumiem po co studiowac polskie studia za granica..mija sie to z celem. bo w niczym ci tu w anglii nie pomoga....


czytalam ze bylo cos jak oddzial jakiejs uczelni z PL i potem ludzie kase potracili po roku czy dwoch bo okazalo sie ze to nielegalnie kasy nikt nie zwrocil i dyploomow nie dal ..
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:55   #6
missAG
Raczkowanie
 
Avatar missAG
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 40
Dot.: Studia w anglii?

aganistt, niestety nic nie wiem na temat tej uczelni, ale tak jak reszta dziewczyn radze ci sie zastanowic nad studiami na angielskiej uczelni, poniewaz dyplomem na POU, nikomu (czyt. przyszlemu pracodawcy) nie zaimponujesz, a nawet obnizysz sobie szanse poniewaz dyplom zdobyty w Anglii ale po polsku zasugeruje ze nie za bardzo radzisz sobie z jezykiem. To jezeli oczywiscie myslisz o pracy tutaj w przyszlosci.

Co do jezyka to wiadomo ze rozni ludzie ucza sie w roznym tempie, ale nie postrzegaj tego jako cos nie do wykonania. Moim zdaniem kilka miesiecy spokojnie wystarcza zeby sie przygotowac, mozna w tym czasie isc na jakis kurs uczacy angielskiego -akademickiego. Pamietaj ze jest tu mnostwo obcokrajowcow ze wszystkich czesci swiata doslownie i daja sobie rade na studiach, a czesto w rozmowie z nimi ledwo ich mozna zrozumiec. 3 lata temu na moim kursie angielskiego mialam pelno takich przypadkow i ci ludzie szli na studia za np. 2 miesiace. Takze przemysl to.
Pozdrawiam

Edytowane przez missAG
Czas edycji: 2011-02-22 o 20:59
missAG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 13:16   #7
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Studia w anglii?

Nie ma sensu isc na studia na sile. To nie jest cel sam w sobie. Polecam wyjazd do Anglii (o ile masz "zaklepana" prace) - intensywna nauke angielskiego i/lub kursy zawodowe, a potem, jak juz angielski bedzie super - studia licencjackie na angielskiej uczelni. Nie ma sensu wyrzucac pieniedzy w bloto.
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 14:58   #8
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Studia w anglii?

pierwsze slysze o tym, zeby ludzie wyjezdali za granice studiowac w swoim jezyku ojczystym przedmioty z polskiej uczelni. troche to bez sensu

polecam intensywny kurs jezykowy (skoro racujac w anglii bedzie cie na to stac) a potem studia na angielskiej uczelni
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 13:04   #9
aganistt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Studia w anglii?

Katakumba : Nie wyjeżdzają do Anglii, za studiami w jezyku polskim, a za drugą połówką, ktora byc tu przez pewien czas musi.
Chce zrobic studia, nie marnujac roku <kolejnego> . I nie mysle o życiu w Anglii z tymi studiami, a o zyciu w Polsce, gdyż tylko gdy bedzie to mozliwe mamy zamiar wrocic do kraju. "Intenstywne kursy" z tego co się orientuje rozpoczynają się we wrzesniu, wiec wychodzi na to ze kolejny rok w plecy.
aganistt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 19:20   #10
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Studia w anglii?

Cytat:
Napisane przez aganistt Pokaż wiadomość
Katakumba : Nie wyjeżdzają do Anglii, za studiami w jezyku polskim, a za drugą połówką, ktora byc tu przez pewien czas musi.
Chce zrobic studia, nie marnujac roku <kolejnego> . I nie mysle o życiu w Anglii z tymi studiami, a o zyciu w Polsce, gdyż tylko gdy bedzie to mozliwe mamy zamiar wrocic do kraju. "Intenstywne kursy" z tego co się orientuje rozpoczynają się we wrzesniu, wiec wychodzi na to ze kolejny rok w plecy.
ale czy rok zaliczony w tek akademii bedzie ci sie liczyl do ogolnego rozrachunku na polskiej uczelni? tzn polska uczelnia zaliczy ci tez rok?
bo moze lepiej wziac dziekanke, pojechac, podszkolic jezyk pracjac i wrocic do polski?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.