studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-04, 11:20   #1
maturzystka2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5

studia


Hej dziewczyny, chciałam prosić was o radę. Zastanawiam się nad wyborem studiów. Maturę napisałam nie najgorzej, ale brakuje mi 2pkt w porównaniu z zeszłoroczną rekrutacją na studia na SGGW na kierunki ekonomia. Nie wiem czy zaryzykować? (na SGGW można wybrać tylko jeden kierunek studiów) Może lepszym wyborem było by budownictwo albo zarządzanie i inżynieria produkcji?
maturzystka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 12:33   #2
olamona80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: studia

Czy ekonomi to opcja nr 1? Czy koniecznie SGGW?
Jeżeli ekonomia, to słyszałam, że na SGH jest wysoki poziom, ale i wysokie wymagania. Jak masz ochotę, to składaj tam papiery.
Niech progi punktowe nie będą Twoim wyznacznikiem, złóż tam, gdzie chciałabyś studiować.
olamona80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 12:43   #3
maturzystka2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: studia

Cytat:
Napisane przez olamona80 Pokaż wiadomość
Czy ekonomi to opcja nr 1? Czy koniecznie SGGW?
Jeżeli ekonomia, to słyszałam, że na SGH jest wysoki poziom, ale i wysokie wymagania. Jak masz ochotę, to składaj tam papiery.
Niech progi punktowe nie będą Twoim wyznacznikiem, złóż tam, gdzie chciałabyś studiować.
Składałam także na UW, finanse i rachunkowość. Na SGH trudno się dostać, tym bardziej że nie zdawałam wszystkich wymaganych tam egzaminów.A w tym roku mają być cięcia w miejscach, więc obawiam się że nigdzie się nie dostanę jak nie będę patrzeć na zeszłoroczne progi. Zastanawiam się mocno nad ZiIP ale nie wiem czy to kierunek wart zachodu, z tego co czytam oceniany jest dość słabo.
maturzystka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 12:57   #4
olamona80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: studia

Co to jest ten ZiIP?
A może rok przerwy ? Przemyślałabyś co Cię naprawdę interesuje, poprawiła ewentualnie maturę.
olamona80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 13:05   #5
maturzystka2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: studia

Zarządzanie i inżynieria produkcji. Maturę rozszerzoną z matematyki napisałam na 50% bez systematycznych lekcji w szkole nie sądzę żebym napisała lepiej.
maturzystka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 13:53   #6
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: studia

Właśnie, czemu SGGW? Ludzie jednak zwykle z kierunkami ekonomicznymi celują w uczelnie ekonomiczne, bo i poziom lepszy i pracodawcy łaskawiej na to patrzą. SGGW to jednak uczelnia przyrodnicza, poszłabym tam na weterynarię albo technologię drewna, ale na ekonomię...
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 16:31   #7
olamona80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: studia

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Właśnie, czemu SGGW? Ludzie jednak zwykle z kierunkami ekonomicznymi celują w uczelnie ekonomiczne, bo i poziom lepszy i pracodawcy łaskawiej na to patrzą. SGGW to jednak uczelnia przyrodnicza, poszłabym tam na weterynarię albo technologię drewna, ale na ekonomię...
Moi znajomi, którzy decydują lub decydowali się na ekonomię, właśnie brali pod uwagę i SGGW i SGH. Może warto sprawdzić programy studiów - myślę, że na SGH będzie więcej matematyki, informatyki i przedmiotów ekonomicznych, a na SGGW - podstawy biologii, leśnictwa i innych, których kierunki są prowadzone.
olamona80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-04, 19:29   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: studia

Fakt, moja znajoma na socjologii na SGGW miała przedmiot o hodowli krów, taki urok kierunków doklejanych do uczelni o innym profilu.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 13:23   #9
Wika321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: studia

Może odpuść sobie w tym roku studia i popraw maturę? Ja tak zrobiłam, bo matura poszła mi słabo i nie dostałam się na prawo..<ciach reklama>

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2018-09-04 o 19:09 Powód: usunięcie reklamy
Wika321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-04 14:23:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.