Mieszkanie dla studentów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-19, 20:34   #1
gokiepepe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 8

Mieszkanie dla studentów


Hej, mam zamiar wynająć mieszkanie studentom. Właśnie kończę remont. Mam pytanie. Jakie wyposażenie pasuje dzisiejszym studentom. Co zwiększy atrakcyjność mieszkania a nie będzie bardzo kosztowne. Jak umeblować pokoje? Czy lepiej dwuosobowe, czy jedno? Czy tapczaniki, łóżka, czy raczej wersalka albo sofa. Czy biurka czy stolik? Na co uwagę zwracają studenci. Czekam na odpowiedzi.
gokiepepe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 07:22   #2
nas123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Mieszkanie dla studentów

Hej
Jeśli chodzi o pokój jednoosobowy czy dwuosobowy to bez znaczenia. Dla Ciebie będzie korzystniejsza ,,dwójka", bo od dwóch osób pobierasz opłatę. Chociaż wiadomo, że łatwiej i szybciej znaleźć osobę do pokoju jednoosobowego, więc raczej stawiałabym na ,,jedynkę". Jeśli pokój nie należy do dużych to nie ma co na siłę pchać dwóch łóżek. Co do rodzaju łóżka to najlepiej chyba sofa/wersalka, którą można rozłożyć i schować pościel, a zarazem też złożyć łóżko np. w celu odwiedzin bliskich. Dla mnie najistotniejszą rzeczą jest szafa, jakiś stoliczek obok łóżka, lampa i biurko. Można też dołożyć jakieś wieszaki stojące, które dostać można chociażby w Ikei za małe pieniądze. To są takie najpotrzebniejsze rzeczy, których obecność jest wymagana w pokoju.

Edytowane przez nas123
Czas edycji: 2017-07-20 o 07:24
nas123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 17:52   #3
agnefis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55
Dot.: Mieszkanie dla studentów

Podejrzewam, że prędzej osobę znajdziesz o pokoju jednoosobowego, ale z kolei od dwóch osób możesz wziąć więcej. Ale tak jak napisano powyżej, nie ma sensu na siłę robić dwójki, kiedy pokój jest mały, bo nikt nie chce się o siebie nawzajem potykać.

Uważam, że najważniejsze są: łóżko (najgorsze są takie wyleżane, brudne wersalki, ble), biurko/stolik do nauki i jakaś półka na ubrania i książki. Może być lampka do nauki. I jakieś rolety/zasłony w oknach, dla prywatności/żeby słońce nie grzało.

Z takich mniej ważnych rzeczy, to jak są dziwnie zamontowane gniazdka, to dobrze by było załatwić jakiś przedłużacz, żeby się dało gdzieś podpiąć z laptopem albo telefonem.
agnefis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 22:36   #4
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Mieszkanie dla studentów

Cytat:
Napisane przez Zohanov Pokaż wiadomość
***Reklama***
Polecam ogłaszac się na grupach mieszkaniowych na fejsbuku i na OLX.pl, tutaj to raczej kiepski zasięg ogłoszenia na 100% będą chętne/chętni.


Jako studentka powiedziałabym, że:
- łóżko/rokładany tapczan - nieważne co, niekoniecznie drogie, byle wygodne i nowe
- szafa - bardzo często widziany zestaw to wąska szafa+komoda na ok.6 szuflad.
- biurko z krzesłem
Moim zdaniem to są podstawy i gdyby były np. z Ikei (te meble uwielbiają studenci, tanie i estetyczne) to mnie taki komplet startowy nawet by wystarczył. Bonusowo: półki, regały, oby dużo. Jakby miało być na wypasie to lampka i lustro.

Sporo zależy od tego jaki jest układ mieszkania i metraż pokoi. Łatwiej jest znaleźć osobę do jedynki. Ważne by w standardzie mieszkania była m.in. działająca pralka.
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 

Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2017-09-12 o 17:28
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 13:17   #5
bihonee
Przyczajenie
 
Avatar bihonee
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Mieszkanie dla studentów

Studenci na szczęście nie mają większych wymagań
BTW - czy sądzicie, że takie dywany do domu będą ok jak mają w xxx ?
__________________
Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-12-25 o 16:27 Powód: Link.
bihonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 16:09   #6
Ninina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 20
Dot.: Mieszkanie dla studentów

Cytat:
Napisane przez bihonee Pokaż wiadomość
Studenci na szczęście nie mają większych wymagań
Mają: cenowe
Ninina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 16:29   #7
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Mieszkanie dla studentów

Co do pokoju, dziewczyny wyżej napisały. Kiedy ja byłam studentką, podstawą dla mnie była kuchenka i pralka. Raz się rok przemęczyłam bez piekarnika i było jednak ciężko, trzeba albo smażyć lub gotować, a czasem miło upiec sobie coś smacznego I zawsze wybierałam pokój jednoosobowy, jakoś nie wyobrażam sobie stałego mieszkania w jednym pokoju z obcą osobą.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-03, 21:06   #8
olccx
Przyczajenie
 
Avatar olccx
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Mieszkanie dla studentów

Obecnie studiuję i wynajmuję mieszkanie. Są trzy pokoje, o różnym metrażu i mimo tego, że dałoby się wcisnąć dwie osoby do jednego (a na upartego nawet do dwóch) z pokoi, lepiej nie kombinować. Wiadomo, że będzie więcej pieniędzy, aczkolwiek każdy chciałby mieć kawałek dla siebie i bardzo ciężko jest wynająć dwójkę. Pokoje są urządzone prosto - szafa, komoda i stolik z serii MALM z Ikea, tanie, efektywne i bardzo pojemne. Jeśli chodzi o miejsce do spania - lepszym wyborem będzie rozkładana kanapa, gdzie można schować pościel i usadzić znajomych kiedy wpadną. Ważne, żeby nie była "łódką", nie da się na tym spać na dłuższą metę i nie mogę się doczekać kiedy się z nią pożegnam :/ Fajnie by było, gdyby pokój był również wyposażony w jakiś wyższy stolik lub biurko. U mnie niestety nie było i zakup z przewozem dostarczył sporo problemów. Poza tym przyda się duża lodówka z zamrażarką na jedzenie od mamy i kilogramy piersi z kurczaka z promki w biedronce
olccx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 07:53   #9
3edek333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Mieszkanie dla studentów

Moim zdaniem student zawsze się poradzi z znalezieniem mieszkania.Takie jest moje zdanie.
3edek333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 08:38   #10
olccx
Przyczajenie
 
Avatar olccx
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Mieszkanie dla studentów

Cytat:
Napisane przez Ninina Pokaż wiadomość
Mają: cenowe
Tak się utarło, ale w rzeczywistości jeśli ktoś je ma to idzie do akademika, a jeśli ktoś chce mieć swój własny kąt to jest gotowy na to, że będzie musiał zapłacić 600, czy nawet 1000 zł za pokój.
olccx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-05 09:38:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.