Podręcznik na studiach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-04, 15:09   #1
Kamlapila19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1

Podręcznik na studiach


Witam!
Jestem na pierwszym roku studiów filologicznych, a konkretnie filologii rosyjskiej. Mam mały dylemat. Muszę mieć 3 podręczniki. Jednego nie moge nigdzie znaleźć, drugi jest nawet dostępny, a trzeci bardzo drogi. Wiadomo mam ograniczony budżet i nie chciałabym wydawać za dużo. Czy wykładowcy będą robić problemy gdy będę miała wydrukowane podręczniki. Na pierwszych zajęciach wprawdzie mówili o kserach, ale jako że to główne przedmioty kierunku lepiej byłoby mieć książki. Nie znam nikogo na innych rocznikach, a z grupą nie mam jakiegoś kontaktu, więc nie mam kogo się o to spytac.
Kamlapila19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 16:12   #2
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: Podręcznik na studiach

Hmm, ale czemu mówili, że "normalnie kupione" podręczniki są lepsze od kser? Chyba, że akurat prowadzący danych zajęcia jest autorem/autorką tej książki Ksero podręcznika można zbindować i wtedy nie ma problemu z masą latających kartek i wygląda to jak normalny podręcznik (no, tylko, że czarno biały). Bindowanie różnie kosztuje (w zależności od ilości stron itp) ale powiedzmy, że to dodatkowe 8zł to i tak wychodzi 20-30zł taniej niż jakbyś kupiła nowy podręcznik. Może po prostu napisz post na grupie na Facebooku czy ludzie się zastanawiają nad tym? Nie musisz się bać tego, że wyjdziesz na sknerę, bo przecież każdy (tym bardziej na studiach) stara się nie przepłacać Piszesz, że nie masz zbyt dobrego kontaktu z grupą - może już sobie jakoś grupowo zorganizowali ksero a ty o tym nie wiesz? U mnie tak właśnie było i wiadomo wyszło trochę taniej przy takim hurtowym zamówieniu

Poza tym możesz napisać post na grupie twojego uniwersytetu w stylu "jest tutaj ktoś z 2/3 roku filologii rosyjskiej? Mam parę pytań" i wtedy jak ktoś do ciebie napiszę to zapytać czy nikt nie robi problemów z powodu kser

Edytowane przez Beniak
Czas edycji: 2017-10-04 o 16:14
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 19:51   #3
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Podręcznik na studiach

Nie kupowałabym drogich książek z poziomu podstawowego, po semestrze, max. roku pójdą w odstawkę, bo po prostu będziesz to umieć i tyle. To nie są książki, do których będziesz wracać, chyba że dając korepetycje.
Jakiś czas studiowałam filo, książek do pnj na pierwszym roku u nas nie kupił chyba nikt, wszyscy jechali na kserówkach.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 07:13   #4
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Podręcznik na studiach

Jak się nie ma kasy, to się nie wydziwia. Prawie wszyscy studenci korzystają z kser, to nie jest w żadnym stopniu gorsze źródło niż książka. Ja jestem na medycynie, książki są dość drogie, Wiec albo kupuje ksera, albo czatuje na książki w bibliotece (często udaje mi się wypożyczyć to, co chce), albo kupuję używane (ksera tez). Są pewne książki, które powinny być kolorowe (np dermatologia ze zdjęciami zmian), ale wtedy albo biblio, albo używki.

Nie ma co przepłacać za rzevzy, których będziesz używać przez semestr czy dwa.

Może napisz na grupie roku/uczelni ogłoszenie, ze kupisz te książki używane? Nie macie żadnej grupy sprzedazowej albo kiermaszu?

Poza tym dopiero startujesz - nie pisz o złym kontakcie z grupa, co takiego zdążyłaś zrobic lub oni zdążyli zrobic w kilka dni, ze już nie możesz ich o głupie książki podpytać? Otwórz się trochę na ludzi, bo będzie ci bardzo trudno studiować w nielubianej grupie przez 3 czy 5 lat.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 09:47   #5
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Podręcznik na studiach

Jeszcze nigdy nie kupowałam podręczników na studiach, nie śpię na pieniądzach Poszukaj używanych albo kseruj.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-06 10:47:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.