Lingwistyka czy jest po tym praca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-25, 17:41   #1
NaturalBlonde
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Zima
Wiadomości: 31

Lingwistyka czy jest po tym praca?


Czy po lingwistyce (ang-niem) ciężko jest znaleźć prace? Gdzie można szukać zatrudnienia? Ktoś ukończył takie studia?
__________________
NaturalBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 18:06   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Lingwistyka czy jest po tym praca?

Bardzo dobre połączenie, zwłaszcza ten niemiecki. Jeśli w praktyce dojdziesz do C1- C 2 z niemieckiego z uwagi na samą znajomość tego języka będziesz mieć bardzo dobre perspektywy pracy. Niekoniecznie w jednym sektorze. Zresztą zobacz sobie np. na pracuj.pl oferty pracy z językiem niemieckim. Poza tym będzie możliwość pracy na niemieckim rynku, a tam gospodarka jeszcze w najbliższych latach będzie się dość dynamicznie rozwijać. Jedyne o co warto zadbać to umiejętności językowe przydatne dla biznesu- słownictwo związane z IT, robieniem prezentacji, rozmowami w firmie przez telefon, korespondencją biznesową przez e-mail itp.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Znam osoby pracujące w kilku różnych sektorach, które znalazły pracę tylko i wyłącznie dzięki znajomości tego języka- HR dla IT, bankowość, rachunkowość, usługi dla sieci hoteli (systemy rezerwacji dla dużych grup). Jeśli masz dodatkowe przydatne na rynku pracy węższe zainteresowania językowe to warto je rozwijać. Można zrobić kurs czy jakiś certyfikat.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 13:11   #3
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 143
Dot.: Lingwistyka czy jest po tym praca?

Nie wiem, czy jest tak kolorowo z niemieckim, jak piszesz.
Ja sama skończyłam germanistykę, potem podyplomówkę z tłumaczeń poświadczonych, a potem zrobiłam technikum rachunkowości.
Szukałam pracy w Łodzi na stanowiskach księgowego z niemieckim i angielskim. I co? Nikt nie chce mnie przyjąć, bo nie mam doświadczenia.
Liczy się dodatkowo znajomość systemu SAP, pakietu office i innych programów. o i ZAWSZE doświadczenie w czymś innym niż języki.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-26 14:11:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.